Rewitalizacja skóry – Zabiegi rewitalizujące i odmładzające

data publikacji:
data aktualizacji:

rewitalizacja skóryWraz z wiekiem na skórze pojawiają się zmiany związane z naturalnymi procesami starzenia, chorobami przewlekłymi, złą dietą czy ekspozycją na promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenia. Zmarszczki, wiotkość, przebarwienia, zmęczony wygląd to problemy, które dotyczą w pewnym momencie większości osób i mogą niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Nasza skóra od czasu do czasu wymaga więc gruntownego zatroszczenia się o nią i jednocześnie zawalczenia o nasz własny komfort. Jest to możliwe dzięki zabiegom rewitalizacji skóry.

Co to jest rewitalizacja skóry?

Rewitalizacja skóry obejmuje różne zabiegi medycyny estetycznej o działaniu ochronnym, odżywczym i odmładzającym. Ma na celu przywrócenie prawidłowych funkcji skóry takich jak elastyczność, jędrność, gęstość i nawilżenie. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu metod powodujących głęboką przebudowę skóry. Rewitalizacja jest holistycznym podejściem do pielęgnacji, ponieważ wpływa na procesy biologiczne zachodzące w skórze na poziomie komórkowym, takie jak synteza kolagenu i elastyny, wydzielanie cytokin i regeneracja komórek. Rewitalizacji można poddawać różne obszary ciała. A więc nie tylko twarz, ale także dekolt, szyję, dłonie czy okolice intymne.

Rewitalizacja skóry – dla kogo?

Rewitalizacja skóry jest skierowana do wszystkich osób, które chcą poprawić stan swojej skóry. Warto poddać się jej w celu redukcji oznak starzenia na twarzy lub w innych obszarach ciała. Sprawdzi się zatem u klientek zauważających u siebie zmarszczki, worki i cienie pod oczami, opadnięte policzki i pogłębione bruzdy nosowo-wargowe. Rewitalizacja skóry jest poza tym doskonałą formą profilaktyki przeciwstarzeniowej, dlatego coraz częściej poddają się jej osoby młode jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Oprócz tego poprzez rewitalizację jesteśmy w stanie łagodzić uciążliwe dolegliwości skórne takie jak zmiany trądzikowe, tłusta cera, pękające naczynka i przebarwienia posłoneczne. Rewitalizacja skóry jest rekomendowana osobom chronicznie zmęczonym i żyjącym w stresie, ponieważ te stany bardzo szkodliwie wpływają na kondycję skóry.

Podsumowując, wskazania do rewitalizacji skóry są następujące:

  • zmarszczki
  • worki i cienie pod oczami
  • opadnięte policzki
  • wiotka skóra
  • zapadnięta twarz
  • plamy starcze
  • przebarwienia posłoneczne
  • zmiany trądzikowe
  • pękające naczynka (teleangiektazje)
  • zmęczona twarz
  • ziemista cera
  • oznaki starzenia w okolicach intymnych

Rewitalizacja skóry laserem

Bardzo skuteczną metodą rewitalizacji skóry są zabiegi laserem frakcyjnym. W tym przypadku najlepiej sprawdza się nowoczesny laser Er:Yag, a nie laser CO2 obecny w większości gabinetów. Należy więc skorzystać z usług kliniki medycyny estetycznej, która dysponuje odpowiednim sprzętem. Laser erbowo-yagowy emituje mikrowiązki promieniowania o długości fali 2940 nm, powodując w miejscu przyłożenia głowicy selektywne odparowywanie wody w naskórku i skórze właściwej. Wskutek tego dochodzi do powstawania kontrolowanych mikrouszkodzeń, które zapoczątkowują procesy regeneracji komórkowej, przebudowy skóry oraz syntezy kolagenu i włókien elastynowych. Jednocześnie laser osłabia działanie enzymów rozkładających macierz międzykomórkową, co jest kluczowe w utrzymaniu prawidłowej budowy tkanki łącznej. W przypadku zabiegów laserem iPIXEL dostępnym w naszej klinice odbudowa skóry jest jeszcze szybsza i bardziej efektywna ze względu na ultraprecyzyjną technologię. Najlepszym czasem na rewitalizację skóry laserem Er:Yag jest jesień i zima ze względu na mniejszą ekspozycję słoneczną. Ochrona przed promieniowaniem UV jest w okresie rekonwalescencji kluczowa.

Inne zabiegi na rewitalizację skóry

Bardzo dobre efekty w rewitalizacji skóry można uzyskać poprzez zabiegi dermapen. Jest to metoda polegająca na nakłuwaniu skóry bardzo cienkimi igiełkami z częstotliwością do 1300 razy na sekundę. Zabieg mikronakłuwania zapoczątkowuje szereg niezwykle korzystnych zmian prowadzących do rewitalizacji naskórka i skóry właściwej. Wzmaga się synteza kolagenu kluczowego dla utrzymania gęstości skóry i redukcji zmarszczek. Dodatkowo komórki tkanki łącznej są stymulowane do wydzielania czynników prowzrostowych umożliwiających regenerację i odżywienie skóry. Poprawie ulega również mikrokrążenie. W trakcie zabiegu dermapenem na skórę podawane są preparaty odżywcze, co potęguje rewitalizujące efekty mikronakłuwania.

Podczas zabiegów rewitalizacji skóry stosuje się także stymulatory tkankowe. Są to preparaty odznaczające się biologiczną aktywnością, dzięki czemu niezwykle efektywnie modyfikują procesy fizjologiczne w komórkach skóry. Jakie stymulatory wykorzystuje się w rewitalizacji skóry? Na przykład Profhilo, czyli preparat o najwyższym na świecie stężeniu kwasu hialuronowego. Jest to jednocześnie wypełniacz zmarszczek i stymulator procesów naprawczych. Z kolei Nucleofill zawiera naturalne polinukleotydy, czemu zawdzięcza swoje silne działanie odżywcze, nawilżające i antyoksydacyjne. Dzięki pobudzaniu syntezy naturalnego kwasu hialuronowego i włókien sprężystych również ma również efekt przeciwzmarszczkowy. Rewitalizujące i liftingujące działanie na skórę wywiera też stymulator kolagenowy Karisma Kolagen. Podczas zabiegów mezoterapii igłowej, która również jest cenioną metodą rewitalizacji, można podawać do skóry koktajle o specjalnie dostosowanym składzie, na przykład z kwasem hialuronowym, koenzymami, aminokwasami czy glicerolem. Wspomagająco do rewitalizacji i regeneracji skóry czasem stosuje się osocze i fibrynę bogatopłytkową.

Jakie są efekty rewitalizacja skóry?

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegach rewitalizacji skóry? Przede wszystkim poprawia się jędrność, elastyczność i gładkość skóry. Skóra wydaje się młodsza, bardziej promienna i witalna. Zmniejsza się widoczność zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych. Zabiegi mogą być też pomocne w wyrównaniu owalu twarzy. Rewitalizacja pozwala ponadto na poprawę stanu cery, redukcję zmian trądzikowych i wyrównanie kolorytu. Rezultaty rewitalizacji skóry laserem, dermapenem czy biostymulatorami są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak dla uzyskania pełnych efektów zalecane jest powtórzenie zabiegów. Tuż po zabiegach skóra jest zaczerwieniona i łuszcząca się, jednak objawy te samoistnie ustępują w ciągu kilku – kilkunastu dni.

Rewitalizacja okolic intymnych

Skóra okolic intymnych wraz z wiekiem również podlega zmianom, co może powodować dyskomfort i odbierać pewność siebie. Procesy starzenia prowadzą do utraty sprężystości i jędrności skóry w tym obszarze. Naturalnie dochodzi także do ciemnienia skóry warg sromowych, okolicy odbytu i pachwin. Na szczęście istnieje sposób, żeby przywrócić okolicom intymnym piękny, młody wygląd. Odpowiedzią jest rewitalizacja okolic intymnych. W tym celu należy poddać się laserowemu wybielaniu okolic intymnych. Zabiegi laserem iPIXEL (resurfacing) przynoszą doskonałe rezultaty, ponieważ widocznie poprawiają koloryt okolic intymnych, a także inicjują korzystne zmiany w głębokich partiach skóry. W efekcie wargi sromowe, okolica odbytu i pachwiny są odmłodzone, jaśniejsze i bardziej jędrne.

Ile kosztuje rewitalizacja skóry?

Cena rewitalizacji skóry jest zależna od zastosowanych metod, ilości zabiegów oraz tego, jakie partie ciała są poddawane rewitalizacji.