fbpx

Naczyniaki Kraków

naczyniaki

Czy można usunąć?

Nieprawidłowo rozszerzone naczynia krwionośne stanowią częsty problem kosmetyczny. Niewielkie naczynka czy bardziej rozległe naczyniaki mogą pojawić się na dowolnym obszarze skóry, jednak szczególnie problematyczne są te zmiany skórne, które są najbardziej widoczne. Mowa o naczynkach na twarzy, które mogą negatywnie rzutować na wygląd i samopoczucie. Trudno jest zamaskować wspomniane zmiany makijażem, warto natomiast zdecydować się na wykonanie profesjonalnych zabiegów usuwających naczynka.

Usuwanie naczyniaków wyłącznie w klinice medycyny estetycznej

Naczynka i naczyniaki to zmiany skórne, wynikające z nadmiernego rozszerzenia światła naczyń. Wówczas na skórze zauważalne są zaczerwienienia – przez skórę prześwituje przepływająca przez poszerzone naczynia krwionośne. W przypadku rozszerzonych naczynek (teleangiektazji) czynnikami wyzwalającymi poszerzenie światła naczyń krwionośnych mogą być: stres, niewłaściwa dieta, a także zaburzenia hormonalne czy problemy zdrowotne. Natomiast naczyniaki, czyli rozległe zmiany naczyniowe związane są z nieprawidłową budową naczyń krwionośnych. Skuteczną metodą na walkę z teleangiektazjami i naczyniakami są zabiegi zamykania naczynek. Jaka metoda jest najlepsza?
Usuwanie naczynek laserem to niezwykle skuteczna metoda na trwałe pozbycie się tych nieestetycznych zmian. Usuwanie naczyniaków laserem prowadzi do zwężenia światła naczynek krwionośnych i redukcji zaczerwienień. W celu usuwania naczyniaków laserem mogą być stosowane rozmaite rodzaje laserów, np. laser CO2 a także lasery frakcyjne ablacyjne oraz nieablacyjne. Doskonałe efekty zabiegu laserowego zamykania naczynek zapewnia laser Alma Harmony XL Pro Dye-VL.

Zamykanie naczynek – laser Dye VL
Działanie lasera Alma Harmony XL Pro Dye-VL sprowadza się do emitowania wiązki światła o długości 500 – 600 nm. Dzięki innowacyjnemu systemowi, który umożliwia bezbłędne identyfikowanie pigmentów w skórze, wiązka lasera trafia jedynie tam, gdzie powinna. Oznacza to, że laser Dye VL nie oddziałuje na pigmenty skóry generując jej poparzenia, jest natomiast wybiórczo pochłaniany przez barwnik krwi – hemoglobinę. Dzięki temu dochodzi do zjawiska selektywnej fototermolizy i obkurczenia naczynek krwionośnych. Laser umożliwia zatem bezpieczne i skuteczne zamykanie naczynek na twarzy, a także innych w innych obszarach ciała.
Laser Dye VL redukuje następujące zmiany skórne:
– teleangiektazje
naczyniaki płaskie, naczyniaki gwiaździste i naczyniaki rubinowe
– rumień
– trądzik różowaty
Ponadto laser Alma Harmony umożliwia usuwanie przebarwień – a co więcej, podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie zarówno zmian pigmentacyjnych, jak i naczyniowych.
Co warto wiedzieć o zabiegu laserowego zamykania naczynek? Wykorzystanie lasera Dye VL sprowadza się do przykładania głowicy aparatu do wybranych obszarów skóry. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej oraz innowacyjnego systemu chłodzącego zminimalizowana zostaje bolesność odczuwalna podczas zabiegu. A co się dzieje ze skórą po wykonaniu procedury zamykania naczynek laserem? Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, objawy te ustępują jednak samoistnie do dwóch dni po zabiegu. Efekt redukcji naczynek zauważalny jest już po pierwszym zabiegu, niekiedy jednak konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów laserowego zamykania naczynek.

Zobacz również:

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynekRozszerzona naczynka i rumień to częste defekty kosmetyczne, z którymi można skutecznie walczyć przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej. Ma to na celu nie tylko zredukowanie już widocznych naczynek, ale także profilaktykę rozwoju bardziej zaawansowanych zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty. Najskuteczniejsze zabiegi to laserowe zamykanie naczynek z użyciem lasera Harmony Dye – VL.

Zamykanie naczynek Kraków - wskazania

Zamykanie naczynek laserem Dye VL umożliwia skuteczne usunięcie rozszerzonych naczynek, a także przebarwień. Wiązka światła emitowanego przez laser może być bowiem pochłaniana zarówno przez hemoglobinę (barwnik krwinek czerwonych), jak i melaninę (barwnik skóry). Najważniejsze zalety laserowego zamykania naczynek to: - możliwość kompleksowego fotoodmładzania skóry - krótki czas trwania zabiegu - niewielka inwazyjność zabiegu - minimalne ryzyko poparzeń skóry - możliwość usuwania nawet rozległych zmian (naczyniaki) - szybko zauważalne efekty terapii
W skrócie
Cena: od 300 pln
Optymalna ilość zabiegów: 3-4
Efekty: natychmiastowe
Czas trwania zabiegu: 30-60 min
Rumień: tak
Naczyniaki: tak
Trądzik różowaty: tak

Zamykanie naczynek Kraków -przebieg zabiegu

Zabieg usuwania naczynek laserem Harmony Dye – VL sprowadza się do przykładania głowicy lasera do obszarów skóry dotkniętych naczynkami czy przebarwieniami. Emitowana wiązka oddziałuje na hemoglobinę – barwnik erytrocytów, czyli krwinek czerwonych przepływających przez rozszerzone naczynka krwionośne. Generowany przez laser efekt termiczny prowadzi do obkurczenia naczynek i ich obumierania, co umożliwia trwałe usuwanie takich zmian skórnych. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i nieco obrzęknięta, proces gojenia się skóry trwa kilka dni. Najlepiej leczeniu laserem poddają się niewielkie naczynka, które powstały niedawno. Utrwalone zmiany naczynkowe mogą wymagać wykonania większej liczby zabiegów laserowego zamykania naczynek. Dla uzyskania spektakularnego efektu zalecane jest wykonanie serii 3 – 4 zabiegów. Zabieg może być bolesny, jednak zastosowanie innowacyjnego systemu chłodzącego redukuje dyskomfort odczuwalny podczas zabiegu.

Zamykanie naczynek Kraków - przeciwwskazania

Zamykanie naczynek na twarzy, szyi czy dekoltu nie powinno być wykonywane na opalonej skórze, zatem na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z ekspozycji na słońce. Twarz jest szczególnie wyeksponowana na promienie słoneczne dlatego nie poleca się zabiegu latem. Ponadto niewskazane jest stosowanie jakichkolwiek preparatów fotouczulających. Natomiast zalecenia pozabiegowe sprowadzają się do unikania opalania przez miesiąc. Nie wolno korzystać z sauny czy basenu, ponadto w pierwszych dniach po zabiegu nie należy korzystać z kosmetyków na bazie alkoholu.

Rozszerzona naczynka i rumień to częste defekty kosmetyczne, z którymi można skutecznie walczyć przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej. Ma to na celu nie tylko zredukowanie już widocznych naczynek, ale także profilaktykę rozwoju bardziej zaawansowanych zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty....

Zobacz więcej

Laserowe Zamykanie Naczynek i Usuwanie Przebarwień Kraków

laserowe usuwanie przebarwien i zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję