fbpx

Dłonie – jak zdradzają nasz wiek?

dłonie

Dłonie są wizytówką każdej kobiety – te zadbane prezentują się nienagannie, zaś dłonie pozbawione odpowiedniej pielęgnacji dodają lat. Jeśli na skórze dłoni dostrzegalny jest upływ czasu – warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi odmładzające. Umożliwiają one natychmiastową poprawę wyglądu dłoni i są znacznie skuteczniejsze niż domowe zabiegi na dłonie. Oczywiście nie należy rezygnować z tych ostatnich – odpowiednia codzienna pielęgnacja dłoni w warunkach domowych stanowi świetne uzupełnienie kuracji przeprowadzonej w profesjonalnym gabinecie. Warto zatem wypracować nawyk pielęgnacji dłoni w taki zaawansowany sposób, w jaki dbamy o twarz czy skórę na ciele.

 

Dlaczego dłonie się starzeją?

Starzenie się skóry jest zjawiskiem fizjologicznym, nie omijającym także dłoni. Z racji braku gruczołów łojowych oraz podskórnej tkanki tłuszczowej, skóra dłoni jest szczególnie narażona na przesuszenie i pojawienie się niepożądanych zmian.  Co więcej – skóra na dłoniach jest szczególnie narażona na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, które mogą intensyfikować procesy starzenia się. Wraz z upływem lat każdy z nas dostrzeże, że skóra na dłoniach staje się cieńsza i bardziej wiotka, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Już po 30 roku życia zmiany te nasilają się i postępują z wiekiem. A osoby, które nie dbają o dłonie w odpowiedni sposób – zauważą te zmiany znacznie wcześniej, a stan dłoni będzie stale się pogarszał.

Czynnikami, które w szczególny sposób sprzyjają starzeniu się dłoni to:

– narażenie dłoni na promieniowanie słoneczne i brak stosowania ochrony anty – UV

– poddawanie skóry dłoni działaniu detergentów, brak stosowania rękawiczek ochronnych podczas używania środków czystości

– niewłaściwa pielęgnacja dłoni – brak nawilżenia i odżywienia skóry dłoni, nieregularne stosowanie kremów do rąk

– poddawanie skóry dłoni działaniu chlorowanej wody

– narażenie dłoni na skrajne temperatury – upały bądź mróz

Unikanie wymienionych czynników stanowi najlepszą profilaktykę starzenia się dłoni. Jednak prędzej czy później i tak zauważymy zmiany w wyglądzie skóry dłoni – i wówczas najskuteczniejsze okażą się zabiegi na dłonie u kosmetyczki bądź gabinecie medycyny estetycznej.

 

Profesjonalne zabiegi na dłonie – które są najskuteczniejsze?

W jaki sposób można dbać o dłonie w gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii? Szczególnie polecany jest zabieg regeneracyjny na dłonie, odżywianie skóry dłoni maskami, a także zabiegi pomagające pozbyć się przebarwień czy zmarszczek. Niektóre z tych zabiegów są całkowicie nieinwazyjne – mowa o stosowaniu masek czy ampułek odżywczych. Inne zabiegi wykonywane w profesjonalnym gabinecie mają bardziej inwazyjny charakter – mowa chociażby o zabiegach mezoterapii czy zabiegach laserowych. Wszystkie one są jednak zabiegami bezpiecznymi i skutecznymi. Jakie są wskazania do wykonania poszczególnych zabiegów?

Maska odżywcza to doskonały zabieg kosmetyczny na suche dłonie, zapewniający długotrwałe nawilżenie skóry i poprawę jej napięcia. Zregenerowana i odżywiona skóra, której przywrócono lipidową warstwę ochronną jest bardziej odporna na niekorzystne działanie czynników środowiskowych.

Peelingi chemiczne umożliwiają zredukowanie suchości skóry, a także zlokalizowanych na dłoniach przebarwień. Możliwe jest to dzięki kontrolowanemu złuszczaniu kolejnych warstw naskórka.  Zadowalające efekty przyniesie wykonanie kilku zabiegów.

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wprowadzaniu związków aktywnych przy pomocy cieniutkiej igły. Pokonanie bariery naskórkowej zapewnia dogłębną penetrację witamin, aminokwasów czy innych związków o działaniu rewitalizującym. Dzięki temu uzyskiwany jest efekt kompleksowego odmłodzenia dłoni, zwiększenia napięcia skóry, redukcji zmarszczek i przesuszenia skóry oraz . Zabieg mezoterapii skóry dłoni jest w minimalnym stopniu bolesny i trwa kilkanaście minut. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów w odstępie 10 – 14 dni. Dla podtrzymania efektów dobrze jest wykonywać następnie zabiegi przypominające z częstotliwością jednego zabiegu na 1 – 2 miesiące.

Laser na dłonie to doskonały zabieg redukujący oznaki fotostarzenia się skóry. Dzięki zabiegowi laseroterapii możliwe jest usuwanie drobnych zmarszczek i przebarwień, a także zwiększenie gęstości i elastyczności skóry. Ponadto można liczyć na zmniejszenie widoczności przeświecających przez skórę naczynek krwionośnych. Tak jak w przypadku mezoterapii, także zabiegi z wykorzystaniem lasera powinny być wykonane w serii. Kilka takich zabiegów na dłonie daje efekt w postaci zauważalnego ich odmłodzenia.

Zobacz również:

Usuwanie zmarszczek

usuwanie zmarszczekZmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia skóry. Medycyna estetyczna oferuje zarówno skuteczne zabiegi na pierwsze zmarszczki, jak i zabiegi spłycające zmarszczki bardzo głębokie i bruzdy. W celu usunięcia zmarszczek można działać miejscowo, redukując poszczególne zmarszczki lub odmładzać powierzchnię całej twarzy, szyi czy dekoltu. Polecane zabiegi na zmarszczki to usuwanie zmarszczek botoksem lub kwasem hialuronowym, laserowe wygładzanie zmarszczek, termolifting, mikrodermabrazja oraz mezoterapia igłowa.
Kilka informacji
usuwanie zmarszczek botoksem od 500 pln
usuwanie zmarszczek laserem od 500 pln
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym od 1300 pln
redukcja zmarszczek mezoterapią: od 350 pln
redukcja zmarszczek technologią RF: od 500 pln
redukcja zmarszczek technologią US:  od 500 pln

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to występujący naturalnie w organizmie związek, który zapewnia nawodnienie skóry i zachowanie jej elastyczności. Nie dziwi zatem wszechstronne wykorzystanie kwasu hialuronowego w terapii anti – aging. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek; szczególnie spektakularny efekt zapewnia użycie kwasu hialuronowego w celu wygładzenia głębokich bruzd. Ale to nie jedyny efekt zabiegu – poza natychmiastowym wygładzeniem zmarszczek kwas hialuronowy wykazuje długotrwałe działanie, dbając o nawilżenie i ujędrnienie skóry. Usieciowany kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę przy pomocy cienkiej igły, a zabieg jest szybki i bezpieczny. Niewielki ból związany z nakłuciem skóry jest redukowany przy pomocy kremu znieczulającego. Efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym utrzymuje się około 6 - 8 miesięcy. Zabieg można powtarzać, a po jego wykonaniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Użycie kwasu hialuronowego doskonale sprawdzi się w przypadku lwiej bruzdy, bruzd nosowo – wargowych oraz zmarszczkach marionetki.

Usuwanie zmarszczek botoksem (botoxem)

Toksyna botulinowa, czyli botoks (botox) to kolejna naturalna substancja wykorzystywana w celu usunięcia zmarszczek. Botox hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowego, co daje efekt rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek mimicznych. Toksynę botulinową stosuje się w celu redukcji zmarszczek na czole, lwiej bruzdy czy kurzych łapek, zmarszczek króliczych czy zmarszczek palacza. Botoks może być stosowany także w przypadku płytkich, mało widocznych zmarszczek – wygładzi je i ograniczy powstawanie nowych zmarszczek oraz pogłębiania tych już istniejących. Usuwanie zmarszczek botoksem trwa kilkanaście minut, a efekt zauważalny jest po kilku – kilkunastu dniach i utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy. Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności, nie jest wymagany czas na regenerację – ślady wkłucia są praktycznie niewidoczne. Nie należy obawiać się „efektu maski” – użycie botoksu wyłącznie w obrębie zmarszczek nie zaburza mimiki całej twarzy i nie przyczynia się do powstania nienaturalnego, nieestetycznego efektu końcowego.

Redukcja zmarszczek laserem

Usuwanie zmarszczek laserem to skuteczna metoda odmładzająca, która sprowadza się do stymulowania fizjologicznych procesów sprzyjających rewitalizacji skóry, zwiększeniu jej gęstości i wygładzeniu. W przeciwieństwie do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym bądź wygładzania ich botoksem, a zatem metod jedynie objawowych, laser na zmarszczki prowadzi do zaawansowanej redukcji zmarszczek i utraty elastyczności skóry. Jest to zatem metoda skutecznie spowalniająca procesy starzenia się skóry, a nawet więcej – zapewniająca zauważalne jej odmłodzenie. Najważniejsze rodzaje laserów wygładzających zmarszczki to laser frakcyjny ablacyjny oraz laser frakcyjny nieablacyjny. Zasadnicza różnica dotyczy inwazyjności zabiegu – laser ablacyjny generuje mikrouszkodzenia skóry, zaś nieablacyjny zachowuje ciągłość skóry. Zabieg przeciwzmarszczkowy iPIXEL polega na wygenerowaniu efektu termicznego w skórze, co powoduje parowanie wody tkankowej i powstawanie w skórze mikrouszkodzeń. Pobudza to procesy remodelingu i regeneracji skóry, co prowadzi do pobudzenia syntezy kolagenu, zwiększenia gęstości skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i konieczna jest jej rekonwalescencja, natomiast ostateczny efekt zauważalny jest po około miesiącu. Z kolei laser nieablacyjny ClearLift działa na poziomie skóry właściwej, podgrzewając tkankę i prowadząc do obkurczenia włókien kolagenowych. Efekt działania lasera nieablacyjnego jest mniej spektakularny niż w przypadku lasera ablacyjnego, ale niewątpliwą zaletą zabiegu jest nieinwazyjny charakter, a zatem brak konieczności rekonwalescencji. Laserowe usuwanie zmarszczek to kompleksowy zabieg resurfacingu skóry, który – poza zmarszczkami – redukuje także inne objawy starzenia się skóry. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej długoterminowe niż stosowanie wypełniaczy na zmarszczki. Intensywna regeneracja skóry po zabiegu laserowego usuwania zmarszczek zapewnia efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy.

zabiegi na drobne zmarszczki

Drobne, płytki zmarszczki można spłycić przy pomocy zabiegów mezoterapii igłowej oraz mikrodermabrazji. Mezoterapia igłowa to procedura wprowadzania substancji odżywczych w głąb skóry przy pomocy cieniutkich igieł. Dzięki temu związki aktywne docierają dokładnie tam, gdzie mają działać, zaś nakłuwanie skóry stymuluje syntezę kolagenu z ramach kompensacyjnej regeneracji skóry. Mezoterapia igłowa lekarska prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia skóry, jej ujędrnienia i przywrócenia blasku. Zabieg ten może być stosowany w celu usunięcia zmarszczek na twarzy, a także na szyi i dekolcie. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg mechanicznego złuszczania skóry, działający znacznie głębiej niż tradycyjne peelingi. Rozpylanie pod ciśnieniem substancji złuszczających prowadzi do usuwania martwych komórek naskórka, ale także stymulowana jest synteza nowych komórek. I to właśnie remodeling skóry prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia jej powierzchni, a także spłycenia niewielkich zmarszczek. Efekty obu tych zabiegów na zmarszczki nie są zauważalne natychmiast, jednak z upływem czasu dostrzec można długofalowe efekty stymulacji skóry.

Zmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia...

Zobacz więcej

Laser frakcyjny / Resurfacing Kraków

resurfacing

Ablacyjny Resurfacing skóry iPIXEL™ to technologia erbium:yag wprowadzona przez platformę Alma harmony XL pro. Laser frakcyjny iPIXEL™ polecany jest osobom, które chcą odświeżyć swoją skórę i pozbyć się niedoskonałości. Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują błyskawicznej poprawy kondycji...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję