fbpx

Jak przyspieszyć regenerację skóry po zabiegach medycyny estetycznej

kosmetyki regenerujące

Zabiegi medycyny estetycznej to niezwykle skuteczny sposób na radykalną poprawę wyglądu. Umożliwiają odmłodzenie twarzy i ciała, pozbycie się licznych defektów estetycznych, wymodelowanie sylwetki czy poprawę owalu twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej różnią się stopniem inwazyjności – niektóre wymagają użycia skalpela, inne – nie naruszają nawet ciągłości skóry. W każdym przypadku jednak wymagane jest przestrzeganie odpowiednich zaleceń pozabiegowych i odpowiednia pielęgnacja skóry. Rzutuje to na tempo regeneracji skóry po zabiegach estetycznych oraz wpływa na efekt końcowy zabiegu. W jaki sposób można przyspieszyć regenerację skóry po zabiegach wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii?

Dlaczego skóra po zabiegach medycyny estetycznej wymaga specjalnej regeneracji?

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak laseroterapia, mezoterapia, peelingi chemiczne wymagają ingerencji w poszczególne warstwy skóry – naskórek, skórę właściwą a nawet tkankę podskórną. Takie postępowanie ma na celu remodeling skóry i jej zauważalne odmłodzenie. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej dochodzi po powierzchniowego ścierania kolejnych warstw naskórka, co umożliwia usuwanie zrogowaciałych, martwych komórek i zapewnia efekt wygładzenia skóry, jej rozjaśnienia oraz redukcji powierzchniowych przebarwień. Podobny efekt zapewniają peelingi chemiczne, przy czym te zabiegi polegają nie na mechanicznym – jak w przypadku mikrodermabrazji – a chemicznym złuszczaniu naskórka. Z kolei mezoterapia igłowa to wprowadzanie w głębsze warstwy skóry związków odżywczych. Wykonywane podczas zabiegu nakłucia skóry służą pokonaniu bariery naskórka i zapewnieniu dogłębnej penetracji związków odżywczych. Jednocześnie nakłucia skóry stymulują syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Do kontrolowanego uszkodzenia skóry prowadzą także zabiegi z wykorzystaniem lasera ablacyjnego. Emitowane przez laser wiązki światła generują powstanie na skórze mikroskopijnych uszkodzeń, które podlegają następnie intensywnym procesom regeneracji. I to właśnie pozabiegowa odbudowa skóry leży u podstaw jej odmłodzenia, odnowy, redukcji wszelkich niedoskonałości oraz jej ujędrnienia i zwiększenia gęstości. W okresie pozabiegowym ważna jest jednak odpowiednia pielęgnacja skóry , mająca na celu jej ochronę przed podrażnieniami, a także wspomaganie gojenia się skóry.

Co przyspiesza gojenie się skóry po zabiegach medycyny estetycznej?

Skóra poddana zabiegom medycyny estetycznej jest podrażniona i zaczerwieniona, obrzęknięta, pokryta strupkami, bolesna. Zalecane postępowanie pozabiegowe obejmuje m. in. unikanie ekspozycji na słońce, basenu, sauny, solarium, intensywnego wysiłku fizycznego. Ma to na celu unikanie dalszych podrażnień skóry. Wskazane jest ponadto stosowanie odpowiedniej pielęgnacji – jednak nie wystarczy sięgnąć po stosowane na co dzień kosmetyki drogeryjne. Tradycyjne kosmetyki mogą bowiem zawierać składniki wpływające negatywnie na kondycję skóry po zabiegach medycyny estetycznej. Mowa przede wszystkim o alkoholach, syntetycznych barwnikach i aromatach, konserwantach, które mogą podrażniać skórę i nasilać stany zapalne skóry. Znacznie lepiej sprawdzą się dermokosmetyki, czyli preparaty o starannie skomponowanym i przetestowanym składzie. Tego typu preparaty dedykowane są skórze podrażnionej, wrażliwej, o specjalnych potrzebach. Najbardziej pożądane składniki takich kosmetyków to:

– alantoina i panthenol łagodzące podrażnienia

– woda termalna o działaniu łagodzącym

– miedź, cynk o działaniu przeciwbakteryjnym

– gliceryna odżywiająca skórę

– ekstrakty i olejki roślinne o działaniu kojącym i ochronnym

– kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających

– sukralfat, czyli sól glinowa siarczanu sacharozy usprawniająca procesy regeneracyjne

– heparyna lub arnika redukujące obrzęki

Ponadto wskazane jest stosowanie preparatów zapewniających skuteczną ochronę anty – UV, najlepiej SPF 30 – 50. W pielęgnacji skóry twarzy i ciała po zabiegach medycyny estetycznej doskonale sprawdzają się takie marki dermokosmetyków jak Avene czy La Roche Posay, które zawierają łagodne, hipoalergiczne formuły doskonale wspomagające procesy regeneracji skóry. Brak podrażniających składników oraz bogactwo substancji odżywczych i łagodzących podrażnienia sprawiają, że stosowanie tego typu kosmetyków doskonale sprawdza się po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.

Zobacz również:

Powiększanie ust

powięskzanie ustPełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Tego typu zabieg daje możliwość wypełnienia ust, konturowania ust, wyrównania asymetrii ust, a jednocześnie zapewnia ich dogłębne nawilżenie i odmłodzenie.

Powiększanie ust w Krakowie - czy warto zdecydować?

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, który może być wykonany przez większość zainteresowanych nim osób. Na zabieg powiększania ust decydują się osoby niezadowolone z wyglądu swoich ust – małych, wąskich, asymetrycznych, z widocznymi objawami starzenia się. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana może być w celu: - zwiększenia objętości ust - skorygowania asymetrii ust - wyrównania dysproporcji między górną i dolną wargą Użycie kwasu hialuronowego może pomóc zmodyfikować kształt i wielkość ust, ale także zapewnić ich kompleksową pielęgnację. Mowa o ujędrnieniu ust, nawilżeniu ust i zapobieganiu ich pierzchnięciu, chęci zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust (wiotczenia ust, zmarszczek, opadających kącików ust) a także poprawie kolorytu ust.
W skrócie
Cena: od 1300 pln
Konsultacja lekarska: w cenie
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej: tak
Preparat: Restylane Kysse, Restylane Defyne
Znieczulenie: tak
Czas utrzymywania się efektów: 9-12 miesięcy

Powiększanie ust Kraków - co warto wiedzieć o zabiegu

Kwas hialuronowy to występujący w organizmie człowieka związek, którego synteza spada wraz z upływem lat. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody w ilościach 1000 - 4000 razy przekraczającego jego masę i utrzymywania optymalnego nawodnienia tkanek. Głównym miejscem jego syntezy jest skóra. Niestety – u osoby 40 – letniej ilość kwasu hialuronowego jest o połowę niższa niż u 20 – latka. Odbija się to na kondycji skóry, a także delikatnych okolic ust. Wykorzystanie tego naturalnego związku w celu wymodelowania ust i remodelingu tej okolicy jest zabiegiem bezpiecznym, gdyż kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez organizm. Ponadto nie należy obawiać się tego, że po wchłonięciu kwasu hialuronowego okolica ust będzie wyglądać gorzej niż przed zabiegiem. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym i odmładzającym usta zachowają nienaganny wygląd. W przypadku użycia kwasu hialuronowego do powiększania ust, jak długo się utrzymuje efekt? Jest to kwestia indywidualna, najczęściej efekt widoczny jest przez około 6 - 9 miesięcy. Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w okolice czerwieni wargowej lub na granicy czerwieni wargowej ze skórą. Technika wprowadzania kwasu hialuronowego różni się w zależności od docelowego efektu – modyfikowane jest miejsce i kąt wprowadzenia kaniuli, a także objętość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego. W przypadku powiększania ust kwas hialuronowy podawany jest w obręb czerwieni wargowej, zaś konturowanie ust polega na wprowadzaniu wypełniacza wzdłuż linii czerwieni wargowej, na granicy ze skórą. Możliwe jest ponadto modelowanie łuku Kupidyna czy podnoszenie opadających kącików ust. Usta dzielone są na cztery kwadranty, a kaniula wprowadzana jest podskórnie. W momencie wycofywania kaniuli kwas hialuronowy jest wprowadzany w miejsce docelowe. Powiększanie ust nie jest czasochłonne, trwa około 30 minut (a godzinę wraz ze znieczuleniem). Aby zabieg był bezbolesny stosowane jest znieczulenie miejscowe – podanie lidokainy skutecznie redukuje ból. Bardzo istotne jest odpowiednie postępowanie przed –i pozabiegowe osoby decydującej się na powiększanie ust. Po zabiegu należy unikać działania na okolicę ust niskich i wysokich temperatur, a przed zabiegiem wymagane jest zrezygnowanie ze stosowania leków zaburzających krzepliwość krwi oraz stosowanie leku Heviran w ramach profilaktyki opryszczki wargowej.

Powiększanie ust Kraków - co wpływa na bezpieczeństwo zabiegu i efekt końcowy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, rzadko powikłany wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych. Niekiedy możliwe jest utrzymywanie się nadmiernie powiększonych ust, co jest konsekwencją użycia kwasu hialuronowego złej jakości, który nie wiąże wody w odpowiednim tempie i stopniu. Możliwe jest także występowanie na powierzchni ust białych kropek – i taki niepożądany efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat. To także jest konsekwencja stosowania preparatów złej jakości. Należy używać wyłącznie kwasu hialuronowego zatwierdzonego przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków), Dla bezpieczeństwa zabiegu powiększania ust kluczowe znaczenie ma także wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej. Zabiegu powiększania ust powinien dokonywać lekarz. Wykonanie powiększania ust kwasem hialuronowym w przypadkowym gabinecie kosmetycznym , przez osobę nie przeszkoloną oraz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego złej jakości może skutkować pojawieniem się powikłań i niezadowalających efektów zabiegu. Osobom decydującym się na powiększanie ust, Kraków czy inne duże miasta oferują dostęp do renomowanych klinik i świetnych specjalistów. Unikać należy natomiast zabiegów w miejscach przypadkowych, o złej lub niepotwierdzonej opinii. Inne powikłania to uczulenie na kwas hialuronowy czy powstanie miejscowego stanu zapalnego. Końcowy efekt zabiegu powiększania czy konturowania ust zależy od kilku czynników. Punktem wyjścia jest porozumienie lekarza i pacjentki dotyczące docelowej wielkości i kształtu ust po zabiegu powiększania ust. Efekt powinien dokładnie odpowiadać oczekiwaniom pacjentki, a jego oceny można dokonać po ustąpieniu pozabiegowej opuchlizny, a zatem po kilku dniach. Na to, jak wyglądają usta po zabiegu ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, renoma kliniki oraz wysoka jakość zastosowanego preparatu. Najbardziej polecane preparaty kwasu hialuronowego to Restylane, Teoysal, Juvederm. Z kolei czynniki wpływające na czas utrzymywania się efektu zabiegu wypełniania ust to: - predyspozycje osobnicze do metabolizmu kwasu hialuronowego - stopień usieciowania preparatu - stężenie kwasu hialuronowego - objętość użytego preparatu.

Powiększanie ust Kraków – cena. Od czego zależy koszt zabiegu?

Analizując koszt zabiegu powiększania ust nietrudno zauważyć, że ceny są bardzo zróżnicowane. Cena zabiegu idzie zawsze w parze z jego jakością – zdecydowanie się na zabieg niedrogi, wątpliwej jakości oznacza większe ryzyko wystąpienia powikłań i niezadowalającego efektu końcowego. Najważniejsze czynniki determinujące cenę zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym to: - doświadczenie i dobra opinia lekarza wykonującego zabieg - rodzaj użytego preparatu z kwasem hialuronowym - objętości preparatu użytego na powiększanie ust; 1 ml pozwala na delikatne powiększenie ust i naturalny efekt zabiegu - opieki pozabiegowej (także w razie wystąpienia powikłań).

Pełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust...

Zobacz więcej

Osocze bogatopłytkowe

osocze boagtopłytkowe

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów odmładzających, wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z próbki...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję