fbpx

Depilacja pleców u mężczyzn Kraków

depilacja pleców u mężczyzn

Problem owłosienia na ciele dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku pań kwestia niechcianego owłosienia na ciele jest oczywista – idealnie gładkie ciało to jeden z atrybutów kobiecości. Okazuje się jednak, że coraz częściej także mężczyźni chcą pozbyć się nadmiaru włosków z ciała. Dotyczy to zwłaszcza takich lokalizacji jak klatka piersiowa czy plecy, a także okolice intymne. Depilacja pleców u mężczyzn wykonywana jest zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Szczególnie często na zabieg depilacji pleców decydują się ci panowie, które cierpią na hipertrychozę, czyli bardzo obfite owłosienie na ciele. Depilacja zbędnego owłosienia polecana jest ponadto tym panom, których dotyka problem nadmiernej potliwości. Wówczas depilacja pomaga zredukować nieco nadpotliwość i ułatwia zachowanie higieny.

Sposoby na usuwanie owłosienia z pleców

Plecy to dość specyficzna lokalizacja nadmiernego owłosienia – w celu usunięcia włosków konieczna jest bowiem pomoc innej osoby. Bez względu na metodę usuwania owłosienia nie jesteśmy w stanie wykonać zabiegu samodzielnie. A w jaki sposób można pozbyć się niepożądanego owłosienia na ciele?

W przypadku obfitego owłosienia na plecach nie sprawdzi się pozornie najprostsza metoda, czyli golenie. Po pierwsze użycie maszynki do golenia na tak dużej powierzchni jest dość czasochłonne, ponadto niekiedy owłosienie na plecach jest tak obfite, że maszynka sobie z nim nie radzi. Podobne są ograniczenia innych metod depilacji, takich jak stosowanie wosku czy pasty cukrowej. W przypadku tych ostatnich sporą wadą jest także bolesność towarzysząca wyrywaniu włosków. Takie metody cechują się jeszcze jedną, bardzo niepożądaną cechą – zapewniają krótkotrwały efekt. Tego typu zabiegi usuwające włosy z pleców muszą być powtarzane co kilka dni, co okazuje się być bardzo kłopotliwe. Ponadto ciągłe poddawanie skóry tego typu procedurom sprzyja powstawaniu podrażnień skóry, a także zapalenia mieszków włosowych, wrastaniu włosków pod skórę i rozwojowi stanów zapalnych. Nie oznacza to jednak, że brakuje metody na trwałe usuwanie owłosienia. Doskonałe efekty przynosi bowiem depilacja laserowa, które doskonale sprawdza się w celu usuwania owłosienia na plecach, a także w innych lokalizacjach ciała.

Depilacja laserowa pleców – zabieg dedykowany mężczyznom

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej – i jest to stale rozwijający się trend. A na szczycie listy zabiegów wybieranych przez panów króluje depilacja laserowa. A jednym z najczęściej depilowanych obszarów ciała są właśnie plecy. Zabiegowi poddany zostaje spory obszar skóry, zatem zabieg powinien cechować się wysoka skutecznością, trwałym efektem oraz minimalnym ryzykiem rozwoju powikłań. I właśnie te cechy świadczą o przewadze depilacji laserowej nad innymi metodami usuwania owłosienia. Okazuje się jednak, że także zabiegi depilacji laserowej wykonywane w poszczególnych gabinetach mogą znacznie różnić się skutecznością. Kluczowe znaczenie ma bowiem rodzaj zastosowanego lasera.

Jeszcze kilka lat temu zabieg depilacji laserowej wykonywany był z wykorzystaniem aparatury, która umożliwiała usuwanie jedynie ciemnego owłosienia. Światło lasera pochłaniane było przez barwnik włosa, czyli melaninę, a im ciemniejsze włoski i im jaśniejsza skóra – tym efektywniejsze było pochłanianie wiązki lasera. Natomiast w przypadku ciemniejszej, opalonej skóry czy jasnych włosków zabieg był nieskuteczny. Dziś odcień skóry czy owłosienia nie stanowi ograniczenia dla zabiegu depilacji laserowej – wystarczy wykonać zabieg w gabinecie dysponującym najnowocześniejszym laserem Soprano Ice Platinum.

Depilacja laserowa pleców laserem Platinum umożliwia skuteczną eliminację owłosienia w każdym odcieniu. Ale to nie jedyna zaleta tego lasera – urządzenie to cechuje się szybkim czasem wykonania zabiegu (krótszy nawet o połowę), a także redukcją bolesności towarzyszącej depilacji. Można zatem w skuteczny, szybki i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych włosów z pleców, a także klatki piersiowej czy innych okolic ciała. W celu zredukowania owłosienia na plecach konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 8 – 10 tygodniu. A dla podtrzymania efektu warto wykonywać zabiegi powtarzające raz – dwa razy w roku. Tak niewiele wystarczy, aby pozbyć się niechcianego owłosienia, nasilonej potliwości ciała, dyskomfortu i uczucia skrępowania.

Zobacz również:

Depilacja laserowa

Soprano Titanium

Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Tylko wykorzystanie nowoczesnego lasera stanowi gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu. W naszej klinice oferujemy najnowocześniejsze, docenione na całym świecie lasery firmy Alma Lasers. Od kilku lat pracujemy na laserze...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję