Depilacja pleców u mężczyzn

data publikacji:
data aktualizacji:

depilacja pleców u mężczyznProblem owłosienia na ciele dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku pań kwestia niechcianego owłosienia na ciele jest oczywista – idealnie gładkie ciało to jeden z atrybutów kobiecości. Okazuje się jednak, że coraz częściej także mężczyźni chcą pozbyć się nadmiaru włosków z ciała. Dotyczy to zwłaszcza takich lokalizacji jak klatka piersiowa czy plecy, a także okolice intymne. Depilacja pleców u mężczyzn wykonywana jest zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Szczególnie często na zabieg depilacji pleców decydują się ci panowie, które cierpią na hipertrychozę, czyli bardzo obfite owłosienie na ciele. Depilacja zbędnego owłosienia polecana jest ponadto tym panom, których dotyka problem nadmiernej potliwości. Wówczas depilacja pomaga zredukować nieco nadpotliwość i ułatwia zachowanie higieny.

Sposoby na usuwanie owłosienia z pleców

Plecy to dość specyficzna lokalizacja nadmiernego owłosienia – w celu usunięcia włosków konieczna jest bowiem pomoc innej osoby. Bez względu na metodę usuwania owłosienia nie jesteśmy w stanie wykonać zabiegu samodzielnie. A w jaki sposób można pozbyć się niepożądanego owłosienia na ciele?

W przypadku obfitego owłosienia na plecach nie sprawdzi się pozornie najprostsza metoda, czyli golenie. Po pierwsze użycie maszynki do golenia na tak dużej powierzchni jest dość czasochłonne, ponadto niekiedy owłosienie na plecach jest tak obfite, że maszynka sobie z nim nie radzi. Podobne są ograniczenia innych metod depilacji, takich jak stosowanie wosku czy pasty cukrowej. W przypadku tych ostatnich sporą wadą jest także bolesność towarzysząca wyrywaniu włosków.

Takie metody cechują się jeszcze jedną, bardzo niepożądaną cechą – zapewniają krótkotrwały efekt. Depilacja pleców domowymi sposobami powtarzamy co kilka dni, co może się okazać bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Ponadto ciągłe poddawanie skóry tego typu procedurom sprzyja powstawaniu podrażnień skóry, a także zapalenia mieszków włosowych, wrastaniu włosków pod skórę i rozwojowi stanów zapalnych. Nie oznacza to jednak, że brakuje metody na trwałe usuwanie owłosienia. Doskonałe efekty przynosi bowiem depilacja laserowa, które doskonale sprawdza się w celu usuwania owłosienia na plecach, a także w innych lokalizacjach ciała.

Depilacja laserowa pleców – zabieg dedykowany mężczyznom

Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej – i jest to stale rozwijający się trend. A na szczycie listy zabiegów wybieranych przez panów króluje depilacja laserowa. A jednym z najczęściej depilowanych obszarów ciała są właśnie plecy. Zabieg powinien cechować się wysoka skutecznością, trwałym efektem oraz minimalnym ryzykiem rozwoju powikłań. I właśnie te cechy świadczą o przewadze depilacji laserowej nad innymi metodami usuwania owłosienia. Okazuje się jednak, że także zabiegi depilacji laserowej wykonywane w poszczególnych gabinetach mogą znacznie różnić się skutecznością. Kluczowe znaczenie ma bowiem rodzaj zastosowanego lasera.

Jeszcze kilka lat temu zabieg depilacji laserowej wykonywany był z wykorzystaniem aparatury, która umożliwiała usuwanie jedynie ciemnego owłosienia. Światło lasera pochłaniane było przez barwnik włosa, czyli melaninę, a im ciemniejsze włoski i im jaśniejsza skóra – tym efektywniejsze było pochłanianie wiązki lasera. Natomiast w przypadku ciemniejszej, opalonej skóry czy jasnych włosków zabieg był nieskuteczny. Dziś odcień skóry czy owłosienia nie stanowi ograniczenia dla zabiegu depilacji laserowej – wystarczy wykonać zabieg w gabinecie dysponującym nowoczesnym laserem Soprano Ice Platinum i Soprano Titanium.

Czy depilacja laserowa pleców jest skuteczna?

Depilacja laserowa pleców laserem Soprano umożliwia skuteczną eliminację owłosienia w każdym odcieniu. Ale to nie jedyna zaleta tego lasera. Urządzenie to cechuje się szybkim czasem wykonania zabiegu (krótszy nawet o połowę), a także redukcją bolesności towarzyszącej depilacji. Można zatem w skuteczny, szybki i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych włosów z pleców, a także klatki piersiowej czy innych okolic ciała. W celu zredukowania owłosienia na plecach konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 8 – 10 tygodniu. A dla podtrzymania efektu warto wykonywać zabiegi powtarzające raz – dwa razy w roku. Tak niewiele wystarczy, aby pozbyć się niechcianego owłosienia, nasilonej potliwości ciała, dyskomfortu i uczucia skrępowania.