Obwisłe pośladki – jak ujędrnić?

data publikacji:
data aktualizacji:

obwisłe pośladkiJednym z atrybutów urody są kształtne, jędrne pośladki. Niestety – nierzadko zdarza się, że pośladki nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli. Mało jędrna skóra i obwisłe pośladki, nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit i rozstępy – oto najczęściej zgłaszane problemy. Na szczęście można im zaradzić. Podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna, a doskonałym uzupełnieniem zdrowego stylu życia są zabiegi kosmetologiczne. Na szczególną uwagę zasługują te zabiegi na pośladki, które przynoszą spektakularne efekty pomimo nieinwazyjnego charakteru.

Obwisłe pośladki – jakie są przyczyny?

Na kształt pośladków wpływa kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest z pewnością typ sylwetki, ale także tryb naszego życia. Szczególne znaczenie ma stopień naszej aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia fizyczne sprzyjają zwiększeniu objętości mięśni pośladkowych, co przekłada się na zaokrąglenie i ujędrnienie pośladków. Z kolei niekorzystnie na ich kształt wpływa siedzący tryb życia.
Niekorzystny wpływ na wygląd pośladków mają wahania wagi. Mowa zarówno o zyskaniu kilku nadmiarowych kilogramów, jak i gwałtownym chudnięciu. Nagła utrata wagi sprzyja zmniejszeniu objętości pośladków oraz utracie jędrności skóry, a to prowadzi do obwiśnięcia pośladków. Czynnikiem niesprzyjającym jest także czas – starzenie się skóry prowadzi do spadku jej gęstości i jędrności. A mniejszej elastyczności skóry towarzyszy opadanie pośladków i utrata ich pożądanego kształtu.

Jakie zabiegi pomogą ujędrnić pośladki?

Rynek usług kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej oferuje wiele zabiegów umożliwiających poprawę kształtu tej części ciała. W jaki sposób możliwe jest podniesienie pośladków? Zabiegi ujędrniające skórę, pobudzające krążenie krwi, redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej zapewniają efekt liftingu skóry i pomagają na wymodelowanie kształtu pośladków. A co najważniejsze – zadowalające efekty można uzyskać bez wykonywania inwazyjnych zabiegów, np. chirurgicznego modelowania pośladków. Obwisłe pośladki można bowiem ujędrnić przy pomocy całkowicie bezbolesnych, przyjemnych i bezpiecznych zabiegów, które nie wymagają nawet krótkotrwałej rekonwalescencji.
Endermologia oraz fala akustyczna to nieinwazyjne zabiegi umożliwiające spektakularną metamorfozę sylwetki. Zabiegi są bardzo bezpieczne, można ich powtarzać  w dłuższym okresie czasu, a ich relaksujący charakter sprawia, że każdy kolejny zabieg to czysta przyjemność. Już po pierwszym zabiegu zauważyć można lepsze napięcie skóry, przywrócenie jej odpowiedniego kolorytu i blasku. Z każdym kolejnym zabiegiem pośladki stają się jędrniejsze i bardziej kształtne, znika nieelastyczna skóra, cellulit czy nadmiarowa tkanka tłuszczowa. Zalecane jest wykonanie serii co najmniej kilku zabiegów; potem – dla podtrzymania nienagannego wyglądu pośladków – dobrze jest powtarzać zabiegi z mniejszą częstotliwością. To właśnie systematyczność i cykliczność w wykonywaniu tych zabiegów są kluczem do sukcesu.

Endermologia i fala uderzeniowa – jak działają na obwisłe pośladki?

Z czego wynika ogromna skuteczność zabiegów endermologii oraz fali akustycznej? Z ich wszechstronnego działania, sprowadzającego się do pobudzania metabolizmu komórek skóry i tkanek podskórnych. Podczas zabiegu endermologii wykonujemy dogłębny masaż skóry i tkanki podskórnej, a do masażu wykorzystujemy specjalistyczną aparaturę. Głowica z rolkami masującymi zasysa fałd skórny, a masaż przebiega płynnie dzięki zastosowaniu specjalnego kombinezonu. Masaż pobudza krążenie krwi i limfy, co prowadzi do efektywnego pozbywania się szkodliwych metabolitów, lepszego dotlenienie i odżywienia komórek. Skóra odzyskuje w ten sposób jędrność, tkanka tłuszczowa jest intensywniej spalana, pośladki stają się wygładzone i uniesione.

Natomiast istotą działania fali akustycznej jest wprowadzenie tkanki podskórnej w drgania o określonej częstotliwości i rozchodzenie się fali akustycznej. Zapewnia to efekt naprzemiennej relaksacji i rozciągania tkanki łącznej, ujędrnienia skóry i jej wygładzenia. Skóra wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna, depozyty tkanki tłuszczowej zostają rozbite. Pośladki są jędrniejsze, zauważalny jest także efekt wyszczuplenia. Bardzo skutecznym zabiegiem, który ujędrnia skórę pośladków jest również zabieg Hifu.
Zabiegi na podniesienie pośladków potrafią zdziałać cuda. Są znacznie skuteczniejsze niż domowe metody modelowania pośladków – stosowanie kremów ujędrniających czy masaży. Oczywiście nie należy rezygnować z takiej codziennej pielęgnacji, ale prawdziwie zadowalające efekty przyniesie jedynie współpraca z profesjonalnym kosmetologiem. Opracowany w gabinecie kosmetologicznym plan modelowania sylwetki bardzo szybko przyniesie pożądany efekt, a realizacja tego planu okaże się być relaksującym doznaniem.