fbpx

Kaczy dziobek

kaczy dziubek

Jak go uniknąć? Co decyduje o powodzeniu zabiegu powiększania ust?

 

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Ten trwający kilkanaście minut zabieg umożliwia uzyskanie wymarzonego kształtu ust, skorygowania ich asymetrii oraz odmłodzenia ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, jednak wiele obaw wzbudza ryzyko uzyskania tzw. „kaczego dzióbka”, czyli efektu zbyt wydatnych, nadmiernie powiększonych ust. Kiedy może dojść do uzyskania takiego niepożądanego efektu? Czy można temu skutecznie zapobiegać?

 

Co wpływa na efekt końcowy zabiegu powiększania ust?

Iniekcje kwasu hialuronowego w okolicę ust umożliwiają uzyskanie efektu pełnych, zmysłowych ust. To idealne rozwiązanie dla posiadaczek mało wydatnych, wąskich ust. Ale nie tylko – zabieg z kwasem hialuronowym na usta umożliwia także zredukowanie dysproporcji między górną a dolna wargą, a także skorygowanie wszelkich asymetrii ust. Każdy, kto decyduje się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, pojawia się w gabinecie medycyny estetycznej z konkretnymi oczekiwaniami dotyczącymi efektu końcowego. Niekiedy oczekiwania te weryfikowane są podczas konsultacji ze specjalistą, bywa bowiem tak, że wyobrażenia pacjenta dotyczące powiększenia ust nie harmonizują z typem urody i rysami twarzy. I tu pojawia się niezwykle ważna kwestia – w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej lekarz potrafi doradzić klientowi i nie godzi się na wykonanie takiej modyfikacji kształtu czy wielkości ust, która przyniesie efekt odwrotny od oczekiwanego – oszpeci, zamiast dodać urody. Może to zapobiec powstaniu tzw. kaczego dzióbka i uzyskanie subtelnego efektu.

Aby wygląd ust harmonizował z wyglądem całej twarzy, wymagane jest precyzyjne wykonanie zabiegu na usta. Istotna jest zarówno technika iniekcji, jak i objętość użytego kwasu hialuronowego. Najczęściej podczas powiększania ust kwasem hialuronowym zużywany jest 1 ml wypełniacza, maksymalnie – 1,5 ml. Gdy usta mają być powiększone w znacznym stopniu (np. przy bardzo wąskich ustach), wówczas cała procedura może być przeprowadzana w ramach dwóch zabiegów, co ułatwi precyzyjne kontrolowanie efektu końcowego.

Kwas hialuronowy może być wprowadzany w obręb czerwieni wargowej, a także na granicy czerwieni wargowej i skóry. Ten pierwszy zabieg to typowe powiększanie ust, a ten drugi – to konturowanie. Gdy podczas zabiegu kwas hialuronowy podany zostanie w nieumiejętny sposób i dojdzie do jego przemieszczenia poza czerwień wargową wargi górnej – wówczas wypełniacz kumuluje się w obrębie skóry nad ustami. O ile z przodu defekt ten nie jest bardzo widoczny, o tyle z profilu zauważalny jest nieestetyczny wygląd przesadnie powiększonej i wysuniętej do przodu wargi górnej.

 

Co jeszcze może pójść nie tak?

Wykonanie zabiegu powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej o niepotwierdzonej renomie i powierzenie wykonania zabiegu osobie o niewystarczających kwalifikacjach może prowadzić do kolejnych przykrych konsekwencji. Jakie są możliwe powikłania powiększenia ust kwasem hialuronowym? Skutki uboczne to m. in. powstanie asymetrii ust, grudek czy krwiaków. Inne, bardzo rzadkie powikłania powiększania ust to:

– rozwój infekcji związanych z niezachowaniem sterylnych warunków zabiegu

– martwica spowodowana zatkaniem światła naczynia krwionośnego

– przewlekłe stany zapalne prowadzące do powstania ziarniniaków

Oczywiście takie powikłania zdarzają się jedynie w przypadku nieumiejętnego przeprowadzenia zabiegu powiększania ust, zatem nie ma ryzyka powstania takich powikłań w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli zabieg przeprowadza doświadczony lekarz, a nie kosmetyczka nie posiadająca uprawnień do wykonywania tego typu procedur – zabieg jest w pełni bezpieczny, a efekt zabiegu dokładnie taki, jak zaplanowano.

Zobacz również:

Powiększanie ust

powięskzanie ustPełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Tego typu zabieg daje możliwość wypełnienia ust, konturowania ust, wyrównania asymetrii ust, a jednocześnie zapewnia ich dogłębne nawilżenie i odmłodzenie.

Powiększanie ust w Krakowie - czy warto zdecydować?

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, który może być wykonany przez większość zainteresowanych nim osób. Na zabieg powiększania ust decydują się osoby niezadowolone z wyglądu swoich ust – małych, wąskich, asymetrycznych, z widocznymi objawami starzenia się. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana może być w celu: - zwiększenia objętości ust - skorygowania asymetrii ust - wyrównania dysproporcji między górną i dolną wargą Użycie kwasu hialuronowego może pomóc zmodyfikować kształt i wielkość ust, ale także zapewnić ich kompleksową pielęgnację. Mowa o ujędrnieniu ust, nawilżeniu ust i zapobieganiu ich pierzchnięciu, chęci zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust (wiotczenia ust, zmarszczek, opadających kącików ust) a także poprawie kolorytu ust.
W skrócie
Cena: od 1300 pln
Konsultacja lekarska: w cenie
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej: tak
Preparat: Restylane Kysse, Restylane Defyne
Znieczulenie: tak
Czas utrzymywania się efektów: 9-12 miesięcy

Powiększanie ust Kraków - co warto wiedzieć o zabiegu

Kwas hialuronowy to występujący w organizmie człowieka związek, którego synteza spada wraz z upływem lat. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody w ilościach 1000 - 4000 razy przekraczającego jego masę i utrzymywania optymalnego nawodnienia tkanek. Głównym miejscem jego syntezy jest skóra. Niestety – u osoby 40 – letniej ilość kwasu hialuronowego jest o połowę niższa niż u 20 – latka. Odbija się to na kondycji skóry, a także delikatnych okolic ust. Wykorzystanie tego naturalnego związku w celu wymodelowania ust i remodelingu tej okolicy jest zabiegiem bezpiecznym, gdyż kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez organizm. Ponadto nie należy obawiać się tego, że po wchłonięciu kwasu hialuronowego okolica ust będzie wyglądać gorzej niż przed zabiegiem. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym i odmładzającym usta zachowają nienaganny wygląd. W przypadku użycia kwasu hialuronowego do powiększania ust, jak długo się utrzymuje efekt? Jest to kwestia indywidualna, najczęściej efekt widoczny jest przez około 6 - 9 miesięcy. Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w okolice czerwieni wargowej lub na granicy czerwieni wargowej ze skórą. Technika wprowadzania kwasu hialuronowego różni się w zależności od docelowego efektu – modyfikowane jest miejsce i kąt wprowadzenia kaniuli, a także objętość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego. W przypadku powiększania ust kwas hialuronowy podawany jest w obręb czerwieni wargowej, zaś konturowanie ust polega na wprowadzaniu wypełniacza wzdłuż linii czerwieni wargowej, na granicy ze skórą. Możliwe jest ponadto modelowanie łuku Kupidyna czy podnoszenie opadających kącików ust. Usta dzielone są na cztery kwadranty, a kaniula wprowadzana jest podskórnie. W momencie wycofywania kaniuli kwas hialuronowy jest wprowadzany w miejsce docelowe. Powiększanie ust nie jest czasochłonne, trwa około 30 minut (a godzinę wraz ze znieczuleniem). Aby zabieg był bezbolesny stosowane jest znieczulenie miejscowe – podanie lidokainy skutecznie redukuje ból. Bardzo istotne jest odpowiednie postępowanie przed –i pozabiegowe osoby decydującej się na powiększanie ust. Po zabiegu należy unikać działania na okolicę ust niskich i wysokich temperatur, a przed zabiegiem wymagane jest zrezygnowanie ze stosowania leków zaburzających krzepliwość krwi oraz stosowanie leku Heviran w ramach profilaktyki opryszczki wargowej.

