Jak zgubić tłuszcz po wewnętrznej stronie ud?

data publikacji:
data aktualizacji:

wewnętrzna strona udDla wielu kobiet wewnętrzna strona ud jest newralgicznym obszarem ciała. W tym miejscu chętnie odkłada się nadmiar tkanki tłuszczowej, co pogarsza wygląd całej sylwetki i powoduje powstawanie nieestetycznych fałdów skórnych. Czasami nawet najbardziej restrykcyjna dieta i intensywne ćwiczenia okazują się niewystarczające, aby wyszczuplić uda od wewnątrz. Właśnie dlatego warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Dlaczego tłuszcz odkłada się w udach?

Choć może się wydawać, że tkanka tłuszczowa jest jednorodna i we wszystkich częściach ciała zachowuje się tak samo, w rzeczywistości tak nie jest. Niektóre obszary ciała są bardziej podatne na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Łatwo się o tym przekonać, jeśli przypomnimy sobie klasyczny podział kobiecych sylwetek na „jabłko” i „gruszkę”. Wewnętrzna strona ud jest niestety takim miejscem, w którym tkanka tłuszczowa odkłada się szczególnie łatwo. Jest to uwarunkowane kilkoma przyczynami. Pewną rolę z pewnością odgrywają czynniki genetyczne.

Jeszcze ważniejsze wydają się jednak zmiany w gospodarce hormonalnej. Głównym winowajcą są w tym przypadku estrogeny, które stymulują powstawanie komórek tłuszczowych. Z tego powodu problem nadmiaru tkanki na wewnętrznej stronie ud tak często dotyka panie na takich etapach życia jak menopauza, ciąża i laktacja, a także w przebiegu niektórych chorób, na przykład zespołu policystycznych jajników. Nadmiar tkanki tłuszczowej w tym obszarze może wynikać również z nieodpowiedniej diety i niedostatecznej aktywności fizycznej. Także stresujący tryb życia przyczynia się do powstawania fałdów na wewnętrznej stronie ud, ponieważ w tej sytuacji w nadmiarze wydzielany jest kortyzol spowalniający metabolizm.

Jak wyszczuplić wewnętrzną stronę ud?

Poszczególne obszary naszego ciała różnią się, jeśli chodzi o łatwość redukcji tkanki tłuszczowej. Zła informacja jest taka, że tłuszcz zlokalizowany na wewnętrznej stronie ud zalicza się do tak zwanej opornej tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że pozbycie się go domowymi sposobami jest bardzo czasochłonne lub wręcz niemożliwe. Żeby faktycznie zniwelować nadmiar tłuszczu położonego w tym miejscu, trzeba wystarczająco mocno zwiększyć masę mięśniową. Niestety mięśnie wewnętrznej strony ud przyrastają powoli. Dlaczego pomimo intensywnych ćwiczeń wiele kobiet nie jest w stanie osiągnąć zamierzonego celu.

Niezwykle pomocne mogą okazać się w takim wypadku  profesjonalne zabiegi na wewnętrzną stronę ud. Ich podstawową zaletą jest możliwość bezpośredniego oddziaływania na ściśle wybrany obszar ciała i znajdującą się w nim tkankę tłuszczową. Pozwala to zapomnieć o wspomnianym problemie oporności. Metody wykorzystywane w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, takie jak chociażby kriolipoliza, endermologia, fala radiowa czy fala uderzeniowa, przynoszą też znacznie szybsze rezultaty niż jakiekolwiek diety i ćwiczenia. W zależności od metody efekty są widoczne po pierwszym zabiegu lub już po kilku wizytach. Różnorodność dostępnych zabiegów pozwala „atakować” tkankę tłuszczową z różnych stron, co potęguje korzystne efekty i zwiększa skuteczność. A więc najlepsze, co mamy do zaoferowania kobietom, które pytają, jak pozbyć się tłuszczu z wewnętrznej strony ud, to seria kilku zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej.

Tłuszcz po wewnętrznej stronie ud – zabiegi

Zabiegi redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej i modelujące sylwetkę są od wielu lat stosowane z dużym powodzeniem i przynoszą doskonałe efekty. Tłuszcz po wewnętrznej stronie ud to problem, w którym zastosowanie znajduje chociażby kriolipoliza. Jest to metoda wykorzystująca działanie ujemnej temperatury na komórki tłuszczowe. W efekcie dochodzi do pękania błon adipocytów i uwalniania się ich zawartości, która dzięki zabiegowi jest również szybciej spalana. Podobny efekt przynosi lipoliza iniekcyjna, w której uszkadzamy komórki tłuszczowe nie na drodze termicznej, lecz pod wpływem specjalnych preparatów podawanych podskórnie.

Innym zabiegiem polecanym dla osób z nadmiarem tkanki na udach jest endermologia. Jest to specjalny głęboki masaż tkanek, który wykonujemy w podciśnieniu. Zasysanie fałdów skórnych między ruchome rolki prowadzi do mechanicznego rozbijania tkanki tłuszczowej, a także stymuluje tkankę łączną do syntezy kolagenu. Bardzo dobre efekty w wyszczuplaniu ud od wewnątrz przynoszą też: fala akustyczna (uderzeniowa), fala radiowa, Accent Prime i skoncentrowane ultradźwięki, czyli Hifu. Metody te oddziałują na skórę głęboką i tkankę podskórną, wywierając podwójny efekt. Po pierwsze zmniejszają depozyty tkanki tłuszczowej, a po drugie zapoczątkowują przebudowę skóry, co jest niezbędne do wygładzenia i ujędrnienia tej okolicy.

Ujędrnianie ud od wewnątrz

W parze z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej na wewnętrznej powierzchni ud bardzo często idzie utrata elastyczności skóry i powstawanie fałdów. Nieestetyczny wygląd skóry w tej okolicy to problem, który pojawia się również po odchudzaniu. Żeby ujędrnić i wygładzić skórę, konieczne jest uruchomienie procesów fizjologicznych na poziomie skóry właściwej. Chodzi tutaj przede wszystkim o zwiększenie syntezy włókien kolagenowych i elastycznych w tkance łącznej, a także stymulację regeneracji komórkowej. Jak  ujędrnić uda od wewnątrz?

Metody, które wywierają taki wpływ na skórę to endermologia, fala akustyczna, fala radiowa, Accent Prime i Hifu. Jak widać, są to te same zabiegi, które stosujemy do redukcji tkanki tłuszczowej. Decydując się na nie, całościowo poprawimy więc wygląd wewnętrznej strony ud.

Zabiegi na wewnętrzną stronę ud – czy warto?

Jeśli chodzi o usuwanie tłuszczu na wewnętrznej stronie ud, to alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej jest chirurgia plastyczna, np. liposukcja. Są to procedury o sporej inwazyjności, które wymagają wyłączenia z normalnego życia i rekonwalescencji. Niewątpliwą zaletą zabiegów medycyny estetycznej jest ich bezinwazyjność lub minimalna inwazyjność. Metody wykorzystywane do wyszczuplania ud od wewnątrz odznaczają się też małą bolesnością i brakiem poważniejszych powikłań. Szczegółowe zalecenia oraz sposób przygotowania do wizyty omawiamy z każdym klientem podczas wstępnej konsultacji.