Jak dobrać odpowiednie kosmetyki

kosmetyki

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry, czyli po co są potrzebne dermokonsultacje

Sekretem skutecznej pielęgnacji cery jest systematyczne jej oczyszczanie i odżywianie. Taka pielęgnacja realizowana może być na drodze stosowania odpowiednich kosmetyków oraz wykonywania zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Kluczowe jest tu jednak słowo: „odpowiednich”. Aby kosmetyk spełniał wszystkie wymagania naszej cery, powinien być dostosowany do rodzaju skóry. A samodzielna ocena typu skóry może okazać się problematyczna. Bywa bowiem tak, że skóra wrażliwa traktowana jest jak skóra sucha, a skóra mieszana – jak przetłuszczająca się. A takie błędne rozpoznanie rodzaju skóry sprzyja jej niewłaściwej pielęgnacji oraz pojawieniu się poważnych problemów ze skórą. I właśnie rozwianiu wszelkich wątpliwości dotyczących rodzaju cery i jej pielęgnacji służą profesjonalne dermokonsultacje.

Na czym polegają dermokonsultacje?

Dermokonsultacje to profesjonalna ocena stanu skóry, prowadząca do poznania jej potrzeb oraz takiego dopasowania środków pielęgnujących, które zachowają skórę w nienagannej kondycji. Czego może spodziewać się osoba udająca się na dermokonsultacje? Pierwszym etapem jest szczegółowa rozmowa z ekspertem. Specjalista zapyta z pewnością o następujące kwestie:
– jak wyglądała dotychczasowa pielęgnacja cery
– czy skóra dotknięta jest jakimiś problemami
– czy istnieją jakiekolwiek problemy zdrowotne mogące negatywnie wpływać na stan skóry
– jakie są nasze oczekiwania względem kosmetyków pielęgnujących
Kolejnym etapem dermokonsultacji jest ocena stanu skóry przy pomocy specjalistycznej aparatury. Dermokonsultantka ocenia m. in. stopień nawodnienia cery, poziom jej natłuszczenia i ilość wydzielanego sebum, elastyczność skóry, podatność na powstawanie zmarszczek.
Ostatnim elementem dermokonsultacji jest opracowanie kompleksowego programu pielęgnacyjnego. Mowa o dopasowaniu odpowiedniego zestawu kosmetyków, a także zabiegów dedykowanych konkretnemu rodzajowi skóry. Dzięki dermokonsultacjom można dowiedzieć się, jak oczyszczać i tonizować skórę, jak zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, jak spowolnić procesy jej starzenia się czy pozbyć się rozmaitych problemów skórnych. Szczególne znaczenie ma pomoc dermokonsultantki w zakresie doboru kosmetyków. Często popełnianym błędem jest bowiem uleganie reklamie czy opinii innych, a tym samym – dokonanie zakupu kosmetyku, który nie jest dedykowany naszej skórze. Stosowanie takich źle dobranych kosmetyków może przyczynić się do pogorszenia stanu skóry, jej przyspieszonego starzenia się, a także powstania takich nieestetycznych zmian jak trądzik i blizny potrądzikowe, zaskórniki czy przebarwienia.
Należy mieć na uwadze, że dermokonsultacje warto regularnie powtarzać. Dlaczego? Gdyż wraz z upływem czasu zmieniają się potrzeby naszej skóry. Zauważalne jest to nawet na przestrzeni kilkunastu miesięcy – latem skóra potrzebuje innej pielęgnacji niż zimą.

Kto powinien skorzystać z dermokonsultacji?

Na dermokonsultację powinien wybrać się każdy z nas. Nie warto polegać na samodzielnej, często nietrafionej ocenie rodzaju naszej skóry. Dzięki dermokonsultacjom poznamy rodzaj skóry, a także dowiemy się, jak we właściwy sposób ją pielęgnować – w każdym wieku, o każdej porze roku. Dermokonsultacje idealne są także dla osób, które stale eksperymentują z kosmetykami i wciąż nie potrafią znaleźć idealnego rozwiązania pielęgnacyjnego. Z dermokonsultacji mogą ponadto skorzystać osoby, które zauważają pogorszenie się stanu skóry – zarówno po zmianie kosmetyku na inny, jak i występującą podczas stosowania dotychczasowej pielęgnacji. Dermokonsultacje – wykonane odpowiednio wcześnie – idealnie sprawdzają się także przed wielkim wyjściem, gdy chcemy olśniewać nienaganną, perfekcyjnie prezentującą się skórą. Wówczas zastosowanie się do zaleceń pielęgnacyjnych przedstawionych przez eksperta zapewni optymalne nawilżenie i odżywienie skóry, a także pozbycie się wszelkich niedoskonałości.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków