fbpx

Obwisłe pośladki

obwisłe pośladki

Zabiegi na obwisłe pośladki

Jednym z atrybutów urody są kształtne, jędrne pośladki. Niestety – nierzadko zdarza się, że pośladki nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli. Mało jędrna skóra i obwisłe pośladki, nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit i rozstępy – oto najczęściej zgłaszane problemy. Na szczęście można im zaradzić. Podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna, a doskonałym uzupełnieniem zdrowego stylu życia są zabiegi kosmetologiczne. Na szczególną uwagę zasługują te zabiegi na pośladki, które przynoszą spektakularne efekty pomimo nieinwazyjnego charakteru.

Obwisłe pośladki – jakie są przyczyny?

Na kształt pośladków wpływa kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest z pewnością typ sylwetki, ale także tryb naszego życia. Szczególne znaczenie ma stopień naszej aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia fizyczne sprzyjają zwiększeniu objętości mięśni pośladkowych, co przekłada się na zaokrąglenie i ujędrnienie pośladków. Z kolei niekorzystnie na ich kształt wpływa siedzący tryb życia.
Niekorzystny wpływ na wygląd pośladków mają wahania wagi. Mowa zarówno o zyskaniu kilku nadmiarowych kilogramów, jak i gwałtownym chudnięciu. Nagła utrata wagi sprzyja zmniejszeniu objętości pośladków oraz utracie jędrności skóry, a to prowadzi do obwiśnięcia pośladków. Czynnikiem niesprzyjającym jest także czas – starzenie się skóry prowadzi do spadku jej gęstości i jędrności. A mniejszej elastyczności skóry towarzyszy opadanie pośladków i utrata ich pożądanego kształtu.

Jakie zabiegi pomogą ujędrnić pośladki?

Rynek usług kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej oferuje wiele zabiegów umożliwiających poprawę kształtu tej części ciała. W jaki sposób możliwe jest podniesienie pośladków? Zabiegi ujędrniające skórę, pobudzające krążenie krwi, redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej zapewniają efekt liftingu skóry i pomagają na wymodelowanie kształtu pośladków. A co najważniejsze – zadowalające efekty można uzyskać bez wykonywania inwazyjnych zabiegów, np. chirurgicznego modelowania pośladków. Obwisłe pośladki można bowiem ujędrnić przy pomocy całkowicie bezbolesnych, przyjemnych i bezpiecznych zabiegów, które nie wymagają nawet krótkotrwałej rekonwalescencji.
Endermologia oraz fala akustyczna to nieinwazyjne zabiegi umożliwiające spektakularną metamorfozę sylwetki. Zabiegi nie są obciążone ryzykiem powikłań, mogą być powtarzane w dłuższym okresie czasu, a ich relaksujący charakter sprawia, że każdy kolejny zabieg to czysta przyjemność. Już po pierwszym zabiegu zauważyć można lepsze napięcie skóry, przywrócenie jej odpowiedniego kolorytu i blasku. Z każdym kolejnym zabiegiem pośladki stają się jędrniejsze i bardziej kształtne, znika nieelastyczna skóra, cellulit czy nadmiarowa tkanka tłuszczowa. Zalecane jest wykonanie serii co najmniej kilku zabiegów; potem – dla podtrzymania nienagannego wyglądu pośladków – dobrze jest powtarzać zabiegi z mniejszą częstotliwością. To właśnie systematyczność i cykliczność w wykonywaniu tych zabiegów są kluczem do sukcesu.

Endermologia i fala uderzeniowa – jak działają na obwisłe pośladki?

Z czego wynika ogromna skuteczność zabiegów endermologii oraz fali akustycznej? Z ich wszechstronnego działania, sprowadzającego się do pobudzania metabolizmu komórek skóry i tkanek podskórnych. Podczas zabiegu endermologii wykonywany jest dogłębny masaż skóry i tkanki podskórnej, a do masażu wykorzystywana jest specjalistyczna aparatura. Głowica z rolkami masującymi zasysa fałd skórny, a masaż przebiega płynnie dzięki zastosowaniu specjalnego kombinezonu. Masaż pobudza krążenie krwi i limfy, co prowadzi do efektywnego pozbywania się szkodliwych metabolitów, lepszego dotlenienie i odżywienia komórek. Skóra odzyskuje w ten sposób jędrność, tkanka tłuszczowa jest intensywniej spalana, pośladki stają się wygładzone i uniesione.
Natomiast istotą działania fali akustycznej jest wprowadzenie tkanki podskórnej w drgania o określonej częstotliwości i rozchodzenie się fali akustycznej. Zapewnia to efekt naprzemiennej relaksacji i rozciągania tkanki łącznej, ujędrnienia skóry i jej wygładzenia. Skóra wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna, depozyty tkanki tłuszczowej zostają rozbite. Pośladki stają się wygładzone i uniesione, zauważalny jest także efekt wyszczuplenia.
Zabiegi na podniesienie pośladków potrafią zdziałać cuda. Są znacznie skuteczniejsze niż domowe metody modelowania pośladków – stosowanie kremów ujędrniających, masaży czy ćwiczeń. Oczywiście nie należy rezygnować z takiej codziennej pielęgnacji, ale prawdziwie zadowalające efekty przyniesie jedynie współpraca z profesjonalnym kosmetologiem. Opracowany w gabinecie kosmetologicznym plan modelowania sylwetki bardzo szybko przyniesie pożądany efekt, a realizacja tego planu okaże się być relaksującym doznaniem.

Zobacz również:

Usuwanie rozstępów

usuwanie rozstępówRozstępy skórne to specyficzny rodzaj blizny – nie powstaje ona na skutek zranienia skóry i przerwania jej ciągłości. Są efektem nadmiernego rozciągania skóry lub jej kurczenia, co prowadzi do zaburzenia funkcji fibroblastów, czyli komórek syntetyzujących kolagen i elastynę. Osłabieniu włókien kolagenowych i elastynowych towarzyszy powstanie wrzecionowatych zmian skórnych, którym towarzyszy wiotkość i marszczenie się skóry. Rozstępy mogą powstać na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach, biodrach, ramionach czy dolnej partii pleców.

Usuwanie rozstępów skóry

Pierwszym etapem powstawania rozstępów jest przerwanie włókien kolagenowych i powstanie miejscowego odczynu zapalnego. Wówczas rozstępy mają żywy, sino - czerwony kolor, co spowodowane jest prześwitywaniem naczyń krwionośnych. Na tym etapie usuwanie rozstępów jest najskuteczniejsze – tak jak w przypadku każdej blizny, która jest świeża. Z upływem czasu rozstępy stają się coraz bledsze i nieco mniejsze, co wynika z nasilenia procesów regeneracyjnych skóry i syntezy nowych włókien kolagenowych. Likwidacja rozstępów już utrwalonych jest znacznie trudniejsza i wymaga długotrwałego stosowania rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej. Warto podkreślić, że to właśnie profesjonalne zabiegi na rozstępy są jedyną skuteczną metodą walki z tym defektem skóry. Domowe metody na rozstępy – masaże czy kosmetyki ujędrniające nie usuną rozstępów. A co oferuje medycyna estetyczna? W przypadku zarówno rozstępów świeżych, jak i utrwalonych doskonale sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, dermapenu, mezoterapia mikroigłowa, a także endermologii LPG Alliance czy mezoterapii igłowej. W przypadku rozstępów utrwalonych można ponadto skorzystać z osocza bogatopłytkowego,.
W skrócie
Cena: od 200 pln
Terapie łączone: tak
Ilość zabiegów: 4-6
Znieczulenie: tak
Zdolność do pracy: tak
Efekty: stałe

Jak usunąć rozstępy?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów likwidacji rozstępów jest laserowe usuwanie rozstępów. Laser frakcyjny iPixel stymuluje remodeling skóry na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Emitowane przez laser wiązki światła prowadzą do powstania mikrouszkodzeń skóry, które następnie goją się wygładzając rozstępy. Brak uszkodzenia całej powierzchni skóry, a jedynie powstanie dużej ilości mikroskopijnych urazów otoczonych zdrową tkanką zapewnia bardzo efektywną odnowę skóry. Zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym. Najlepsze efekty usuwania rozstępów laserem frakcyjnym zauważalne są po przeprowadzeniu serii zabiegów – najbardziej optymalna ilość to kilka zabiegów wykonanych w odstępach kilku tygodni. Skuteczną metodą na usuwanie rozstępów po ciąży lub spowodowanych innymi przyczynami jest mezoterapia igłowa, czyli wprowadzanie substancji odżywczych w skórę przy użyciu cieniutkiej igły. Dzięki takiej formie podania koktajlu odżywczego, związki aktywne działają w głębokich warstwach skóry, a dodatkowe korzyści wynikają z miejscowego nakłuwania skóry. Pobudza to powstanie kontrolowanego stanu zapalnego, remodeling skóry i wygładzenie rozstępów. Efektywną formą terapii jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, obfitującego w peptydy oraz czynniki wzrostu. Bezpieczeństwo terapii wynika z wykorzystania osocza pozyskanego z krwi pacjenta, zaś skuteczność – z wysokiej koncentracji związków pobudzających odnowę skóry, a także podania osocza śródskórnie.

Peelingi na rozstępy

Zabiegiem wspomagającym usuwanie rozstępów na brzuchu i piersiach po ciąży są peelingi. Medyczne peelingi na rozstępy umożliwiają bezpieczne i skuteczne złuszczanie skóry, co pobudza jej odbudowę i remodeling powierzchni. Odnawiające się warstwy skóry są gładsze, z zauważalnie zredukowaną widocznością rozstępów. Wspomagająco w terapii usuwania rozstępów można stosować zabieg endermologii LPG Alliance, czyli intensywnej stymulacji skóry z wykorzystaniem masażu skóry. Ten bezinwazyjny zabieg pobudza krążenie krwi w skórze, co sprzyja jej dotlenieniu oraz detoksykacji, a także ujędrnieniu skóry. Likwidacja rozstępów wymaga czasu; najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów określonego rodzaju, a jeszcze lepiej jest połączyć w jednej terapii kilka metod walki z rozstępami. Warto podjąć takie działania – to jedyny skuteczny sposób na rozstępy, prowadzący do całkowitego usunięcia rozstępów bądź znacznego ich zredukowania. Efekty takiej terapii są stałe, a dodatkową korzyścią jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry na obszarach poddanych leczeniu.

Rozstępy skórne to specyficzny rodzaj blizny – nie powstaje ona na skutek zranienia skóry i przerwania jej ciągłości. Są efektem nadmiernego rozciągania skóry lub jej kurczenia, co prowadzi do zaburzenia funkcji fibroblastów, czyli komórek syntetyzujących kolagen i elastynę. Osłabieniu włókien...

Zobacz więcej

Accent Prime – modelowanie sylwetki

accent prime

Accent Prime to najnowocześniejsza platforma zabiegowa od Alma lasers, łącząca w sobie unikatowe technologie fal radiowych oraz ultradźwięków. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie całkowicie nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki oraz ujędrnianie skóry twarzy i ciała. Takie...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję