Pękające naczynka – metody usuwania w gabinecie medycyny estetycznej

popękane naczynka na twarzy

Pękające naczynka to dość częsty problem estetyczny, który może pojawić się w różnych lokalizacjach. Oczywiście największym problemem są zmiany na odsłoniętych partiach skóry, czyli pękające naczynka na twarzy czy popękane naczynka na szyi. Inne częste lokalizacje to dekolt czy kończyny dolne. W ramach terapii naczynkowej wiele osób sięga po domowe metody walki z naczynkami, takie jak kremy na pękające naczynka. Okazuje się jednak, że taka pielęgnacja ma jedynie znaczenie pomocnicze. Jedyną skuteczną metodą na popękane naczynka są profesjonalne zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej.

Pękające naczynka – jak powstają?

Popękane naczynka można bardzo często zauważyć u kobiet, jednak należy podkreślić, że do rzadkości nie należą także popękane naczynka na twarzy u mężczyzn. Na powstanie pękających naczynek narażone są zarówno osoby o cerze tłustej czy mieszanej, jak i posiadacze suchej skóry, wrażliwej i skłonnej do alergii. Najistotniejsze czynniki mogące sprzyjać powstawaniu pękających naczynek to:

– kruchość ścian naczyń krwionośnych uwarunkowana genetycznie lub postępująca wraz z wiekiem

– stres i silne emocje

– skrajne warunki pogodowe

– nadmierna ekspozycja skóry na słońce

– zmiany hormonalne w przebiegu ciąży

– stosowanie niektórych leków (steroidy, doustna antykoncepcja hormonalna)

– niewłaściwa pielęgnacja cery

– poród

– nadciśnienie tętnicze

Z kolei u mężczyzn najczęściej pojawiają się popękane naczynka na twarzy po alkoholu, paleniu papierosów czy spożyciu ostrych potraw.

Początkowo dochodzi do poszerzenia naczynek i ich pękania, z czasem zmiany są coraz bardziej rozległe i pojawia się rumień. Z czasem przejściowy rumień podlega utrwaleniu, a na skórze pojawiają się grudki i zwłóknienie gruczołów łojowych. Na podłożu popękanych naczynek może zatem dojść do rozwoju trądziku różowatego.

Przegląd metod na usuwanie pękających naczynek

Wiele osób, które zauważają u siebie pękające naczynka na twarzy sięga po powszechnie dostępne metody. Mowa o drogeryjnych kosmetykach dedykowanych cerze naczynkowej. Kremy na popękane naczynka działają na drodze wzmocnienia ścian naczynek krwionośnych, dzięki czemu mogą ograniczyć powstawanie kolejnych zmian. Samo stosowanie kremu nie przyczyni się jednak do zredukowania już powstałych zmian. Pozostaje wówczas maskowanie pękających naczynek makijażem – ale to jedynie doraźne rozwiązanie.

Oczywiście – osoby dotknięte problemem pękających naczynek nie są skazane na życie z tym defektem skórnym. Istnieją bowiem skuteczne zabiegi umożliwiające usuwanie pękających naczynek. Bez wątpienia najskuteczniejszy okazuje się być laser na pękające naczynka. Ponadto w gabinecie medycyny estetycznej wykonać można takie zabiegi na naczynka jak elektrokoagulacja, jonoforeza czy kriochirurgia.

Laser na pękające naczynka – wybierz Alma Harmony Dye VL

Jednym z najnowocześniejszych laserów umożliwiających bezpieczne i skuteczne zamykanie naczynek jest laser Dye VL. To innowacyjne urządzenie daje możliwość nieinwazyjnego usuwania naczynek, bez konieczności okresu rekonwalescencji. Niewątpliwą zaletą lasera Dye VL jest możliwość skutecznej walki z rumieniem. Za skuteczne działanie lasera odpowiada głowica emitująca wiązkę światła o długości 500 – 600 nm. Światło lasera pochłaniane jest przez ściany naczyń krwionośnych, w obrębie których zachodzi selektywne zjawisko fototermolizy. Naczynko podlega obkurczeniu i obumarciu, co definitywnie rozwiązuje problem pękających naczynek. Laser doskonale sprawdza się w celu usuwania pękających naczynek na nosie czy innych obszarach ciała, nie sprawdza się natomiast w przypadku rozległych naczynek na nogach. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i zazwyczaj wystarczy wykonanie 3 – 4 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodni, aby skutecznie pozbyć się defektu nawet na bardzo unaczynionym obszarze skóry. W związku z tym, że cera naczynkowa ma tendencję do powstawania kolejnych zmian, wykonanie serii zabiegów nie gwarantuje, że naczynka nigdy więcej się nie pojawią. Dlatego warto wykonywać zabieg przypominający raz na rok.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu oraz pielęgnacja skóry po wykonaniu zamykania naczynek laserem? Po zabiegu pojawia się delikatne zaczerwienienie skóry, warto zatem stosować kosmetyki łagodzące skórę oraz unikać ekspozycji na słońce. Niewskazana jest ponadto aktywność fizyczna. Z kolei przygotowanie do zabiegu sprowadza się do unikania opalania; ponadto konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą. Podczas konsultacji można liczyć na kompleksową ocenę stanu zdrowia i ustalenie szczegółowego planu terapii, a także wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Laserowego zamykania naczynek na twarzy nie można wykonywać podczas ciąży, u cierpiących na padaczkę czy niewyrównaną cukrzycę, dotkniętych bielactwem, a także u stosujących leki światłouczulające lub zaburzające krzepliwość krwi.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków