Golenie okolic intymnych – jaka jest alternatywa?

data publikacji:
data aktualizacji:

okolice intymneŻyjemy w dobie kultu młodego i idealnie gładkiego ciała. Usuwanie zbędnego owłosienia stało się jednym z podstawowych elementów pielęgnacji i wpływa znacząco na zachowanie estetycznego wyglądu. Coraz więcej osób decyduje się na usuwanie owłosienia z okolic intymnych – i mowa tu zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Jedną z najpowszechniej stosowanych metod pozbywania się zbędnego owłosienia jest golenie okolic intymnych. Pomimo ogromnej popularności, metoda ta zdecydowanie nie jest godna polecenia. Nie oznacza to, że nie należy usuwać owłosienia z okolic intymnych, należy jednak wybrać bezpieczną i skuteczną metodę – a za taką uchodzi depilacja laserowa.

Jak nie należy usuwać owłosienia z okolic intymnych?

Golenie okolic intymnych to coraz częściej wykonywany zabieg, podyktowany zarówno względami estetycznymi, jak i higienicznymi. Decydując się na zabieg usuwania włosków z okolic intymnych, należy unikać metod sprzyjających podrażnianiu skóry. A takie okazują się być wszystkie metody usuwania owłosienia intymnego w domu. Ponadto wszystkie domowe metody depilacji wyróżniają się niska efektywnością – konieczne jest bardzo częste powtarzanie zabiegu, co okazuje się być kłopotliwe i czasochłonne.

 

Jedną z najczęściej wybieranych metod jest golenie okolic intymnych golarką elektryczną lub zwykłą. Jest to szybka i powszechnie dostępna metoda, jedna nie jest pozbawiona kilku wad. Przede wszystkim – taki sposób usuwania owłosienia jest bardzo krótkotrwały i wymaga powtarzania co kilka dni. Kolejną wadą jest ryzyko powstania podrażnień skóry oraz ryzyka zacinania skóry. Przesuwanie ostrą żyletką po powierzchni skóry prowadzi do uszkodzenia powierzchniowych warstw naskórka, co może zwiększać ryzyko zakażenia skóry. A w ciepłym i wilgotnym środowisku – bo takie panuje w okolicach bikini – istnieją idealne warunki dla namnażania bakterii. Ponadto golenie sprzyja powstawaniu bolesnego zapalenia mieszków włosowych.

 

Depilacja okolic intymnych depilatorem elektrycznym, a także depilacja pastą cukrową okolic intymnych sprowadzają się do wyrywania włosków wraz z cebulkami. Dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się dłużej niż w przypadku golenia. Wciąż jednak istnieje konieczność powtarzania zabiegu, nie bez znaczenia jest ponadto znaczna bolesność towarzysząca zabiegowi. Z kolei stosowanie kremów do depilacji na delikatnych okolicach intymnych zwiększa ryzyko uczulenia skóry.

 

Podsumowując – domowe metody usuwania owłosienia z okolic intymnych nie umożliwiają długotrwałego usuwania włosków, sprzyjają natomiast powstaniu wysypki i zaczerwienienia skóry, wrastania włosków, zakażeń bakteryjnych skóry czy skaleczeń. Jedyną metodą umożliwiającą bezpieczne i długotrwałe usuwanie włosków jest depilacja laserowa, która sprawdza się zarówno w celu usunięcia włosków z linii bikini, jak i z całej okolicy intymnej.

Depilacja okolic intymnych – jak to zrobić najlepiej?

Depilacja laserowa okolic intymnych to zabieg umożliwiający trwałe usuwanie włosków. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka – kilkukrotne powtórzenie procedury pozwala pozbyć się wszystkich włosków. Kolejną korzyścią jest zminimalizowanie ryzyka powstania podrażnień skóry, a także wrastania włosków i rozwoju zapalenia mieszków włosowych. Ponadto – dzięki możliwości zastosowania najnowocześniejszych laserów wyposażonych w zaawansowane systemy chłodzące, bolesność zabiegu zostaje zminimalizowana do minimum. Aby zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo zabiegu depilacji okolic intymnych, warto zdecydować się na zabieg wykorzystujący najlepszy dostępny na rynku laser do depilacji. Mowa o laserze Soprano Ice Platinum lub Titanium, który umożliwia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Laser ten wykorzystuje kilka nowoczesnych technologii, które czynią depilację laserową bardzo komfortową i bezpieczną. Mowa m. in. O głowicy chłodzącej zmniejszającej bolesność towarzyszącą zabiegowi, technologii skracającej czas zabiegu nawet o połowę, a także możliwości precyzyjnego oddziaływania wyłącznie na włoski, bez ryzyka poparzenia skóry.

Dlaczego warto depilować a nie golić okolice intymne?

Laserowe usuwanie włosów okolic intymnych to zabieg, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pojedynczy zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a dla osiągnięcia efektu idealnie gładkiej skóry wymagane jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Zabieg polega na przykładaniu głowicy lasera miejsce w miejsce do kolejnych partii skóry i wysyłania wiązki lasera; światło pochłaniane jest przez melaninę zawartą w mieszkach włosowych i prowadzi do ich stopniowego zaniku.

Jakie są najważniejsze zalety depilacji laserowej, świadczące o jej przewadze nad goleniem okolic intymnych? Przede wszystkim – jest to trwała metoda usuwania owłosienia, która zapewnia długotrwały efekt idealnie gładkiej skóry. Wystarczy jedynie wykonać serię kilku zabiegów, a następnie raz w roku wykonać tzw. zabieg przypominający. Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest przez specjalistę i zawsze poprzedzony jest konsultacją z lekarzem dermatologiem. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko jakichkolwiek powikłań. Wystarczy zatem kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, aby móc się cieszyć idealnie gładką skórą, pozbawioną podrażnień.