fbpx

usuwanie rozstępówRozstępy skórne to specyficzny rodzaj blizny – nie powstaje ona na skutek zranienia skóry i przerwania jej ciągłości. Są efektem nadmiernego rozciągania skóry lub jej kurczenia, co prowadzi do zaburzenia funkcji fibroblastów, czyli komórek syntetyzujących kolagen i elastynę. Osłabieniu włókien kolagenowych i elastynowych towarzyszy powstanie wrzecionowatych zmian skórnych, którym towarzyszy wiotkość i marszczenie się skóry. Rozstępy mogą powstać na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach, biodrach, ramionach czy dolnej partii pleców.

Usuwanie rozstępów skóry

Pierwszym etapem powstawania rozstępów jest przerwanie włókien kolagenowych i powstanie miejscowego odczynu zapalnego. Wówczas rozstępy mają żywy, sino – czerwony kolor, co spowodowane jest prześwitywaniem naczyń krwionośnych. Na tym etapie usuwanie rozstępów jest najskuteczniejsze – tak jak w przypadku każdej blizny, która jest świeża.
Z upływem czasu rozstępy stają się coraz bledsze i nieco mniejsze, co wynika z nasilenia procesów regeneracyjnych skóry i syntezy nowych włókien kolagenowych. Likwidacja rozstępów już utrwalonych jest znacznie trudniejsza i wymaga długotrwałego stosowania rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej.
Warto podkreślić, że to właśnie profesjonalne zabiegi na rozstępy są jedyną skuteczną metodą walki z tym defektem skóry. Domowe metody na rozstępy – masaże czy kosmetyki ujędrniające nie usuną rozstępów. A co oferuje medycyna estetyczna? W przypadku zarówno rozstępów świeżych, jak i utrwalonych doskonale sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, dermapenu, mezoterapia mikroigłowa, a także endermologii LPG Alliance czy mezoterapii igłowej. W przypadku rozstępów utrwalonych można ponadto skorzystać z osocza bogatopłytkowego,.

W skrócie
Cena: od 200 pln
Terapie łączone: tak
Ilość zabiegów: 4-6
Znieczulenie: tak
Zdolność do pracy: tak
Efekty: stałe

Jak usunąć rozstępy?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów likwidacji rozstępów jest laserowe usuwanie rozstępów. Laser frakcyjny iPixel stymuluje remodeling skóry na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Emitowane przez laser wiązki światła prowadzą do powstania mikrouszkodzeń skóry, które następnie goją się wygładzając rozstępy. Brak uszkodzenia całej powierzchni skóry, a jedynie powstanie dużej ilości mikroskopijnych urazów otoczonych zdrową tkanką zapewnia bardzo efektywną odnowę skóry. Zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym. Najlepsze efekty usuwania rozstępów laserem frakcyjnym zauważalne są po przeprowadzeniu serii zabiegów – najbardziej optymalna ilość to kilka zabiegów wykonanych w odstępach kilku tygodni.
Skuteczną metodą na usuwanie rozstępów po ciąży lub spowodowanych innymi przyczynami jest mezoterapia igłowa, czyli wprowadzanie substancji odżywczych w skórę przy użyciu cieniutkiej igły. Dzięki takiej formie podania koktajlu odżywczego, związki aktywne działają w głębokich warstwach skóry, a dodatkowe korzyści wynikają z miejscowego nakłuwania skóry. Pobudza to powstanie kontrolowanego stanu zapalnego, remodeling skóry i wygładzenie rozstępów. Efektywną formą terapii jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, obfitującego w peptydy oraz czynniki wzrostu. Bezpieczeństwo terapii wynika z wykorzystania osocza pozyskanego z krwi pacjenta, zaś skuteczność – z wysokiej koncentracji związków pobudzających odnowę skóry, a także podania osocza śródskórnie.

Peelingi na rozstępy

Zabiegiem wspomagającym usuwanie rozstępów na brzuchu i piersiach po ciąży są peelingi. Medyczne peelingi na rozstępy umożliwiają bezpieczne i skuteczne złuszczanie skóry, co pobudza jej odbudowę i remodeling powierzchni. Odnawiające się warstwy skóry są gładsze, z zauważalnie zredukowaną widocznością rozstępów. Wspomagająco w terapii usuwania rozstępów można stosować zabieg endermologii LPG Alliance, czyli intensywnej stymulacji skóry z wykorzystaniem masażu skóry. Ten bezinwazyjny zabieg pobudza krążenie krwi w skórze, co sprzyja jej dotlenieniu oraz detoksykacji, a także ujędrnieniu skóry.
Likwidacja rozstępów wymaga czasu; najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów określonego rodzaju, a jeszcze lepiej jest połączyć w jednej terapii kilka metod walki z rozstępami. Warto podjąć takie działania – to jedyny skuteczny sposób na rozstępy, prowadzący do całkowitego usunięcia rozstępów bądź znacznego ich zredukowania. Efekty takiej terapii są stałe, a dodatkową korzyścią jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry na obszarach poddanych leczeniu.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję