Foxy eyes – nowy sposób na odmłodzenie okolicy oczu

data publikacji:
data aktualizacji:

foxy eyesByła już moda na kocie oczy, a teraz internetem i showbiznesem zawładnęły foxy eyes. Te następujące po sobie trendy jasno pokazują, że okolica oczu to obszar twarzy, na który zwraca się szczególną uwagę. Nic w tym dziwnego – to właśnie tutaj pojawia się wiele zmian świadczących o starzeniu się skóry. Są to chociażby opadająca powieka, kurze łapki czy wiotka skóra. Jak się ich pozbyć i skutecznie odjąć sobie lat? Jedno z rozwiązań to właśnie zabiegi na foxy eyes.

Co to jest Foxy eyes?

Foxy eyes to oczy lekko skośne, przypominające kształtem migdał. Boczny kąt powieki jest wyraźnie uniesiony i delikatnie obrócony na zewnątrz. To już samo w sobie odmładza twarz, ponieważ przeciwdziała obniżaniu się bocznego kąta oka, które zachodzi naturalnie wraz z wiekiem. Uniesione są również brwi. Taka zmiana powoduje, że oko jest podkreślone i wydaje się większe. Znika także problem opadającej powieki, który pojawia się u wielu pań po czterdziestce i w widoczny sposób dodaje lat. Foxy brwi pozwalają też ukryć nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy oczu i zredukować wiotkość skóry w tym obszarze. Ostatecznie taki wygląd oka dodaje twarzy energii i przede wszystkim ujmuje lat.

Dlaczego brwi foxy stały się popularne?

Aktualna moda na tak zwane „lisie oczy” miała swoje początki w 2020 roku. Zapanowała najpierw wśród celebrytek. Takiemu liftingowi okolicy oczu poddały się między innymi Ariana Grande, Megan Fox, Bella Hadid i Kendall Jenner. Następnie trend szturmem wziął serwisy społecznościowe. Foxy eyes przypadły do gustów milionów kobiet na całym świecie. Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy taki wygląd oczu zawładnął showbiznesem. Foxy eyes były znane w Hollywood już w latach 30. XX wieku. Charakteryzatorka Cecil Holland w mistrzowski sposób uzyskiwała taki efekt u amerykańskich aktorek za pomocą makijażu. Za popularnością liftingu foxy eyes stoją przede wszystkim korzystne efekty wizualne nadające twarzy atrakcyjnego wyglądu:

– widoczne odmłodzenie twarzy

– wygładzenie skóry okolicy oczu

– napięcie wiotkiej skóry

– zmniejszenie widoczności zmarszczek (kurze łapki)

– redukcja opadania powieki

– poprawa elastyczności skóry

– naturalny, witalny wygląd

Jak uzyskać efekt foxy eyes?

Wiele klientek chcących odmłodzić nieco wygląd twarzy pyta nas, czy da się uzyskać efekt foxy eyes poprzez makijaż. W internecie można znaleźć tysiące tutoriali na ten temat. Jak wygląda makijaż w stylu foxy eyes? Podstawa to mocno wyciągnięta, gruba kreska i odpowiednio dobrana paleta cieni. Wizualny efekt może zachwycać, ale wykonanie takiego makijażu pochłania dużo czasu, którego na co dzień zwyczajnie brakuje. Nie chodzi przecież o to, żeby młodo wyglądać tylko od święta, kiedy mamy możliwość poświęcić kilkadziesiąt minut na wykonanie pełnego make-upu. Poza tym taki makijaż nie sprawdzi się u każdej kobiety – efekty zależą na przykład od naturalnego kształtu twarzy. Czy da się uzyskać efekt „lisich oczu” na stałe? Tak – istnieją zabiegi na foxy eyes. Warto zdecydować się na zabiegi z wykorzystaniem nici na foxy eyes lub toksyny botulinowej, ponieważ są to metody o bardzo małej inwazyjności (w przeciwieństwie do plastyki powiek – blefaroplastyki) pozwalające osiągnąć świetne, długotrwałe rezultaty.

Nici na foxy eyes

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących PDO lub Aptos to obecnie jedna z wiodących metod liftingu foxy eyes. Pozwala na trwałe uniesienie kącika oka i uzyskanie efektu lisiego oka. Ponadto nici liftingujące doskonale sprawdzają się w wygładzaniu zmarszczek, podnoszeniu opadających brwi oraz poprawie konturu twarzy. Jest to możliwe dzięki samemu wprowadzeniu nici, jak również dzięki stymulacji syntezy kolagenu i włókien elastynowych przez polidioksanon. Efekt foxy eyes utrzymuje się przez kilka lat, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny, o ile przeprowadza go wykwalifikowany i doświadczony specjalista medycyny estetycznej. Ważna jest też jakość nici – w naszej klinice korzystamy wyłącznie z certyfikowanych produktów.

Inne zabiegi na lisie oczy

Inną metodą, która pozwala odmłodzić twarz przez uniesienie powiek i brwi, jest botulina. Do mięśni okolicy oczu podaje się bardzo niewielkie ilości toksyny botulinowej. Powoduje ona rozluźnienie włókien mięśniowych, dzięki czemu dochodzi do wygładzenia zmarszczek i redukcji opadania powieki. Efekt zabiegu utrzymuje się przez 5-6 miesięcy, po czym można bezpiecznie powtórzyć procedurę.