fbpx

drenaż limfatycznyZastoje limfatyczne są konsekwencją zastoju chłonki i kumulowania jej w tkance podskórnej. Skuteczną metodą usuwania zastojów limfatycznych jest drenaż limfatyczny. Ten masaż limfatyczny umożliwia pobudzenie krążenia limfy, co usuwa obrzęki limfatyczne, a także zapobiega ich ponownemu powstaniu. Drenaż limfatyczny wykonywany jest z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia, które umożliwia masaż skóry z wykorzystaniem specjalnych rolek masujących oraz zjawiska podciśnienia. Dzięki temu fałd skórny jest zasysany i intensywnie masowany, co daje efekt kompleksowego pobudzenia krążenia krwi i limfy, a także metabolizmu skóry.

Drenaż limfatyczny – w jakim celu

Drenaż limfatyczny mechaniczny LPG Alliance może być wykonywany w celu:

– terapii obrzęków rozmaitego pochodzenia

– łagodzenia bólów mięśniowych u sportowców, a także po urazach

– zapobiegania zastojom limfatycznym kończyn górnych po operacji usunięcia piersi (drenaż limfatyczny po mastektomii)

– redukcji cellulitu (drenaż limfatyczny nóg, pośladków czy brzucha)

– redukcji bólu i usprawnienia kończyny po operacjach ortopedycznych

– usprawniania procesu odchudzania

– po zabiegach medycyny estetycznej (drenaż limfatyczny po liposukcji)

Masaż limfatyczny prowadzi do odprowadzenia limfy z tkanki podskórnej, a dzięki mechanicznej stymulacji skóry – do nasilonej syntezy włókien kolagenowych. Ostatecznie skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, zwiększa się jej elastyczność i jędrność. Kolejną korzyścią jest usprawnienie procesów detoksykacyjnych organizmu, co wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie i wspomaga przemianę materii.

Drenaż limfatyczny twarzy Endermolift wykonywany jest w celu redukcji zastojów limfatycznych, które zlokalizowane są głównie pod oczami. Drenaż limfatyczny pod oczy wspomaga usuwanie worków pod oczami i cieni, a dodatkowo ujędrnia i odmładza skórę pod oczami. Masaż drenujący twarzy może poprawiać owal twarzy, a także zwiększać gęstość skóry i wygładzać drobne zmarszczki. Skóra twarzy staje się rozświetlona i odzyskuje zdrowy koloryt.

Drenaż limfatyczny – ilość zabiegów, efekty.

Drenaż limfatyczny to zabieg bezpiecznym niebolesny i nieinwazyjny, nie wymagający rekonwalescencji. Podczas zabiegu, który trwa kilkadziesiąt minut można się zrelaksować – drenażowi limfatycznemu nie towarzyszy żaden dyskomfort. Efekty masażu limfatycznego zauważyć można już po pierwszym zabiegu, jednak dla powodzenia terapii niezwykle ważną kwestią jest odpowiednia częstotliwość i ilość zabiegów oferujących drenaż limfatyczny. Ilość zabiegów to co najmniej 10; wykonanie serii zabiegów pozwala w pełni odczuć korzyści, jakie przynosi drenaż limfatyczny. Jak często powinien być wykonywany taki masaż? Zalecana częstotliwość drenażu limfatycznego to 2 – 3 zabiegi w tygodniu, natomiast dla podtrzymania efektu można wykonać 1 zabieg w miesiącu.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję