fbpx

Jak ludzie patrzą na nas przez pryzmat naszego wyglądu?

ładna kobieta

W dzisiejszych czasach zapewne nikt nie poddaje w wątpliwość ogromnego wpływu naszego wyglądu na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani. Zadbany, młody wygląd determinuje zarówno naszą samoocenę, jak i to, w jaki sposób odbierają nas inni ludzie. Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny wygląd może przełożyć się na odnoszenie sukcesów zawodowych czy na polu towarzyskim. Troska o wygląd nabiera zatem zupełnie nowego znaczenia. Wykracza znacznie dalej poza osiągnięcie określonego efektu estetycznego. Dziś to, jak wyglądamy przekłada się na nasz życiowy sukces, relacje międzyludzkie, a także drogę ścieżki zawodowej.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Współczesne czasy nieodłącznie kojarzą się nam z kultem ciała. I rzeczywiście – z każdej strony bombardowani jesteśmy wyidealizowanymi wizerunkami celebrytów. Faktem jest jednak, że dominacja określonego kanonu urody towarzyszy nam nie od dziś, bowiem w minionych epokach także przykładano ogromną wagę do wyglądu. Tym, co wyróżnia dzisiejsze czasy jest lepsza dostępność narzędzi służących rozpowszechnianiu określonego, pożądanego wizerunku. Jednocześnie mamy niemal nieograniczony dostęp do profesjonalnych zabiegów, które ten wymarzony wygląd pomagają nam osiągnąć, a także utrzymać efekty przez długi czas.

Atrakcyjność fizyczna jest bez wątpienia niezwykle ważnym czynnikiem kształtującym relacje społeczne. Od zawsze osoby obdarzone doskonałym wyglądem postrzegane były jako odnoszące sukcesy. I przestały być kojarzone z osobami próżnymi. Dziś dbałość o wygląd utożsamiana jest z dbałością o zdrowie – wiemy bowiem, że w znacznej mierze na nasz wygląd rzutuje styl życia. Jeśli zatem możesz pochwalić się nienaganną sylwetką i zadbaną twarzą, zapewne jesteś osobą sumienną, konsekwentną, realizującą swoje cele, wiarygodną.

Osiągnięcie wymarzonego wyglądu zwiększa naszą pewność siebie i samoocenę. A to bezpośrednio przekłada się na podejmowanie śmielszych decyzji zawodowych i prywatnych, a tym samym – odnoszenie większych sukcesów. Takie przekonanie towarzyszy m. in. Koreankom, które słyną na całym świecie ze swojej obsesji na punkcie urody. Oczywiście przeświadczenie, że atrakcyjny wygląd ułatwia zdobycie dobrej pracy towarzyszy nie tylko kobietom tej nacji. Każdy z nas mniej lub bardziej świadomie określa osoby atrakcyjne fizycznie jako ciekawsze czy bardziej kompetentne. Już małe dzieci, które są zupełnie nieświadome obowiązujących kanonów urody, chętniej nawiązują kontakt wzrokowy i uśmiechają się do osób uznawanych za ładne. Okazuje się, że ścisła zależność między wyglądem a postrzeganiem danej osoby jest obustronna. Z jednej strony bowiem osoby atrakcyjne fizycznie odbierane są jako bardziej wartościowe, a z drugiej – patrząc na osobę posiadającą pozytywne cechy charakteru, oceniamy ją jako wyższą i ładniejszą.

Jak w harmonijny sposób zadbać o nienaganny wygląd?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy w pełni odkryliśmy możliwości chirurgii plastycznej, wiele osób zdecydowało się na nadmierną ingerencję w wygląd. Obecnie nasze spojrzenie na wygląd radyklanie się zmieniło – pożądane są takie zabiegi, które gwarantują utrzymanie naturalnego, harmonijnego wyglądu. Jednocześnie pojawiły się niezwykle skuteczne i nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, które bez użycia skalpela umożliwiają zauważalną poprawę wyglądu. Ostatecznie możemy w szybkim czasie uzyskać efekt odmłodzenia twarzy i ciała, wymodelować sylwetkę, usunąć rozmaite defekty skórne. Szczególnie skuteczne są takie zabiegi jak:

