Jak odmłodzić starzejące się dłonie?

data publikacji:
data aktualizacji:

dłonieDłonie są wizytówką każdej kobiety – te zadbane prezentują się nienagannie, zaś te pozbawione odpowiedniej pielęgnacji dodają lat. Jeśli na skórze dostrzegalny jest upływ czasu – warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi odmładzające. Umożliwiają one natychmiastową poprawę wyglądu dłoni i są znacznie skuteczniejsze niż domowe zabiegi na dłonie. Oczywiście nie należy rezygnować z tych ostatnich – odpowiednia codzienna pielęgnacja w warunkach domowych stanowi świetne uzupełnienie kuracji przeprowadzonej w profesjonalnym gabinecie. Warto zatem wypracować nawyk pielęgnacji w taki zaawansowany sposób, w jaki dbamy o twarz czy skórę na ciele.

 

Dlaczego dłonie się starzeją?

Starzenie się skóry jest zjawiskiem fizjologicznym, nie omijającym także dłoni. Z racji braku gruczołów łojowych oraz podskórnej tkanki tłuszczowej, skóra dłoni jest szczególnie narażona na przesuszenie i pojawienie się niepożądanych zmian.  Co więcej – skóra na dłoniach jest szczególnie narażona na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, które mogą intensyfikować procesy starzenia się. Wraz z upływem lat każdy z nas dostrzeże, że skóra na dłoniach staje się cieńsza i bardziej wiotka, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Już po 30 roku życia zmiany te nasilają się i postępują z wiekiem. A osoby, które nie dbają o dłonie w odpowiedni sposób – zauważą te zmiany znacznie wcześniej.

Czynnikami, które w szczególny sposób sprzyjają starzeniu się dłoni to:

  • narażenie dłoni na promieniowanie słoneczne i brak stosowania ochrony anty – UV
  • poddawanie skóry działaniu detergentów, brak stosowania rękawiczek ochronnych podczas używania środków czystości
  • niewłaściwa pielęgnacja – brak nawilżenia i odżywienia skóry dłoni, nieregularne stosowanie kremów do rąk
  • poddawanie skóry działaniu chlorowanej wody
  • narażenie dłoni na skrajne temperatury – upały bądź mróz

Unikanie wymienionych czynników stanowi najlepszą profilaktykę starzenia się dłoni. Jednak prędzej czy później i tak zauważymy zmiany w wyglądzie skóry – i wówczas najskuteczniejsze okażą się zabiegi na dłonie u kosmetyczki bądź gabinecie medycyny estetycznej.

 

Jak odmłodzić dłonie profesjonalnymi zabiegami?

W jaki sposób można dbać o dłonie w gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii? Szczególnie polecany jest zabieg regeneracyjny, odżywianie skóry maskami, a także zabiegi pomagające pozbyć się przebarwień czy zmarszczek. Niektóre z tych zabiegów są całkowicie nieinwazyjne – mowa o stosowaniu masek czy ampułek odżywczych. Inne zabiegi wykonywane w profesjonalnym gabinecie mają bardziej inwazyjny charakter – mowa chociażby o zabiegach mezoterapii czy zabiegach laserowych. Wszystkie one są jednak zabiegami bezpiecznymi i skutecznymi. Jakie są wskazania do wykonania poszczególnych zabiegów?

Maska odżywcza to doskonały zabieg kosmetyczny na suche dłonie, zapewniający długotrwałe nawilżenie skóry i poprawę jej napięcia. Zregenerowana i odżywiona skóra, której przywrócono lipidową warstwę ochronną jest bardziej odporna na niekorzystne działanie czynników środowiskowych.

Peelingi chemiczne umożliwiają zredukowanie suchości skóry, a także zlokalizowanych na dłoniach przebarwień. Możliwe jest to dzięki kontrolowanemu złuszczaniu kolejnych warstw naskórka.  Zadowalające efekty przyniesie wykonanie kilku zabiegów.

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wprowadzaniu związków aktywnych przy pomocy cieniutkiej igły. Pokonanie bariery naskórkowej zapewnia dogłębną penetrację witamin, aminokwasów czy innych związków o działaniu rewitalizującym. Dzięki temu uzyskujemy efekt kompleksowego odmłodzenia dłoni, zwiększenia napięcia skóry, redukcji zmarszczek i przesuszenia skóry oraz . Zabieg mezoterapii skóry jest w minimalnym stopniu bolesny i trwa kilkanaście minut. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów w odstępie 10 – 14 dni. Dla podtrzymania efektów dobrze jest wykonywać następnie zabiegi przypominające z częstotliwością jednego zabiegu na 1 – 2 miesiące.

Odmłodzenie dłoni laseroterapią

Laser na dłonie to doskonały zabieg redukujący oznaki fotostarzenia się skóry. Dzięki zabiegowi laseroterapii możliwe jest usuwanie drobnych zmarszczek i przebarwień, a także zwiększenie gęstości i elastyczności skóry. Ponadto można liczyć na zmniejszenie widoczności przeświecających przez skórę naczynek krwionośnych. Tak jak w przypadku mezoterapii, także zabiegi z wykorzystaniem lasera wykonujemy w serii. Kilka takich zabiegów daje efekt w postaci zauważalnego ich odmłodzenia.