Powiększanie ust Kraków - co wpływa na bezpieczeństwo zabiegu i efekt końcowy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, rzadko powikłany wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych. Niekiedy możliwe jest utrzymywanie się nadmiernie powiększonych ust, co jest konsekwencją użycia kwasu hialuronowego złej jakości, który nie wiąże wody w odpowiednim tempie i stopniu. Możliwe jest także występowanie na powierzchni ust białych kropek – i taki niepożądany efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat. To także jest konsekwencja stosowania preparatów złej jakości. Należy używać wyłącznie kwasu hialuronowego zatwierdzonego przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków), Dla bezpieczeństwa zabiegu powiększania ust kluczowe znaczenie ma także wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej. Zabiegu powiększania ust powinien dokonywać lekarz. Wykonanie powiększania ust kwasem hialuronowym w przypadkowym gabinecie kosmetycznym , przez osobę nie przeszkoloną oraz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego złej jakości może skutkować pojawieniem się powikłań i niezadowalających efektów zabiegu. Osobom decydującym się na powiększanie ust, Kraków czy inne duże miasta oferują dostęp do renomowanych klinik i świetnych specjalistów. Unikać należy natomiast zabiegów w miejscach przypadkowych, o złej lub niepotwierdzonej opinii. Inne powikłania to uczulenie na kwas hialuronowy czy powstanie miejscowego stanu zapalnego. Końcowy efekt zabiegu powiększania czy konturowania ust zależy od kilku czynników. Punktem wyjścia jest porozumienie lekarza i pacjentki dotyczące docelowej wielkości i kształtu ust po zabiegu powiększania ust. Efekt powinien dokładnie odpowiadać oczekiwaniom pacjentki, a jego oceny można dokonać po ustąpieniu pozabiegowej opuchlizny, a zatem po kilku dniach. Na to, jak wyglądają usta po zabiegu ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, renoma kliniki oraz wysoka jakość zastosowanego preparatu. Najbardziej polecane preparaty kwasu hialuronowego to Restylane, Teoysal, Juvederm. Z kolei czynniki wpływające na czas utrzymywania się efektu zabiegu wypełniania ust to: - predyspozycje osobnicze do metabolizmu kwasu hialuronowego - stopień usieciowania preparatu - stężenie kwasu hialuronowego - objętość użytego preparatu.

Powiększanie ust Kraków – cena. Od czego zależy koszt zabiegu?

Analizując koszt zabiegu powiększania ust nietrudno zauważyć, że ceny są bardzo zróżnicowane. Cena zabiegu idzie zawsze w parze z jego jakością – zdecydowanie się na zabieg niedrogi, wątpliwej jakości oznacza większe ryzyko wystąpienia powikłań i niezadowalającego efektu końcowego. Najważniejsze czynniki determinujące cenę zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym to: - doświadczenie i dobra opinia lekarza wykonującego zabieg - rodzaj użytego preparatu z kwasem hialuronowym - objętości preparatu użytego na powiększanie ust; 1 ml pozwala na delikatne powiększenie ust i naturalny efekt zabiegu - opieki pozabiegowej (także w razie wystąpienia powikłań).

Pełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust...

Zobacz więcej

Nici liftingujące

nici liftingujące

Nici liftingujące to rewolucja na rynku beauty, pozwalająca na małoinwazyjny lifting twarzy. Nici PDO znajdują zastosowanie w zabiegach ujędrniania i modelowania owalu twarzy, pozwalając przywrócić młodzieńczy wygląd – i to bez konieczności wykonania inwazyjnego liftingu z użyciem skalpela. Nici liftingujące...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję