fbpx

Jak uzyskać pełne usta – Od czego zależy efekt zabiegu?

Usta – jako element zlokalizowany w centralnej części twarzy – decydują w dużej mierze o naszej urodzie. Ponadto pełne i zmysłowe usta są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety – ich nienaganny kształt zależy od wielu czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, odpowiednia pielęgnacja ust i ich okolic, a nawet wiek. Z czasem spada bowiem synteza kolagenu i kwasu hialuronowego, czyli związków odpowiedzialnych za nadanie ustom pełności i sprężystości. Można jednak w bardzo szybki i efektowny sposób zmodyfikować kształt ust tak, aby uzyskać ich wymarzony wygląd. Mowa o zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – powiększanie ust dla każdego

Kwas hialuronowy to związek syntetyzowany fizjologicznie w organizmie i wykazujący właściwości nawilżające i odżywcze. Nie dziwi zatem, że kwas hialuronowy znalazł wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej – w tym jako bezpieczny wypełniacz. Jest to związek o unikatowej właściwości – zdolności wiązania znacznych objętości wody. Dzięki temu tkanka wypełniona kwasem hialuronowym wykazuje plastyczność i sprężystość oraz zachowuje naturalny wygląd. A co więcej – stosowany w kosmetologii usieciowany kwas hialuronowy wykazuje zwiększoną odporność na działanie występującej w organizmie hialuronidazy – enzymu odpowiedzialnego za degradację kwasu hialuronowego. Dzięki temu wstrzyknięty kwas hialuronowy podlega stopniowemu wchłanianiu. Zapewnia to utrzymywanie się efektu powiększenia ust przez wiele miesięcy i stopniowy powrót do wyglądu sprzed zabiegu. Niewątpliwą zaletą wykorzystania kwasu hialuronowego do ust jest możliwość powtarzania zabiegu wedle potrzeb.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym umożliwia korygowanie kształtu i wielkości ust. Zabieg ten umożliwia zwiększenie objętości ust, w tym wyrównanie powszechnie występującej dysproporcji między górną a dolną wargą. Ponadto iniekcje kwasu hialuronowego dają możliwość zredukowania asymetrii ust, ukształtowania łuku Kupidyna czy podniesienia opadających kącików ust. Dodatkową korzyścią wynikającą z użycia kwasu hialuronowego do ust jest zintensyfikowanie odcienia czerwieni wargowej, ujędrnienie ust i ich nawilżenie. Usta zyskują zatem młody, nienaganny wygląd. Nie bez powodu użycie kwasu hialuronowego to najpopularniejszy sposób na powiększanie ust. Metody plastyki ust – jako bardzo inwazyjne – stosowane są bardzo rzadko, nieco częściej wykonywane jest natomiast powiększanie ust makijażem permanentnym. Jednak to właśnie powiększanie ust kwasem hialuronowym zapewnia doskonały, naturalny efekt. A jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty – jak długo się utrzymuje?

Efekt modelowania ust możemy rozważać pod kątem wizualnym, a także uwzględniając czas utrzymywania się zabiegu. Nienaganny wizualny efekt zabiegu powiększania ust jest wypadkową kilku czynników, z których najistotniejsze to:

– wyjściowy kształt ust

– dopasowanie oczekiwań klienta do typu urody tak, aby efekt końcowy harmoniował z rysami twarzy

– odpowiednia technika iniekcji kwasu hialuronowego

– użycie optymalnej objętości preparatu z kwasem hialuronowym; najczęściej używane jest do 1,5 ml preparatu, a podanie powyżej 1 ml dobrze jest zaplanować na dwa – trzy zabiegi

– zastosowanie preparatu z kwasem hialuronowym najwyższej jakości, który spełnia wysokie wymagania stawiane produktom medycznym

Oczywiście dla uzyskania nienagannego wyglądu ust konieczne jest wykonanie zabiegu z zachowaniem zasad sterylności, gdyż wyklucza to ryzyko zakażenia. Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po kilku dniach. Tyle czasu potrzeba, aby cofnęła się występująca po zabiegu opuchlizna, a także – aby wstrzyknięty kwas hialuronowy związał wodę. Aby zachować nienaganny wygląd ust, konieczne jest ponadto przestrzeganie zaleceń pozabiegowych przez kilka dni po zabiegu. Obejmują one przede wszystkim:

– zachowanie higieny w miejscu zabiegu

– unikanie spożywania gorących napojów

– rezygnacja z makijażu ust

– unikanie ekspozycji na słońce

– Unikanie miłości francuskiej przez dwa tygodnie

Czas utrzymywania się efektu zabiegu powiększania ust kwasem jest sprawą indywidualną i najczęściej jest to 8 – 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji organizmu do degradowania kwasu hialuronowego. Ponadto na na czas utrzymania się efektu wpływają takie parametry jak konsystencja preparatu, stopień usieciowania kwasu hialuronowego, stężenie kwasu hialuronowego oraz stopień jego uwodnienia Trudno z góry ocenić, jak szybko preparat podlegać będzie metabolizmowi i wchłanianiu. Obserwowany jest stopniowy zanik wstrzykniętego preparatu, a w przypadku konieczności ponownej korekty kształtu ust – wystarczy powtórzyć zabieg.

Zobacz również:

Powiększanie ust

powięskzanie ustPełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Tego typu zabieg daje możliwość wypełnienia ust, konturowania ust, wyrównania asymetrii ust, a jednocześnie zapewnia ich dogłębne nawilżenie i odmłodzenie.

Powiększanie ust w Krakowie - czy warto zdecydować?

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, który może być wykonany przez większość zainteresowanych nim osób. Na zabieg powiększania ust decydują się osoby niezadowolone z wyglądu swoich ust – małych, wąskich, asymetrycznych, z widocznymi objawami starzenia się. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana może być w celu: - zwiększenia objętości ust - skorygowania asymetrii ust - wyrównania dysproporcji między górną i dolną wargą Użycie kwasu hialuronowego może pomóc zmodyfikować kształt i wielkość ust, ale także zapewnić ich kompleksową pielęgnację. Mowa o ujędrnieniu ust, nawilżeniu ust i zapobieganiu ich pierzchnięciu, chęci zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust (wiotczenia ust, zmarszczek, opadających kącików ust) a także poprawie kolorytu ust.
W skrócie
Cena: od 1300 pln
Konsultacja lekarska: w cenie
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej: tak
Preparat: Restylane Kysse, Restylane Defyne
Znieczulenie: tak
Czas utrzymywania się efektów: 9-12 miesięcy

Powiększanie ust Kraków - co warto wiedzieć o zabiegu

Kwas hialuronowy to występujący w organizmie człowieka związek, którego synteza spada wraz z upływem lat. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody w ilościach 1000 - 4000 razy przekraczającego jego masę i utrzymywania optymalnego nawodnienia tkanek. Głównym miejscem jego syntezy jest skóra. Niestety – u osoby 40 – letniej ilość kwasu hialuronowego jest o połowę niższa niż u 20 – latka. Odbija się to na kondycji skóry, a także delikatnych okolic ust. Wykorzystanie tego naturalnego związku w celu wymodelowania ust i remodelingu tej okolicy jest zabiegiem bezpiecznym, gdyż kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez organizm. Ponadto nie należy obawiać się tego, że po wchłonięciu kwasu hialuronowego okolica ust będzie wyglądać gorzej niż przed zabiegiem. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym i odmładzającym usta zachowają nienaganny wygląd. W przypadku użycia kwasu hialuronowego do powiększania ust, jak długo się utrzymuje efekt? Jest to kwestia indywidualna, najczęściej efekt widoczny jest przez około 6 - 9 miesięcy. Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w okolice czerwieni wargowej lub na granicy czerwieni wargowej ze skórą. Technika wprowadzania kwasu hialuronowego różni się w zależności od docelowego efektu – modyfikowane jest miejsce i kąt wprowadzenia kaniuli, a także objętość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego. W przypadku powiększania ust kwas hialuronowy podawany jest w obręb czerwieni wargowej, zaś konturowanie ust polega na wprowadzaniu wypełniacza wzdłuż linii czerwieni wargowej, na granicy ze skórą. Możliwe jest ponadto modelowanie łuku Kupidyna czy podnoszenie opadających kącików ust. Usta dzielone są na cztery kwadranty, a kaniula wprowadzana jest podskórnie. W momencie wycofywania kaniuli kwas hialuronowy jest wprowadzany w miejsce docelowe. Powiększanie ust nie jest czasochłonne, trwa około 30 minut (a godzinę wraz ze znieczuleniem). Aby zabieg był bezbolesny stosowane jest znieczulenie miejscowe – podanie lidokainy skutecznie redukuje ból. Bardzo istotne jest odpowiednie postępowanie przed –i pozabiegowe osoby decydującej się na powiększanie ust. Po zabiegu należy unikać działania na okolicę ust niskich i wysokich temperatur, a przed zabiegiem wymagane jest zrezygnowanie ze stosowania leków zaburzających krzepliwość krwi oraz stosowanie leku Heviran w ramach profilaktyki opryszczki wargowej.

Powiększanie ust Kraków - co wpływa na bezpieczeństwo zabiegu i efekt końcowy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, rzadko powikłany wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych. Niekiedy możliwe jest utrzymywanie się nadmiernie powiększonych ust, co jest konsekwencją użycia kwasu hialuronowego złej jakości, który nie wiąże wody w odpowiednim tempie i stopniu. Możliwe jest także występowanie na powierzchni ust białych kropek – i taki niepożądany efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat. To także jest konsekwencja stosowania preparatów złej jakości. Należy używać wyłącznie kwasu hialuronowego zatwierdzonego przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków), Dla bezpieczeństwa zabiegu powiększania ust kluczowe znaczenie ma także wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej. Zabiegu powiększania ust powinien dokonywać lekarz. Wykonanie powiększania ust kwasem hialuronowym w przypadkowym gabinecie kosmetycznym , przez osobę nie przeszkoloną oraz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego złej jakości może skutkować pojawieniem się powikłań i niezadowalających efektów zabiegu. Osobom decydującym się na powiększanie ust, Kraków czy inne duże miasta oferują dostęp do renomowanych klinik i świetnych specjalistów. Unikać należy natomiast zabiegów w miejscach przypadkowych, o złej lub niepotwierdzonej opinii. Inne powikłania to uczulenie na kwas hialuronowy czy powstanie miejscowego stanu zapalnego. Końcowy efekt zabiegu powiększania czy konturowania ust zależy od kilku czynników. Punktem wyjścia jest porozumienie lekarza i pacjentki dotyczące docelowej wielkości i kształtu ust po zabiegu powiększania ust. Efekt powinien dokładnie odpowiadać oczekiwaniom pacjentki, a jego oceny można dokonać po ustąpieniu pozabiegowej opuchlizny, a zatem po kilku dniach. Na to, jak wyglądają usta po zabiegu ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, renoma kliniki oraz wysoka jakość zastosowanego preparatu. Najbardziej polecane preparaty kwasu hialuronowego to Restylane, Teoysal, Juvederm. Z kolei czynniki wpływające na czas utrzymywania się efektu zabiegu wypełniania ust to: - predyspozycje osobnicze do metabolizmu kwasu hialuronowego - stopień usieciowania preparatu - stężenie kwasu hialuronowego - objętość użytego preparatu.

Powiększanie ust Kraków – cena. Od czego zależy koszt zabiegu?

Analizując koszt zabiegu powiększania ust nietrudno zauważyć, że ceny są bardzo zróżnicowane. Cena zabiegu idzie zawsze w parze z jego jakością – zdecydowanie się na zabieg niedrogi, wątpliwej jakości oznacza większe ryzyko wystąpienia powikłań i niezadowalającego efektu końcowego. Najważniejsze czynniki determinujące cenę zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym to: - doświadczenie i dobra opinia lekarza wykonującego zabieg - rodzaj użytego preparatu z kwasem hialuronowym - objętości preparatu użytego na powiększanie ust; 1 ml pozwala na delikatne powiększenie ust i naturalny efekt zabiegu - opieki pozabiegowej (także w razie wystąpienia powikłań).

Pełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust...

Zobacz więcej

Wolumetria twarzy

wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję