Naszyjnik Wenus – czym jest, jak jej przeciwdziałać i jak zlikwidować?

data publikacji:
data aktualizacji:

naszyjnik wenusNaszyjnik Wenus – choć nazwa ta brzmi niezwykle intrygująco i obiecująco, w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z rzymską boginią miłości. Jest to bowiem potoczne określenie uciążliwego defektu estetycznego jakim są zmarszczki, linie i bruzdy wokół szyi. Jak się okazuje, ich powstawanie związane jest nie tylko z upływem czasu, ale i niewłaściwymi nawykami. Na szczęcie medycyna estetyczna zna skuteczne sposoby na pozbycie się tych zmian. Jakie?

Co to jest obręcz Wenus i jak powstaje?

Obręcz Wenus, nazywana też naszyjnikiem Wenus, to rodzaj zmarszczek na szyi, które układają się w poziome linie i bruzdy. Pojawiają się one jako naturalny efekt starzenia się skóry, ale widoczne mogą być także u stosunkowo młodych osób. Dlaczego? Ich powstawanie jest w prawdzie uwarunkowane genetycznie, ale do pojawienia się naszyjnika Wenus przyczyniamy się często same.

Jakie są przyczyny powstawania charakterystycznych obręczy i zmarszczek na szyi? Przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja, a w zasadzie jej brak. Jak pokazuje praktyka, podczas codziennych rytuałów zapominamy bowiem o skórze szyi i dekoltu, kończąc aplikację kremów w zasadzie na linii żuchwy. Często nie pomagamy sobie także pozycją podczas snu. Układanie głowy ku dołowi sprzyja powstawaniu zmarszczek, a jeśli dodamy do tego wielogodzinne marszczenie szyi spowodowane wpatrywaniem się w ekran telefonu lub niewłaściwie ustawionego komputera, to efekt utrwalania zmarszczek jest nieunikniony.

Jak przeciwdziałać zmarszczkom na szyi?

Wprawdzie czasu i wieku nie oszukamy, możemy jednak próbować przeciwdziałać negatywnym skutkom ich upływu. Co robić, aby zahamować powstawanie zmarszczek na szyi? Przede wszystkim pamiętać o pielęgnacji tej części ciała. Skóra na szyi, jak i na dekolcie wymaga takich samych zabiegów i uwagi, co skóra twarzy. Nie zapominaj zatem o jej dokładnym oczyszczaniu, peelingach, nawilżaniu i odżywianiu.

Koniecznie zweryfikuj też swoje nawyki – staraj się nie zasypiać z głową opadającą na piersi, ale układać poduszkę nieco bardziej płasko, ekran komputera ustaw tak, aby jego górna krawędź znajdowała się na wysokości wzroku i nie wpatruj się godzinami w telefon przyklejony do klatki piersiowej lub położony na kolanach.

Skuteczne sposoby na Naszyjnik Wenus

Jeśli obręcz Wenus pojawiła się już na twojej szyi, możesz skutecznie się jej pozbyć dzięki kilku małoinwazyjnym i bezpiecznym zabiegom medycyny estetycznej. Który spośród nich wybrać? Warto ustalić to ze specjalistą, który oceni dokładnie kondycję twojej skóry.

Jednym z niezwykle popularnych sposobów na pozbycie się naszyjnika Wenus jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na iniekcji w skórę szyi preparatu zawierającego aktywne związki, które odżywiają i regenerują skórę. Korzystny wpływ na kondycję skóry ma także samo nakłuwanie – dzięki niewielkim uszkodzeniom dochodzi bowiem do zainicjowania przebudowy włókien kolagenowych.  Doskonałe efekty przynosi również wykorzystanie technologii dermapen, łączącej w sobie mikronakłucia i precyzyjną pracę urządzenia wykonującego je z dużą częstotliwością.

Chcąc zlikwidować obręcz Wenus warto zastosować także serię zabiegów HIFU, który łączy w sobie działanie ultradźwięków o dużej mocy i podgrzanie tkanki skórnej oraz wibracje. Taki mechanizm niezwykle efektywnie pobudza syntezę włókien kolagenowych i wzmacnia strukturę skóry.

Zmarszczki na szyi można także wypełnić kwasem hialuronowym lub innym wypełniaczem, co umożliwia osiągnięcie efektu natychmiastowego ich spłycenia. Nie ma ponadto przeszkód, aby do likwidacji obręczy Wenus wykorzystać działanie biostymulatorów lub osocza bogatopłytkowego. Dużą popularnością cieszy się także laseroterapia.

Ile zabiegów należy wykonać, aby pozbyć się obręczy Wenus? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy bowiem od tego, którą spośród metod wybierzesz i jak dalece zaawansowane są zmiany na twojej szyi. Każdorazowo szczegóły takie należy zatem ustalać ze specjalistą podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu.