Depilacja męska

data publikacji:
data aktualizacji:

depilacja męska

Jeszcze do niedawna depilacja męska była tematem tabu. Uważało się, że depilacja to zabieg zarezerwowany dla kobiet i ewentualnie mężczyzn, którzy są sportowcami. Czasy się zmieniły, a co za tym idzie również podejście panów do kwestii usuwania owłosienia z miejsc intymnych, klatki piersiowej, pach czy pleców. Coraz więcej mężczyzn jest świadomych tego, że to właśnie nieowłosione ciało jest bardziej atrakcyjne.

Męska depilacja – dlaczego warto?

Mężczyźni powinni usuwać owłosienie z wielu powodów, chociażby higienicznych. Gruczoły łojowe i potowe, jak również obficie rosnące, grube męskie włosy mogą być siedliskiem drobnoustrojów wywołujących stany zapalne skóry. Na niekorzyść panów działa też hiperhydroza, czyli nadmierna potliwość, która zdecydowanie częściej występuje u płci męskiej niż żeńskiej. Jej powodem jest rozmiar i zbyt duża aktywność gruczołów potowych apokrynowych położonych w pobliżu mieszków włosowych. Dotyczy to każdego owłosionego obszaru, ale przede wszystkim pach i okolic intymnych.

Nadprodukcja potu i łoju w połączeniu z obfitym owłosieniem odpowiada też za nieprzyjemny zapach, który można wyczuć od mężczyzn niepoddających się regularnej depilacji. Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za męską depilacją jest komfort w sytuacjach intymnych. Większość mężczyzn czuje się pewniej w bliskości po wykonaniu depilacji. Również wiele kobiet otwarcie przyznaje, że bardziej pociągające jest nieowłosione męskie ciało niż takie pokryte drapiącymi włoskami. Poza tym depilacja pozwala pozbyć się martwych komórek naskórka i wizualnie odmładza skórę. A więc odpowiedź na pytanie: „Czy facet powinien się depilować?” jest jak najbardziej twierdząca.

Depilacja męska – metody

Golenie maszynką to najbardziej popularna i najtańsza metoda, która przynosi jednak krótkotrwałe efekty i często kończy się zacięciem skóry oraz podrażnieniami. Wosk i depilatory mechaniczne są w przypadku panów największą zmorą i zupełnie się nie sprawdzają. Męskie włosy są grubsze i gęstsze, przez co taki zabieg jest bardzo bolesny, a skóra dochodzi do siebie przez długi czas. A więc czym najlepiej depilować włosy u mężczyzn? Najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa – najskuteczniejszy tego typu zabieg dostępny w medycynie estetycznej. Przede wszystkim jest to metoda trwałego usuwania owłosienia – efekty utrzymują się przez wiele miesięcy. Laser w przeciwieństwie do golarek nie narusza też struktur skórnych, przez co czas rekonwalescencji jest komfortowy i krótki. Oprócz tego przy tak dużej gęstości owłosienia, jaka występuje u panów, depilacja laserowa jest po prostu najmniej bolesną metodą.

Depilacja męska – obszary zabiegowe

Depilacje laserową u mężczyzn można przeprowadzić na całym ciele. Najczęściej w naszym gabinecie mężczyźni depilują plecy, klatkę piersiową, pachy i okolice intymne. Niechciane włoski lubią lokalizować się także w nosie i uszach, powodując duży dyskomfort. Te nietypowe miejsca również można depilować laserem. Panowie, którzy chcą pozbyć się reszty owłosienia z głowy, również mogą poddać się depilacji, ale tylko urządzeniem najnowszej generacji, ponieważ starsze tradycyjne lasery powodują oparzenia.

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn (Boyzilian)

Już od wielu lat wśród kobiet bardzo popularna jest depilacja brazylijska (brazilian). Ponieważ miejsca intymne depiluje również coraz więcej panów, powstał męski odpowiednik tego zabiegu, czyli boyzilian. Jest to usuwanie owłosienia z okolic intymnych, w tym penisa, moszny i pachwin. Dodatkową usługą jest usuwanie włosów z  okolic odbytu i pośladków. A czy można depilować jądra? Jak najbardziej, ale tylko w sprawdzonych miejscach. Często spotykamy się z pytaniem, czym najlepiej depilować miejsca intymne u mężczyzn. Bez dwóch zdań najlepszą metodą jest depilacja laserowa. Promieniowanie emitowane przez laser jest selektywnie absorbowane przez melaninę, czyli barwnik nadający kolor włosom i skórze. W efekcie dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych – struktury kluczowej dla wzrostu włosa. Włoski odrosną dopiero po zregenerowaniu cebulek włosowych, czyli po kilku miesiącach.

Depilację w naszej klinice przeprowadza się z wykorzystaniem najwyższej klasy lasera gwarantującego komfort klienta i doskonałe efekty. Jest to urządzenie emitujące 3 wiązki promieniowania, dzięki czemu skutecznie usuwa włosy w różnym kolorze i to u osób o każdym fototypie skóry. To ważne, żeby poddać się depilacji miejsc intymnych w miejscu dysponującym takim sprzętem, ponieważ starsze lasery diodowe nie radzą sobie z włoskami jaśniejszymi i ciemniejszą karnacją.

Jak wygląda zabieg męskiej depilacji?

Źródłem promieniowania w laserze jest głowica, którą przykłada się wybranej partii skóry. Odsłanianie intymnych części ciała jest dla większości mężczyzn wstydliwe, jednak nie ma powodu do obaw – podczas zabiegu jest zapewniona pełna dyskrecja. Rozwiązania zastosowane w naszych laserach również zwiększają komfort klienta. W naszej klinice do zabiegu męskiej depilacji wykorzystuje się bowiem urządzenie z funkcją InMotion, czyli głowica jest płynnie przesuwana po powierzchni ciała, a nie odrywana, dzięki czemu owłosienie jest usuwane skuteczniej i szybciej. Aby całkowicie pozbyć się owłosienia, należy na początku wykonać serię zabiegów. W przypadku mężczyzn jest to zazwyczaj 8-10 wizyt w kilkutygodniowych odstępach ze względu na grubsze włosy i wysoki poziom testosteronu.

 

Czy męska depilacja jest bolesna?

Depilacja wielu osobom kojarzy się z bólem. Wydaje się to szczególnie problematyczne właśnie w przypadku mężczyzn, którzy często gorzej znoszą ból niż kobiety. Starsze lasery faktycznie często sprawiały ból, ale obecnie dzięki technologiom ICE i SHR jest możliwa niemal bezbolesna depilacja. Poza tym zabiegi laserem dostępnym w najlepszych klinikach są znacznie krótsze niż kiedyś, dzięki czemu łatwiej przetrwać zabieg. U osób o niskim progu bólu można też zastosować znieczulenie.

 

Ile kosztuje depilacja męska?

Ceny laserowej depilacji w naszej klinice są takie same dla mężczyzn i kobiet. Całkowity koszt usuwania owłosienia u mężczyzn jest zależny od liczby wizyt i obszaru objętego depilacją. Ile kosztuje depilacja miejsc intymnych u mężczyzn? Koszt jednego zabiegu boyzilian to 500-600 zł w zależności od typu lasera, ale można skorzystać z atrakcyjnych pakietów ze zniżką nawet do 40%.