fbpx

Chirurgia plastyczna

chirurgia plastyczna

kiedy warto, a kiedy można uniknąć?

Chirurgia plastyczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny. W Polsce brak jest oficjalnych statystyk dotyczących liczby przeprowadzanych operacji plastycznych, wiadomo jednak, że cieszą się niemałą popularnością. A grupą docelową są przede wszystkim osoby w wieku 39 – 50 lat, a także – coraz częściej – osoby młodsze, w przedziale 19 – 34 lata. Operacje plastyczne mają zatem na celu zarówno zredukowanie oznak starzenia się organizmu, jak i retuszowanie mankamentów urody. Okazuje się jednak, że wykonywanie inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej nie jest jedyną ewentualnością – coraz częściej równie spektakularne efekty odmładzająco – upiększające zapewniają mniej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej.

 

Chirurgia plastyczna – inwazyjne zabiegi dające trwały efekt

Zarówno medycyna estetyczna, jak i chirurgia plastyczna to gałęzie medycyny koncentrujące się na korekcie wyglądu twarzy i ciała. Różnią się jednak stopniem ingerencji w ciało. Operacje plastyczne cechują się większą inwazyjnością, dłuższym czasem rekonwalescencji, dłuższą listą przeciwwskazań a także możliwych powikłań. Oczywiście nie oznacza to, że należy bać się operacji plastycznych – obecnie zabiegi te przeprowadzane są z wykorzystaniem najnowszych technologii, sfokusowanych na bezpieczeństwo i komfort pacjenta. A zwiększeniu bezpieczeństwa zabiegu sprzyja wybór renomowanej kliniki medycyny estetycznej, cieszącej się nienaganną opinią.

Operacje plastyczne umożliwiają trwałą poprawę wyglądu określonych partii ciała, co z jednej strony odebrane może być jako zaleta, ale bywa także wadą. Dotyczy to zwłaszcza ingerencji w wygląd twarzy – jeśli efekt końcowy okaże się być niezadowalający, trudno będzie go skorygować. Za kolejną wadę uznać można fakt pozostawienia blizn po zabiegu, co dla osób starających się polepszyć swój wygląd może być niedopuszczalne. Niekiedy jednak zabiegi chirurgii plastycznej są po prostu wskazane. Mowa o znacznych, poważnych ingerencjach w wygląd, np. liposukcji w celu pozbycia się dużych depozytów tkanki tłuszczowej czy korekty znacznej asymetrii piersi. Jeśli natomiast celem zabiegu ma być poprawa wyglądu nie wymagająca radykalnych zmian – wówczas operacja plastyczna może być z powodzeniem zastąpiona przez zabiegi medycyny estetycznej. Jakie?

 

Medycyna estetyczna – alternatywa dla chirurgii plastycznej

Współczesne zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają skorygowanie wyglądu twarzy i ciała, usuwanie defektów wyglądu, redukowanie oznak upływającego czasu. A wszystko to z wykorzystaniem procedur znacznie mniej inwazyjnych od tych, które oferuje chirurgia plastyczna. Przykłady? Idealnie obrazuje to lifting twarzy. Kiedyś walka z opadającymi powiekami, zapadniętymi policzkami, chomikami i zaburzeniem linii żuchwy wymagała wykonania operacyjnego liftingu twarzy. Dziś można w tym celu wykorzystać lasery, nici liftingujące PDO, a także wypełnianie kwasem hialuronowym. Także ujędrnienie i powiększenie biustu o 1 – 2 rozmiary możliwe jest dzięki wykorzystaniu wypełniania kwasem hialuronowym czy własną tkanką tłuszczową. Także w zakresie walki z nadmiarowymi kilogramami i modelowania sylwetki medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw, oferując m. in. lipolizę iniekcyjną, karboksyterapię, endermologię czy falę akustyczną. Wymienione zabiegi to procedury bezpieczne, mało inwazyjne, nierzadko bezbolesne. Zazwyczaj nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji, niektóre mogą być wręcz uznane za zabiegi bankietowe, po wykonaniu których można od razu powrócić do codziennej aktywności. Inne zabiegi wymagają krótkotrwałej rekonwalescencji i przestrzegania odpowiednich zaleceń pozabiegowych.

Zabiegi medycyny estetycznej prowadzą do stymulowania fizjologicznych procesów regeneracji i remodelingu skóry, na ich efekty trzeba zatem niekiedy poczekać – tyle, ile trwa synteza włókien kolagenowych, odżywienie mieszków włosowych i ich wejście w kolejny cykl wzrostu czy odżywienie skóry oraz pobudzenie metabolizmu jej komórek. Warto poczekać – gdyż ostatecznie uzyskujemy niezwykle naturalny efekt. I wcale nie należy uznać za wadę, że efekt nie jest trwały – gdyż daje to możliwość powtórzenia zabiegu i modyfikowania naszego wyglądu w zależności od potrzeb. Dzięki medycynie estetycznej możemy zlikwidować trądzik czy przebarwienia, zredukować oznaki starzenia się skóry, wspomóc procesy odchudzania i wymodelować sylwetkę czy poprawić rysy twarzy. A wszystko to bez użycia skalpela i pozostawiania blizn.

