Laser CO2 Kraków

Zabiegi laserem CO2 to obecnie jedna z wiodących metod w medycynie estetycznej. Stosuje się je zarówno w procedurach anti-aging, jak również w walce z innymi niedoskonałościami skóry takimi jak blizny, włókniaki czy rozstępy. Jakie są możliwości lasera CO2? Na czym polegają zabiegi laserem frakcyjnym CO2? Co daje laser CO2? Warto się tego wszystkiego dowiedzieć i skorzystać z tej bezpiecznej i bardzo skutecznej metody.

Podstawowe informacje - Cena

Cena pojedyncza zmiana skórna:
300 pln
Resurfacing twarz:
1200 pln
Blizny/rozstępy:
500 -1400 pln
Wypalanie:
włókniaków, zaskórników, brodawek, prosaków
Znieczulenie:
opcjonalne
Peeling laserowy:
tak
Resurfacing:
tak
Laser:
Bioxel - Metrum Cryoflex

Co to jest laser CO2?

Laser CO2 to urządzenie oddziałujące na skórę za pomocą skupionej wiązki światła podczerwonego o długości fali około 10600 nm. Jest to pasmo, które ulega selektywnej absorpcji przez wodę zawartą w tkankach, a nie jest pochłanianie przez inne chromofory. Kluczowa dla działania lasera CO2 jest obecność specjalnej mieszaniny gazów medycznych zawierającej dwutlenek węgla (stąd nazwa laser CO2), hel, wodór i azot. To właśnie takie aktywne gazowe medium umożliwia skuteczną emisję promieniowania przez urządzenie. Lasery CO2 są wykorzystywane w wielu wskazaniach w medycynie estetycznej, ale na tym ich zastosowanie się nie kończy. Używa się ich również podczas zabiegów ginekologicznych, chirurgicznych (usuwanie naczyniaków, ziarniniaków, bliznowców), laryngologicznych (chirurgia krtani i podniebienia), okulistycznych (blefaroplastyka) oraz stomatologicznych.

W jaki sposób działa laser CO2?

Laser CO2 Bioxel przede wszystkim powoduje kontrolowane podgrzanie górnej warstwy skóry właściwej poprzez odparowanie zawartej w niej wody. Jest to silny impuls do syntezy włókien kolagenowych – składników macierzy międzykomórkowej nadających skórze elastyczność i odporność na rozciąganie. Energia lasera jest dobrana w taki sposób, aby jak najskuteczniej zastymulować tkankę łączną, a jednocześnie nie spowodować poparzeń. Jednocześnie na powierzchni skóry laser tworzy mikrouszkodzenia. Ich wielkość i głębokość są zależne od ustawień urządzenia. Pomiędzy obszarami uszkodzonymi przez laser pozostają wyspy nienaruszonej tkanki, co znacznie przyspiesza procesy regeneracji.

Jak wygląda zabieg laserem CO2 w Krakowie?

Zabieg laserem CO2 jest w pełni bezpieczny i prosty, jeśli wykonuje go doświadczony specjalista z użyciem najwyższej klasy sprzętu. Nie jest to również długa procedura – pojedyncza wizyta trwa około 45 minut. Sam zabieg polega na przykładaniu głowicy urządzenia do wybranej partii skóry. Laser CO2 Metrum Cryoflex wyróżnia się spośród innych urządzeń tego typu dużą elastycznością opcji i ustawień. Jest wyposażony w wymienne głowice – chirurgiczną i frakcyjną. Moc frakcjonowania również może być dobrana indywidualnie w zależności od efektu, który chcemy osiągnąć, oraz grubości skóry. Dzięki ogromnemu wachlarzowi możliwości laser CO2 może być stosowany zarówno do delikatnego peelingu, jak i głębszego frakcjonowania. Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakłada się krem znieczulający, dzięki czemu nieprzyjemne doznania są zredukowane do minimum. Jest to dobra informacja dla osób zastanawiających się, czy laser CO2 boli.

Laser Co2 Kraków - efekty

Główne efekty zabiegów laserem CO2 wynikają z inicjacji procesów remodelingu i regeneracji skóry. Wzmożona synteza kolagenu sprawia, że skóra ulega wygładzeniu, pogrubieniu i ujędrnieniu. Zmniejsza się widoczność oznak starzenia takich jak zmarszczki, bruzdy czy plamy starcze. U osób młodszych, u których procesy starzenia są dopiero lekko zaznaczone, laser CO2 jest świetną formą profilaktyki. Regularne wykonywanie delikatnych zabiegów laserowych pozwala podtrzymać syntezę kolagenu na optymalnym poziomie i zapobiec przedwczesnemu wiotczeniu skóry. Laser CO2 na blizny czy rozstępy pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty w postaci wygładzenia, spłaszczenia i wyrównania kolorytu. Oczywiście w zależności od rozległości, lokalizacji i świeżości zmian ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania zadowalających efektów może być różna. Trzeba pamiętać, że choć pierwsze rezultaty pokażą się po kilku dniach, na pełne efekty zabiegu trzeba poczekać kilka tygodni aż dojdzie do przebudowy skóry. Najczęściej laseroterapię urządzeniem CO2 wykonuje się w seriach 3-4 powtórzeń z kilkutygodniowymi odstępami.

Jak się przygotować do zabiegu laserem CO2?

Planując zabieg laserem CO2 w Krakowie, trzeba pamiętać o ograniczeniu ekspozycji na promieniowanie UV z co najmniej 4-tygodniowym wyprzedzeniem. Dotyczy to również korzystania z solarium oraz kosmetyków samoopalających. W okresie poprzedzającym wizytę nie należy też wykonywać zabiegów, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę, na przykład peelingów chemicznych. W przypadku stosowania substancji o działaniu fotouczulającym (np. niektóre leki przeciwpadaczkowe, dziurawiec, retinoidy), istnieje konieczność omówienia ich stosowania z lekarzem. Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, a kolejnych dniach pojawiają się delikatne strupki – nie należy ich zrywać. W tym okresie bardzo ważna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Dobrze jest unikać przebywania w nadmiernym cieple, zrezygnować z makijażu na kilka dni oraz stosować wyłącznie delikatne kosmetyki nawilżające.

Wskazania do zabiegu laserem CO2

Zabieg laserem CO2 warto wykonać w następujących przypadkach:

 • zmarszczki i bruzdy, np. zmarszczki palacza, zmarszczki wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe
 • utrata jędrności skóry
 • profilaktyka starzenia skóry
 • przebarwienia
 • plamy starcze
 • zmęczona twarz
 • blizny (pourazowe, potrądzikowe, przerostowe)
 • rozstępy
 • brodawki
 • włókniaki
 • znamiona
 • kępki żółte (żółtaki, xanthasma)
 • rozszerzone pory

Przeciwwskazania do zabiegu laserem CO2

Za każdym razem laseroterapia powinna być poprzedzona konsultacją, podczas której lekarz po wykluczeniu przeciwwskazań kwalifikuje klientkę do zabiegu. Przeciwwskazania są następujące:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • świeża opalenizna
 • przewlekłe choroby skóry i tkanki łącznej
 • aktywne infekcje
 • choroba nowotworowa
 • niewyrównana cukrzyca
 • stosowanie niektórych leków (retinoidy, sterydy, leki przeciwkrzepliwe)
 • immunosupresja
 • skłonność do powstawania bliznowców i blizn przerostowych
 • infekcja HIV lub HCV
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię