Rewitalizacja skóry Kraków

rewitalizacja skóry

Co to jest rewitalizacja skóry?

Rewitalizacja skóry to holistyczne podejście do stymulacji procesów naprawczych skóry. Celem jest poprawa jakości naszej skóry, zagęszczenie, przywrócenie nawilżenia oraz napięcia. Często zdarza się, iż klientki chcąc poprawić swój wygląd  poprzez zabiegi bardziej inwazyjne, jak na przykład nici liftingujące PDO które najlepiej likwidują chomiki lub eliminują drugi podbródek. W rzeczywistości jednak ich skóra nie nadaję się do takiego zabiegu ze względu na potencjalne powikłania tak jak prześwitujące nici pod skórą lub przebicie skóry przez nić co może się zdarzyć kilka dni po takim zabiegu. W takich przypadkach lekarz powinien odmówić wykonania zabiegu dopóki nie zrobi się terapie odnowy/rewitalizacji skóry. Rewitalizacje skóry możemy uzyskać serią zabiegów laserowych, osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapią igłową a najlepsze efekty są kiedy taka terapia jest łączona.

Dla kogo?

Zabiegi rewitalizacji skóry  można zacząć robić w zasadzie od około 20 roku życia w celach profilaktyki skóry ale szczególnie zainteresowane powinny być osoby, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, zredukować objawy starzenia się i poprawić kondycję skóry. Dużą poprawę zauważą  osoby skarżące się na zmiany potrądzikowe, przebarwienia, worki lub zasinienia pod oczami, obwisłą skórę, teleangiektazje (pajączki naczyniowe), uszkodzenia posłoneczne lub nadmierne rogowacenie naskórka.

Nasza skóra nieustannie narażona jest na negatywny wpływ takich czynników, jak: zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Również nieprawidłowy sposób pielęgnacji i długotrwałe narażanie skóry na agresywne środki myjące działa niekorzystnie na kondycję naszej skóry. Cera poddana wpływowi tych czynników jest odwodniona, ściągnięta, podrażniona, niedotleniona, poszarzała. Wymaga dostarczenia do jej głębszych warstw substancji odżywczych, kwasu hialuronowego, aminokwasów oraz minerałów, które są niezbędne dla jej prawidłowego funkcjonowania.

Wraz z wiekiem poziom wody w organizmie zmniejsza się, maleje  zdolność regeneracji naskórka i substancji odpowiedzialnych za jędrność, koloryt, napięcie i nawilżenie skóry spada.  W efekcie zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Pierwsze zmarszczki to jednak nie powód do załamania, a jedynie sygnał, że trzeba zadziałać w odpowiedni sposób.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków