Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu?
Wiele osób, które skutecznie zrzuciły zbędne kilogramy, boryka się z problemem luźnej, nieestetycznej skóry. Kiedyś pozbyciu się dużej ilości tkanki tłuszczowej zawsze towarzyszyło pogorszenie wyglądu skóry, ale wraz ze zwiększeniem dostępności zabiegów medycyny estetycznej problem przestał istnieć. Nowoczesne gabinety oferują bezpieczne, małoinwazyjne i bardzo skuteczne zabiegi, które pozwalają przywrócić nienaganny wygląd skóry. Mowa o zabiegach ujędrniających i wygładzających, przywracających prawidłową architekturę skóry po odchudzaniu. Dzięki odpowiedniemu planowi pielęgnacyjnemu można nie tylko uelastycznić obwisła skórę, ale także poprawić jakość sylwetki, gdyż niektóre z zabiegów pozwalają na jednoczesną redukcję cellulitu czy depozytów tkanki tłuszczowej.
Dlaczego skóra po odchudzaniu jest obwisła?
Osoby doświadczające nadwagi czy otyłości mają rozciągniętą skórę, co wynika z przystosowania skóry do powiększających się wymiarów ciała. Taka skóra traci elastyczność, jest narażona na powstawanie rozstępów, widoczny jest pod nią cellulit. Redukcji masy ciała towarzyszy umiarkowane kurczenie się skóry, zatem osoby o niewielkiej nadwadze, które zrzucają małą ilość kilogramów i robią to stopniowo, mogą nie doświadczać pogorszenia wyglądu skóry. Jednak osoby ze znaczną nadwagą, które szybko pozbywają się dużej ilości tkanki tłuszczowej, z pewnością zauważą nadmiar luźnej, obwisłej skóry. Taka wiotka skóra zaburza wygląd całej sylwetki, psując bardzo często efekt estetyczny uzyskany w związku z utratą nadmiarowych kilogramów. Wówczas nie pomoże domowa pielęgnacja skóry po odchudzaniu – konieczna jest pomoc w specjalistycznej klinice medycyny estetycznej.
Jakie zabiegi na skórę po odchudzaniu sprawdzają się najlepiej?
Nowoczesne technologie wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej pozwalają wzmocnić strukturę skóry i przywrócić jej nienaganny wygląd. Wykonanie serii kilku zabiegów pozwala pożegnać się z wiotką, nieestetyczną wiotką skórą i uzyskać efekt liftingu skóry.
Ujędrnienie skóry po odchudzaniu możliwe jest dzięki wykonaniu całkowicie nieinwazyjnych zabiegów, nie przerywających ciągłości skóry lub z wykorzystaniem minimalnie inwazyjnych zabiegów. Do grupy tych pierwszych zaliczyć można m. in. zabiegi endermologii oraz Accent Prime. Endermologia to zaawansowany masaż skóry i tkanki podskórnej, wykonywany w celu ujędrnienia skóry oraz usprawnienia krążenia krwi i limfy. Accent Prime wykorzystuje technologię fal radiowych i fal ultradźwiękowych, dzięki czemu pozwala na jednoczesne ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu i wyszczuplenie.
Inne zabiegi cechują się minimalną inwazyjnością i sprowadzają się do generowania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, dzięki czemu aktywowane są procesy regeneracji. Mikrouszkodzenia skóry mogą być wywołane laserem, który emituje wiązkę o określonej długości fali lub na drodze nakłuwania skóry. Niekiedy nakłuwaniu skóry towarzyszy wprowadzanie w jej głąb rozmaitych związków aktywnych. W celu ujędrnienia skóry na drodze jej nakłuwania wykorzystujemy takie zabiegi jak radiofrekwencja mikroigłowa, Dermapen czy stymulatory. Proces nakłuwania prowadzi do inicjowania procesów bioodnowy skóry, przede wszystkim – do nasilonej syntezy włókien kolagenowych oraz ich obkurczania. A im więcej włókien kolagenu w skórze, tym skóra staje się mocniejsza. Przebudowa struktury skóry oznacza jej wzmocnienie, pogrubienie, redukcję rozstępów. W ten sposób możliwe jest przywrócenie skórze sprężystości i jej wygładzenie, dzięki czemu skóra odzyskuje nienaganny wygląd, podkreślając efekty odchudzania.
Jaki jest przebieg zabiegów na obwisłą skórę po odchudzaniu?
Zabiegi ujędrniające skórę po odchudzaniu można wykonywać po zakończonej kuracji odchudzającej, jak i w jej trakcie. Profesjonalne zabiegi zawsze poprzedzone są konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej lub certyfikowanym kosmetologiem, który proponuje indywidualny plan zabiegowy i wyklucza obecność przeciwwskazań. Zabiegi na obwisła skórę po odchudzaniu mogą być wykonywane pojedynczo lub mogą być umiejętnie łączone, co pozwala na zwiększenie efektywności terapii. Przykładem takiej łączonej terapii ujędrniającej skórę jest np. wykonanie zabiegów laserem frakcyjnym oraz uzupełnienie terapii radiofrekwencją mikroigłową. Terapię zakończyć można zabiegami endermologii. Dzięki takiemu łączeniu zabiegów możliwe jest zintensyfikowanie procesów pobudzenia kolagenu i elastyny. Usprawniamy w te sposób regeneracji skóry, Inicjujemy powstawania nowych naczyń krwionośnych, a także aktywujemy krążenia krwi i drenażu limfatycznego. Efektem jest mocna i elastyczna skóra, doskonale utleniona i ukrwiona, pozbawiona drobnych zmarszczek i rozstępów, a także wiotkości.
Bez względu na to, czy wykonujemy jeden rodzaj zabiegów czy terapia łączona, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Każdy zabieg inicjuje procesy przebudowy skóry, a najlepszy efekt osiągamy, gdy procesy te podtrzymywane są przez odpowiednio długi czas. Zazwyczaj kilkukrotne powtórzenie zabiegu pozwala na uzyskanie spektakularnego wygładzenia i ujędrnienia skóry. Oczywiście zabiegi możemy powtarza w razie potrzeby. Przy dalszej redukcji masy ciała lub wraz z upływem czasu, gdy na skórze ciała pojawiają się oznaki starzenia warto powtórzyć kuracje. Zabiegi na wiotką skórę wykonuje się także profilaktycznie, aby zapobiegać pogorszeniu się kondycji skóry.