Jak uzyskać pełne usta – Od czego zależy efekt zabiegu?

data publikacji:
data aktualizacji:

pełne ustaUsta – jako element zlokalizowany w centralnej części twarzy – decydują w dużej mierze o naszej urodzie. Ponadto pełne i zmysłowe usta są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety – ich nienaganny kształt zależy od wielu czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, odpowiednia pielęgnacja ust i ich okolic, a nawet wiek. Z czasem spada bowiem synteza kolagenu i kwasu hialuronowego, czyli związków odpowiedzialnych za nadanie ustom pełności i sprężystości. Można jednak w bardzo szybki i efektowny sposób zmodyfikować kształt ust tak, aby uzyskać ich wymarzony wygląd. Mowa o zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – powiększanie ust dla każdego

Kwas hialuronowy to związek syntetyzowany fizjologicznie w organizmie i wykazujący właściwości nawilżające i odżywcze. Nie dziwi zatem, że kwas hialuronowy znalazł wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej – w tym jako bezpieczny wypełniacz. Jest to związek o unikatowej właściwości – zdolności wiązania znacznych objętości wody. Dzięki temu tkanka wypełniona kwasem hialuronowym wykazuje plastyczność i sprężystość oraz zachowuje naturalny wygląd. A co więcej – stosowany w kosmetologii usieciowany kwas hialuronowy wykazuje zwiększoną odporność na działanie występującej w organizmie hialuronidazy – enzymu odpowiedzialnego za degradację kwasu hialuronowego. Dzięki temu wstrzyknięty kwas hialuronowy podlega stopniowemu wchłanianiu. Zapewnia to utrzymywanie się efektu powiększenia ust przez wiele miesięcy i stopniowy powrót do wyglądu sprzed zabiegu. Niewątpliwą zaletą wykorzystania kwasu hialuronowego do ust jest możliwość powtarzania zabiegu wedle potrzeb.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym umożliwia korygowanie kształtu i wielkości ust. Zabieg ten umożliwia zwiększenie objętości ust, w tym wyrównanie powszechnie występującej dysproporcji między górną a dolną wargą. Ponadto iniekcje kwasu hialuronowego dają możliwość zredukowania asymetrii ust, ukształtowania łuku Kupidyna czy podniesienia opadających kącików ust. Dodatkową korzyścią wynikającą z użycia kwasu hialuronowego do ust jest zintensyfikowanie odcienia czerwieni wargowej, ujędrnienie ust i ich nawilżenie. Usta zyskują zatem młody, nienaganny wygląd. Nie bez powodu użycie kwasu hialuronowego to najpopularniejszy sposób na powiększanie ust. Metody plastyki ust – jako bardzo inwazyjne – stosowane są bardzo rzadko, nieco częściej wykonywane jest natomiast powiększanie ust makijażem permanentnym. Jednak to właśnie powiększanie ust kwasem hialuronowym zapewnia doskonały, naturalny efekt. A jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Jak długo utrzymuje się efekt pełnych ust?

Efekt modelowania ust możemy rozważać pod kątem wizualnym, a także uwzględniając czas utrzymywania się zabiegu. Nienaganny wizualny efekt zabiegu powiększania ust jest wypadkową kilku czynników, z których najistotniejsze to:

  • wyjściowy kształt ust
  • dopasowanie oczekiwań klienta do typu urody tak, aby efekt końcowy harmoniował z rysami twarzy
  • odpowiednia technika iniekcji kwasu hialuronowego
  • użycie optymalnej objętości preparatu z kwasem hialuronowym; najczęściej używane jest do 1,5 ml preparatu, a podanie powyżej 1 ml dobrze jest zaplanować na dwa – trzy zabiegi
  • zastosowanie preparatu z kwasem hialuronowym najwyższej jakości, który spełnia wysokie wymagania stawiane produktom medycznym

Pełne usta po wypełnieniu jak pielęgnować?

Oczywiście dla uzyskania nienagannego wyglądu ust konieczne jest wykonanie zabiegu z zachowaniem zasad sterylności, gdyż wyklucza to ryzyko zakażenia. Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po kilku dniach. Tyle czasu potrzeba, aby cofnęła się występująca po zabiegu opuchlizna, a także – aby wstrzyknięty kwas hialuronowy związał wodę. Aby zachować nienaganny wygląd ust, konieczne jest ponadto przestrzeganie zaleceń pozabiegowych przez kilka dni po zabiegu. Obejmują one przede wszystkim:

  • zachowanie higieny w miejscu zabiegu
  • unikanie spożywania gorących napojów
  • rezygnacja z makijażu ust
  • unikanie ekspozycji na słońce
  • Unikanie miłości francuskiej przez dwa tygodnie

Czas utrzymywania się efektu zabiegu powiększania ust kwasem jest sprawą indywidualną i najczęściej jest to 8 – 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji organizmu do degradowania kwasu hialuronowego. Ponadto na na czas utrzymania się efektu wpływają takie parametry jak konsystencja preparatu, stopień usieciowania kwasu hialuronowego, stężenie kwasu hialuronowego oraz stopień jego uwodnienia Trudno z góry ocenić, jak szybko preparat podlegać będzie metabolizmowi i wchłanianiu. Obserwowany jest stopniowy zanik wstrzykniętego preparatu, a w przypadku konieczności ponownej korekty kształtu ust – wystarczy powtórzyć zabieg.