Zobacz również:

Usuwanie cellulitu

usuwanie cellulituCellulit to niezwykle częsta przypadłość, dotycząca przede wszystkim kobiet. Może być on zlokalizowany na rozległych partiach ciała, co czyni z niego znaczący problem natury estetycznej. Nie dziwi zatem, że poszukiwane są skuteczne sposoby usuwania cellulitu. Zawsze warto stosować domowe metody walki z cellulitem, takie jak aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, naprzemienne zimne i ciepłe natryski, bańki chińskie czy stosowanie kosmetyków ujędrniających. Jednak takie postępowanie ma znaczenie jedynie pomocnicze – redukcja cellulitu w klinice medycyny estetycznej to jedyne skuteczne i trwałe rozwiązanie. Jak się pozbyć cellulitu? Za najlepsze zabiegi umożliwiające usuwanie cellulitu uznawana jest endermologia, fale akustyczne oraz laseroterapia.
Kilka informacji
Accent Prime cena: od 500 pln
Endermologia Alliance cena: od 130 pln
Fala akustyczna Storz cena: od 250 pln
Karboksyterapia Julie cena: od 150 pln
Rabaty w pakietach: do 30%
Efekty: długotrwałe

Zabiegi na cellulit

Zabiegi antycellulitowe z wykorzystaniem endermologii uznawane są za niezwykle skuteczne, a zarazem bardzo bezpieczne; co więcej – masaż podciśnieniowy to zabieg niezwykle przyjemny. Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy tej metody? Endermologia to zabieg masażu z wykorzystaniem elektronicznie sterowanych rolek umieszczonych w hermetycznej komorze. Masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który zapewnia płynność ruchów rolek. Wytworzone podciśnienie zasysa fałd skórny, co umożliwia wykonanie dogłębnego, mechanicznego masażu. Zabieg endermologii LPG Alliance działa wielokierunkowo (efekt Mecano – stymulacji): - pobudza mechanicznie skórę, co stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny; tak wzmocniona skóra zyskuje na jędrności, przez co cellulit staje się mniej widoczny - wpływa na metabolizm podskórnej tkanki tłuszczowej, co sprzyja aktywacji lipolizy (spalania tkanki tłuszczowej) - stymuluje pracę układu limfatycznego, co ułatwia drenaż limfatyczny, usuwanie toksyn i zalegającej w tkance podskórnej wody Zabiegi antycellulitowe z wykorzystaniem endermologii dają efekt ujędrnienia i wygładzenia skóry, a także zauważalną redukcję cellulitu. Dodatkową korzyścią jest relaksacja mięśni, co docenią zwłaszcza osoby uprawiające sport. Zalecane jest wykonanie kilku – kilkunastu zabiegów endermologii, a najlepsze efekty zapewni uzupełnienie takich zabiegów na cellulit z odpowiednią dietą i regularną aktywnością fizyczną. Dzięki endermologii można skutecznie pozbyć się „pomarańczowej skórki”, co więcej – to jedyna metoda walki z cellulitem wodnym. Ta metoda walki z cellulitem jest na tyle bezpieczna, że bez obaw mogą z niej korzystać kobiety w ciąży i po porodzie, a także mamy karmiące piersią.

Usuwanie cellulitu – najnowsze metody laserowe.

Laserowe Usuwanie cellulitu możliwe jest dzięki kompleksowemu resurfacingowi skóry. Wykorzystywany jest w tym celu laser erbowo – jagowy z modułem NIR. Laser emituje światło o długości fali 2940 nm, dając efekt podgrzewania tkanki podskórnej, a także jej remodelingu. Światło lasera pochłaniane jest przez wodę tkankową, co prowadzi do jej gwałtownego podgrzania i odparowania, z towarzyszącą zmianą struktury skóry. Następujący po zabiegu proces jej regeneracji wzrostowi jędrności i elastyczności skóry oraz zwiększeniu jej gęstości. Laser na cellulit prowadzi do powstania mikroskopijnych uszkodzeń termicznych skóry, zaś otaczająca je zdrowa tkanka indukuje procesy odnowy. Okres rekonwalescencji po zabiegu laserowego usuwania cellulitu trwa około dwóch tygodni. Sugerowane jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów, wykonywanych w odstępach paru tygodni. Ostatecznym efektem takiej terapii jest ujędrnienie partii ciała objętych cellulitem i wygładzenie powierzchni skóry.

Fala akustyczna-uderzeniowa w walce z cellulitem

Sposoby na cellulit dostępne w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej umożliwiają skuteczną walkę z pomarańczową skórką – i są to zabiegi nie tylko na cellulit w jego początkowych fazach, ale także zabiegi na zaawansowany cellulit. Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy fal akustycznych? Zabieg na cellulit z wykorzystaniem fali akustycznej prowadzi do rozluźnienia tkanki łącznej oraz ujędrnienia skóry, stymulowania rozpadu komórek tłuszczowych oraz pobudzenia krążenia krwi i limfy. Zmniejsza to widoczność cellulitu i wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny, nie wymagający okresu rekonwalescencji. Stosowanie fal akustycznych nie jest ponadto obciążone żadnymi skutkami ubocznymi. Gdy celem jest usuwanie cellulitu, najnowsze metody kosmetologiczne są najskuteczniejszą opcją. Kompleksowo wpływają na strukturę oraz funkcjonowanie skóry i tkanki podskórnej, co prowadzi do zredukowania cellulitu i poprawy wyglądu problematycznych partii ciała. Wysokiej skuteczności zabiegów na cellulit towarzyszy bezpieczeństwo ich stosowania oraz sprawny proces regeneracji.

Cellulit to niezwykle częsta przypadłość, dotycząca przede wszystkim kobiet. Może być on zlokalizowany na rozległych partiach ciała, co czyni z niego znaczący problem natury estetycznej. Nie dziwi zatem, że poszukiwane są skuteczne sposoby usuwania cellulitu. Zawsze warto stosować domowe metody...

Zobacz więcej

Karboksyterapia

karboksyterapia julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję