fbpx

Radiofrekwencja mikroigłowa – wady i zalety

raidofrekwencja mikroigłowa

W gabinetach medycyny estetycznej z powodzeniem wykorzystywane są technologie frakcyjne, umożliwiające kompleksowy remodeling skóry. Istotą zabiegów frakcyjnych jest kontrolowane uszkodzenie skóry w celu wygenerowania mikrouszkodzeń i towarzyszących im następowych procesów gojenia. To właśnie takiej pozabiegowej regeneracji skóry towarzyszy pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, ujędrnienie i zagęszczenie skóry, jej odmłodzenie, a także redukcja wielu defektów skórnych. Zabiegi te można z powodzeniem wykonywać zarówno w obrębie twarzy, jak i na ciele (np. w celu redukcji rozstępów). Najpopularniejsze zabiegi frakcyjne to te z wykorzystaniem lasera Erb: Yag, a także zabieg radiofrekwencji mikroigłowej oraz Dermapen 4. Każdy z tych zabiegów wykorzystuje różną aparaturę, a zatem – inną technologię frakcyjną. Która z tych metod jest najbardziej godna polecenia?

 

Na czym polegają zabiegi frakcyjne?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów frakcyjnych wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej są zabiegi laserowe. Najnowszym osiągnieciem techniki laserowej jest laser Erb: Yag, czyli laser frakcyjny ablacyjny. Oznacza to, że emitowana przez laser wiązka światła prowadzi do powstania precyzyjnie kontrolowanych mikrouszkodzeń obejmujących zarówno naskórek, jak i skórę właściwą. Mikrowiązka lasera o długości 2940 nm prowadzi do powstania punktowych uszkodzeń tkanek – woda pochłania energię lasera i odparowuje, a procesowi temu towarzyszy ablacja naskórka. Mikrouszkodzenia otoczone są zdrową tkanką, co zapewnia efektywną regenerację i odnowę skóry.

W przypadku radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystywana jest inna technologia. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry mikroigiełkami, a nakłuciom towarzyszy poddanie tkanek działaniu fali radiowej. Mikronakłuwanie stymuluje aktywność fibroblastów, co przekłada się na zwiększenie tempa syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Z kolei fala elektromagnetyczna generuje podgrzanie skóry właściwej, co skutkuje przebudową struktury włókien kolagenowych. Ostatecznie – dochodzi do efektu liftingu skóry, jej ujędrnienia i zagęszczenia, a także redukcji drobnych niedoskonałości skórnych.

Kolejnym godnym polecenia zabiegiem jest Dermapen 4. W przypadku tego zabiegu nakłucia skóry wykonywane są przy pomocy innowacyjnego urządzenia wyposażonego w mikroigiełki. Możliwość precyzyjnego kontrolowania głębokości nakłuć oraz możliwość wykonania aż 2000 nakłuć w ciągu sekundy sprawiają, że Dermapen 4 cechuje się ogromną skutecznością w zakresie odbudowy struktury skóry.

Każdy z wymienionych zabiegów powinien być przeprowadzony w serii, co pozwala uzyskać efekt odmłodzenia skóry, poprawy jej jędrności i gęstości.

 

Jaki zabieg frakcyjny wybrać?

Dokonując wyboru metody odmładzania, pacjenci sugerują się m. in. opiniami dotyczącymi poszczególnych zabiegów, ceną, bolesnością zabiegu i czasem rekonwalescencji. Oczywiste jest, że najbardziej optymalnego wyboru metody ujędrniania i odmładzania dokonać może specjalista po przeprowadzeniu konsultacji lekarskiej. Najskuteczniejsze działanie, precyzyjną kontrolę przebiegu zabiegu oraz możliwość uzyskania długotrwałego efektu to cechy wyróżniające zabieg laserowy. Dzięki ablacji naskórka uzyskać można efekt peelingu laserowego, zaś efekt termiczny generowany w głębszych warstwach skóry zapewnia nieinwazyjny lifting skóry, a także redukcję zmarszczek i oznak fotostarzenia się skóry. Zaletą wykorzystania Erb: Yag jest ponadto możliwość uzyskania długo utrzymującego się efektu odmłodzenia, wynikającego z kompleksowej przebudowy architektury skóry.

Głęboki efekt resurfacingu oraz liftingu skóry zapewnia także zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, jednak jako wady tej metody można wymienić m. in. większą bolesność towarzyszącą zabiegowi, ryzyko powstawania siniaków oraz krótszy czas utrzymywania się efektu. Lepszą dla radiofrekwencji mikroigłowej alternatywą jest Dermapen 4. Zabieg ten jest znacznie tańszy, mniej bolesny, a efektywnością nie ustępuje radiofrekwencji. Ogromna ilość nakłuć generowana podczas pojedynczego zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4 zapewnia spektakularny efekt  odmłodzenia. Cyfrowa kontrola głębokości i częstotliwości nakłuć, a także możliwość jednoczesnej aplikacji na skórę preparatów odżywczych przyczyniają się do uzyskania długotrwałego efektu zagęszczenia skóry, redukcji oznak starzenia, usuwaniu blizn i drobnych zmarszczek, wspomaganie terapii łysienia oraz przywrócenie skórze kolorytu i blasku.

Zobacz również:

Dermapen 4

Dermapen

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję