fbpx

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki

kosmetyki

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry, czyli po co są potrzebne dermokonsultacje

Sekretem skutecznej pielęgnacji cery jest systematyczne jej oczyszczanie i odżywianie. Taka pielęgnacja realizowana może być na drodze stosowania odpowiednich kosmetyków oraz wykonywania zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Kluczowe jest tu jednak słowo: „odpowiednich”. Aby kosmetyk spełniał wszystkie wymagania naszej cery, powinien być dostosowany do rodzaju skóry. A samodzielna ocena typu skóry może okazać się problematyczna. Bywa bowiem tak, że skóra wrażliwa traktowana jest jak skóra sucha, a skóra mieszana – jak przetłuszczająca się. A takie błędne rozpoznanie rodzaju skóry sprzyja jej niewłaściwej pielęgnacji oraz pojawieniu się poważnych problemów ze skórą. I właśnie rozwianiu wszelkich wątpliwości dotyczących rodzaju cery i jej pielęgnacji służą profesjonalne dermokonsultacje.

Na czym polegają dermokonsultacje?

Dermokonsultacje to profesjonalna ocena stanu skóry, prowadząca do poznania jej potrzeb oraz takiego dopasowania środków pielęgnujących, które zachowają skórę w nienagannej kondycji. Czego może spodziewać się osoba udająca się na dermokonsultacje? Pierwszym etapem jest szczegółowa rozmowa z ekspertem. Specjalista zapyta z pewnością o następujące kwestie:
– jak wyglądała dotychczasowa pielęgnacja cery
– czy skóra dotknięta jest jakimiś problemami
– czy istnieją jakiekolwiek problemy zdrowotne mogące negatywnie wpływać na stan skóry
– jakie są nasze oczekiwania względem kosmetyków pielęgnujących
Kolejnym etapem dermokonsultacji jest ocena stanu skóry przy pomocy specjalistycznej aparatury. Dermokonsultantka ocenia m. in. stopień nawodnienia cery, poziom jej natłuszczenia i ilość wydzielanego sebum, elastyczność skóry, podatność na powstawanie zmarszczek.
Ostatnim elementem dermokonsultacji jest opracowanie kompleksowego programu pielęgnacyjnego. Mowa o dopasowaniu odpowiedniego zestawu kosmetyków, a także zabiegów dedykowanych konkretnemu rodzajowi skóry. Dzięki dermokonsultacjom można dowiedzieć się, jak oczyszczać i tonizować skórę, jak zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, jak spowolnić procesy jej starzenia się czy pozbyć się rozmaitych problemów skórnych. Szczególne znaczenie ma pomoc dermokonsultantki w zakresie doboru kosmetyków. Często popełnianym błędem jest bowiem uleganie reklamie czy opinii innych, a tym samym – dokonanie zakupu kosmetyku, który nie jest dedykowany naszej skórze. Stosowanie takich źle dobranych kosmetyków może przyczynić się do pogorszenia stanu skóry, jej przyspieszonego starzenia się, a także powstania takich nieestetycznych zmian jak trądzik i blizny potrądzikowe, zaskórniki czy przebarwienia.
Należy mieć na uwadze, że dermokonsultacje warto regularnie powtarzać. Dlaczego? Gdyż wraz z upływem czasu zmieniają się potrzeby naszej skóry. Zauważalne jest to nawet na przestrzeni kilkunastu miesięcy – latem skóra potrzebuje innej pielęgnacji niż zimą.

Kto powinien skorzystać z dermokonsultacji?

Na dermokonsultację powinien wybrać się każdy z nas. Nie warto polegać na samodzielnej, często nietrafionej ocenie rodzaju naszej skóry. Dzięki dermokonsultacjom poznamy rodzaj skóry, a także dowiemy się, jak we właściwy sposób ją pielęgnować – w każdym wieku, o każdej porze roku. Dermokonsultacje idealne są także dla osób, które stale eksperymentują z kosmetykami i wciąż nie potrafią znaleźć idealnego rozwiązania pielęgnacyjnego. Z dermokonsultacji mogą ponadto skorzystać osoby, które zauważają pogorszenie się stanu skóry – zarówno po zmianie kosmetyku na inny, jak i występującą podczas stosowania dotychczasowej pielęgnacji. Dermokonsultacje – wykonane odpowiednio wcześnie – idealnie sprawdzają się także przed wielkim wyjściem, gdy chcemy olśniewać nienaganną, perfekcyjnie prezentującą się skórą. Wówczas zastosowanie się do zaleceń pielęgnacyjnych przedstawionych przez eksperta zapewni optymalne nawilżenie i odżywienie skóry, a także pozbycie się wszelkich niedoskonałości.

Zobacz również:

Leczenie trądziku różowatego

Leczenie trądziku różowatego Trądzik różowaty to przewlekłe schorzenie skóry, które wymaga odpowiedniej terapii. Leczenie trądziku różowatego wymaga stosowanie farmakoterapii ogólnej oraz miejscowej, a także odpowiedniej pielęgnacji skóry. W celu usuwania nieestetycznych zmian skórnych towarzyszących trądzikowi różowatemu pomocne są zabiegi medycyny estetycznej. Profesjonalne zabiegi umożliwiają leczenie trądziku różowatego, łagodząc jego objawy oraz redukuje ryzyko powstania utrwalonych zmian skórnych.

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na trądzik różowaty?

W przypadku trądziku różowatego, zwiększającego wrażliwość skóry na działanie bodźców zewnętrznych, powinien być zastosowany laser nie generujących nadmiernego podrażnienia skóry czy jej uszkodzenia. Leczenie trądziku różowatego laserem Pro Dye – VL przynosi doskonałe efekty w krótkim czasie. Laser ten emituje wiązki światła o wysokiej energii, a jednocześnie bardzo krótkotrwałym impulsie. Energia wiązki lasera przenika w głąb skóry, umożliwiając zamykanie poszerzonych naczynek, a także redukcję przebarwień. Laser ma trądzik skutecznie usuwa zaczerwienienia, zwęża rozszerzone pory, wygładzenie skóry. Laserowe usuwanie trądziku różowatego zakłada wykonanie serii zabiegów – około 3 – 4. W leczeniu trądziku różowatego stosowane są także medyczne peelingi chemiczne. Tego typu zabiegi wykorzystują preparaty złuszczające o wysokiej koncentracji związków czynnych, zauważalnie poprawiając stan cery trądzikowej. Peelingi na trądzik różowaty ułatwiają łagodzenie stanów zapalnych, regulują procesy keratynizacji skóry, rozjaśniają przebarwienia oraz działają bakteriostatycznie. Optymalny efekt leczniczy uzyskać można po wykonaniu serii kilku zabiegów.

Trądzik różowaty to przewlekłe schorzenie skóry, które wymaga odpowiedniej terapii. Leczenie trądziku różowatego wymaga stosowanie farmakoterapii ogólnej oraz miejscowej, a także odpowiedniej pielęgnacji skóry. W celu usuwania nieestetycznych zmian skórnych towarzyszących trądzikowi różowatemu pomocne są zabiegi medycyny estetycznej. Profesjonalne zabiegi...

Zobacz więcej

Depilacja laserowa

Soprano Titanium

Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Tylko wykorzystanie nowoczesnego lasera stanowi gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu. W naszej klinice oferujemy najnowocześniejsze, docenione na całym świecie lasery firmy Alma Lasers. Od kilku lat pracujemy na laserze...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję