fbpx

Dlaczego warto powtarzać zabiegi laserowe raz do roku?

twarz po zabiegach odmładzających

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się z roku na rok stale rosnącą popularnością. Szczególnie chętnie wykonywane są  mało inwazyjne zabiegi, nie wymagające użycia skalpela i długotrwałej rekonwalescencji. Takimi zabiegami są te z wykorzystaniem lasera. Odkąd lasery zaadaptowane zostały na potrzeby medycyny estetycznej i kosmetologii, zabiegi odmładzające twarz i ciało zyskały nową jakość. Zarówno zastosowanie lasera frakcyjnego ablacyjnego, jak i nieablacyjnego zapewnia spektakularne efekty w zakresie remodelingu, ujędrniania i kompleksowego odmładzania skóry. Warto jednak pamiętać o tym, że wykonanie pojedynczego zabiegu laserowego to za mało. Uzyskanie doskonałego efektu możliwe jest po wykonaniu serii zabiegów laserowych na twarz i ciało, zaś podtrzymaniu efektów sprzyja powtarzanie zabiegu raz do roku.

Zabiegi laserowe – najskuteczniejsze odmładzanie i upiększanie

Laserowe odmładzanie twarzy, modelowanie sylwetki, depilacja laserowa czy usuwanie blizn i rozstępów to najważniejsze zastosowania laserów w medycynie estetycznej i kosmetologii. Najważniejszy podział laserów wykorzystywanych w zabiegach upiększających i anti – aging to podział na lasery ablacyjne i nieablacyjne. Laser nieablacyjny nie przerywa ciągłości skóry, zaś jego działanie sprowadza się do wywołania efektu termicznego w głębszych warstwach skóry. Emitowane przez laser światło podczerwone podgrzewa włókna kolagenowe i elastynowe, prowadząc do ich skrócenia. Co zyskujemy stosując takie zabiegi laserowe na twarz? Efekty to ujędrnienie skóry, jej rozjaśnienie, redukcja zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy. Z kolei laser ablacyjny to laser o nieco bardziej inwazyjnym działaniu. Emitowane przez laser mikrowiązki prowadzą do powstania mikroskopijnej wielkości uszkodzeń skóry, otoczonych zdrową tkanką. Uszkodzenia te stanowią dla skóry impuls do nasilonych procesów regeneracyjnych. Efektem jest odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym, usuwanie blizn potrądzikowych czy przebarwień, redukcja rozszerzonych porów skórnych. Z kolei zabiegi wykonywane na ciele umożliwiają m. in. pozbycie się rozstępów czy blizn.

 

Jak często wykonywać zabiegi z wykorzystaniem lasera?

Laserowe odmładzanie twarzy i ciała, laser na naczynka czy przebarwienia, zabiegi laserowe redukujące rozstępy – wszystkie te procedury przynoszą spektakularne efekty. Warunkiem jest przeprowadzenie pełnej terapii, która obejmuje zazwyczaj kilka zabiegów. Umożliwia to kompleksową regenerację i remodeling skóry, zwiększenie jej gęstości i jędrności, fotoodmładzanie. Ile zabiegów jest niezbędnych dla uzyskania najlepszego efektu? Zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, co jest konieczne dla osiągniecia nienagannego wyglądu skóry. A w jakich odstępach czasowych wykonywać zabiegi laserem? Cykl regeneracji komórek trwa około miesiąca, zatem nie należy wykonywać zabiegów częściej. Zalecana częstotliwość to 4 – 6 tygodni.

Wykonanie serii zabiegów zapewnia zauważalną poprawę wyglądu skóry, jednak laser nie ma możliwości zahamowania procesów starzenia się skóry, a jedynie niweluje jego oznaki. Dla zachowania nienagannego wyglądu konieczne jest zatem powtarzanie zabiegów raz do roku. Umożliwia to regularne usuwanie pojawiających się na nowo defektów skórnych, a także przywrócenie skórze elastyczności, która maleje fizjologicznie wraz z wiekiem. Regularne wykonywanie zabiegów laserowych skutecznie rozprawi się z takimi niechcianymi zmianami na twarzy i ciele jak:

– przebarwienia posłoneczne i o innym podłożu

– zmarszczki i bruzdy

– rozszerzone pory

– poszerzone naczynka

– trądzik i blizny potrądzikowe

– rozstępy

– utrata gęstości i jędrności skóry

Dzięki temu możliwe jest znaczące spowolnienie procesów starzenia się skóry oraz utrzymanie pożądanego owalu twarzy – i to bez użycia skalpela czy innych inwazyjnych metod.

Także w przypadku laserowego usuwania owłosienia zabieg przypominający to konieczność. Raz na rok czy dwa lata dobrze jest powtórzyć zabieg. Wynika to z faktu, że seria zabiegów depilacji laserowej umożliwia usunięcie około 90% włosków, zawsze jednak pozostaje niewielki odsetek owłosienia, które nie zostanie usunięte. Wynika to z niesynchronicznego przebiegu cyklu włosów i braku możliwości usunięcia wszystkich włosków z określonego obszaru skóry.

Zobacz również:

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynekRozszerzona naczynka i rumień to częste defekty kosmetyczne, z którymi można skutecznie walczyć przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej. Ma to na celu nie tylko zredukowanie już widocznych naczynek, ale także profilaktykę rozwoju bardziej zaawansowanych zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty. Najskuteczniejsze zabiegi to laserowe zamykanie naczynek z użyciem lasera Harmony Dye – VL.

Zamykanie naczynek Kraków - wskazania

Zamykanie naczynek laserem Dye VL umożliwia skuteczne usunięcie rozszerzonych naczynek, a także przebarwień. Wiązka światła emitowanego przez laser może być bowiem pochłaniana zarówno przez hemoglobinę (barwnik krwinek czerwonych), jak i melaninę (barwnik skóry). Najważniejsze zalety laserowego zamykania naczynek to: - możliwość kompleksowego fotoodmładzania skóry - krótki czas trwania zabiegu - niewielka inwazyjność zabiegu - minimalne ryzyko poparzeń skóry - możliwość usuwania nawet rozległych zmian (naczyniaki) - szybko zauważalne efekty terapii
W skrócie
Cena: od 300 pln
Optymalna ilość zabiegów: 3-4
Efekty: natychmiastowe
Czas trwania zabiegu: 30-60 min
Rumień: tak
Naczyniaki: tak
Trądzik różowaty: tak

Zamykanie naczynek Kraków -przebieg zabiegu

Zabieg usuwania naczynek laserem Harmony Dye – VL sprowadza się do przykładania głowicy lasera do obszarów skóry dotkniętych naczynkami czy przebarwieniami. Emitowana wiązka oddziałuje na hemoglobinę – barwnik erytrocytów, czyli krwinek czerwonych przepływających przez rozszerzone naczynka krwionośne. Generowany przez laser efekt termiczny prowadzi do obkurczenia naczynek i ich obumierania, co umożliwia trwałe usuwanie takich zmian skórnych. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i nieco obrzęknięta, proces gojenia się skóry trwa kilka dni. Najlepiej leczeniu laserem poddają się niewielkie naczynka, które powstały niedawno. Utrwalone zmiany naczynkowe mogą wymagać wykonania większej liczby zabiegów laserowego zamykania naczynek. Dla uzyskania spektakularnego efektu zalecane jest wykonanie serii 3 – 4 zabiegów. Zabieg może być bolesny, jednak zastosowanie innowacyjnego systemu chłodzącego redukuje dyskomfort odczuwalny podczas zabiegu.

Zamykanie naczynek Kraków - przeciwwskazania

Zamykanie naczynek na twarzy, szyi czy dekoltu nie powinno być wykonywane na opalonej skórze, zatem na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z ekspozycji na słońce. Twarz jest szczególnie wyeksponowana na promienie słoneczne dlatego nie poleca się zabiegu latem. Ponadto niewskazane jest stosowanie jakichkolwiek preparatów fotouczulających. Natomiast zalecenia pozabiegowe sprowadzają się do unikania opalania przez miesiąc. Nie wolno korzystać z sauny czy basenu, ponadto w pierwszych dniach po zabiegu nie należy korzystać z kosmetyków na bazie alkoholu.

Rozszerzona naczynka i rumień to częste defekty kosmetyczne, z którymi można skutecznie walczyć przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej. Ma to na celu nie tylko zredukowanie już widocznych naczynek, ale także profilaktykę rozwoju bardziej zaawansowanych zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty....

Zobacz więcej

Laserowe Usuwanie Blizn i Rozstępów Kraków

laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów to najskuteczniejsza i najbardziej efektywna metoda zniwelowania, zredukowania lub całkowitego usunięcia problemu, jakimi są blizny i rozstępy. Jedynym sposobem działania jest laser frakcyjny ablacyjny Er:YAG lub laserem CO2. Chodź można znaleźć na rynku zabiegi usuwania...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję