Obwisłe pośladki

obwisłe pośladki

Zabiegi na obwisłe pośladki

Jednym z atrybutów urody są kształtne, jędrne pośladki. Niestety – nierzadko zdarza się, że pośladki nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli. Mało jędrna skóra i obwisłe pośladki, nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit i rozstępy – oto najczęściej zgłaszane problemy. Na szczęście można im zaradzić. Podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna, a doskonałym uzupełnieniem zdrowego stylu życia są zabiegi kosmetologiczne. Na szczególną uwagę zasługują te zabiegi na pośladki, które przynoszą spektakularne efekty pomimo nieinwazyjnego charakteru.

Obwisłe pośladki – jakie są przyczyny?

Na kształt pośladków wpływa kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest z pewnością typ sylwetki, ale także tryb naszego życia. Szczególne znaczenie ma stopień naszej aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia fizyczne sprzyjają zwiększeniu objętości mięśni pośladkowych, co przekłada się na zaokrąglenie i ujędrnienie pośladków. Z kolei niekorzystnie na ich kształt wpływa siedzący tryb życia.
Niekorzystny wpływ na wygląd pośladków mają wahania wagi. Mowa zarówno o zyskaniu kilku nadmiarowych kilogramów, jak i gwałtownym chudnięciu. Nagła utrata wagi sprzyja zmniejszeniu objętości pośladków oraz utracie jędrności skóry, a to prowadzi do obwiśnięcia pośladków. Czynnikiem niesprzyjającym jest także czas – starzenie się skóry prowadzi do spadku jej gęstości i jędrności. A mniejszej elastyczności skóry towarzyszy opadanie pośladków i utrata ich pożądanego kształtu.

Jakie zabiegi pomogą ujędrnić pośladki?

Rynek usług kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej oferuje wiele zabiegów umożliwiających poprawę kształtu tej części ciała. W jaki sposób możliwe jest podniesienie pośladków? Zabiegi ujędrniające skórę, pobudzające krążenie krwi, redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej zapewniają efekt liftingu skóry i pomagają na wymodelowanie kształtu pośladków. A co najważniejsze – zadowalające efekty można uzyskać bez wykonywania inwazyjnych zabiegów, np. chirurgicznego modelowania pośladków. Obwisłe pośladki można bowiem ujędrnić przy pomocy całkowicie bezbolesnych, przyjemnych i bezpiecznych zabiegów, które nie wymagają nawet krótkotrwałej rekonwalescencji.
Endermologia oraz fala akustyczna to nieinwazyjne zabiegi umożliwiające spektakularną metamorfozę sylwetki. Zabiegi nie są obciążone ryzykiem powikłań, mogą być powtarzane w dłuższym okresie czasu, a ich relaksujący charakter sprawia, że każdy kolejny zabieg to czysta przyjemność. Już po pierwszym zabiegu zauważyć można lepsze napięcie skóry, przywrócenie jej odpowiedniego kolorytu i blasku. Z każdym kolejnym zabiegiem pośladki stają się jędrniejsze i bardziej kształtne, znika nieelastyczna skóra, cellulit czy nadmiarowa tkanka tłuszczowa. Zalecane jest wykonanie serii co najmniej kilku zabiegów; potem – dla podtrzymania nienagannego wyglądu pośladków – dobrze jest powtarzać zabiegi z mniejszą częstotliwością. To właśnie systematyczność i cykliczność w wykonywaniu tych zabiegów są kluczem do sukcesu.

Endermologia i fala uderzeniowa – jak działają na obwisłe pośladki?

Z czego wynika ogromna skuteczność zabiegów endermologii oraz fali akustycznej? Z ich wszechstronnego działania, sprowadzającego się do pobudzania metabolizmu komórek skóry i tkanek podskórnych. Podczas zabiegu endermologii wykonywany jest dogłębny masaż skóry i tkanki podskórnej, a do masażu wykorzystywana jest specjalistyczna aparatura. Głowica z rolkami masującymi zasysa fałd skórny, a masaż przebiega płynnie dzięki zastosowaniu specjalnego kombinezonu. Masaż pobudza krążenie krwi i limfy, co prowadzi do efektywnego pozbywania się szkodliwych metabolitów, lepszego dotlenienie i odżywienia komórek. Skóra odzyskuje w ten sposób jędrność, tkanka tłuszczowa jest intensywniej spalana, pośladki stają się wygładzone i uniesione.
Natomiast istotą działania fali akustycznej jest wprowadzenie tkanki podskórnej w drgania o określonej częstotliwości i rozchodzenie się fali akustycznej. Zapewnia to efekt naprzemiennej relaksacji i rozciągania tkanki łącznej, ujędrnienia skóry i jej wygładzenia. Skóra wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna, depozyty tkanki tłuszczowej zostają rozbite. Pośladki stają się wygładzone i uniesione, zauważalny jest także efekt wyszczuplenia.
Zabiegi na podniesienie pośladków potrafią zdziałać cuda. Są znacznie skuteczniejsze niż domowe metody modelowania pośladków – stosowanie kremów ujędrniających, masaży czy ćwiczeń. Oczywiście nie należy rezygnować z takiej codziennej pielęgnacji, ale prawdziwie zadowalające efekty przyniesie jedynie współpraca z profesjonalnym kosmetologiem. Opracowany w gabinecie kosmetologicznym plan modelowania sylwetki bardzo szybko przyniesie pożądany efekt, a realizacja tego planu okaże się być relaksującym doznaniem.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków