Laserowe zamykanie naczynek i pajączków na nogach Kraków

Pękające i poszerzone naczynka krwionośne na nogach to przypadłość dotykająca kobiet w każdym wieku. Pękające naczynka na nogach w młodym wieku mogą być konsekwencją predyspozycji genetycznych czy zaburzeń hormonalnych. Bardzo często pojawiają się popękane naczynka na nogach w ciąży. Z kolei naczynka na nogach w starszym wieku mogą wynikać z utraty elastyczności ścian naczyń krwionośnych i ich wzmożonej tendencji do pękania i poszerzania. Nie należy traktować pajączków na nogach wyłącznie jako defektu estetycznego – rozszerzone naczynka stanowią jeden z pierwszych objawów przewlekłej niewydolności żylnej dlatego  zamykanie naczynek na nogach jest konieczne. Co robić, gdy pojawią się naczynka na nogach? Jak się pozbyć problemu?

Naczynka na nogach – zamykanie laserem Nd:Yag

Zamykanie popękanych naczynek na nogach laserem to metoda sprawdzająca się w przypadku drobnych zmian naczyniowych. Natomiast w przypadku głębiej zlokalizowanych pajączków oraz rozleglejszych żylaków idealnie sprawdza się skleroterapia, zaś bardzo rozległe zmiany naczyniowe usuwane są chirurgicznie. Laser na naczynka na nogach powinien wyróżniać się wysoką skutecznością, co wyraża się m. in. możliwością usuwania głębszych zmian naczyniowych. Z tego względu konieczne jest zastosowanie lasera dedykowanego właśnie takim głębszym zmianom naczyniowym jak naczynka na nogach. Platforma laserowa wykorzystywana w naszej klinice to kompleksowe rozwiązanie redukcji poszerzonych naczynek. Uniwersalność tego rozwiązania polega na możliwości wykorzystania dwóch modułów – moduł Dye VL  usuwa naczynka na twarzy, zaś moduł Nd: Yag – naczynka na nogach. Dzięki technologii długotrwałego impulsu o długości fali 1064 nm istnieje zatem możliwość usuwania rozległych pajączków na nogach.
Nowoczesna technologia laserowa Nd: Yag umożliwia uzyskanie efektu selektywnej fototermolizy. Emitowana wiązka lasera pochłaniana jest przez dwa chromofory – hemoglobinę oraz oksyhemoglobinę, przez co dochodzi do przegrzania ścian naczyń krwionośnych i obkurczenie ich ścianek. Przedłużony czas trwania impulsu zapewnia głęboką penetrację wiązki lasera, docierając do nieco głębiej zlokalizowanych naczynek. Podkreślić warto ponadto, że wiązka o długości 1064 nm jest w minimalnym stopniu pochłaniana przez melaninę, co redukuje ryzyko poparzenia skóry podczas zabiegu. Metoda redukcji poszerzonych naczynek naczynek laserem Nd:Yag posiada szereg udogodnień zwiększających komfort pacjenta podczas zabiegu – mowa m. in. o technologii Slow Motion skracającej czas zabiegu nawet o połowę, a także szafirowej głowicy chłodzącej. W świetle tak wielu zalet laserowe usuwanie naczynek na nogach laserem Nd:yag okazuje się być najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą walki z pajączkami na nogach. Laserowe zamykanie naczynek technologią Nd: Yag można wykorzystać na innych partiach ciała również.

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania naczynek na nogach?

Zabieg laserowego usuwania naczynek na nogach musi być poprzedzony konsultacją lekarską, podczas której wykluczane są przeciwwskazania do zabiegu. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, a także stosowania leków światłouczulających.
W zależności od leczonego obszaru, zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Procedura sprowadza się do przyłożenia głowicy lasera do obszarów skóry, pod którymi przeświecają naczynka krwionośne. Zabieg nie generuje bolesności ani żadnego dyskomfortu, zatem nie ma konieczności stosowania znieczulenia miejscowego. Zabieg jest nieinwazyjny i nie uszkadza powierzchni skóry, działając wybiórczo na naczynka krwionośne. Dzięki temu zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a zaraz po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej można powrócić do codziennej aktywności. Postępowanie pozabiegowe obejmuje rezygnację z opalania się, a także zakaz korzystania z sauny czy basenu. Ponadto po zabiegu zamykania naczynek na nogach należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Efekty usuwania pajączków na nogach laserem Nd:yag

Technologia Nd: Yag oddziałuje na rozszerzone naczynko, wywołując kontrolowany efekt termiczny i zamykając światło naczynia krwionośnego. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta; takie objawy ustępują samoistnie w przeciągu 48 godzin. Bezpośrednio po zabiegu naczynka krwionośne poddawane działaniu lasera mogą przybrać nieco ciemniejszą barwę, a potem stopniowo zanikają. Kiedy efekty zabiegu są widoczne? Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po około trzech tygodniach. Już jeden zabieg laserem Nd:Yag umożliwia całkowite usunięcie naczynek lub znaczne zredukowanie ich widoczności. Efektywność zabiegu podyktowana jest rozległością zmian naczyniowych, ich głębokością oraz rodzajem naczynka krwionośnego. W razie potrzeby zabieg może być powtarzany w odstępach 4 – 6 tygodni.
Przeciwwskazania do zabiegu
Laserowe zamykanie naczynek na nogach laserem nie może być wykonane u tych osób, u których występują przeciwwskazania do terapii laserowej. Mowa o takich przeciwwskazaniach jak:

  • świeża opalenizna
  • stany zapalne i infekcje skórne
  • bielactwo lub łuszczyca
  • ciąża i laktacja
  • niewyrównana cukrzyca
  • stosowanie preparatów światłouczulających, retinoidów
  • padaczka
  • choroby nowotworowe
  • skłonność do powstawania bliznowców
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Laserowe zamykanie pajączków i naczynek na nogach Kraków

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Usuwanie pajączków na nogach Nd:Yag

pojedyncze naczynko

1 zabieg

300 zł

łydki

1 zabieg

700-1200 zł

uda

1 zabieg

900-1400 zł

Pytania i odpowiedzi

Jak usunąć pajączki?

Pajączki, czyli poszerzone powierzchowne naczynka, można usuwać z nóg poprzez zabiegi laserowe. W tym celu wykorzystuje się laser Nd:Yag. Pod wpływem wiązki lasera dochodzi do obkurczenia rozszerzonego naczynka, co powoduje zmniejszenie jego widoczności. Znaczące efekty są zazwyczaj widoczne już po pierwszym zabiegu, a sama procedura jest w pełni bezpieczna i nie powoduje bólu.

Ile kosztuje zabieg zamykania naczynek na nogach?

Cena pojedynczego zabiegu zamykania naczynek laserem Nd:Yag wynosi od 700 do 1400 zł i jest ustalana indywidualnie w zależności od ilości zmian i obszaru ciała (łydki lub uda). W przypadku występowania dużej ilości pajączków może istnieć potrzeba powtórzenia zabiegu.

Czy można pozbyć się pajączków na nogach?

Pajączki na nogach to problem, który dotyczy bardzo wielu osób i narasta z wiekiem, ale na szczęście można się go pozbyć. Skuteczną i bezpieczną metodą, która daje efekty już po jednym zabiegu, jest laseroterapia. Laser Nd:Yag to najnowsza technologia, która znacznie skraca czas zabiegu i redukuje bolesność niemal do minimum. W przypadku występowania rozleglejszych zmian zabiegi można powtarzać w kilkutygodniowych odstępach.

Czy zamykanie naczynek na nogach jest bezpieczne?

Laserowe zamykanie naczynek to nogach to sprawdzona i bezpieczna procedura. W jej trakcie nie dochodzi do przerywania ciągłości skóry, więc jest to metoda nieinwazyjna w odróżnieniu od innych sposobów leczenia pękających naczynek. Przed i po laserowym usuwaniu pajączków i żylaków należy bezwzględnie unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Karolina Grobelna

Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.