– laseroterapia, umożliwiająca redukcję zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych naczynek, rozstępów, a także ujędrniająca skórę

– nici PDO umożliwiające poprawę owalu twarzy

lipoliza iniekcyjna, endermologia, fala akustyczna oraz karboksyterapia wspomagające walkę z nadwagą

mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa oraz osocze bogatopłytkowe odżywiające skórę, wspomagające procesy jej regeneracji, uzupełniające terapię łysienia

Wszystkie wymienione zabiegi wystarczy wykonać w serii. Poza kilkoma zabiegami wykonanymi w odstępach około 4 tygodni, warto raz do roku warto powtórzyć zabieg w celu podtrzymania efektów. Już kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej umożliwia zatem kompleksowe zadbanie o wygląd i odpowiednie kształtowanie własnego wizerunku. Najwyższy czas zaakceptować fakt, że to , jak jesteśmy oceniani przez innych jest w dużej mierze determinowane naszym wyglądem. Warto zatem włączyć profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej do kompleksowego planu budowania wyższej samooceny oraz doskonałego samopoczucia.

Zobacz również:

Usuwanie zmarszczek

usuwanie zmarszczekZmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia skóry. Medycyna estetyczna oferuje zarówno skuteczne zabiegi na pierwsze zmarszczki, jak i zabiegi spłycające zmarszczki bardzo głębokie i bruzdy. W celu usunięcia zmarszczek można działać miejscowo, redukując poszczególne zmarszczki lub odmładzać powierzchnię całej twarzy, szyi czy dekoltu. Polecane zabiegi na zmarszczki to usuwanie zmarszczek botoksem lub kwasem hialuronowym, laserowe wygładzanie zmarszczek, termolifting, mikrodermabrazja oraz mezoterapia igłowa.
Kilka informacji
usuwanie zmarszczek botoksem od 500 pln
usuwanie zmarszczek laserem od 500 pln
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym od 1300 pln
redukcja zmarszczek mezoterapią: od 350 pln
redukcja zmarszczek technologią RF: od 500 pln
redukcja zmarszczek technologią US:  od 500 pln

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to występujący naturalnie w organizmie związek, który zapewnia nawodnienie skóry i zachowanie jej elastyczności. Nie dziwi zatem wszechstronne wykorzystanie kwasu hialuronowego w terapii anti – aging. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek; szczególnie spektakularny efekt zapewnia użycie kwasu hialuronowego w celu wygładzenia głębokich bruzd. Ale to nie jedyny efekt zabiegu – poza natychmiastowym wygładzeniem zmarszczek kwas hialuronowy wykazuje długotrwałe działanie, dbając o nawilżenie i ujędrnienie skóry. Usieciowany kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę przy pomocy cienkiej igły, a zabieg jest szybki i bezpieczny. Niewielki ból związany z nakłuciem skóry jest redukowany przy pomocy kremu znieczulającego. Efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym utrzymuje się około 6 - 8 miesięcy. Zabieg można powtarzać, a po jego wykonaniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Użycie kwasu hialuronowego doskonale sprawdzi się w przypadku lwiej bruzdy, bruzd nosowo – wargowych oraz zmarszczkach marionetki.

Usuwanie zmarszczek botoksem (botoxem)

Toksyna botulinowa, czyli botoks (botox) to kolejna naturalna substancja wykorzystywana w celu usunięcia zmarszczek. Botox hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowego, co daje efekt rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek mimicznych. Toksynę botulinową stosuje się w celu redukcji zmarszczek na czole, lwiej bruzdy czy kurzych łapek, zmarszczek króliczych czy zmarszczek palacza. Botoks może być stosowany także w przypadku płytkich, mało widocznych zmarszczek – wygładzi je i ograniczy powstawanie nowych zmarszczek oraz pogłębiania tych już istniejących. Usuwanie zmarszczek botoksem trwa kilkanaście minut, a efekt zauważalny jest po kilku – kilkunastu dniach i utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy. Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności, nie jest wymagany czas na regenerację – ślady wkłucia są praktycznie niewidoczne. Nie należy obawiać się „efektu maski” – użycie botoksu wyłącznie w obrębie zmarszczek nie zaburza mimiki całej twarzy i nie przyczynia się do powstania nienaturalnego, nieestetycznego efektu końcowego.

Redukcja zmarszczek laserem

Usuwanie zmarszczek laserem to skuteczna metoda odmładzająca, która sprowadza się do stymulowania fizjologicznych procesów sprzyjających rewitalizacji skóry, zwiększeniu jej gęstości i wygładzeniu. W przeciwieństwie do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym bądź wygładzania ich botoksem, a zatem metod jedynie objawowych, laser na zmarszczki prowadzi do zaawansowanej redukcji zmarszczek i utraty elastyczności skóry. Jest to zatem metoda skutecznie spowalniająca procesy starzenia się skóry, a nawet więcej – zapewniająca zauważalne jej odmłodzenie. Najważniejsze rodzaje laserów wygładzających zmarszczki to laser frakcyjny ablacyjny oraz laser frakcyjny nieablacyjny. Zasadnicza różnica dotyczy inwazyjności zabiegu – laser ablacyjny generuje mikrouszkodzenia skóry, zaś nieablacyjny zachowuje ciągłość skóry. Zabieg przeciwzmarszczkowy iPIXEL polega na wygenerowaniu efektu termicznego w skórze, co powoduje parowanie wody tkankowej i powstawanie w skórze mikrouszkodzeń. Pobudza to procesy remodelingu i regeneracji skóry, co prowadzi do pobudzenia syntezy kolagenu, zwiększenia gęstości skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i konieczna jest jej rekonwalescencja, natomiast ostateczny efekt zauważalny jest po około miesiącu. Z kolei laser nieablacyjny ClearLift działa na poziomie skóry właściwej, podgrzewając tkankę i prowadząc do obkurczenia włókien kolagenowych. Efekt działania lasera nieablacyjnego jest mniej spektakularny niż w przypadku lasera ablacyjnego, ale niewątpliwą zaletą zabiegu jest nieinwazyjny charakter, a zatem brak konieczności rekonwalescencji. Laserowe usuwanie zmarszczek to kompleksowy zabieg resurfacingu skóry, który – poza zmarszczkami – redukuje także inne objawy starzenia się skóry. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej długoterminowe niż stosowanie wypełniaczy na zmarszczki. Intensywna regeneracja skóry po zabiegu laserowego usuwania zmarszczek zapewnia efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy.

zabiegi na drobne zmarszczki

Drobne, płytki zmarszczki można spłycić przy pomocy zabiegów mezoterapii igłowej oraz mikrodermabrazji. Mezoterapia igłowa to procedura wprowadzania substancji odżywczych w głąb skóry przy pomocy cieniutkich igieł. Dzięki temu związki aktywne docierają dokładnie tam, gdzie mają działać, zaś nakłuwanie skóry stymuluje syntezę kolagenu z ramach kompensacyjnej regeneracji skóry. Mezoterapia igłowa lekarska prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia skóry, jej ujędrnienia i przywrócenia blasku. Zabieg ten może być stosowany w celu usunięcia zmarszczek na twarzy, a także na szyi i dekolcie. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg mechanicznego złuszczania skóry, działający znacznie głębiej niż tradycyjne peelingi. Rozpylanie pod ciśnieniem substancji złuszczających prowadzi do usuwania martwych komórek naskórka, ale także stymulowana jest synteza nowych komórek. I to właśnie remodeling skóry prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia jej powierzchni, a także spłycenia niewielkich zmarszczek. Efekty obu tych zabiegów na zmarszczki nie są zauważalne natychmiast, jednak z upływem czasu dostrzec można długofalowe efekty stymulacji skóry.

Zmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia...

Zobacz więcej

Kwas Hialuronowy

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję