fbpx

Kriolipoliza Kraków

Nowość CLATUU ALPHA. Jako pierwsi w Krakowie!

Szczupła, wymodelowana sylwetka jest obecnie jednym z najistotniejszych atrybutów urody. W dążeniu do perfekcyjnej sylwetki może pomóc odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, a doskonałym uzupełnieniem są zabiegi medycyny estetycznej. Kriolipoliza to małoinwazyjny zabieg pozwalający bezpiecznie i skutecznie zredukować miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej. Najbardziej nowoczesnym i efektywnym zabiegiem tego typu jest kriolipoliza CLATUU ALPHA. Dzięki wykorzystaniu licznych nakładek o zróżnicowanym kształcie anatomicznym możliwe jest wyszczuplenie każdej partii ciała, a zaawansowana technologia Surround 360 Cooling pozwala na znacznie bardziej wydajne zamrażanie tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza
Kilka informacji podstawowych
Cena: od 800 pln
Efekty: stałe
Ilość zabiegów: 1-3
Partie ciała: brzuch, podbródek, kolana, pelikany, uda, bryczesy, boczki
Czas utrzymywanie się efektów: Stały
Temperatura zabiegu: -9c

Czym jest kriolipoliza?

Istnieje wiele procedur wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, które umożliwiają miejscowe zmniejszenie depozytów tkanki tłuszczowej. Tego typu zabiegi nie mogą oczywiście konkurować z właściwą terapią odchudzającą, na którą składa się odpowiednio skomponowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Stanowią natomiast doskonałe uzupełnienie diety i pozwalają uzyskać szybsze efekty odchudzające. Jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów odchudzających jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Najmniej inwazyjną metodą stałej redukcji tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza, którą najprościej można określić jako odchudzanie zimnem.

kriolipoliza Clatuu Alpha

Zabieg kriolipolizy polega na selektywnym niszczeniu komórek tłuszczowych bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Pozwala to na wysoki profil bezpieczeństwa zabiegu, a zarazem – jego wysoką skuteczność. Istotą zabiegu jest możliwość schłodzenia tkanki podskórnej do temperatury poniżej zera. Wywoływane jest w ten sposób zjawisko apoptozy komórek tłuszczowych. Jest to kontrolowany proces niszczenia i obumierania komórek tłuszczowych (adipocytów), czemu towarzyszy uwalnianie cytokin zapalnych. Już od trzeciego dnia po zabiegu pojawia się stan zapalny, którego maksymalne nasilenie przypada na około miesiąc po zabiegu. Potem stan zapalny zaczyna ustępować. W całym tym okresie zachodzi stopniowy proces degradacji komórek tłuszczowych i powolnego usuwania tłuszczu przez układ limfatyczny. Stopniowej redukcji tkanki tłuszczowej towarzyszy obkurczanie skóry, co pozwala uniknąć jej wiotczeniu i prowadzi do uzyskania nienagannej sylwetki.

Jakie są wskazania do kriolipolizy?

Wskazaniem do kriolipolizy jest chęć zredukowania miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Na taki zabieg wyszczuplający i modelujący sylwetkę może zdecydować się każda osoba, która chce wyszczuplić określone partie ciała. Zabieg doskonale uzupełnia kurację odchudzającą realizowaną przy pomocy diety i aktywności fizycznej. Wskazaniem do zabiegu jest także wymodelowanie trudnych do odchudzenia partii ciała, takich jak boczki, plecy czy okolice nad kolanami.

Zabiegowi wyszczuplania kriolipolizą mogą być poddane następujące obszary ciała:

– brzuch
– pośladki
– biodra
– uda
– obszar nad kolanami
– boczki
– plecy
– ramiona
– podbródek
– bryczesy

Czym wyróżnia się Kriolipoliza CLATUU ALPHA?

Na rynku usług medycyny estetycznej dostępnych jest wiele zabiegów kriolipolizy. Jedną z najnowocześniejszych technologii jest CLATUU, czyli kriolipoliza wykorzystująca nowoczesną aparaturę. Urządzenie opracowane zostało przez uznaną na całym świecie koreańską firmę Classys – światowego lidera w zakresie kriolipolizy. Ten unikatowy zabieg wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, a także możliwością skrócenia zabiegu. Tym, co najbardziej wyróżnia kriolipolizę CLATUU jest technologia 360 Surround Cooling, Większość aparatów wykorzystywanych w zabiegach kriolipolizy wykazuje działanie dwustronne, natomiast CLATUU Alpha to technologia 360 stopni, co pozwala na zwiększenia skuteczności zabiegu i jego znacznego skrócenia. Wszystko dzięki równomiernemu chłodzeniu okolicy zabiegowej. Pozwala to zwiększenie efektywności zabiegu nawet o 18%. Kolejnym udogodnieniem, które wyróżnia kriolipolizę CLATUU na tle innych zabiegów wyszczuplających jest możliwość wykorzystania dwóch niezależnych głowic jednocześnie. W ciągu jednego, 60 – minutowego zabiegu możliwe jest wówczas wyszczuplanie dwóch obszarów ciała.

zabieg kriolipolizy

Zabieg może być wykonywany z wykorzystaniem wielu aplikatorów, różniących się wielkością i kształtem. Podczas zabiegu można wykorzystać następujące rodzaje aplikatorów chłodzących:

– Wing Mini przeznaczony do wyszczuplania pach, kolan i podwójnego podbródka
– Flat Mini sprawdzający się w przypadku wyszczuplania pach, kolan i podwójnego podbródka
– Arc – T wykorzystywany na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni ud
– Wing Max doskonale sprawdza się w przypadku brzucha
– Wing odchudza brzuch, boczki i fałdy
– Wing Plus sprawdza się w zabiegach modelowania brzucha, pośladków, boczków oraz linii piersi
– Flat wykorzystywany jest w celu odchudzania brzucha, ud oraz ramion

Pozawala to na optymalne dopasowanie aplikatora to obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Taka unikatowa możliwość zindywidualizowania terapii pozwala na dopasowanie aplikatora to różnych partii ciała, obwodów czy zawartości tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zabieg może być wykonany u osoby o dowolnej budowie ciała.

Kolejną zaletą kriolipolizy CLATUU jest możliwość chłodzenia tkanki tłuszczowej do temperatury -9 stopni. Taka docelowa temperatura jest osiągana bardzo szybko i utrzymywana stale przez cały czas trwania zabiegu. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w aparaturze CLATUU jest także zwiększona o 20% siła ssania, a także możliwość spersonalizowanego dopasowania parametrów pracy aplikatora. Dzięki zastosowaniu tych wszystkich rozwiązań możliwe jest zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym zabiegowi nawet o 30%.

Kriolipoliza Clatuu wydaje się być liderem rynku, jeśli chodzi o redukowanie tkanki tłuszczowej. Urządzenie oferuje bardziej skuteczne  chłodzenie tkanki tłuszczowej, które obejmuje większy obszar zabiegowy, a także ma więcej opcji aplikatora do dostosowywania do większej liczby kształtów ciała. Jest skuteczny i szybki, z dwoma aplikatorami chłodzącymi 360 stopni, które mogą być stosowane w tym samym zabiegu.

Kriolipoliza Clatuu Alpha na tle innych urządzeń do kriolipolizy

Zamrażanie komórek tłuszczowych z wykorzystaniem aparatury Clatuu Alpha to najskuteczniejsza, a zarazem najbezpieczniejsza kriolipoliza dostępna obecnie na rynku. Niestety – w wielu gabinetach medycyny estetycznej wciąż jeszcze wykorzystywane są mniej zaawansowane technologie, a bywa i tak, że używane są niskiej jakości aparaty o niepotwierdzonym bezpieczeństwie i pozbawione odpowiednich certyfikatów. Dlaczego to takie ważne? Wykonanie zabiegu kriolipolizy aparaturą niskiej jakości może skutkować w najlepszym wypadku brakiem zadowalających efektów wyszczuplenia sylwetki, a w najgorszym – uszkodzeniem okolicznych tkanek.

Pierwszym aparatem wykorzystywanym w zabiegu zamrażania komórek tłuszczowych był Coolsculpting. Ta technologia umożliwia efektywne zamrażanie komórek tłuszczowych, jednak minusem jest długi czas trwania zabiegu. Aparatura wyposażona jest w jedną głowicę, która nie ma anatomicznego kształtu. Ponadto głowica schładza się stopniowo. Oznacza to znacznie mniej efektywne chłodzenie tkanki tłuszczowej i znacznie dłuższy czas trwania zabiegu – około 70 minut na każdy bok ciała. Kolejną technologią wykorzystywaną w zabiegach kriolipolizy jest Cooltech. Tu także podstawową wadą jest brak anatomicznej głowicy oraz niemożność natychmiastowego osiągnięcia docelowej, niskiej temperatury – a to uniemożliwia szybkie i efektywne zamrażanie komórek tłuszczowych. Oznacza to wydłużenie czasu zabiegu.

Kolejnym zabiegiem dostępnym w gabinetach medycyny estetycznej jest Lipocryo. Ta procedura polega na schładzaniu komórek tłuszczowych. Jednak wykorzystywana podczas zabiegu aparatura nie umożliwia zamrażania komórek tłuzczowych, gdyż pozwala na obniżenie temperatury do zaledwie +3 stopni. Oznacza to, że zabieg ten nie powinien być określany mianem kriolipolizy i nie zapewnia efektywnego i bezpiecznego usuwania tkanki tłuszczowej.

Na tle omówionych zabiegów kriolipoliza Clatuu prezentuje się imponująco. Tym, co gwarantuje ogromną skuteczność zabiegu, a także wysoki stopień bezpieczeństwa jest obecność anatomicznych głowic o różnej wielkości. Pozwala to idealnie dopasować powierzchnię głowicy do obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Głowica 360 umożliwia jednoczesne chłodzenie rozległego obszaru ciała. Kolejne innowacyjne rozwiązanie to możliwość schłodzenia głowicy do pożądanej temperatury jeszcze przed przyłożeniem jej do ciała. Pozwala to skrócić czas przyłożenia głowicy aż do 20 minut. Ostatecznie – podczas trwającego dwie i pół godziny zabiegu możliwe jest wykonanie 6 przyłożeń głowic. Żaden inny zabieg kriolipolizy nie pozwala na tak zaawansowaną maksymalizację efektów.

Przygotowanie do zabiegu kriolipolizy

Przed zabiegiem kriolipolizy warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Na 2 – 3 dni przed zabiegiem należy wypijać 2 – 3 litry wody. Aby aktywować układ limfatyczny, można ponadto wykonać zabieg endermologii, czyli drenażu limfatycznego. Na kilka dni przed zabiegiem warto zrezygnować z ciężkostrawnych potraw. Dzień przed zabiegiem wskazane jest zrezygnowanie z picia kawy i alkoholu. Zaleca się ponadto unikać nadmiernej ekspozycji na słońce na trzy tygodnie przed planowaną kriolipolizą.

Jak przebiega kriolipoliza CLATUU ALPHA?

Zabieg kriolipolizy rozpoczyna się od zabezpieczenia obszaru ciała poddawanego zabiegowi specjalną membraną przeciwodmrożeniową, która redukuje negatywne oddziaływanie aparatury na skórę. Następnie do skóry przykładana jest odpowiednio dopasowana głowica, która działa na drodze zasysania fałdu skórnego i chłodzenia tkanki tłuszczowej. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu parametrów pracy aparatury, zabieg pozwala na efektywne, a zarazem bezpieczne redukowanie tkanki tłuszczowej. Pod koniec zabiegu skóra jest poddawana zabiegowi masowania, co pozwala na stopniowe wyrównanie temperatury ciała. Zabieg nie jest bolesny. Zaleca się łączyć kriolipolizę z endermologią w celu równomiernej redukcji tkanki tłuszczowej oraz zminimalizowania obrzęku.

Postępowanie pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu skóra na obszarze poddawanym zabiegowi może być zaczerwieniona. Pomimo to zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można natychmiast powrócić do codziennej aktywności. Najważniejsze zalecenia pozabiegowe dotyczą przyjmowania dużych ilości wody – co najmniej dwóch – trzech litrów dziennie. Przez dwa dni po zabiegu niewskazana jest aktywność fizyczna, zalecane jest natomiast wykonanie raz w tygodniu zabiegu drenażu limfatycznego. W ciągu czterech tygodni po zabiegu należy pamiętać o unikaniu opalania, a także wykonywania zabiegów rozgrzewających.

Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, nie oddziałującym w negatywny sposób na skórę czy narządy wewnętrzne.

Jakie są efekty kriolpolizy Clatuu Alpha?

Aby uzyskać spektakularne efekty odchudzające, bardzo często wystarczy wykonać jeden zabieg. Jednorazowe wykonanie zabiegu może prowadzić do zredukowania około 25 – 45% tkanki tłuszczowej na obszarze poddawanym zabiegowi. Maksymalnie na jednym zabiegu można wykonać 6 przyłożeń głowicy w różne partie ciała co pozwala uzyskać efekt odchudzenia kilku partii ciała jednocześnie. Po około 2-3 miesięcy można wykonać zabieg ponownie.

Pierwsze efekty kriolipolizy CLATUU można ocenić po dwóch-trzech tygodniach po zabiegu, a na efekt ostateczny należy poczekać jeden do dwóch miesięcy. W tym czasie następuje rozpad komórek tłuszczowych, a także ich usuwanie z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego oraz wątroby. Efektem kriolipolizy CLATUU jest wyszczuplenie wybranych partii ciała, a także ujędrnienie skóry i wzmocnienie jej struktury. Pozwala to na kompleksowe wymodelowanie sylwetki. Aby efekty kriolipolizy były trwałe, konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety i regularna aktywność fizyczna. Efekt zabiegu jest stały (podobnie do liposukcji). Komórki tłuszczowe są niszczone a nie obkurczane.

Przeciwwskazania do kriolipolizy

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu kriolipolizy. Przede wszystkim – zabieg nie jest wskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Obecność ran czy infekcji skórnych na obszarze poddawanym zabiegowi także wyklucza możliwość wykonania zabiegu kriolipolizy. Kolejne przeciwwskazania to zaburzenia pracy wątroby i nerek, zaawansowana cukrzyca, nowotwory, epilepsja. Zabieg nie jest wykonywany u osób posiadających rozrusznik serca.

Kriolipoliza Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Kriolipoliza Clatuu Alpha
Jedno przyłożenie (1 głowica) 800
Dwa przyłożenia (2 głowice) 1500
trzy przyłożenia 2100
cztery przyłożenia 2600
5 przyłożeń 3100
6 przyłożeń 3600
Cena przyłożeń dotyczy zabiegu wykonanego w ten sam dzień

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję