fbpx

Jak wyglądać świeżo i naturalnie po czterdziestce?

twarz po 40stce

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Wraz z upływem lat każdy z nas zauważa u siebie niepożądane zmiany w wyglądzie skóry. Są one konsekwencją następujących procesów:

– odwodnienia i przesuszenia skóry

– utraty ochronnego płaszcza lipidowego

– spadku syntezy włókien kolagenowych i elastynowych

– zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego

– poddawania skóry działaniu wolnych rodników i promieniowania UV

Efektem takich stale zachodzących zmian jest utrata elastyczności skóry, pojawienie się zmarszczek mimicznych, przebarwień, a także zmiana owalu twarzy. Zmiany te zaczynają być bardzo widoczne już po czterdziestce – i to ostatni moment, aby móc przeciwdziałać pogłębianiu się procesów starzenia skóry. Stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego to za mało, gdyż starzejąca się skóra wymaga znacznie bardziej zaawansowanej pielęgnacji. I tu z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40 są szczególnie polecane?

Jak odmłodzić twarz po 40 w gabinecie medycyny estetycznej?

Odmładzanie twarzy przy użyciu profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej zapewnia kompleksowe redukowanie oznak starzenia się skóry, a jednocześnie – stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu możliwe jest zauważalne odmłodzenie skóry i spowolnienie dalszych procesów starzenia. Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej gwarantują remodeling skóry, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i certyfikowane preparaty. Dzięki temu takie odmładzanie jest bardzo efektywne, a zarazem mało inwazyjne i bezpieczne.

Jakie zabiegi na twarz po 40 są szczególnie polecane? U osób po 40 roku życia doskonale sprawdzają się takie zabiegi jak: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, botoks, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące oraz laseroterapia. Zabiegi te zapewniają bardzo naturalny efekt, gdyż nie ingerują nadmiernie w rysy twarzy, prowadzą jedynie do przywrócenia nienagannego wyglądu skóry. Efekty tego typu są zadowalające wówczas, gdy zdecydujemy się na przeprowadzenie serii kilku zabiegów. Najczęściej poprawa skóry dostrzegana jest już po jednym zabiegu, ale dla osiągnięcia spektakularnego odmładzania wymagane jest wykonanie kilku zabiegów. Niewątpliwą zaletą zabiegów jest niska ich inwazyjność i brak konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Oczywiście wykonanie zabiegów odmładzających musi być poprzedzone konsultacją ze specjalistą. Ma to na celu zarówno opracowanie indywidualnej terapii odmładzającej, która idealnie odpowiada aktualnym potrzebom skóry, ale także umożliwia wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Odmładzanie skóry laserem – idealne po 40 roku życia

Najbardziej uniwersalnymi zabiegami wykonywanymi w celu odmłodzenia skóry są te z wykorzystaniem laserów. Najczęściej wykorzystywane są lasery frakcyjne ablacyjne, których działanie obejmuje zarówno naskórek, jak i głębsze warstwy skóry. Laser emituje mnóstwo wiązek, które generują mikrouszkodzenia skóry, wokół których pozostaje nienaruszona tkanka. Dzięki temu pobudzone zostają procesy regeneracyjne skóry. Tego typu zabiegi oddziałują na skórę wielokierunkowo, zapewniając następujące efekty:

– pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych

zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych

usuwanie przebarwień skórnych

Efektem odmładzających zabiegów z wykorzystaniem lasera jest zwiększenie gęstości skóry, jej ujędrnienie oraz wygładzenie zmarszczek. Jest to efekt nasilonej syntezy kolagenu i elastyny. Zaawansowany resurfacing skóry skutkuje ponadto redukcją przebarwień, zmniejszeniem widoczności porów, przywróceniem zdrowego kolorytu. A co najciekawsze – pobudzenie metabolizmu komórek skóry utrzymuje się przez długi czas po zabiegu, co przekłada się na spowolnienie procesów starzenia się skóry. Zabiegi laserowe na twarz zapewniają zatem kompleksową terapię odmładzającą, umożliwiającą redukowanie oznak starzenia się skóry, a także zaawansowane pobudzenie procesów naprawczych. Prawidłowo wykonany zabieg nie powinien prowadzić do wystąpienia jakichkolwiek powikłań, a procesy rekonwalescencji po zabiegu najczęściej przebiegają bardzo sprawnie.

Jeśli nie laser – to co?

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 to nie tylko laserowe odmładzanie skóry – doskonałe efekty przynosi także wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Wówczas wypełniacz wprowadzany jest wzdłuż linii zmarszczek i bruzd, redukując ich widoczność i nawilżając skórę. Z kolei botoks, czyli toksyna botulinowa wykorzystywana jest do usuwania zmarszczek mimicznych. Wstrzykniecie botoksu prowadzi do kontrolowanego ograniczenia mimiki twarzy, co sprawia, że zmarszczki są niewidoczne oraz spowalnia pogłębianie się zmarszczek i powstawanie nowych. Z kolei zabiegi mezoterapii igłowej oraz wampirzy lifting polegają na ostrzykiwaniu skóry – odpowiednio – koktajlami odżywczymi oraz osoczem bogatopłytkowym. Prowadzi to do odżywienia skóry, pobudzenia procesów regeneracyjnych oraz redukcji oznak starzenia się skóry.

Obecnie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są u osób w każdej grupie wiekowej. Umożliwiają kompleksową pielęgnację skóry i zachowanie nienagannego wyglądu. W okolicy czterdziestki każdy z nas zauważa u siebie oznaki upływającego czasu – i to najlepszy moment, aby powierzyć wygląd swojej skóry ekspertom w gabinecie medycyny estetycznej. Odpowiednio zaplanowana kuracja odmładzająca sprawi, że przywrócony zostanie młody wygląd, a dalsze starzenie się skóry zostanie znacznie spowolnione.

Zobacz również:

Kwas Hialuronowy

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję