Naczyniaki

data publikacji:
data aktualizacji:

naczyniakiNieprawidłowo rozszerzone naczynia krwionośne stanowią częsty problem kosmetyczny. Niewielkie naczynka czy bardziej rozległe naczyniaki mogą pojawić się na dowolnym obszarze skóry, jednak szczególnie problematyczne są te zmiany skórne, które są najbardziej widoczne. Mowa o naczynkach na twarzy, które mogą negatywnie rzutować na wygląd i samopoczucie. Trudno jest zamaskować wspomniane zmiany makijażem, warto natomiast zdecydować się na wykonanie profesjonalnych zabiegów usuwających naczynka.

Czy można usunąć naczyniaki?

Naczynka i naczyniaki to zmiany skórne, wynikające z nadmiernego rozszerzenia światła naczyń. Wówczas na skórze zauważalne są zaczerwienienia – przez skórę prześwituje przepływająca przez poszerzone naczynia krwionośne. W przypadku rozszerzonych naczynek (teleangiektazji) czynnikami wyzwalającymi poszerzenie światła naczyń krwionośnych mogą być: stres, niewłaściwa dieta, a także zaburzenia hormonalne czy problemy zdrowotne. Natomiast naczyniaki, czyli rozległe zmiany naczyniowe związane są z nieprawidłową budową naczyń krwionośnych. Skuteczną metodą na walkę z teleangiektazjami i naczyniakami są zabiegi laserowego usuwania naczyniaków. Jaka pozbyć się naczyniaka?
Usuwanie naczyniaka laserem to niezwykle skuteczna metoda na trwałe pozbycie się tych nieestetycznych zmian. Usuwanie naczyniaków laserem prowadzi do zwężenia światła naczynek krwionośnych i redukcji zaczerwienień.  Doskonałe efekty zabiegu laserowego zamykania naczyniaków zapewnia laser technologia DYE.

Usuwanie naczyniaków – przebieg zabiegu

Działanie lasera  Dye-VL sprowadza się do emitowania wiązki światła o długości 500 – 600 nm. Dzięki innowacyjnemu systemowi, który umożliwia bezbłędne identyfikowanie pigmentów w skórze, wiązka lasera trafia jedynie tam, gdzie powinna. Oznacza to, że laser Dye VL nie oddziałuje na pigmenty skóry generując jej poparzenia, jest natomiast wybiórczo pochłaniany przez barwnik krwi – hemoglobinę. Dzięki temu dochodzi do zjawiska selektywnej fototermolizy i obkurczenia naczynek krwionośnych. Laser umożliwia zatem bezpieczne i skuteczne zamykanie naczynek na twarzy, a także innych w innych obszarach ciała.
Technologia DYE redukuje następujące zmiany skórne:

  • teleangiektazje
  • naczyniaki płaskie, naczyniaki gwiaździste i naczyniaki rubinowe
  • rumień
  • trądzik różowaty

Ponadto laser umożliwia usuwanie przebarwień – a co więcej, podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie zarówno zmian pigmentacyjnych, jak i naczyniowych.
Co warto wiedzieć o zabiegu? Wykorzystanie lasera Dye VL sprowadza się do przykładania głowicy aparatu do wybranych obszarów skóry. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej oraz innowacyjnego systemu chłodzącego zminimalizowana zostaje bolesność odczuwalna podczas zabiegu. A co się dzieje ze skórą po wykonaniu procedury? Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, objawy te ustępują jednak samoistnie do dwóch dni po zabiegu. Efekt redukcji naczyniaków zauważalny jest już po pierwszym zabiegu, niekiedy jednak konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów.