Glass skin – jak osiągnąć efekt idealnie gładkiej i rozświetlonej twarzy?
Nieskazitelnie gładka skóra, pozbawiona niedoskonałości i przebarwień, delikatnie lśniąca i promieniująca zdrowym blaskiem, czyli efekt „glass skin” od jakiegoś czasu podbija wybiegi modowe. Trend ten wyraźnie zadomowił się także w social mediach, stając się marzeniem większości kobiet. Osiągnięcie efektu szklanej cery wymaga jednak niemało pracy. Jak się okazuje, wieloetapowy schemat pielęgnacji od lat z powodzeniem wykorzystują Koreanki, posiadaczki niemal doskonałej cery. W czym tkwi ich sekret?
Co to jest trend glass skin?
Glass skin w dosłownym tłumaczeniu oznacza „szklana skóra” i to właśnie o efekt gładkiej niczym tafla szkła skóry chodzi w tym trendzie. Twarz powinna być zatem pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości lub przebarwień, bez żadnych zaskórników bądź powiększonych porów, nieskazitelnie jedwabista i lśniąca – słowem doskonała. Zgodnie z założeniami, widoczne mogą być na niej jedynie piegi lub pieprzyki, których nie ukrywamy pod makijażem. Zresztą warto pamiętać, że w przypadku glass skin powinien być on jedynie uzupełnieniem, w dodatku niezbyt kryjącym i ciężkim.
Jak to zrobić? Efekt glass skin osiągnąć można jedynie poprzez odpowiednio dobraną wieloetapową pielęgnację nazywaną „pielęgnacją koreańską”. To właśnie Koreanki, posiadaczki nieskazitelnej cery uznaje się bowiem za prekursorki efektu glass skin.
Jak osiągnąć efekt glass skin – zasady pielęgnacji
Aby cieszyć się efektem szklanej cery, trzeba włożyć w jej pielęgnację nieco wysiłku. Jak pokazuje bowiem praktyka, nie wszystkie kobiety zostały obdarzone doskonałymi genami i idealną skórą. Entuzjastki wieloetapowej koreańskiej pielęgnacji zapewniają jednak, że naprawdę warto. Co więcej, kiedy opanujesz wszystkie kroki pielęgnacji, nie będą one dla ciebie uciążliwe.
Jak osiągnąć zatem efekt glass skin?
- Demakijaż i oczyszczanie – koniecznie dwuetapowy, a zatem w pierwszej kolejności dokładnie usuwający makijaż i zanieczyszczenia, które nagromadziły się na skórze w ciągu dnia, a następnie oczyszczający, najlepiej na bazie wody z dodatkiem żelu lub emulsji do mycia.
- Tonizowanie, czyli przywrócenie skórze właściwego pH i przygotowanie do dalszej pielęgnacji. Może zostać ono wykonana tonikiem w płynie, mleczku lub hydrolatem, w zależności od indywidualnych preferencji.
- Nawilżanie i rozjaśnianie, które stanowią podstawę gładkiej i rozświetlonej twarzy. Warto sięgać po dobroczynnie działający kwas hialuronowy oraz redukującą przebarwienia witaminę C. Należy także pamiętać, że efektu jedwabistej skóry nie uda się osiągnąć, jeśli na twarzy będą widoczne zmarszczki.
- Złuszczanie – bez którego osiągnięcie efektu szklanej cery jest niemożliwe. Regularne, ale delikatne złuszczanie martwego naskórka jest niezbędne, aby przywrócić skórze gładkość i blask. W warunkach domowej pielęgnacji szczególnie polecane są peelingi enzymatyczne, które pozwolą złuszczyć skórę bez potrzeby tarcia.
Profesjonalne zabiegi a efekt glass skin
Efekt glass skin pomogą także uzyskać profesjonalne zabiegi kosmetologiczne i medycyny estetycznej. Które spośród bogatej oferty szczególnie polecamy? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zabiegi, które odżywią, nawilżą, oczyszczą i złuszczą naskórek. Oczyszczanie wodorowe to wieloetapowy zabieg pozwalający na dokładne oczyszczenie skóry, delikatne złuszczenie, ale i dotlenienie oraz zregenerowanie skóry. W złuszczaniu martwego naskórka i rozjaśnieniu przebarwień pomogą takżę peelingi chemiczne, po które warto sięgnąć wraz ze zbliżającą się jesienią. Oparte na działaniu kwasów o wysokich stężeniach, umożliwiają skomponowanie terapii indywidualnie dopasowanej do potrzeb skóry.
W osiągnięciu efektu glass skin z pewnością pomoże także dermapen oraz zabiegi laserowe. Są one doskonałym sposobem na likwidację przebarwień, drobnych niedoskonałości, a także wygładzenie skóry.