Paris Lips – powiększanie ust na płasko

data publikacji:
data aktualizacji:

Powiększanie ust na płaskoZabiegi powiększania i modelowania ust są wykonywane zarówno przez kobiety młode, jak i dojrzałe. Ogromna popularność zabiegu wynika zarówno z szybkiej i łatwej procedury, a także możliwości uzyskania natychmiastowego efektu, który utrzymuje się przez wiele miesięcy. Zabieg daje ogromne możliwości w zakresie dowolnego modelowania kształtu ust, ich powiększania, niwelowania asymetrii, a także podkreślania odcienia czerwieni wargowej i odmładzania okolic ust. Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszy się nowa technika modelowania ust – powiększanie ust na płasko. Czym się wyróżnia ta technika i kto powinien zdecydować się na taki zabieg?

Na czym polega powiększanie ust na płasko?

 

Paris Lips to termin używany do opisania określonej techniki modelowania ust. Podczas zabiegu Paris Lip stosowane są preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy. Preparaty wykorzystywane do powiększania ust są certyfikowanymi preparatami, spełniającymi wysokie wymagania stawiane produktom medycznym. Dzięki odpowiedniemu stopniowi usieciowania, preparat jest bardziej odporny na fizjologiczną degradację w organizmie pod wpływem enzymu hialuronidazy. Przekłada się to na dłuższy czas utrzymywania się zabiegu. Ponadto preparat ma odpowiednią konsystencję, która pozwala na ostrzykiwanie delikatnej okolicy ust i nie odznacza się pod skórą czy nie jest wyczuwalna dotykiem. Oznacza to, że efekt zabiegu jest bardzo naturalny, a preparat idealnie naśladuje konsystencję tkanki ust. Zabieg umożliwia wymodelowanie ust w taki sposób, aby uczynić je bardziej wydatnymi i ponętnymi. Co ciekawe – w tym celu nie jest wcale konieczne używanie dużych objętości wypełniacza oraz zwiększanie wielkości górnej wargi. To idealna opcja dla tych osób, które obawiają się uzyskania efektu „kaczego dzióbka”.

Przebieg zabiegu powiększania ust metodą na płasko

Zabieg polega na ostrzykiwaniu krawędzi górnej wargi, tam, gdzie czerwień wargowa graniczy ze skórą. Ta początkowa część procedury tworzy wyraziste brzegi ust i nadaje ładnie zarysowany łuk Kupidyna. Mała ilość produkt jest również wstrzykiwana w kolumny skóry, które biegną pionowo od  łuku pośrodku górnej wargi w kierunku nosa. Dzięki takiemu zabiegowi usta są lekko wydęte pomimo tego, że nie dochodzi do zauważalnego wzrostu objętości górnej wargi. Ilość i dystrybucja kwasu hialuronowego w ustach jest dopasowana do każdej osoby w zależności od wyjściowego wyglądu ust oraz oczekiwanego efektu. Oznacza to, że możliwe jest zindywidualizowanie zabiegu tak, aby u każdej osoby uzyskać spektakularny, zadowalający efekt.

W przypadku powiększania ust na płasko – jak sama nazwa wskazuje – zabieg nie koncentruje się na dodaniu ustom znacznej objętości. Dzięki odpowiedniemu podaniu kwasu hialuronowego możliwe jest podkreślenie najbardziej zmysłowej partii ust, czyli łuku Kupidyna. Dzięki temu wycięcie w górnej wardze jest bardziej zarysowane. A dodatkowe podkreślenie także grzbietów ciągnących się od wargi górnej do podstawy nosa jeszcze bardzie uwydatnia łuk Kupidyna, który uzyskuje kształt litery V.

Jaki wygląda zabieg powiększania ust Paris lips?

Każda procedura z wykorzystaniem wypełniaczy poprzedzona jest konsultacją lekarską – nie inaczej jest w przypadku powiększania ust kwasem hialuronowym. Podczas konsultacji lekarz wyklucza obecność takich przeciwwskazań do zabiegu jak zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje skórne w obrębie pola zabiegowego, niewyrównana cukrzyca, nowotwory, choroby autoimmunologiczne czy ciąża oraz laktacja. Gdy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, można przystąpić do procedury modelowania ust. Najpierw okolica warg jest znieczulana kremem, po czym wykonywane są iniekcje niewielkich objętości kwasu hialuronowego przy pomocy cieniutkiej igiełki. W przeciwieństwie do innych zabiegów powiększania ust, w których iniekcje wypełniacza wykonuje się równolegle do granicy czerwieni wargowej, w zabiegu Paris Lips iniekcje wykonuje się w kierunku prostopadłym. Zabieg trwa około 20 – 30 minut i kończony jest delikatnym masażem ust, który ma na celu równomierną dystrybucję wstrzykniętego preparatu.

Bezpośrednio po zabiegu okolica ust może być nieco obrzęknięta i zaczerwieniona, możliwe jest także pojawienie się niewielkich krwiaków. Ustępują one samoistnie w przeciągu kilku dni. W pierwszych dniach po zabiegu przykładamy zimne okłady. Należy natomiast unikać dotykania ust – ma to na celu zachowanie higieny w miejscach wkłucia. W pierwszej dobie po zabiegu należy ograniczyć mimikę ust i unikać picia gorących napojów. Ponadto należy zrezygnować z wykonywania makijażu. A w celu zredukowania obrzęków należy zadbać o optymalne nawodnienie organizmu, a także spać z nieco wyżej ułożoną głową.

Jakie są efekty powiększania ust na płasko?

Dzięki umiejętnemu wykonaniu zabiegu modelowania ust Paris Lips możliwe jest uzyskanie efektu zmysłowych i pełnych ust. Łuk Kupidyna jest idealnie wymodelowany, ma kształt litery V, a wcięcie w górnej wardze jest podkreślone. Jednoczesne ostrzykiwanie grzbietów ust sprawia, że usta sprawiają jeszcze bardziej wydatnych. Efekt jest spektakularny, ale zarazem – naturalny.

Efekty zabiegu mogą utrzymywać się od 9 do 12 miesięcy. Wiele zależy od tempa degradacji kwasu hialuronowego w organizmie. Degradacja preparatu następuje szybciej u osób palących papierosy i eksponujących skórę na słońce. Gdy zabieg efektu przestanie być widoczny, można powtórzyć iniekcje kwasem hialuronowym.