fbpx

Zabiegi pod oczy Kraków

zabiegi pod oczy

Dlaczego warto.

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, delikatna oraz wrażliwa. Przez to niestety w tej okolicy pojawiają się pierwsze zmarszczki, widać na niej zasinienia, zmęczenie oraz niewystarczającą ilość snu.  Ze względu na słabsze krążenie krwi i limfy w okolicy oka również pojawiają się obrzęki szczególnie widoczne rano po przebudzeniu.  Zabiegi pod oczy pomagają  pozbyć się różnych mankamentów urody które pojawiają się w okolicach tak delikatnych miejsc jakie są nasze oczy. Oprócz pielęgnacji domowej, czyli stosowania odpowiednio dobranego do potrzeb skóry kremu, należy również pomyśleć o profesjonalnych zabiegach wykonywanych przez doświadczonych kosmetologów lub lekarza medycyny estetycznej. Do najczęstszych problemów delikatnej okolicy oka zaliczamy:
Zasinienie- cienie pod oczami:
Najczęściej w kolorze fioletowo różowym, u starszych osób bywają również w kolorze brązowym, o ile wykluczymy czynnik alergiczny to najczęściej mają podłoże genetyczne. Dla kobiet są przeważnie najmocniej uciążliwe ze względu na konieczność nałożenia większej ilości makijażu na ta okolice. By zminimalizować cienie pod oczami warto skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej– polecamy w szczególności preparat na bazie kwasu hialuronowego oraz z dodatkiem hydroksyapatytu wapnia. Kwas hialuronowy nawilży delikatną skórę czyniąc ja bardziej elastyczną a hydroksyapatyt wapnia pobudzi syntezę kolagenu oraz spłyci zmarszczki. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 4 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych a następnie zabieg przypominający po upływie 6 miesięcy.
Zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki:
Stają się coraz bardziej widoczne już po 25 roku życia a szybciej u osób, które nadużywały opalania. Są związane z mimiką. Można bardzo łatwo się ich pozbyć przy pomocy toksyny botulinowej czyli popularnego Botoxu. W ten sposób skutecznie zablokujemy przesyłanie impulsu nerwowego do mięśni -zapobiegając tym samym ich skurczom. Zabieg jest bardzo szybki i daje świetne rezultaty, które utrzymują się nawet do 6 miesięcy.
Obrzęki pod oczami:
Związane są z gromadzeniem się limfy, najbardziej widoczne są tuż po przebudzeniu kiedy mięsień okrężny oka nie pracował i nie odprowadzał limfy do węzłów chłonnych. U niektórych utrzymują się jednak dłużej i sprawiają wrażenia “opuchniętej twarzy”. Oprócz spożywania odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia zalecamy zabieg Endermolift LPG CELLU M6 Alliance. Mikrouderzenia opatentowanej głowicy zapewniają nie tylko lepszy przepływ limfy ale także pobudzają komórki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i pozwala się skutecznie zrelaksować.
Worki pod oczami:
Wraz z wiekiem słabnie mięsień okalający gałkę oczną, tkanka podskórna tworzy tzw. przepuklinę tłuszczową która niezależnie od pory dnia jest tak samo widoczna.  Z nieinwazyjnych metod pozbycia się jej zalecamy zastosowanie wchłanialnych nici PDO , gdy problem nie jest bardzo zaawansowany można również zastosować endermolift LPG Alliance M6 , który będzie wpływał na metabolizm komórek tłuszczowych stopniowo usuwając je z organizmu.
Dolina łez:
Jest to charakterystyczne zagłębienie powstające z wiekiem w wyniku ubytku tkanki podskórnej.Oczy sprawiają wrażenie głęboko osadzonych przez co w wyniku padania światła mamy wrażenie zmęczenia i zasinienia tej okolicy. Skutecznym leczeniem jest podanie kwasu hialuronowego, który “spłyci” ubytek tkanki tworząc rusztowanie dla skóry. W zależności od budowy anatomicznej zalecamy albo wypełniacz z kwasu hialuronowego albo zabiegi mezoterapii igłowej.

Zobacz również:

Usuwanie zmarszczek

usuwanie zmarszczekZmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia skóry. Medycyna estetyczna oferuje zarówno skuteczne zabiegi na pierwsze zmarszczki, jak i zabiegi spłycające zmarszczki bardzo głębokie i bruzdy. W celu usunięcia zmarszczek można działać miejscowo, redukując poszczególne zmarszczki lub odmładzać powierzchnię całej twarzy, szyi czy dekoltu. Polecane zabiegi na zmarszczki to usuwanie zmarszczek botoksem lub kwasem hialuronowym, laserowe wygładzanie zmarszczek, termolifting, mikrodermabrazja oraz mezoterapia igłowa.
Kilka informacji
usuwanie zmarszczek botoksem od 500 pln
usuwanie zmarszczek laserem od 500 pln
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym od 1300 pln
redukcja zmarszczek mezoterapią: od 350 pln
redukcja zmarszczek technologią RF: od 500 pln
redukcja zmarszczek technologią US:  od 500 pln

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to występujący naturalnie w organizmie związek, który zapewnia nawodnienie skóry i zachowanie jej elastyczności. Nie dziwi zatem wszechstronne wykorzystanie kwasu hialuronowego w terapii anti – aging. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek; szczególnie spektakularny efekt zapewnia użycie kwasu hialuronowego w celu wygładzenia głębokich bruzd. Ale to nie jedyny efekt zabiegu – poza natychmiastowym wygładzeniem zmarszczek kwas hialuronowy wykazuje długotrwałe działanie, dbając o nawilżenie i ujędrnienie skóry. Usieciowany kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę przy pomocy cienkiej igły, a zabieg jest szybki i bezpieczny. Niewielki ból związany z nakłuciem skóry jest redukowany przy pomocy kremu znieczulającego. Efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym utrzymuje się około 6 - 8 miesięcy. Zabieg można powtarzać, a po jego wykonaniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Użycie kwasu hialuronowego doskonale sprawdzi się w przypadku lwiej bruzdy, bruzd nosowo – wargowych oraz zmarszczkach marionetki.

Usuwanie zmarszczek botoksem (botoxem)

Toksyna botulinowa, czyli botoks (botox) to kolejna naturalna substancja wykorzystywana w celu usunięcia zmarszczek. Botox hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowego, co daje efekt rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek mimicznych. Toksynę botulinową stosuje się w celu redukcji zmarszczek na czole, lwiej bruzdy czy kurzych łapek, zmarszczek króliczych czy zmarszczek palacza. Botoks może być stosowany także w przypadku płytkich, mało widocznych zmarszczek – wygładzi je i ograniczy powstawanie nowych zmarszczek oraz pogłębiania tych już istniejących. Usuwanie zmarszczek botoksem trwa kilkanaście minut, a efekt zauważalny jest po kilku – kilkunastu dniach i utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy. Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności, nie jest wymagany czas na regenerację – ślady wkłucia są praktycznie niewidoczne. Nie należy obawiać się „efektu maski” – użycie botoksu wyłącznie w obrębie zmarszczek nie zaburza mimiki całej twarzy i nie przyczynia się do powstania nienaturalnego, nieestetycznego efektu końcowego.

Redukcja zmarszczek laserem

Usuwanie zmarszczek laserem to skuteczna metoda odmładzająca, która sprowadza się do stymulowania fizjologicznych procesów sprzyjających rewitalizacji skóry, zwiększeniu jej gęstości i wygładzeniu. W przeciwieństwie do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym bądź wygładzania ich botoksem, a zatem metod jedynie objawowych, laser na zmarszczki prowadzi do zaawansowanej redukcji zmarszczek i utraty elastyczności skóry. Jest to zatem metoda skutecznie spowalniająca procesy starzenia się skóry, a nawet więcej – zapewniająca zauważalne jej odmłodzenie. Najważniejsze rodzaje laserów wygładzających zmarszczki to laser frakcyjny ablacyjny oraz laser frakcyjny nieablacyjny. Zasadnicza różnica dotyczy inwazyjności zabiegu – laser ablacyjny generuje mikrouszkodzenia skóry, zaś nieablacyjny zachowuje ciągłość skóry. Zabieg przeciwzmarszczkowy iPIXEL polega na wygenerowaniu efektu termicznego w skórze, co powoduje parowanie wody tkankowej i powstawanie w skórze mikrouszkodzeń. Pobudza to procesy remodelingu i regeneracji skóry, co prowadzi do pobudzenia syntezy kolagenu, zwiększenia gęstości skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i konieczna jest jej rekonwalescencja, natomiast ostateczny efekt zauważalny jest po około miesiącu. Z kolei laser nieablacyjny ClearLift działa na poziomie skóry właściwej, podgrzewając tkankę i prowadząc do obkurczenia włókien kolagenowych. Efekt działania lasera nieablacyjnego jest mniej spektakularny niż w przypadku lasera ablacyjnego, ale niewątpliwą zaletą zabiegu jest nieinwazyjny charakter, a zatem brak konieczności rekonwalescencji. Laserowe usuwanie zmarszczek to kompleksowy zabieg resurfacingu skóry, który – poza zmarszczkami – redukuje także inne objawy starzenia się skóry. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej długoterminowe niż stosowanie wypełniaczy na zmarszczki. Intensywna regeneracja skóry po zabiegu laserowego usuwania zmarszczek zapewnia efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy.

zabiegi na drobne zmarszczki

Drobne, płytki zmarszczki można spłycić przy pomocy zabiegów mezoterapii igłowej oraz mikrodermabrazji. Mezoterapia igłowa to procedura wprowadzania substancji odżywczych w głąb skóry przy pomocy cieniutkich igieł. Dzięki temu związki aktywne docierają dokładnie tam, gdzie mają działać, zaś nakłuwanie skóry stymuluje syntezę kolagenu z ramach kompensacyjnej regeneracji skóry. Mezoterapia igłowa lekarska prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia skóry, jej ujędrnienia i przywrócenia blasku. Zabieg ten może być stosowany w celu usunięcia zmarszczek na twarzy, a także na szyi i dekolcie. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg mechanicznego złuszczania skóry, działający znacznie głębiej niż tradycyjne peelingi. Rozpylanie pod ciśnieniem substancji złuszczających prowadzi do usuwania martwych komórek naskórka, ale także stymulowana jest synteza nowych komórek. I to właśnie remodeling skóry prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia jej powierzchni, a także spłycenia niewielkich zmarszczek. Efekty obu tych zabiegów na zmarszczki nie są zauważalne natychmiast, jednak z upływem czasu dostrzec można długofalowe efekty stymulacji skóry.

Zmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia...

Zobacz więcej

Mezoterapia igłowa

mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg regeneracji i odmładzania skóry. Istotą zabiegu jest śródskórne wprowadzanie związków aktywnych – w ten sposób pokonana zostaje bariera naskórkowa, przez którą nie przenika wiele związków aplikowanych na powierzchni skóry. Ponadto sam zabieg nakłuwania stanowi dla...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję