Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

W skrócie

Cena:
od 600 pln
Seria zabiegów:
3-4
Zabieg przypominający:
raz na rok
Znieczulenie:
nie
Czas trwania zabiegu:
30-60 min

Przebieg zabiegu:

Po dokładnej konsultacji z kosmetologiem i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań dobieramy odpowiednie parametry do skóry pacjenta. Następnie nakładane są okulary ochronne a skóra pokrywana żelem do usg. Następnie kosmetolog naświetla skórę głowicą lasera-podczas zabiegu czuć jedynie delikatne ukłucia , które są chłodzone co zmniejsza odczucie dyskomfortu. Po zabiegu przebarwienia stają się ciemniejsze co jest całkowicie normalną reakcją w ciągu następnych 2 tygodni nastąpi ich delikatne złuszczenie. Również w przypadku gęstszej „siatki „ naczynek musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać ok 2 tyg na końcowy efekt. Po zabiegu nakładamy specjalny krem łagodzący, gdyż skóra może być zaczerwieniona. Cały zabieg trwa od 20 do 60 min.

Po zabiegu:

Nie wskazane jest używanie makijażu tego samego dnia oraz kosmetyków zawierających alkohol w swoim składzie. Należy również pamiętać o całkowitym zakazie opalania się przed i po zabiegu oraz używaniu kremu z wysokim filtrem przed wyjściem z domu. Nie należy korzystać z sauny, basenu i solarium. Należy pamiętać o tym ,że im starsze przebarwienia tym są bardziej odporne na usuwanie, pożądane i najlepsze efekty uzyskamy po wykonaniu serii zabiegów. Wtedy również zauważymy ,że skóra stałą się jędrniejsza i rozjaśniona. Ostatnie badania przedstawione na kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-age wskazują że u osób które przez ostatnie 10 lat przynajmniej raz do roku przeprowadzały zabieg fotoodmładzania za pomocą technologii IPL, skóra była młodsza i jędrniejsza niż 10 lat wcześniej.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.