Jak ujędrnić skórę brzucha po urodzeniu dziecka?

data publikacji:
data aktualizacji:

ujędrnianie brzucha po urodzeniu dzieckaBrzuch jest tą partią ciała, na której najbardziej zauważalne są zmiany towarzyszące ciąży i porodowi. Skóra na brzuchu podlega najpierw znacznemu rozciąganiu, a następnie – gwałtownemu rozluźnieniu. Zmienia się także zawartość podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wiotczeją mięśnie brzucha. Efektem jest utrata jędrności skóry, jej wiotkość, rozstępy. Medycyna estetyczna oferuje obecnie szereg niezwykle skutecznych zabiegów, pozwalających na przywrócenie doskonałej kondycji skórze. Żadne domowe metody pielęgnacji nie dorównają skutecznością profesjonalnym zabiegom, które redukują nadmiar skóry i przywracają jej elastyczność – i to bez konieczności wykonania inwazyjnych procedur. Dzięki takim zabiegom ujędrnianie brzucha po urodzeniu dziecka jest jak najbardziej możliwe.

Skóra brzucha po porodzie wymaga szczególnej uwagi

Na wygląd brzucha po ciąży wpływa wiele czynników. Wiele zależy od wyjściowej masy ciała i tego, ile kilogramów przybędzie w ciąży. Im większy przyrost masy ciała, tym bardziej skóra na brzuchu jest rozciągana. A to przekłada się na osłabienie lub pękanie włókien kolagenowych, utratę spójności i elastyczności skóry oraz pojawienie się rozstępów. Ogromne znaczenie ma także kondycja skóry i jej podatność na rozciąganie, a także to,w jaki sposób skóra jest pielęgnowana zarówno przed ciążą, jak i w jej trakcie.

Po porodzie skóra na brzuchu u większości kobiet jest mało elastyczna, luźna, pokryta rozstępami. Także skumulowana pod skórą tkanka tłuszczowa wpływa negatywnie na wygląd brzucha. Domowe metody pielęgnacji sprowadzają się do stosowania kosmetyków ujędrniających, wykonywania masażu czy szczotkowania skóry. Taka pielęgnacja może sprawić, że skóra stanie się lepiej odżywiona, jednak nie zredukuje nieestetycznego wyglądu brzucha po ciąży i porodzie – to zadanie profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi na obwisłą skórę brzucha po porodzie?

Nowoczesne gabinety medycyny estetycznej oferują szeroką gamę zabiegów na skórę brzucha po porodzie. Zabiegi te mogą być całkowicie nieinwazyjne, jak endermologia lub Accent Prime bądź są inwazyjne w minimalnym stopniu. Nie ma mowy o rekomendowaniu pacjentkom tak inwazyjnych zabiegów jak liposukcja czy plastyka brzucha. W zamian za to proponowane są bezpieczne, a zarazem bardzo skuteczne zabiegi, które dedykowane są redukcji wszelkich problemów estetycznych związanych z ciążą i porodem. Możliwe jest pogrubienie i uelastycznienie skóry, redukcja rozstępów i blizny po cesarce, pozbycie się nadmiarowej tkanki tłuszczowej czy cellulitu. Dzięki tak zaawansowanemu i wszechstronnemu programowi pielęgnacyjnemu brzuch ma szansę odzyskać nienaganny wygląd.

W zależności od tego, jakiego problemu estetycznego chcemy się pozbyć, można zdecydować się na takie zabiegi jak , laser frakcyjny Erb: Yag, Rf mikroigłowa. fale radiowe, dermapen, Hifu oraz endermologia. Zabiegi te wykonuje się w serii – zazwyczaj wystarczy kilka zabiegów, aby efekty były bardzo zadowalające. W celu zintensyfikowania terapii można łączyć różne zabiegi, np. Accent Prime z zabiegiem endermologii czy w przypadku rozstępów laser frakcyjny Erb: yag na przemian z zabiegiem dermapen.

Ujędrnianie i wyszczuplanie brzucha po porodzie

W celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry warto zdecydować się na zabieg Accent Prime, który doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych. Zabieg pozwala na niszczenie depozytów tkanki tłuszczowej, a jednocześnie – przebudowę kolagenu i poprawę jakości skóry. Niewątpliwą zaletą zabiegów Accent Prime jest brak konieczności rekonwalescencji, a także bardzo wszechstronne działanie. Podczas jednego zabiegi można oddziaływać zarówno na skórę, jak i tkankę tłuszczową. Doskonałym uzupełnieniem Accent Prime jest endermologia. Całkowicie nieinwazyjny zabieg, który wspomaga usuwanie z organizmu tłuszczu i nadmiar wody na drodze pobudzenia drenażu limfatycznego. Zabieg ten można także wykonywać samodzielnie w celu pobudzenia krążenia krwi, ujędrnienia skóry i aktywowania tkanki podskórnej. To doskonały zabieg dla kobiet po porodzie, gdyż ma postać relaksującego masażu z wykorzystaniem specjalistycznej głowicy. jest to zabieg na tyle bezpieczny że można wykonywać nawet w ciąży.

Usuwanie rozstępów i blizny po cesarce

Rozstępy to niechciana pamiątka po ciąży, która powstaje u wielu kobiet. Rozstępy to wrzecionowate blizny, które zaburzają strukturę skóry i wynikają z przerwania włókien kolagenowych. Skóra pokryta rozstępami wygląda nieestetycznie, jest luźna i nieelastyczna. Usuwanie rozstępów pozwala na wygładzenie powierzchni skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz ujędrnienie. Pomocne są w tym takie zabiegi jak laser frakcyjny czy zabieg dermapen. W podobny sposób można wspomóc gojenie blizny po cesarce – staje się ona mniej widoczna, nie dochodzi do obkurczenia blizny.

Zabiegi na brzuch po porodzie to cała gama niezwykle skutecznych procedur, które znacząco przyspieszają proces regeneracji ciała po porodzie. Stanowią rozwiązanie znacznie efektywniejsze niż domowa pielęgnacja, zapewniają efekt ujędrnienia i wymodelowania brzucha. A to przekłada się to nie tylko na nienaganny wygląd, ale także doskonałe samopoczucie.