fbpx

Depilacja męska Kraków

depilacja męska

Dlaczego warto.

Jeszcze do niedawna depilacja męska była tematem tabu. Uważało się, że depilacja jest zarezerwowana dla kobiet lub mężczyzn, którzy są sportowcami. Czasy się zmieniły, a co za tym idzie podejście Panów. Są świadomi tego, że brak owłosienia gwarantuje atrakcyjny wygląd i pewność siebie. Do tego dochodzi również sprawa dotycząca higieny – pot plus grube męskie włosy powodują stany zapalne skóry, nie mówiąc o nieprzyjemnym zapachu. To właśnie Panowie częściej cierpią na hiperhydrozę, czyli nadmierną potliwość. Powodem tego jest rozmiar gruczołów apokrynowych, które współistnieją z aparatem włosowym oraz gruczołami łojowymi. Dotyczy to każdego owłosionego obszaru, ale przede wszystkim pach i okolic intymnych. Umiejscowione w skórze liczne gruczoły łojowe i potowe stwarzają doskonałe warunki do namnażania drobnoustrojów i bakterii, które są odpowiedzialne za infekcje.

Golenie maszynką to metoda, która jest krótkotrwała i często kończy się zacięciem. Wosk i depilatory mechaniczne to dla Panów największa zmora. Nic dziwnego przy grubości i gęstości owłosienia u mężczyzn jest to zabieg bardzo bolesny, a skóra dochodzi do siebie przez długi czas. W naszym salonie Panowie decydują się najczęściej na depilację pleców, brzucha i klatki piersiowej. Same Panie potwierdzają, że męskie ciało pozbawione włosków w tych obszarach mówi o wysokim poziomie zadbania i nie ukrywają, że jest to pociągające. W końcu to żadna przyjemność czuć ostry zarost u swojego mężczyzny. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do drapiącego męskiego owłosienia jest depilacja laserowa. Jest to najskuteczniejszy zabieg dostępny w medycynie estetycznej. Po pierwsze jest to zabieg trwałego usuwania owłosienia, po drugie nie narusza struktur skórnych, przez co czas rekonwalescencji jest komfortowy i szybki a po trzecie przy tak dużej gęstości owłosienia, jaka występuje u Panów, jest to najmniej bolesna metoda. Depilacje laserową u mężczyzn można przeprowadzić na całym ciele nawet w okolicach intymnych. Przeciwwskazaniem jest jednak depilacja laserowa głowy (grozi poparzeniem) oraz depilacja laserowa jąder dla osób chcących mieć dzieci (może doprowadzić do bezpłodności).

Zobacz również:

Depilacja laserowa

Soprano Titanium

Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Tylko wykorzystanie nowoczesnego lasera stanowi gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu. W naszej klinice oferujemy najnowocześniejsze, docenione na całym świecie lasery firmy Alma Lasers. Od kilku lat pracujemy na laserze...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję