Jak wyglądać naturalnie i świeżo korzystając z zabiegów medycyny estetycznej?

data publikacji:
data aktualizacji:

młody i naturalny wyglądZabiegi medycyny estetycznej służą zachowaniu nienagannego, młodego wyglądu. Odpowiednio dobrany indywidualny plan zabiegowy oraz powierzenie wykonania zabiegu wyłącznie wykwalifikowanemu specjaliście to gwarancja powodzenia terapii w gabinecie medycyny estetycznej. Zarówno zabiegi nieinwazyjne, jak i te o nieco większym stopniu inwazyjności służą uzyskaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu. I to naprawdę jest możliwe. Niezadowolenie z efektów wizyty w gabinecie estetycznym może wynikać z niskiej jakości świadczonej usługi czy niewystarczającego doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Taka sytuacja dotyczy oczywiście wyłącznie gabinetów, które nie są godne polecenia i nie stawiają satysfakcji pacjenta na pierwszym miejscu. Kolejna pułapka może być sięganie od razu po zabiegi pozwalające uzyskać niezwykle wyrazisty efekt, zapominając o podstawowej pielęgnacji skóry. Klasycznym przykładem jest poddawanie się zabiegom wypełniania zmarszczek i bruzd, ale bez uprzedniego zadbania o kondycję skóry – jej resurfacing i usuwanie powierzchniowych defektów estetycznych. Jak zatem zaplanować wizyty w gabinecie estetycznym, aby móc cieszyć się promiennym, naturalnym wyglądem?

 

Jak uzyskać młody i naturalny wygląd?

 

Zabiegi upiększające i odmładzające wykonywane są zarówno u osób młodych, około 20 – 30 roku życia, jak i u osób bardzo dojrzałych. W każdym przypadku ocena efektu końcowego terapii uzależniona jest od ogólnej kondycji skóry. Bez względu na wiek, takie defekty skórne jak przebarwienia, drobne blizny, drobne zmarszczki czy rozszerzone pory dodają lat. Wówczas nie pomoże wykonanie takich zabiegów odmładzających jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy lifting twarzy nićmi. Zacząć należy od podstaw. Dlatego w pierwszej kolejności wskazane jest wykonanie tych zabiegów, które pozwolą na odbudowę skóry i pozbycie się wszelkich defektów skórnych.

Jakie zabiegi warto wykonać aby odmłodzić skórę?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg małoinwazyjnych zabiegów, które pozwalają na szybkie i skuteczne przywrócenie nienagannego wyglądu skóry. Mowa o zabiegach, które pozwalają na jednoczesne uzyskanie takich efektów jak zwiększenie gęstości skóry, jej ujędrnienie, wygładzenie płytkich zmarszczek i niewielkich blizn, a także rozjaśnianie przebarwień i niwelowanie poszerzonych porów. Takie spektakularne efekty uzyskać można wykonując następujące zabiegi:

 

  • laserowe odmładzanie skóry
  • mezoterapia igłowa
  • Dermapen 4
  • osocze bogatopłytkowe
  • peelingi medyczne

 

Wymienione zabiegi stymulują syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i prawidłową, gęstą strukturę. Możliwe jest wygładzenie drobnych zmarszczek oraz niewielkich blizn. Procesowi przebudowy skóry towarzyszy także jej rozjaśnienie, zwężenie rozszerzonych porów oraz przywrócenie jej optymalnego kolorytu i blasku. Dopiero taka kompleksowo wzmocniona i upiększona skórę stanowi doskonałą bazę dla takich zabiegów jak wypełnianie zmarszczek, pozwalających na zredukowanie bardziej widocznych oznak starzenia się skóry.

Zabiegi te mogą być wykonywane pojedynczo lub w ramach terapii łączonej, gdy pacjent decyduje się na wykonanie co najmniej dwóch procedur. Przykładem takiego umiejętnego łączenia zabiegów jest wykonywanie laserowego odmładzania twarzy i osocza bogatopłytkowego. Należy pamiętać, że terapia bazująca na wspomnianych zabiegach wymaga zaplanowania jej w dłuższym odcinku czasu. Każdy z tych zabiegów warto powtórzyć kilka razy, zachowując odpowiednie, zazwyczaj kilkutygodniowe odstępy pomiędzy zabiegami. Dzięki temu dajemy skórze czas na wygojenie i regenerację, a także przebudowę jej struktury.

 

Chcesz uzyskać młody wygląd, pomyśl o wypełniaczach

 

W celu zredukowania takich zaawansowanych oznak starzenia się skóry jak głębokie zmarszczki i bruzdy, warto zdecydować się na zabieg z użyciem wypełniacza – kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Wypełnianie zmarszczek i bruzd to zabieg o dwukierunkowym działaniu. Z jednej strony uzyskujemy natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczki, przez co staje się ona niewidoczna. Z drugiej strony natomiast – wypełniacze dbają o nawilżenie i odżywienie skóry, co poprawia jakość skóry. Dzięki temu stopniowemu wchłanianiu preparatu nie towarzyszy utrata wiotkości skóry, jej przesuszenie i pogłębienie się zmarszczek. Oznacza to, że korzyści płynące z wypełniania zmarszczek odpowiednimi wypełniaczami odczuwalne są znacznie dłużej niż czas, w którym następuje naturalna biodegradacja wypełniacza i jego wchłanianie.

 

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy pozwalają pozbyć się tych głębokich zmarszczek, z którymi nie poradzą sobie takie zabiegi jak lasery frakcyjne czy mezoterapia. Nie należy jednak zapominać o tych zabiegach. Są one niezbędne, aby zredukować zarysowane w mniejszym stopniu oznaki starzenia skóry i przygotować twarz do bardziej zaawansowanego odmładzania.