Jak wyglądać świeżo i naturalnie po czterdziestce?

data publikacji:
data aktualizacji:

odmłodzenie twarzy po 40stceStarzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Wraz z upływem lat każdy z nas zauważa u siebie niepożądane zmiany w wyglądzie skóry. Są one konsekwencją następujących procesów:

  • odwodnienia i przesuszenia skóry
  • utraty ochronnego płaszcza lipidowego
  • spadku syntezy włókien kolagenowych i elastynowych
  • zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego
  • poddawania skóry działaniu wolnych rodników i promieniowania UV

Efektem takich stale zachodzących zmian jest utrata elastyczności skóry, pojawienie się zmarszczek mimicznych, przebarwień, a także zmiana owalu twarzy. Zmiany te zaczynają być bardzo widoczne już po czterdziestce – i to ostatni moment, aby móc przeciwdziałać pogłębianiu się procesów starzenia skóry. Stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego to za mało, gdyż starzejąca się skóra wymaga znacznie bardziej zaawansowanej pielęgnacji. I tu z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40 są szczególnie polecane?

Jak odmłodzić twarz po 40 w gabinecie medycyny estetycznej?

Odmładzanie twarzy przy użyciu profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej zapewnia kompleksowe redukowanie oznak starzenia się skóry, a jednocześnie – stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu możliwe jest zauważalne odmłodzenie skóry i spowolnienie dalszych procesów starzenia. Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej gwarantują remodeling skóry, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i certyfikowane preparaty. Dzięki temu takie odmładzanie jest bardzo efektywne, a zarazem mało inwazyjne i bezpieczne.

Jakie zabiegi na twarz po 40 są szczególnie polecane? U osób po 40 roku życia doskonale sprawdzają się takie zabiegi jak: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, botoks, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące oraz laseroterapia. Zabiegi te zapewniają bardzo naturalny efekt, gdyż nie ingerują nadmiernie w rysy twarzy, prowadzą jedynie do przywrócenia nienagannego wyglądu skóry. Efekty tego typu są zadowalające wówczas, gdy zdecydujemy się na przeprowadzenie serii kilku zabiegów. Najczęściej poprawa skóry dostrzegana jest już po jednym zabiegu, ale dla osiągnięcia spektakularnego odmładzania wymagane jest wykonanie kilku zabiegów. Niewątpliwą zaletą zabiegów jest niska ich inwazyjność i brak konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Oczywiście wykonanie zabiegów odmładzających musi być poprzedzone konsultacją ze specjalistą. Ma to na celu zarówno opracowanie indywidualnej terapii odmładzającej, która idealnie odpowiada aktualnym potrzebom skóry, ale także umożliwia wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Odmładzanie skóry twarzy zabiegami laserowymi – idealne po 40 roku życia

Najbardziej uniwersalnymi zabiegami wykonywanymi w celu odmłodzenia skóry są te z wykorzystaniem laserów. Najczęściej wykorzystywane są lasery frakcyjne ablacyjne, których działanie obejmuje zarówno naskórek, jak i głębsze warstwy skóry. Laser emituje mnóstwo wiązek, które generują mikrouszkodzenia skóry, wokół których pozostaje nienaruszona tkanka. Dzięki temu pobudzone zostają procesy regeneracyjne skóry. Tego typu zabiegi oddziałują na skórę wielokierunkowo, zapewniając następujące efekty:

Efektem odmładzających zabiegów z wykorzystaniem lasera jest zwiększenie gęstości skóry, jej ujędrnienie oraz wygładzenie zmarszczek. Jest to efekt nasilonej syntezy kolagenu i elastyny. Zaawansowany resurfacing skóry skutkuje ponadto redukcją przebarwień, zmniejszeniem widoczności porów, przywróceniem zdrowego kolorytu. A co najciekawsze – pobudzenie metabolizmu komórek skóry utrzymuje się przez długi czas po zabiegu, co przekłada się na spowolnienie procesów starzenia się skóry. Zabiegi laserowe na twarz zapewniają zatem kompleksową terapię odmładzającą, umożliwiającą redukowanie oznak starzenia się skóry, a także zaawansowane pobudzenie procesów naprawczych. Prawidłowo wykonany zabieg nie powinien prowadzić do wystąpienia jakichkolwiek powikłań, a procesy rekonwalescencji po zabiegu najczęściej przebiegają bardzo sprawnie.

Jakie jeszcze zabiegi na  twarz po 40?

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 to nie tylko laserowe odmładzanie skóry – doskonałe efekty przynosi także wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Wówczas wypełniacz wprowadzamy wzdłuż linii zmarszczek i bruzd, redukując ich widoczność i nawilżając skórę. Z kolei toksyna botulinowa, czyli toksyna botulinowa wykorzystywana jest do usuwania zmarszczek mimicznych. Wstrzykniecietoksyn botulinowej prowadzi do kontrolowanego ograniczenia mimiki twarzy, co sprawia, że zmarszczki są niewidoczne oraz spowalnia pogłębianie się zmarszczek i powstawanie nowych. Z kolei zabiegi mezoterapii igłowej oraz wampirzy lifting polegają na ostrzykiwaniu skóry – odpowiednio – koktajlami odżywczymi oraz osoczem bogatopłytkowym. Prowadzi to do odżywienia skóry, pobudzenia procesów regeneracyjnych oraz redukcji oznak starzenia się skóry.

Obecnie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są u osób w każdej grupie wiekowej. Umożliwiają kompleksową pielęgnację skóry i zachowanie nienagannego wyglądu. W okolicy czterdziestki każdy z nas zauważa u siebie oznaki upływającego czasu. To najlepszy moment, aby powierzyć wygląd swojej skóry ekspertom w gabinecie medycyny estetycznej. Odpowiednio zaplanowana kuracja odmładzająca sprawi, że przywrócony zostanie młody wygląd, a dalsze starzenie się skóry zostanie znacznie spowolnione.