Lip Flip – alternatywne modelowanie ust bez wypełnienia

data publikacji:
data aktualizacji:

lip flipPełne i symetryczne usta są obiektem pożądania wielu kobiet, a jak pokazują badania, to właśnie na nich najdłużej zatrzymują wzrok mężczyźni. Mając na uwadze fakt, że nie każda z nas została obdarzona przez naturę idealną linią warg, nic w tym dziwnego, że zabiegi poprawiające ich wygląd cieszą się tak ogromną popularnością. Jednym z nich jest Lip Flip, wykorzystujący toksynę botulinową, który pozwala powiększyć objętość ust bez potrzeby ich wypełniania. Na czym dokładnie polega?

Co to jest Lip Flip?

Lip Flip, nazywany także French Lip Flip lub Lip Flip Botox, to małoinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, którego efektem jest optyczne powiększenie objętości, poprawa konturu i lifting ust. Zabieg wykorzystuje działanie toksyny botulinowej. Polega on na zmniejszeniu skurczów i rozluźnieniu mięśni okrężnych ust (orbicularis oris). Dzięki temu dochodzi do naturalnego wywinięcia wargi i uwidocznienia jej różowej części, przez co usta wydają się być bardziej pełne.

Wykonanie zabiegu Lip Flip na górnej wardze wyraźnie zmniejsza ponadto odległość między ustami a nosem. Dodatkowo wygładzone zostają zmarszczki nad wargą, a działanie botoksu hamuje pojawianie się kolejnych pionowych linii.

Lip Flip a zabiegi wypełniania ust

Zabieg Lip Flip polega wstrzyknięciu botoksu wzdłuż linii warg do mięśni okrężnych ust, a nie bezpośrednio w czerwień wargową. W przeciwieństwie do zabiegów wypełniania ust np. kwasem hialuronowym efekt zwiększenia ich objętości ma zatem wyłącznie optyczny charakter.

Warto zaznaczyć, że Lip Flip z powodzeniem można wykonywać bez jakiegokolwiek znieczulenia. Do iniekcji wykorzystuje się bardzo cienka igła, a pacjentki często porównują jej ukłucie do ukąszenia komara lub mrówki. Ilość wstrzykiwanego botoksu wynosi zaś około  6- 10 jednostek na jedną wargę.

Efekty zabiegu Lip Flip

Zaletą zabiegu Lip Flip jest to, że pierwsze efekty widoczne są już po około trzech dniach od jego wykonania. Na końcowy rezultat trzeba zaś poczekać do dwóch tygodni. Wtedy też należy skonsultować się z lekarzem, który podczas wizyty kontrolnej oceni ostateczny efekt i zasugeruje ewentualne uzupełnienie zabiegu dodatkowymi jednostkami botoksu.

Co zyskasz dzięki zabiegowi Lip Flip? To przede wszystkim:

  • naturalny efekt pełnych ust bez ich wypełniania;
  • spłycenie zmarszczek wokół ust i wyraźne odmłodzenie tej części twarzy;
  • zlikwidowanie tzw. gummy smile, czyli dziąsłowego uśmiechu tj. uśmiechu, który pokazuje zbyt dużo dziąsła.

Ile utrzymuje się Lip Flip? Efekt Lip Flip utrzymuje się do czterech miesięcy i jest w pełni odwracalny.