Cart

usuwanie rozstępówRozstępy skórne to specyficzny rodzaj blizny – nie powstaje ona na skutek zranienia skóry i przerwania jej ciągłości. Są efektem nadmiernego rozciągania skóry lub jej kurczenia, co prowadzi do zaburzenia funkcji fibroblastów, czyli komórek syntetyzujących kolagen i elastynę. Osłabieniu włókien kolagenowych i elastynowych towarzyszy powstanie wrzecionowatych zmian skórnych, którym towarzyszy wiotkość i marszczenie się skóry. Rozstępy mogą powstać na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach, biodrach, ramionach czy dolnej partii pleców.

Usuwanie rozstępów skóry

Pierwszym etapem powstawania rozstępów jest przerwanie włókien kolagenowych i powstanie miejscowego odczynu zapalnego. Wówczas rozstępy mają żywy, sino – czerwony kolor, co spowodowane jest prześwitywaniem naczyń krwionośnych. Na tym etapie usuwanie rozstępów jest najskuteczniejsze – tak jak w przypadku każdej blizny, która jest świeża.
Z upływem czasu rozstępy stają się coraz bledsze i nieco mniejsze, co wynika z nasilenia procesów regeneracyjnych skóry i syntezy nowych włókien kolagenowych. Likwidacja rozstępów już utrwalonych jest znacznie trudniejsza i wymaga długotrwałego stosowania rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej.
Warto podkreślić, że to właśnie profesjonalne zabiegi na rozstępy są jedyną skuteczną metodą walki z tym defektem skóry. Domowe metody na rozstępy – masaże czy kosmetyki ujędrniające nie usuną rozstępów. A co oferuje medycyna estetyczna? W przypadku zarówno rozstępów świeżych, jak i utrwalonych doskonale sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, dermapenu, mezoterapia mikroigłowa, a także endermologii LPG Alliance czy mezoterapii igłowej. W przypadku rozstępów utrwalonych można ponadto skorzystać z osocza bogatopłytkowego,.

W skrócie
Cena: od 200 pln
Terapie łączone: tak
Ilość zabiegów: 4-6
Znieczulenie: tak
Zdolność do pracy: tak
Efekty: stałe

Jak usunąć rozstępy?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów likwidacji rozstępów jest laserowe usuwanie rozstępów. Laser frakcyjny iPixel stymuluje remodeling skóry na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Emitowane przez laser wiązki światła prowadzą do powstania mikrouszkodzeń skóry, które następnie goją się wygładzając rozstępy. Brak uszkodzenia całej powierzchni skóry, a jedynie powstanie dużej ilości mikroskopijnych urazów otoczonych zdrową tkanką zapewnia bardzo efektywną odnowę skóry. Zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym. Najlepsze efekty usuwania rozstępów laserem frakcyjnym zauważalne są po przeprowadzeniu serii zabiegów – najbardziej optymalna ilość to kilka zabiegów wykonanych w odstępach kilku tygodni.
Skuteczną metodą na usuwanie rozstępów po ciąży lub spowodowanych innymi przyczynami jest mezoterapia igłowa, czyli wprowadzanie substancji odżywczych w skórę przy użyciu cieniutkiej igły. Dzięki takiej formie podania koktajlu odżywczego, związki aktywne działają w głębokich warstwach skóry, a dodatkowe korzyści wynikają z miejscowego nakłuwania skóry. Pobudza to powstanie kontrolowanego stanu zapalnego, remodeling skóry i wygładzenie rozstępów. Efektywną formą terapii jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, obfitującego w peptydy oraz czynniki wzrostu. Bezpieczeństwo terapii wynika z wykorzystania osocza pozyskanego z krwi pacjenta, zaś skuteczność – z wysokiej koncentracji związków pobudzających odnowę skóry, a także podania osocza śródskórnie.

Peelingi na rozstępy

Zabiegiem wspomagającym usuwanie rozstępów na brzuchu i piersiach po ciąży są peelingi. Medyczne peelingi na rozstępy umożliwiają bezpieczne i skuteczne złuszczanie skóry, co pobudza jej odbudowę i remodeling powierzchni. Odnawiające się warstwy skóry są gładsze, z zauważalnie zredukowaną widocznością rozstępów. Wspomagająco w terapii usuwania rozstępów można stosować zabieg endermologii LPG Alliance, czyli intensywnej stymulacji skóry z wykorzystaniem masażu skóry. Ten bezinwazyjny zabieg pobudza krążenie krwi w skórze, co sprzyja jej dotlenieniu oraz detoksykacji, a także ujędrnieniu skóry.
Likwidacja rozstępów wymaga czasu; najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów określonego rodzaju, a jeszcze lepiej jest połączyć w jednej terapii kilka metod walki z rozstępami. Warto podjąć takie działania – to jedyny skuteczny sposób na rozstępy, prowadzący do całkowitego usunięcia rozstępów bądź znacznego ich zredukowania. Efekty takiej terapii są stałe, a dodatkową korzyścią jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry na obszarach poddanych leczeniu.

Poniżej zabiegi na: Usuwanie rozstępów

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów to najskuteczniejsza i najbardziej efektywna metoda zniwelowania, zredukowania lub całkowitego usunięcia problemu, jakimi są blizny i rozstępy. Jedynym sposobem działania jest laser frakcyjny ablacyjny Er:YAG lub laserem CO2. Chodź można znaleźć na rynku zabiegi usuwania blizn laserem nieablacyjnym, to mimo wszystko efekty nie spełniają oczekiwań klientów, z racji zbyt delikatnego działania. Blizny oraz rozstępy to głęboki defekt skóry, który wymaga kontrolowanego uszkodzenia i przebudowania skóry, doprowadzenia tym samym do kontrolowanego stanu zapalnego zarówno w skórze właściwej, jak i w naskórku, aby regeneracja mogła nastąpić w tych miejscach. Niestety, ale taki efekt uzyskamy tylko ablacją.

Dermapen Kraków

Nowość! Oryginalny Dermapen 4.

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na skórę przyczynia się do kompleksowej poprawy kondycji skóry. Z racji uniwersalnego zastosowania zabiegu nakłuwania skóry, Dermapen wykorzystany może być m. in. w celu redukcji blizn potrądzikowych czy rozstępów, ujędrnienia skóry oraz terapii łysienia.

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Jednym ze sposobów na pobudzenie remodelingu skóry, wykorzystywanym w zabiegach kosmetycznych oraz zabiegach medycyny estetycznej jest kontrolowanie uszkodzenie skóry. Przerwanie ciągłości skóry sprzyja bowiem powstaniu miejscowego stanu zapalnego oraz wzmożonej syntezie włókien kolagenowych. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów tego typu jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to skuteczna terapia indukująca syntezę nowych włókien kolagenowych, co prowadzi do odmłodzenia skóry oraz redukcji niektórych defektów skórnych. Najczęściej zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, a także owłosionej skóry głowy; inne możliwe lokalizacje to obszary ciała wymagające regeneracji skóry.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.