fbpx

Laserowe Usuwanie Blizn i Rozstępów Kraków

Alma Harmony XL Pro iPixel

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów to najskuteczniejsza i najbardziej efektywna metoda zniwelowania, zredukowania lub całkowitego usunięcia problemu, jakimi są blizny i rozstępy. Jedynym sposobem działania jest laser frakcyjny ablacyjny Er:YAG lub laserem CO2. Chodź można znaleźć na rynku zabiegi usuwania blizn laserem nieablacyjnym, to mimo wszystko efekty nie spełniają oczekiwań klientów, z racji zbyt delikatnego działania. Blizny oraz rozstępy to głęboki defekt skóry, który wymaga kontrolowanego uszkodzenia i przebudowania skóry, doprowadzenia tym samym do kontrolowanego stanu zapalnego zarówno w skórze właściwej, jak i w naskórku, aby regeneracja mogła nastąpić w tych miejscach. Niestety, ale taki efekt uzyskamy tylko ablacją.

laserowe usuwanie blizn
W skrócie
Cena: od 400 zł
Seria zabiegów: 4-6
Rabat przy serii: do 20%
Znieczulenie: tak
Efekty: stałe
Ablacja: tak
Czas trwania zabiegu: od 30 do 90 min

Laserowe usuwanie blizn

Blizny szczególnie w widocznych miejscach, takich jak twarz, mogą znacząco wpływać na obniżenie samooceny oraz samopoczucia pacjentów. Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie blizn wykonywany głównie na laserze Co2. Jest to metoda , która nadal cieszy się dużą skutecznością i popularnością, ale ma swoje ograniczenia, szczególnie przy bliznach przerostowych, gdzie może zrobić więcej szkody niż pożytku. W takim wypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się laser ablacyjny Er:YAG, który posiada odpowiednie tryby pracy do blizn zanikowych, jak i przerostowych. Firma Alma Lasers stworzyła laser na bazie technologii Er: YAG, który jest skutecznym rozwiązaniem przy bliznach potrądzikowch, poparzeniowych, pooperacyjnych lub po nieudanym usuwaniu tatuażu. Laserowe usuwanie blizn urządzeniem ipixel jest niezwykle skuteczne i jednocześnie bardzo bezpieczne.

Technologia iPixel

Technologia iPIXEL od Alma Lasers tworzy w miejscach problematycznych ogniska zapalne, nie uszkadzając okalających je zdrowych tkanek. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest krótszy, a zabieg skuteczny. W przeciwieństwie do lasera CO2 nie daje takiego ryzyka powikłań, jak powtórne bliznowacenie, przebarwienia, trwały rumień itp. Laser iPIXEL opiera się na zastosowaniu kilkudziesięciu mikrowiązek, o ściśle kontrolowanej głębokości penetracji dobranej do warstwy skóry, na którą chcemy działać. Laser poprzez odparowanie wody znajdującej się w tkankach uszkadza powierzchnię naskórka oraz skórę właściwą, powodując intensywne złuszczanie po zabiegu. W efekcie blizny zostają spłycone, a “nierówności” skóry wyrównane. Skóra odzyskuje nowy wygląd i jest jędrniejsza. Regeneracja skóry nie kończy się wraz z jej powierzchownym wygojeniem, cały proces zabiegowy trwa jeszcze przez 6 miesięcy od ostatniego zabiegu.

Inne metody usuwania blizn

Efekty są uzależnione od wielu aspektów takich jak: głębokość blizny, obszar, wielkość, powód powstania. Przy bliznach dobrze jest łączyć leczenie i wspomagać pracę lasera osoczem bogatopłytkowym, które przyspiesza regenerację. Wykorzystanie technologii Endermolift znacząco wpływa na poprawę ruchomości blizny poprzez jej usprawnienie. Mezoterapia igłowa natomiast doprowadzi substancje aktywne, takie jak aminokwasy i witaminy, by odżywić uszkodzoną tkankę. Warto pamiętać, że przy dużych bliznach okres działania jest długi i rozciągnięty w czasie. Osiągnięte rezultaty będą raczej znacząco bliznę redukować, aniżeli ją całkowicie eliminować.

Rozstepy

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy, podobnie zresztą jak cellulit, to problem, z którym borykają się osoby zarówno szczupłe, wysportowane, jak i otyłe. Z rozstępami szczególnie na plecach zmagają się również mężczyźni. Taka pamiątka po okresie dorastania. Rozstępy są niezwykle uporczywe i trudne do usunięcia tradycyjnymi metodami. Dlatego własnie laserowe usuwanie rozstępów stało się tak popularne. Technologia iPIXEL Er:YAG świetnie niweluje rozstępy nawet z najdelikatniejszych miejsc ciała, jak piersi czy brzuch, ale również radzi sobie z większymi obszarami – uda czy plecy. Sam zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem skóry lidokainą i nie jest bardzo bolesny. Po zabiegu rozstępy mogą się przebarwić i uzyskać ciemniejszy kolor, co może trwać nawet kilka tygodni. Zabieg wymaga 4 – 6 powtórzeń, w przerwach co 6 do 8 tygodni. Efekt końcowy jest zadowalający nawet dla najbardziej wymagających i utrzymuje się bardzo długo. Dodatkowym atutem laserowego usuwanie rozstępów jest ujędrnianie skóry w obszarach działania lasera i odmładzanie tych obszarów, co szczególnie może ucieszyć kobiety po porodach. Usuwanie rozstępów innymi metodami jest również możliwe. Szczególnie skuteczne jest łączenie różnych technologii tak jak dermapen czy karboksyterapia w połączeniu z zabiegiem laserowym.

 

 

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję