fbpx

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

karboksyterapia julie
Najważniejsze informacje
Cena: od 100 zł
Cena za serie 5 zabiegów: od 450 zł
Cena za serie 10 zabiegów: od 800 zł
CO2 medyczne: tak
Podgrzewany gaz: tak
Optymalna ilość zabiegów: 5-15
Efekty: po 5 zabiegach

Karboksyterapia zabieg idealny na twarz i ciało

Po wstrzyknięciu pod skórę, dwutlenek węgla reaguje z wodą, tworząc kwas węglowy. Generuje to szereg zmian fizjologicznych i metabolicznych, z których najważniejsze to:
– wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych, co sprzyja intensywnej regeneracji tkanek
– zwiększone uwalnianie tlenu z hemoglobiny, co zapewnia dotlenienie tkanek
– pobudzenie syntezy włókien kolagenowych
– nasilone utlenianie kwasów tłuszczowych, co zapewnia efekt redukcji tkanki tłuszczowej

Dzięki tak wielu mechanizmom działania, karboksyterapia może zastępować inne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak laseroterapię czy bardziej inwazyjne zabiegi upiększające. Zabieg karboksyterapii może być stosowany w celu:
– redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki
– redukcji rozstępów i blizn
– niwelowania worków pod oczami i cieni pod oczami (zabieg karboksyterapii pod oczy)
– redukcji zmarszczek
– ujędrnienia skóry na twarzy i ciele
– redukcji cellulitu
– zahamowania nadmiernego wypadania włosów

Karboksyterapia głowy

Karboksyterapia to zabieg skutecznie wspomagający terapię łysienia. Wypadające w nadmiarze włosy wymagają przede wszystkim wzmocnienia i odżywienia jedynej żywej części włosa, czyli cebulki włosowej. Zakotwiczona jest ona w skórze dzięki mieszkom włosowym; pobudzenie krążenia krwi w skórze głowy sprzyja aktywowaniu mieszków włosowych, co przekłada się na ograniczenie wypadania włosów, a także ich intensywniejszy wzrost. Zastosowanie karboksyterapii na skórze głowy prowadzi do skutecznego aktywowania mikrokrążenia, zapewniając dotlenienie mieszków włosowych oraz dostarczenie im wraz z krwią wszystkich niezbędnych składników, takich jak aminokwasy, witaminy, antyoksydanty. Ponadto dwutlenek węgla sprzyja powstawaniu nowych naczyń krwionośnych. Taka terapia łysienia okazuje się być dużo bardziej skuteczna niż powszechnie stosowana suplementacja czy pielęgnacja szamponami wzmacniającymi włosy. A w celu zintensyfikowania leczenia łysienia warto połączyć karboksyterapię z zabiegami mezoterapii.

Karboksyterapia z endermologią

Osoby poszukujące skutecznych i nieinwazyjnych zabiegów wspomagających odchudzanie i ujędrnianie ciała, zastanawiają się niekiedy nad wyborem: karboksyterapia czy endermologia? Odpowiedź jest tylko jedna – najlepiej jest zdecydować się na obydwa zabiegi. Taka skojarzona terapia przynosi spektakularne efekty w modelowaniu i odchudzaniu ciała. Każdy z tych zabiegów to bezpieczny i bezbolesny sposób na osiągnięcie upragnionej sylwetki.

Karboksyterapia zapewnia efekt rozbicia komórek tłuszczowych, z których uwalniane są kwasy tłuszczowe. Z kolei endermologia LPG umożliwia pozbycie się uwolnionych cząstek tłuszczu. Jest to zabieg specjalistycznego, dogłębnego masażu limfatycznego z wykorzystaniem innowacyjnej aparatury. Wykorzystanie rolek masujących oraz podciśnienia umożliwia pobudzenie krążenia krwi i limfy. Przekłada się to na usuwanie kwasów tłuszczowych uwolnionych z depozytów tłuszczu podczas zabiegu z falą akustyczną. Ponadto wraz z limfą usuwane są wszelkie toksyny i nadmiar wody. Efektem jest zauważalne zmniejszenie obwodów ciała, redukcja cellulitu i rozstępów. Dotleniona i odżywiona skóra, z której pozbyto się toksyn staje się jędrna i pełna blasku. Ostatecznie w krótkim czasie można uzyskać szczupłą i jędrną sylwetkę. Naprzemienne stosowanie karboksyterapii i endermologii to najefektywniejszy sposób na redukcję cellulitu oraz zwiększenie gęstości i elastyczności skóry.

Przebieg zabiegu karboksyterapii

Nieinwazyjna karboksyterapia to zabieg bezpieczny, związany z minimalnymi odczuciami bólowymi. Kiedyś do iniekcji podskórnych stosowany był zimny gaz, co generowało sporą bolesność. Dziś używany jest podgrzany dwutlenek węgla, a także specjalistyczna aparatura wyposażona w bardzo cienkie igły, co redukuje bolesność zabiegu. W zależności od obszaru skóry poddawanego karboksyterapii, zabieg może trwać od 10 do kilkudziesięciu minut. Przez krótki czas po zabiegu karboksyterapii zauważalne może być zaczerwienienie skóry, a także niewielkie wypukłości skóry, jednak objawy te szybko mijają. Pierwsze efekty karboksyterapii zauważalne są po 3 – 4 zabiegach, natomiast pełna terapia obejmuje około 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 7 – 14 dni. Potem warto przeprowadzać zabiegi przypominające z częstotliwością jednego zabiegu na kilka miesięcy.
Efekty karboksyterapii to redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także ujędrnienie skóry. Poza wymodelowaniem sylwetki, po zabiegach karboksyterapii możliwe jest zredukowanie rozstępów. Karboksyterapia na twarz daje efekt wygładzenia i uelastycznienia skóry, redukcji przebarwień, a także zasinień i worków pod oczami. Natomiast karboksyterapia głowy ogranicza nadmierne wypadanie włosów i skutecznie wspomaga leczenie łysienia.

Karboksyterapia przeciwwskazania

-choroby serca
– choroby płuc
– nowotwory
– epilepsja
– niewyrównana cukrzyca
– nieprawidłowe ciśnienie krwi
– zakażenia skóry
– zaburzenia gojenia się skóry
– ciąża i karmienie piersią
– stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

Jakimi efektami ubocznymi obciążona jest karboksyterapia? Powikłania dotyczą przede wszystkim zabiegów wykonanych przez osoby o niewystarczających kwalifikacjach i najczęściej mają postać infekcji skóry, krwiaków oraz obrzęków.

Karboksyterapia Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Karboksyterapia Julie
Karboksyterapia Julie twarz
pakiet 5 zabiegów pakiet 10 zabiegów
twarz 150 750 650 1500 1200
twarz+szyja 200 1000 900 2000 1700
twarz+szyja+dekolt 250 1250 1100 2500 2100
szyja 150 750 650 1500 1200
dekolt 150 750 650 1500 1200
oczy 100 500 450 1000 800
podbródek 100 500 450 1000 800
głowa 150 750 700 1500 1200
Karboksyterapia Julie ciało
pakiet 5 zabiegów pakiet 10 zabiegów
jedna partia ciała 150 750 650 1500 1200
dwie partie ciała 250 1250 1100 2500 2000
rozstępy 100-300 -10% -20%
blizny 100-400 -10% -20%

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję