Jak ludzie patrzą na nas przez pryzmat naszego wyglądu?

data publikacji:
data aktualizacji:

ładna kobietaW dzisiejszych czasach zapewne nikt nie poddaje w wątpliwość ogromnego wpływu naszego wyglądu na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani. Zadbany, młody wygląd determinuje zarówno naszą samoocenę, jak i to, w jaki sposób odbierają nas inni ludzie. Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny wygląd może przełożyć się na odnoszenie sukcesów zawodowych czy na polu towarzyskim. Troska o wygląd nabiera zatem zupełnie nowego znaczenia. Wykracza znacznie dalej poza osiągnięcie określonego efektu estetycznego. Dziś to, jak wyglądamy przekłada się na nasz życiowy sukces, relacje międzyludzkie, a także drogę ścieżki zawodowej.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Współczesne czasy nieodłącznie kojarzą się nam z kultem ciała. I rzeczywiście – z każdej strony bombardowani jesteśmy wyidealizowanymi wizerunkami celebrytów. Faktem jest jednak, że dominacja określonego kanonu urody towarzyszy nam nie od dziś, bowiem w minionych epokach także przykładano ogromną wagę do wyglądu. Tym, co wyróżnia dzisiejsze czasy jest lepsza dostępność narzędzi służących rozpowszechnianiu określonego, pożądanego wizerunku. Jednocześnie mamy niemal nieograniczony dostęp do profesjonalnych zabiegów, które ten wymarzony wygląd pomagają nam osiągnąć, a także utrzymać efekty przez długi czas.

Atrakcyjność fizyczna jest bez wątpienia niezwykle ważnym czynnikiem kształtującym relacje społeczne. Od zawsze osoby obdarzone doskonałym wyglądem postrzegane były jako odnoszące sukcesy. I nie są już kojarzone z osobami próżnymi. Dziś dbałość o wygląd utożsamia się z dbałością o zdrowie – wiemy bowiem, że w znacznej mierze na nasz wygląd rzutuje styl życia. Jeśli zatem możesz pochwalić się nienaganną sylwetką i zadbaną twarzą, zapewne jesteś osobą sumienną, konsekwentną, realizującą swoje cele, wiarygodną.

Osiągnięcie wymarzonego wyglądu zwiększa naszą pewność siebie i samoocenę. A to bezpośrednio przekłada się na podejmowanie śmielszych decyzji zawodowych i prywatnych, a tym samym – odnoszenie większych sukcesów. Takie przekonanie towarzyszy m. in. Koreankom, które słyną na całym świecie ze swojej obsesji na punkcie urody. Oczywiście przeświadczenie, że atrakcyjny wygląd ułatwia zdobycie dobrej pracy towarzyszy nie tylko kobietom tej nacji. Każdy z nas mniej lub bardziej świadomie określa osoby atrakcyjne fizycznie jako ciekawsze czy bardziej kompetentne. Już małe dzieci, które są zupełnie nieświadome obowiązujących kanonów urody, chętniej nawiązują kontakt wzrokowy i uśmiechają się do osób uznawanych za ładne. Okazuje się, że ścisła zależność między wyglądem a postrzeganiem danej osoby jest obustronna. Z jednej strony bowiem osoby atrakcyjne fizycznie odbierane są jako bardziej wartościowe, a z drugiej – patrząc na osobę posiadającą pozytywne cechy charakteru, oceniamy ją jako wyższą i ładniejszą.

Jak w harmonijny sposób zadbać o nienaganny wygląd?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy w pełni odkryliśmy możliwości chirurgii plastycznej, wiele osób zdecydowało się na nadmierną ingerencję w wygląd. Obecnie nasze spojrzenie na wygląd radyklanie się zmieniło – pożądane są takie zabiegi, które gwarantują utrzymanie naturalnego, harmonijnego wyglądu. Jednocześnie pojawiły się niezwykle skuteczne i nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, które bez użycia skalpela umożliwiają zauważalną poprawę wyglądu. Ostatecznie możemy w szybkim czasie uzyskać efekt odmłodzenia twarzy i ciała, wymodelować sylwetkę, usunąć rozmaite defekty skórne. Szczególnie skuteczne są takie zabiegi jak:

  • laseroterapia, umożliwiająca redukcję zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych naczynek, rozstępów, a także ujędrniająca skórę
  • nici PDO umożliwiające poprawę owalu twarzy
  • lipoliza iniekcyjna, endermologia, fala akustyczna oraz karboksyterapia wspomagające walkę z nadwagą
  • mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa oraz osocze bogatopłytkowe odżywiające skórę, wspomagające procesy jej regeneracji, uzupełniające terapię łysienia

Wszystkie wymienione zabiegi wystarczy wykonać w serii. Poza kilkoma zabiegami wykonanymi w odstępach około 4 tygodni, warto raz do roku warto powtórzyć zabieg w celu podtrzymania efektów. Już kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej umożliwia zatem kompleksowe zadbanie o wygląd i odpowiednie kształtowanie własnego wizerunku. Najwyższy czas zaakceptować fakt, że to , jak oceniają nas inni jest w dużej mierze determinowane naszym wyglądem. Warto zatem włączyć profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej do kompleksowego planu budowania wyższej samooceny oraz doskonałego samopoczucia.