fbpx

Profesjonalne zabiegi na rozszerzone pory Kraków

rozszerzone pory na twarzy

Rozszerzone pory to częsty problem natury estetycznej. Co prawda nie jest natychmiast zauważalny, jednak oceniając cerę z bliska dostrzec można nieestetyczne, niewielkie zagłębienia w skórze, zlokalizowane najczęściej na nosie i policzkach. Nie warto ograniczyć się jedynie do maskowania tego defektu estetycznego makijażem – warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi redukujące widoczność porów. O jakich zabiegach mowa?

Kto jest narażony na powstanie rozszerzonych porów?

Niektóre osoby przez całe życie mogą cieszyć się nienaganną skórą, u innych pojawiają się rozszerzone pory. Przyczyny są rozmaite, a jedną z najważniejszych jest przetłuszczanie się skóry. Nadmiernej pracy gruczołów łojowych towarzyszy obfite wydzielanie sebum; wydzielina ta zalega w świetle porów, sprzyjając ich rozszerzeniu, a także rozwojowi zmian zapalnych i trądziku. Eliminacja problemu rozszerzonych porów stanowi zatem jednocześnie doskonałą profilaktykę trądziku. Inne przyczyny powstawania rozszerzonych porów to:

– niewłaściwa pielęgnacja skóry, niedokładny demakijaż

– predyspozycje genetyczne

– postępująca wraz z wiekiem utrata kolagenu i elastyny

Osoby, u których pojawiają się rozszerzone pory na twarzy bardzo często starają się wykonywać bardziej kryjący makijaż, jednak maskowanie problemu go nie rozwiąże. Jeśli zatem zauważamy u siebie rozszerzone pory, jak się ich pozbyć?

Profesjonalne zabiegi na rozszerzone pory

Najskuteczniejszym sposobem na redukcję widoczności rozszerzonych porów są profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. Jak jeszcze można redukować rozszerzone pory? Zabiegi domowe, takie jak stosowanie drogeryjnych peelingów i maseczek mają znaczenie jedynie pomocnicze, jednak stosowane samodzielnie nie uporają się z problemem rozszerzonych porów.

W gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii można dokonać wyboru między kilkoma zabiegami, które doskonale sprawdzają się w walce z rozszerzonymi porami. Świetne efekty przynoszą zabiegi laserowe z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Laseroterapia wymaga wykonania serii kilku zabiegów, podczas których skóra poddawana jest działaniu wiązki lasera, co generuje powstanie mikrouszkodzeń. Wokół tych mikrouszkodzeń pozostaje zdrowa tkanka, która odpowiada za remodeling skóry. Podczas gojenia się pobudzane są naturalne procesy regeneracji, co prowadzi do resurfacingu skóry, wygładzenia jej powierzchni, dzięki czemu zmniejszona zostaje widoczność rozszerzonych porów. Seria laserem frakcyjnym powinna obejmować średnio 3 – 4 zabiegi wykonywane w odstępach 4 – 6 tygodni. Proces gojenia skóry po zabiegu laseroterapii trwa kilka – kilkanaście dni. Efektem zabiegu poza zredukowaniem widoczności porów jest także zwiększenie gęstości i elastyczności skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień czy blizn potrądzikowych.

Osoby dotknięte problemem rozszerzonych porów mogą wspomagać pielęgnację skóry także innymi zabiegami. Efekt wygładzenia skóry i zminimalizowania widoczności porów zapewniają kwasy na rozszerzone pory. Kolejną propozycją są zabiegi mikrodermabrazji diamentowej bądź korundowej. Zabiegi te polegają na chemicznym lub mechanicznym złuszczaniu powierzchniowych warstw skóry, co daje efekt jej wygładzenia i odświeżenia. Ponadto unormalizowana zostaje praca gruczołów łojowych. Kolejnym zabiegiem na rozszerzone pory jest mezoterapia igłowa.

Każdy profesjonalny zabieg na rozszerzone pory powinien być wykonany w serii kilku zabiegów; pojedyncza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie przynosi pożądanych efektów. Jest oczywiście zauważalna lekka poprawa, jednak dla optymalnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Taka kompleksowa pielęgnacja cery prowadzi do pozbycia się zarówno rozszerzonych porów, jak i wielu innych defektów skórnych. Dogłębne oczyszczenie porów z zalegających w nich zanieczyszczeń, uregulowanie pracy gruczołów łojowych oraz pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych wyraźnie odmładza skórę, wygładza jej powierzchnię i ogranicza ponowne powstawanie niechcianych zmian skórnych.

Zobacz również:

Dermapen 4

Dermapen

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję