laserowe usuwanie owłosieniaUsuwanie owłosienia to jeden z coraz częściej wykonywanych zabiegów – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wynika to z kwestii estetycznych, higienicznych a niekiedy także zdrowotnych. Tradycyjne metody usuwania owłosienia, takie jak golenie, elektroliza, woskowanie, stosowanie depilatorów elektrycznych zapewnia jedynie chwilowy efekt. Takie metody usuwania nadmiaru włosów są zatem czasochłonne i mało skuteczne. Obecnie najskuteczniejszą metodę usuwania zbędnych włosków jest epilacja laserowa, która umożliwia trwałe usuwanie owłosienia z dowolnej lokalizacji na ciele.
Skuteczność zabiegu depilacji laserowej w dużej mierze zależy od rodzaju zastosowanego lasera – nie każdy aparat poradzi sobie bowiem z jasnym owłosieniem czy ciemniejszą karnacją. Laserowe usuwanie owłosienia polega na emitowaniu wiązki światła, która pochłaniana jest przez melaninę – barwnik włosa. Efekt fototermolizy prowadzi do obumarcia włosa i jego wypadnięcia, a najefektywniej metoda ta działa u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Wysoka kumulacja barwnika we włosie i niewielka w skórze sprzyja selektywnemu pochłaniania wiązki światła, zapewnia skuteczne usuwanie nadmiaru włosów i minimalizuje ryzyko podrażnień skóry. Osoby o jasnych włosach lub ciemniejszej karnacji nie zawsze mogły skorzystać z metody usuwania włosów laserem. Pojawiło się jednak innowacyjne rozwiązanie.

Laser aleksandrytowy, diodowy Nd: Yag w jednej głowicy!

Bezkonkurencyjny okazuje się laser Soprano ICE Platinum, którego przewaga nad innymi urządzeniami sprowadza się do użycia trzech długości fal:
– wiązka lasera aleksandrytowego o długości 755 nm, która usuwa włosy blond i rude
– wiązka lasera diodowego o długości 810 nm, która usuwa ciemne włosy u osób z jasną karnacją
– wiązka lasera Nd:Yag o długości 1064 nm, która usuwa ciemne włosy u osób o ciemnej karnacji
Laser Soprano ICE Platinum umożliwia zatem skuteczne usuwanie owłosienia u osób z rozmaitym odcieniem owłosienia czy karnacji. Kolejne zalety tej metody usuwania włosów laserem to krótki czas trwania zabiegu i bezbolesna procedura. Dzięki wykorzystaniu systemu ICE chłodzącego skórę z wykorzystaniem szafirowej głowicy oraz technologii SHR działającej precyzyjnie na mieszki włosowe z oszczędzeniem otaczających tkanek, większość osób poddawanych zabiegowi nie wymaga stosowania kremu znieczulającego. Ma to szczególne znaczenie podczas depilacji bardzo wrażliwych na ból okolic bikini, pach czy twarzy. Natomiast system In Motion polega na zapewnieniu ciągłego ruchu głowicy na pełnym obszarze zabiegowym, co skraca czas trwania zabiegu nawet o połowę.

Laserowe usuwanie owłosienia skuteczność

Laserowe usuwanie owłosienia umożliwia pozbycie się nadmiaru włosów u kobiet w przebiegu hirsutyzmu, ale także stanowi doskonałą alternatywę dla domowych metod usuwania włosów z nóg, okolicy bikini czy twarzy. Warto mieć jednak na uwadze, że laserowe usuwanie owłosienia u kobiet cierpiących na hirsutyzm to jedynie działanie objawowe. Konieczne jest wdrożenie leczenia hormonalnego – to jedyna metoda leczenia. Usuwanie włosów laserem może jednak zredukować problem nadmiaru włosów (wystarczy zabieg przypominający raz na pół roku) i ułatwia codzienne funkcjonowanie kobiet dotkniętych tym schorzeniem. Także mężczyźni mogą wykonać zabieg usuwania owłosienia – najczęściej mowa o owłosieniu na klatce piersiowej czy plecach. Wymagane jest wykonanie serii 6 – 8 zabiegów, ponadto wskazany jest zabieg przypominający 1 – 2 razy w ciągu roku.
Efekty laserowego usuwania owłosienia zależą od kilku czynników, z których najważniejsze to:
– odcień włosa i skóry
– precyzja wykonania zabiegu
– przestrzeganie odpowiedniej przerwy czasowej między poszczególnymi zabiegami
– ustalenie odpowiednich parametrów pracy lasera
– kwalifikacji osoby wykonującej zabieg
– jakości lasera, jego serwisowania oraz certyfikacji .
Wykonanie zabiegu laserowego usuwania włosów w wyspecjalizowanym gabinecie medycyny estetycznej i z wykorzystaniem lasera Soprano ICE Platinum to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda depilacji laserowej. Kilka zabiegów wystarczy, aby móc cieszyć się nienagannie gładkim ciałem bez ryzyka podrażnień skóry.

Poniżej zabiegi na: Laserowe usuwanie owłosienia

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum

Depilacja laserowa Kraków

Soprano Ice Platinum

Nagrodzony najbardziej prestiżową nagrodą w medycynie estetycznej na świecie „MyFaceMyBody Awards” w Londynie jako najbardziej innowacyjny zabieg. Nagrodzony również nagrodą innowacja LNE. Nadmierne owłosienie lub też konieczność częstego powtarzania zabiegów jego usuwania, jest dla wielu osób dużym problemem. Nie dziwi zatem fakt, że poszukujemy sposobu na proste, skuteczne i przy tym bezbolesne pozbycie się owłosienia z różnych części ciała, również tych trudno dostępnych i delikatnych. Wszystkie te wymagania spełnia JEDYNY W KRAKOWIE Soprano ICE Platinum: • skutecznie, • szybko, • bezpiecznie, • komfortowo, • dla wszystkich fototypów skóry.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków