fbpx

Laserowe Usuwanie Tatuażu i Makijażu Permanentnego Kraków

Alma Harmony XL Pro Q-Switch

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda pozbycia się niechcianych pamiątek. Działanie lasera ma za zadanie rozbić barwnik tatuażu na mikrocząsteczki, które następnie zostają wydalone przez organizm. Jest kilka rodzajów technologii laserowej, które usuwają tatuaże, natomiast obecnie najbardziej popularna na świecie to technologia Q-switch. Nie każdy laser, który stosuje technologię Q-switch ma odpowiednią moc czy głowice do ciemnych lub jasnych kolorów tatuażu. Krótko mówiąc, Q-switch Q-switchowi nie równy. Alma Harmony XL PRO Q-switch to rewolucyjna platforma, która w rękach doświadczonego i odpowiednio przeszkolonego specjalisty poradzi sobie z najtrudniejszymi do usunięcia tatuażami, o szerokiej gamie kolorów.

laserowe usuwanie tatuażu
W skrócie
Cena: od 400 zł
ilość zabiegów: 4-10
efekty: stałe
białe tatuaże: nie
rabaty w serii: do 20%

Kolor i wielkość tatuażu, efekty, ilość zabiegów, bezpieczeństwo

Kolor tatuażu ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o dobór parametrów i technologii, która musi być użyta, aby uzyskać efekt. Wiele gabinetów, które używają tanich chińskich laserów Q-switch, posiadają tylko laser o długości fali 1064nm. Ta długość fali nadaje się tylko i wyłącznie do ciemnych kolorów – czarny i brąz. Natomiast do jasnych i bardzo jasnych tatuaży musi być zastosowana długość fali 532nm. Co ciekawe, jeżeli nawet mamy czarny tatuaż to on po kilku zabiegach również staje się wyblakły. Więc jeżeli usuwamy tatuaż w gabinecie, w którym nie ma odpowiedniej technologii do jasnych tatuaży to nie uda nam się go w pełni usunąć. Laser działa na zasadzie wyłapywania barw i dlatego do tej pory nie ma takiej technologii, która usuwałaby kolor biały. Laser odczytuje ten kolor jako brak barwy.

Czy można usuwać bardzo duże tatuaże?

Można usunąć nawet największe wytatuowane powierzchnie, ale trzeba je podzielić na kilka zabiegów. Ze względu na inwazyjność zabiegu i potencjalny stan zapalny, nie powinno się usuwać tatuażu o powierzchni większej niż 150cm2 podczas jednego zabiegu. Kolejny kawałek tatuażu można wykonywać po odczekaniu dwóch tygodni, czyli jest to okres podczas którego pierwszy obszar zabiegowy zagoi się. To samo dotyczy także usuwania tatuażu świeżo po jego zrobieniu. Trzeba poczekać aż obszar, gdzie tatuaż został zrobiony podgoi się. Przerwy pomiędzy zabiegami laserowego usuwania tatuaży, w tym samym obszarze, nie powinny być wykonywane wcześniej niż po 6 tygodniach. To czas, który barwnik potrzebuje, aby się rozpuścić.

Ile zabiegów trzeba na laserowe usunięcie tatuażu i jak są efekty?

Ilość zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia tatuażu jest uzależniona od wielu czynników.
1. Barwnik użyty do zrobienia tatuażu – salony tatuażu używają różnych barwników, a każdy z nich reaguje inaczej na światło lasera.
2. Głębokość tatuażu – im głębiej jest zrobiony tatuaż tym trudniej go usunąć. Nieudany makijaż permanentny jest zazwyczaj bardzo płytki, dlatego da się go usunąć przy mniejszej ilości zabiegów.
3. Kolor tatuażu – jasne kolory są trudniejsze do usunięcia.
4. Profesjonalny czy amatorski tatuaż – profesjonalne tatuaże są zazwyczaj zrobione głęboko, a użyty barwnik jest bardzo wytrzymały, przesz co ilość zabiegów potrzebnych się zwiększa.

Oczywiście duży wpływ ma też moc lasera Q-Switch. W naszym gabinecie znajdą Państwo jeden z najmocniejszych Q-Switch na światowym rynku. Z naszego doświadczenia na usunięcie makijażu permanentnego wystarczą 4 zabiegi, a na tatuaże to zazwyczaj trzeba 6 – 10 zabiegów. Można oczywiście usunąć tatuaż „pod cover” – wtedy około 4 zabiegi są wystarczające.

Czy laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego są bezpieczne?

Choć ostatnio, w niektórych kręgach pojawiły się stwierdzenia, że laserowe usuwanie tatuażu powoduje wchłonięcie przez organizm całego barwnika, bez jego wydalenia, to jest absolutnie odwrotnie. Wszystkie badania kliniczne wskazały, że po całkowitym usunięciu tatuażu, barwnik został wydalony z organizmu. Natomiast co raz więcej publikacji naukowych wskazuje, że niektóre rodzaju barwnika są rakotwórcze i mają być zakazane. Dlatego też, warto skorzystać z laserowego usuwania tatuażu, mimo tego, że prawdopodobnie cena jego usunięcia jest większa, niż samego zrobienia.
Sam zabieg jest odczuwalny, pomimo użytego wcześniej znieczulenia miejscowego. Jest to inwazyjna procedura, więc bardzo istotne jest to, aby osoba wykonująca zabieg dobierała ostrożnie i precyzyjnie parametry. Jeżeli parametry są za niskie to nie osiągnie się żadnego efektu, a jak za wysokie to można spowodować poparzenia, a nawet bliznowce. Dlatego też, wybierając gabinet warto sprawdzić jakość lasera, opinie, a nawet zapytać czy są dostępne zdjęcia w trakcie lub po usunięciu tatuażu.

Przed i Po Q-Switch

Q-Switch Q-Switch

Q-Switch Zalecenia po zabiegu

 • przez 14 dni od zabiegu nie wolno korzystać z sauny oraz basenu
 • chronić miejsce zabiegowe przed promieniami słonecznymi
 • unikać wysiłku fizycznego przez 7 dni od zabiegu
 • stosować kremy z filtrem UV oraz natłuszczać skórę
 • podrażniania skóry kosmetykami zawierającymi alkohol

Q-Switch Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • nowotwory
 • stany zapalne skóry
 • stosowanie leków oraz ziół fotouczulających
 • bielactwo
 • mocna opalenizna
 • niewyrównana cukrzyca
 • padaczka
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • infekcja bakteryjna lub wirusowa
 • stosowanie samoopalaczy oraz balsamów brązujących

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję