Russian Lips – powiększanie ust techniką dr Garunova

data publikacji:
data aktualizacji:

russian lipsPowiększanie ust kwasem hialuronowym to powszechnie wykonywany zabieg, który pozwala na skorygowanie kształtu i wielkości ust. Jeśli zabieg powiększania ust wykonuje się w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej przez doświadczonego lekarza, wówczas można uzyskać naturalny efekt a usta harmonizują się z resztą twarzy. Bywa jednak tak, że nieumiejętnie wykonany zabieg lub uleganie presji klientki, aby użyć zbyt dużą objętość wypełniacza, prowadzi do powstania tzw. kaczego dzióbka, czyli nienaturalnie wypukłych ust. Ryzyko wystąpienia takiego niepożądanego efektu końcowego jest wyeliminowane w najgorętszej technice modelowania ust, znanej na całym świecie – mowie o technice dr Garunova, czyli wypełnianiu ust metodą russian lips.

Na czym polega modelowanie ust russian lips?

Tradycyjne techniki wypełniania ust umożliwiają skorygowanie asymetrii ust, zarówno pomiędzy wargą górną i dolną, jak i pomiędzy lewą i prawą stroną ust. Modelowanie ust pozwala także na podkreślenie łuku Kupidyna, podniesienie kącików ust oraz powiększenie objętości ust. Z kolei technika russian lips zapewnia uzyskanie efektu pełnych ust przy jednoczesnej kontroli ich kształtu i objętości. W ten sposób wykluczone zostaje ryzyko nadmiernego powiększenia ust i powstanie tzw. kaczego dzióbka. Uzyskanie bardzo naturalnego efekt u i nadanie ustom kształtu przypominającego serce możliwe jest dzięki wykonywaniu licznych mikroiniekcji, podczas których wprowadzane są minimalne ilości wypełniacza.

Istniej kilka technik wykonywania wkłuć. Najistotniejsze jest natomiast to, aby ostrzykiwać jedynie czerwień wargową, unikając wprowadzania wypełniacza w okolicy skóry nad wargą górną. Wówczas powiększana jest jedynie warga, ale bez efektu jej nieharmonijnej wypukłości. Tradycyjny zabieg powiększania ust polega na wkłuciu się kaniulą w okolicy kącika ust i skierowania kaniuli w kierunku środka wargi; następnie kaniula jest powoli wycofywana i towarzyszy temu wprowadzanie wypełniacza. Preparat z kwasem hialuronowym jest zatem wprowadzany liniowo, a jednorazowo używana jest większa objętość wypełniacza. Z kolei w technice russian lips kwas hialuronowy wprowadzany jest na drodze wykonywania licznych wkłuć, które mogą być wykonywane od kącika ust w kierunku ich środka, a także na ukos oraz w płaszczyźnie od spodu wargi ku górze (czyli prostopadle do linii ust).

Zalety powiększania ust metodą russian lips

Metoda russian lips umożliwia uzyskanie spektakularnego efektu powiększonych, pełnych ust. Nie są to jednak wydatne, nadmiernie wystające usta, w których można dopatrzeć się ingerencji wykonanej w gabinecie medycyny estetycznej. Technika russian lips umożliwia bowiem osiągniecie efektu „rozciągnięcia”, a nie „nadbudowania” czerwieni wargowej. Dzięki temu usta są zauważalnie większe, łuk Kupidyna jest podkreślony, a górna warga – lekko wywinięta. Stopniowe wstrzykiwanie niewielkich objętości preparatu umożliwia precyzyjne modelowanie ust.

Przygotowanie do zabiegu modelowania ust techniką russian lips

Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo zabiegu i uniknąć rozwoju powikłań, zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym powinien być poprzedzony konsultacja lekarską. Po wykluczeniu przeciwwskazań pacjent jest kwalifikowany do zabiegu. Przygotowanie do powiększania ust kwasem hialuronowym sprowadza się do:

  • rezygnacji ze stosowania leków wpływających na krzepliwość krwi (np. aspiryny) na 7 dni przed zabiegiem
  • stosowania preparatów uszczelniających naczynka krwionośne (witamina C, rutyna)
  • rezygnacji z palenia papierosów, a na dobę przed zabiegiem – ze spożywania alkoholu
  • w przypadku tendencji do nawrotów opryszczki – stosowania leku Heviran w dawce 400 mg na 5 dni przed zabiegiem i 5 dni po zabiegu.

 

Przebieg zabiegu powiększania ust russian lips

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym rozpoczyna się od znieczulenia ust kremem, po czym lekarz medycyny estetycznej wykonuje iniekcje preparatu w określonych miejscach czerwieni wargowej. Kwas hialuronowy wprowadzamy przy pomocy cieniutkiej igły. Dominujący kierunek wkłuć jest prostopadły do linii czerwieni wargowej, a nie jak w przypadku tradycyjnego modelowania ust – równoległy. Cała procedura trwa około 20 minut.

 

Pielęgnowanie ust po zabiegu powiększenia ust russian lips

Bezpośrednio po wykonaniu iniekcji kwasu hialuronowego usta mogą być zaczerwienione i obrzęknięte, jednak objawy te ustępują samoistnie. Bezpośrednio po zabiegu warto schładzać okolice ust, a także przestrzegać higieny w miejscu zabiegowym. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać:

  • nadmiernej mimiki twarzy
  • przyjmowania gorących napojów i posiłków
  • wykonywania makijażu ust
  • Ponadto przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy unikać sauny, basenu, opalania, intensywnego wysiłku fizycznego.

 

Efekty zabiegu russian lips

Po ustąpieniu opuchlizny i zaczerwienienie, czyli w ciągu kilku dni po zabiegu możliwa jest ocena ostatecznego efektu zabiegu. Technika russian lips umożliwia precyzyjne modyfikowanie kształtu i wielkości ust, przy zachowaniu naturalnego wyglądu twarzy. Usta są pełniejsze i kształtniejsze, zniwelowane zostają wszelkie asymetrie, kolor czerwieni wargowej jest bardziej intensywny. Zabieg umożliwia zarówno modelowanie ust u młodych osób, jak i korygowanie kształtu ust i odmładzanie ich okolic u osób starszych. Użycie kwasu hialuronowego zapewnia dodatkowo efekt nawilżenia i rewitalizacji ust, a także ich wygładzenia.

Efekt powiększania ust utrzymuje się przez około 8 – 10 miesięcy. Tempo degradacji kwasu hialuronowego w organizmie jest kwestią indywidualną i może być przyspieszone przez palenie papierosów czy ekspozycję na słońce.

 

Przeciwwskazania do powiększania ust metodą russian lips

Zabieg powiększania ust metodą dr Garunova nie wykonuje się w przypadku uczulenia na kwas hialuronowy (co zdarza się bardzo rzadko), a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Kolejne przeciwwskazania to infekcje i stany zapalne w okolicy ust (zwłaszcza opryszczka), a także skłonność do powstawania blizn przerostowych.