Baby face – jak osiągnąć gładką i delikatną skórę?

data publikacji:
data aktualizacji:

baby faceNieskazitelnie gładka, naturalnie promienna i zdrowo wyglądająca skóra dziecka zachwyca większość osób. Z wiekiem traci ona jednak na sprężystości i witalności. My, jednak coraz częściej marzymy o powrocie do jej stanu sprzed lat. To dlatego efekt baby face zdobywa popularność na całym świecie, a próby cofnięcia czasu choćby na skórze podejmują tysiące kobiet. Czy zabiegi medycyny estetycznej mogą w tym pomóc?

Co to jest Baby face?

Baby face to w dosłownym tłumaczeniu „dziecinna twarz”. Trend ten, który zdobywa coraz większą popularność, oznacza chęć posiadania skóry pozbawionej cech upływającego czasu, czyli zmarszczek, bruzd, przebarwień i innych niedoskonałości. Taka właśnie jest baby face – idealnie gładka, pozbawiona zmarszczek, cieni i worków pod oczami, z wyraźnie zarysowanymi policzkami. To po prostu zdrowa i młodo wyglądająca twarz u kobiet, która jak pokazują badania, kojarzona jest współcześnie z atrakcyjnością.

Warto zaznaczyć, że baby face nie postrzegamy w Europie w sposób, który kultywują go Azjatki. Nie chodzi bowiem o to, aby wyglądać dziecinnie, niczym kilkuletnia dziewczynka, ale jak młoda kobieta, która czas spadku produkcji kolagenu i elastyny ma jeszcze przed sobą.

Jak uzyskać efekt Baby face dzięki medycynie estetycznej?

Czasem nasza twarz wygląda młodo nawet mimo upływu lat. Niestety nie wszyscy zostali obdarzeni takimi genami. Na szczęście osiągnięcie efektu baby face jest znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać. Całą paletę zabiegów, które pozwolą cieszyć się młodym wyglądem, pozbawioną zmarszczek, zdrową i pełną blasku skórą oferuje bowiem medycyna estetyczna.

Szczególną uwagę warto zwrócić na zabiegi małoinwazyjne. Takie, które opierają się na intensywnej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Białek odpowiadających za utrzymanie prawidłowej struktury skóry, jej elastyczność i sprężystość.

Baby face dzięki laseroterapii

Niezwykle skutecznym i popularnym zabiegiem, który zapewnia odmłodzenie skóry jest laseroterapia. Szczególnie polecanym jest zaś laser frakcyjny Er:YAG, którego działanie opiera się na selekcjonowanej fototermolizie. Wiązka światła emitowana przez laser przenika w głąb skóry, a w związku z odparowaniem naskórka tworzą się jego mikrourazy. Dzięki tym procesom dochodzi do pobudzenia skóry, jej odbudowy i regeneracji.

Warto dodać, że wprawdzie znaleźć można wiele informacji i poleceń także innych rodzajów laserów, to jednak technologia zastosowana w laserze erobow-yagowym przynosi najlepsze rezultaty. Laser er:YAG emituje  bowiem fale, które zgodne są z maksymalnym poziomem absorbcji wody, która to pochłania wiązkę lasera i umożliwia skuteczną, ale i bezpieczną stymulację skóry do przebudowy. Taka precyzja skraca ponadto okres rekonwalescencji, zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań i powoduje, że sam zabieg jest mniej bolesny.

Mezoterapia igłowa, iniekcje, HIFU i inne sposoby na baby face

Często wykonywanym i polecanym zabiegiem, który pozwala osiągnąć efekt młodej i zdrowej skóry jest mezoterapia igłowa. Polega ona na iniekcji specjalnego preparatu, który jest swego rodzaju bombą witaminową dla skóry. Samo nakłuwanie zaś stanowi impuls dla skóry i stymuluje procesy jej przebudowy, czyli produkcję kolagenu i elastyny.

HIFU, czyli zabieg wykorzystujący działanie ultradźwięków o dużej mocy pozwala zaś na całkowicie bezinwazyjny lifting skóry i jej długotrwałą przebudowę. Swoją skuteczność zawdzięcza  połączeniu podgrzania skóry i wywołaniu efektu termicznego z wprowadzeniem jej w wibracje, dzięki czemu stymulacja fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny jest znacznie większa.

Warto wspomnieć także, że natychmiastowy efekt odmłodzenia twarzy przynosi toksyna botulinowa i wypełnianie zmarszczek wypełniaczami np. kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia. Jeśli chcesz cieszyć się efektem baby face na dłużej pamiętaj jednak, że poza wygładzeniem zmarszczek konieczna jest odnowa skóry, tak aby sama się ona regenerowała i nie traciła swojej sprężystości oraz jędrności.