Naczyniaki Kraków

naczyniaki

Czy można usunąć?

Nieprawidłowo rozszerzone naczynia krwionośne stanowią częsty problem kosmetyczny. Niewielkie naczynka czy bardziej rozległe naczyniaki mogą pojawić się na dowolnym obszarze skóry, jednak szczególnie problematyczne są te zmiany skórne, które są najbardziej widoczne. Mowa o naczynkach na twarzy, które mogą negatywnie rzutować na wygląd i samopoczucie. Trudno jest zamaskować wspomniane zmiany makijażem, warto natomiast zdecydować się na wykonanie profesjonalnych zabiegów usuwających naczynka.

Usuwanie naczyniaków wyłącznie w klinice medycyny estetycznej

Naczynka i naczyniaki to zmiany skórne, wynikające z nadmiernego rozszerzenia światła naczyń. Wówczas na skórze zauważalne są zaczerwienienia – przez skórę prześwituje przepływająca przez poszerzone naczynia krwionośne. W przypadku rozszerzonych naczynek (teleangiektazji) czynnikami wyzwalającymi poszerzenie światła naczyń krwionośnych mogą być: stres, niewłaściwa dieta, a także zaburzenia hormonalne czy problemy zdrowotne. Natomiast naczyniaki, czyli rozległe zmiany naczyniowe związane są z nieprawidłową budową naczyń krwionośnych. Skuteczną metodą na walkę z teleangiektazjami i naczyniakami są zabiegi zamykania naczynek. Jaka metoda jest najlepsza?
Usuwanie naczynek laserem to niezwykle skuteczna metoda na trwałe pozbycie się tych nieestetycznych zmian. Usuwanie naczyniaków laserem prowadzi do zwężenia światła naczynek krwionośnych i redukcji zaczerwienień. W celu usuwania naczyniaków laserem mogą być stosowane rozmaite rodzaje laserów, np. laser CO2 a także lasery frakcyjne ablacyjne oraz nieablacyjne. Doskonałe efekty zabiegu laserowego zamykania naczynek zapewnia laser Alma Harmony XL Pro Dye-VL.

Zamykanie naczynek – laser Dye VL
Działanie lasera Alma Harmony XL Pro Dye-VL sprowadza się do emitowania wiązki światła o długości 500 – 600 nm. Dzięki innowacyjnemu systemowi, który umożliwia bezbłędne identyfikowanie pigmentów w skórze, wiązka lasera trafia jedynie tam, gdzie powinna. Oznacza to, że laser Dye VL nie oddziałuje na pigmenty skóry generując jej poparzenia, jest natomiast wybiórczo pochłaniany przez barwnik krwi – hemoglobinę. Dzięki temu dochodzi do zjawiska selektywnej fototermolizy i obkurczenia naczynek krwionośnych. Laser umożliwia zatem bezpieczne i skuteczne zamykanie naczynek na twarzy, a także innych w innych obszarach ciała.
Laser Dye VL redukuje następujące zmiany skórne:
– teleangiektazje
naczyniaki płaskie, naczyniaki gwiaździste i naczyniaki rubinowe
– rumień
– trądzik różowaty
Ponadto laser Alma Harmony umożliwia usuwanie przebarwień – a co więcej, podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie zarówno zmian pigmentacyjnych, jak i naczyniowych.
Co warto wiedzieć o zabiegu laserowego zamykania naczynek? Wykorzystanie lasera Dye VL sprowadza się do przykładania głowicy aparatu do wybranych obszarów skóry. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej oraz innowacyjnego systemu chłodzącego zminimalizowana zostaje bolesność odczuwalna podczas zabiegu. A co się dzieje ze skórą po wykonaniu procedury zamykania naczynek laserem? Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, objawy te ustępują jednak samoistnie do dwóch dni po zabiegu. Efekt redukcji naczynek zauważalny jest już po pierwszym zabiegu, niekiedy jednak konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów laserowego zamykania naczynek.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków