Powiększanie i modelowanie pośladków kwasem hialuronowym Kraków

data publikacji:
data aktualizacji:

powiększanie pośladkówKształtne pośladki są jednym z najważniejszych atrybutów wyglądu. W ostatnich latach modne stały się krągłe i jędrne pośladki. Aby je uzyskać, warto postawić na regularną aktywność fizyczna – ale nie zawsze osiągniemy w ten sposób wymarzony efekt. Na szczęście z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Umożliwiają one nie tylko ujędrnienie pośladków, ale także ich powiększenie czy skorygowanie kształtu. Najbardziej spektakularne efekty można uzyskać dzięki powiększaniu pośladków kwasem hialuronowym. Dzięki wykorzystaniu tego wypełniacza możliwe jest uzyskanie natychmiastowego efektu, który utrzymuje się przez 2 – 3 lata.

Na czym polega powiększanie pośladków kwasem hialuronowym?

Zabiegi modelowania i powiększania pośladków wykonuje się od wielu lat. Kiedyś jedyną opcją były implanty, obecnie jednak najchętniej wybierane są mniej inwazyjne alternatywy. W przypadku wyboru implantów pośladków konieczne było poddanie się inwazyjnej procedury z użyciem skalpela, nacięcie ma długość około 4 – 6 cm. Z racji specyficznej lokalizacji nacięć, które wykonuje się w bruździe międzypośladkowej, po zabiegu konieczna jest dłuższa rekonwalescencja.

Odchodząc od inwazyjnych metod modelowania pośladków, medycyna estetyczna postawiła na wypełniacze. Jednym z nich jest własna tkanka tłuszczowa. Tego typu procedura wykonuje się u tych osób, u których można pobrać odpowiednią objętość tkanki tłuszczowej, np. z brzucha. Pobrany tłuszcz wprowadzany jest przy pomocy cienkiej kaniuli. Ostateczny efekt można ocenić po około 2 – 3 miesiącach, gdy ustabilizuje się poziom przeszczepionej tkanki tłuszczowej. W pierwszych miesiącach po zabiegu dochodzi bowiem do wchłonięcia od 20 do nawet 40% wszczepionej tkanki tłuszczowej.

Do modelowania i powiększania pośladków można wykorzystać także kwas hialuronowy. Ten uniwersalny wypełniacz znajduje wiele zastosowań w gabinetach medycyny estetycznej, gdyż jest doskonale tolerowany przez organizm. Preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy pozwalają na uzyskanie pożądanego kształtu i wielkości pośladków. Dzięki usieciowaniu, czyli powstaniu wiązań stabilizujących kwas hialuronowy, spowolnione zostaje tempo degradacji kwasu hialuronowego, co pozwala na dłuższe utrzymywanie się efektu. Ponieważ preparat z kwasem hialuronowym ma optymalną plastyczność, stosujemy go jako wypełniacza. Doskonale imituje on strukturę tkanki i zapewnia uzyskanie naturalnego efektu.

Przebieg zabiegu modelowania pośladków kwasem hialuronowym

Zabieg wypełnienia pośladków zawsze rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który wyklucza obecność przeciwwskazań do zabiegu. Najważniejsze przeciwwskazania to:

  • uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu
  • ciąża i karmienie piersią
  • problemy z krzepliwością krwi
  • stany zapalne czy infekcje skóry w miejscu zabiegowym
  • choroby autoimmunologiczne

Ważnym elementem przygotowania do zabiegu jest także omówienie z pacjentem oczekiwanego efektu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu wypełniacza z kwasem hialuronowym przy pomocy kaniuli. W zależności od wyjściowego kształtu pośladków i oczekiwanego efektu, preparat może być wprowadzany w górną lub boczną powierzchnię pośladków. Należy uważać, aby nie podać zbyt dużej objętości preparatu w jedno miejsce, gdyż mogłoby to sprzyjać powstaniu nierówności. Nie ma jednak konieczności wykonywania wielu nakłuć, miejsce w miejsce. Zazwyczaj wystarczy jedno lub dwa nakłucia i równomierne rozprowadzanie kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut.

Jakie są efekty powiększania pośladków kwasem hialuronowym?

Efekty zabiegu powiększania pośladków przy pomocy kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast. Zauważyć można pożądaną poprawę kształtu i objętości pośladków, pośladki wyglądają na bardziej jędrne. Ponadto kwas hialuronowy wpływa korzystnie na kondycję skóry, nawilżając ją i wspomagając jej regenerację.

Zabieg nie ma trwałego charakteru – czas utrzymywania się efektu zależy ściśle od tempa degradacji preparatu z kwasem hialuronowym. Degradacja ta zachodzi z udziałem hialuronidazy – naturalnego enzymu odpowiadającego za rozkład kwasu hialuronowego w organizmie. Maksymalny czas utrzymywania się efektu to 2 – 3 lata, przy czym na przestrzeni tego czasu należy liczyć się ze stopniowym wchłanianiem preparatu. Gdy kwas hialuronowy użyty podczas zabiegu ulegnie wchłonięciu, zabieg można powtórzyć.

Modelowanie pośladków – postępowanie przed i pozabiegowe

 

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym to zabieg, który wymaga odpowiedniego postępowania pozabiegowego. Przed zabiegiem nie jest natomiast konieczne specjalne przygotowanie. Przez 2 – 3 tygodnie po zabiegu wskazane jest ostrożne traktowanie okolicy zabiegowej. Można siadać i leżeć na plecach, jednak należy robić to ostrożnie. Na pewno odradzamy aktywność fizyczna, gdyż w przeciwnym razie kwas hialuronowy może się przemieścić.

 

Jakie inne zabiegi mogą poprawić wygląd pośladków?

 

Nie wszystkie osoby, które chciałyby poprawić wygląd pośladków, zdecydują się na wypełnienie pośladków kwasem hialuronowym. Niekiedy wystarczy ujędrnić skórę i zredukować nieco objętość tkanki tłuszczowej, zmniejszyć widoczność rozstępów i cellulitu. Wówczas doskonale sprawdzają się takie całkowicie nieinwazyjne zabiegi jak endermologia, fala uderzeniowa, Accent Prime czy HIFU. Efektem tych zabiegów jest uelastycznienie skóry, pobudzenie krążenia krwi i limfy, wyszczuplenie i uniesienie pośladków. Tego typu zabiegi są znacznie skuteczniejsze niż masaże czy kosmetyki stosowane w domu. W taki sam sposób można wymodelować także inne partie ciała, kompleksowo poprawiając jakość sylwetki.