Zabiegi pod oczy

data publikacji:
data aktualizacji:

zabieg pod oczy

Skóra wokół oczu to obszar, w którym bardzo często pojawiają się różne niedoskonałości niekorzystnie wpływające na wygląd twarzy. Najczęściej są one po prostu związane z naturalnymi procesami starzenia. Skóra w tej okolicy jest bardzo cienka i delikatna, więc u wielu osób pierwsze zmarszczki pojawiają się tutaj jeszcze przed trzydziestką. Obszar wokół oczu to miejsce, w którym chętnie uwidaczniają się również oznaki zmęczenia, nieprawidłowej pielęgnacji, błędów dietetycznych, nadmiernej ekspozycji słonecznej oraz zaburzeń w krążeniu krwi i limfy. Zabiegi pod oczy pomagają  pozbyć się różnych mankamentów urody które pojawiają się w okolicach tak delikatnych miejsc jakie są nasze oczy.

Czy warto wykonać zabiegi pod oczy?

Zabiegi na zmarszczki pod oczami wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej to jedyny sposób, żeby skutecznie odjąć sobie lat bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie pobudzić przebudowy głębokich warstw skóry, a bez tego nie można uzyskać trwałego efektu wygładzenia i ujędrnienia. Jednocześnie medycyna estetyczna korzysta wyłącznie ze sprawdzonych metod, które nie budzą żadnych wątpliwości co do skuteczności i bezpieczeństwa.

Kiedy warto wykonać zabiegi pod oczy?

Zabiegi pod oczy są polecane osobom z następującymi problemami:

  • zmarszczki wokół oczu (kurze łapki)
  • dolina łez
  • worki i cienie pod oczami
  • wiotka skóra pod oczami
  • zastój limfatyczny pod oczami
  • zmęczona twarz
  • sucha skóra pod oczami
  • opadające powieki i brwi

Jeśli zauważamy u siebie którąś z tych zmian, warto zacząć od konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej. Pozwoli to na dokładną ocenę skóry oraz dobranie odpowiednich zabiegów.

Jak spłycić zmarszczki pod oczami?

W zabiegach pod oczy doskonale sprawdza się kwas hialuronowy. Jest to związek, który u osób młodych występuje w dużych ilościach w tkance łącznej i wiąże wodę. Skóra jest dzięki temu gładka i sprężysta. Wraz z wiekiem jego synteza się zmniejsza, co prowadzi do pojawiania się zmarszczek (tzw. kurzych łapek) oraz doliny łez, czyli zapadnięcia skóry pod oczami. Kwas hialuronowy bardzo dobrze nadaje się do wypełniania tych niedoskonałości. Dlatego kobiety, które zastanawiają się, jak spłycić zmarszczki pod oczami, powinny zdecydować się na taki zabieg. Oprócz tego kwas hialuronowy rozjaśnia okolicę oka, redukuje worki pod oczami oraz poprawia nawilżenie skóry.

Zabiegi z kwasem hialuronowym powinny być wykonywane przez doświadczoną kadrę i z użyciem certyfikowanych preparatów.. W przeciwnym wypadku efekty ostrzykiwania mogą być niezadowalające (np. asymetria), a także mogą pojawić się powikłania w postaci zakażeń czy martwicy tkanek. Zabieg z kwasem hialuronowym trwa kilkadziesiąt minut i może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Co ważne, rezultaty są widoczne natychmiast i utrzymują się przez kilka miesięcy.

 

Jakie zabiegi na zwiotczałą skórę pod oczami?

Często spotykamy się z pytaniem, jakie zabiegi na zwiotczałą skórę pod oczami warto wykonać. Z pewnością należą do nich mezoterapia igłowa i mezoterapia mikroigłowa (Dermapen 4). Oba zabiegi polegają na nakłuwaniu skóry delikatnymi igiełkami i jednoczesnym podawaniu specjalnych preparatów. W przypadku mezoterapii igłowej są to zazwyczaj kwas hialuronowy, koktajle aminokwasowe lub hydroksyapatyt wapnia. Proces nakłuwania zapoczątkowuje kaskadę korzystnych zmian w budowie skóry właściwej. Dochodzi do wzmożonej syntezy włókien kolagenowych – głównego składnika macierzy międzykomórkowej odpowiedzialnego za sprężystość i odporność na rozciąganie. Gęsta sieć kolagenu decyduje o jędrności skóry i wygładzeniu zmarszczek. Mezoterapia to metoda, którą specjaliści polecają także do redukcji worków i cieni pod oczami oraz unoszenia opadających powiek i brwi. Preparaty do mezoterapii mają działanie nawilżające, wypełniające i odżywcze. Dzięki nakłuwaniu skóry są one w stanie penetrować do skóry właściwej. Optymalne rezultaty mezoterapii przynosi seria 4-6 zabiegów.

Stymulatory tkankowe pod oczy

Stymulatory tkankowe to nowoczesna zdobycz medycyny estetycznej do stosowania pod oczy. Mają one po pierwsze działanie wypełniające na zmarszczki i bruzdy, a po drugie wzmacniają mikrostrukturę skóry właściwej. O ich skuteczności przesądza wysoka biokompatybilność, czyli podobieństwo do substancji naturalnie występujących w skórze. Dzięki temu stymulatory bardzo dobrze się przyjmują, wbudowują w tkankę łączną i dają trwałe efekty. Zabiegi na zmarszczki pod oczami obejmują stosowanie takich stymulatorów jak kolagen RH, polikaprolakton, polinukleotydy i kwas polimlekowy. Specjalista medycyny estetycznej wprowadza preparat za pomocą cienkiej igły do wcześniej znieczulonej skóry okolicy oczu. Efekt wypełnienia zmarszczek pod oczami jest widoczny natychmiast. Przez długie miesiące po zabiegu skóra pozostaje wyraźnie ujędrniona i wygładzona.

Laser na zmarszczki pod oczami

Usuwanie zmarszczek pod oczami warto przeprowadzić przy pomocy lasera frakcyjnego iPIXEL. Jest to najwyższej klasy technologia wykorzystująca wiele mikrowiązek, co decyduje o bardzo dobrej precezji i penetracji do skóry właściwej. A to właśnie tam leży przyczyna większości niedoskonałości w okolicy oczu. Laser wywołuje precyzyjne mikrourazy termiczne. W odpowiedzi na nie komórki tkanki łącznej są poddawane wzmożonej regeneracji i zwiększają syntezę włókien kolagenowych. Na co pomaga resurfacing laserem? Jest to kompleksowe odmładzanie skóry w okolicy oczu. Można nim wygładzić zmarszczki mimiczne w okolicy oczu, unieść opadające powieki i ujędrnić wiotką skórę. Laseroterapia na zmarszczki pod oczami to seria 3-4 zabiegów. Najlepiej jest wykonywać je w okresie jesienno-zimowym.

Jakie zabiegi na pierwsze zmarszczki pod oczami?

Kurze łapki to bardzo często pierwsze zmarszczki pod oczami. Dotyczą w szczególności osób, które dużo się śmieją lub mrużą oczy. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na zmarszczki wokół oczu jest botoks. Lekarz medycyny estetycznej podaje niewielkie ilości preparatu w okolice mięśnia okrężnego oka, powodując jego trwałe rozluźnienie. Pełny efekt jest widoczny w ciągu 7-14 dni i utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Osobom zainteresowanym tym, jak skutecznie wygładzić zmarszczki pod oczami, polecamy również Hifu oraz radiofrekwencje mikroigłową. Hifu to bezinwazyjna metoda wykorzystująca skoncentrowane ultradźwięki. Precyzja urządzenia hi tech pozwala stosować ją na delikatnej skórze okolicy oczu do usuwania zmarszczek wokół oczu, doliny łez, worków i cieni. Liftingujące działanie Hifu wynika z zagęszczania i wzmacniania sieci włókien kolagenowych – głównej podpory w strukturze skóry właściwej. Hifu pod oczy to bardzo precyzyjna i niemal bezbolesna procedura przynosząca około dwuletnie rezultaty po serii 2-3 zabiegów. Doświadczony specjalista z pomocą nowoczesnych technologii jest w stanie dobrać odpowiednio skuteczne zabiegi pod oczy dla praktycznie każdego problemu estetycznego.