fbpx

Dermapen skóry głowy Kraków

Nakłuwanie skóry głowy to zabieg wykorzystywany w terapii trychologicznej. Nakłuwanie służy wprowadzaniu związków odżywczych w głąb skóry, co zapewnia pobudzanie mieszków włosowych. Ponadto sam proces nakłuwania skóry pobudza procesy regeneracyjne w skórze, stymuluje syntezę włókien kolagenowych oraz pobudza krążenie krwi. Zabiegiem wykorzystującym intensywne nakłuwanie skóry jest Dermapen 4 – kuracja trychologiczna z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia. Dermapen skóry głowy to zabieg poprawiający kondycję włosów i skóry głowy oraz wspomagający terapię łysienia.

dermapen skóry głowy
Kilka informacji
Dermapen skóry głowy cena: 600 pln
Zalecana ilość zabiegów: 4-6
Efekty: Długotrwałe
Wykonuje: Trycholog
Czas trwania zabiegu: 30-45 minut
Częstotliwość zabiegów: Co 2-4 tygodni

Na czym polega zabieg Dermapen na skórze głowy?

Dermapen skóry głowy to najbardziej efektywny z zabiegów wykorzystujących technologię mezoterapii mikroigłowej. Ogromna skuteczność zabiegu, a także precyzyjne kontrolowanie jego przebiegu możliwe jest dzięki wykorzystaniu nowoczesnego aparatu Dermapen 4. Jest to urządzenie wyposażone w 16 igiełek nakłuwających skórę. Głębokość nakłuć jest precyzyjnie kontrolowana cyfrowo, umożliwiając nakłucia nawet na tak niewielką głębokość jak 0,1- 0,25 mm do 2,5 mm. Głębokość nakłuć ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Nakłuwanie skóry odbywa się z ogromną intensywnością – w ciągu sekundy wykonywanych jest prawie 2000 nakłuć.
Dermapen na skórę głowy to zabieg prowadzący do pobudzania procesów regeneracyjnych skóry, stymulowania syntezy włókien kolagenowych w odpowiedzi na powstanie mikrouszkodzeń skóry, a także pobudzenia krążenia krwi. Aktywowanie mikrokrążenia w skórze głowy przekłada się na efektywniejsze odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych oraz cebulek włosowych, czyli jedynych żywych części włosa. Nakłuwanie skóry głowy aparatem Dermapen 4 połączone z aplikowaniem na skórę preparatów odżywczych umożliwia penetrację związków aktywnych w głąb skóry, bezpośrednio w sąsiedztwo mieszków włosowych. Dzięki temu preparaty działają znacznie skuteczniej niż w przypadku ich wcierania w skórę głowy.

Jak przebiega terapia?

Zabieg Dermapen 4 wykonywany na skórze głowy nie wymaga specjalnego przygotowania, zalecane jest jedynie zrezygnowanie ze stosowania leków zaburzających krzepnięcie krwi na tydzień przed zabiegiem. Nakłuwanie skóry głowy to zabieg trwający około 30 – 60 minut. Najpierw skóra jest dezynfekowana oraz znieczulana przy pomocy kremu. Jeśli zabieg nakłuwania skóry ma być połączony z aplikowaniem preparatów odżywczych – nakładane są one na skórę głowy przed rozpoczęciem jej nakłuwania. Następnie trycholog nakłuwa skórę przy pomocy specjalistycznego aparatu Dermapen 4, kontrolując głębokość nakłuć. Nakłucia wykonywane są punktowo, po odgarnięciu pasma włosów i odsłonięciu fragmentu skóry.
Po zabiegu nakłuwania skóry głowy może pojawić się zaczerwienienie oraz niewielkie, punktowe krwawienie czy uczucie pieczenie; objawy te ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu zauważyć można ponadto delikatne złuszczanie się skóry. Po zabiegu należy delikatnie pielęgnować skórę głowy, unikając jej podrażniania. Przez 6 tygodni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce.
Efektem zabiegu na skórę głowy Dermapen jest przede wszystkim rewitalizacja skóry głowy oraz wzmocnienie włosów. Dzięki aktywowaniu krążenia krwi i pobudzeniu aktywności mieszków włosowych, zahamowane zostaje nadmierne wypadanie włosów, ponadto pobudzone zostaje tempo wzrostu włosów. Lepiej odżywione i dotlenione włosy są grubsze i mocniejsze, pełne blasku, bardziej odporne na łamanie czy rozdwajanie końcówek. Zabieg Dermapen 4 na włosy można zatem stosować zarówno w celach leczniczych jako skuteczne uzupełnienie leczenia łysienia, a także profilaktycznie w celu wzmocnienia włosów.
W celu uzyskania spektakularnego efektu wzmocnienia włosów wymagane jest wykonanie serii 3 – 6 zabiegów powtarzanych co 2 – 3 tygodnie.

Kto powinien zdecydować się na zabieg Dermapen skóry głowy?

Zabieg Dermapen 4 dedykowany jest wszystkim osobom, które pragną wzmocnić włosy. Zabieg może wspomóc terapię łysienia o rozmaitym podłożu, w tym łysienia telogenowego, łysienia androgenowego, poporodowego, spowodowanego stresem czy niedoborami pokarmowymi. Ponadto na zabieg Dermapen 4 mogą zdecydować się osoby, które zauważyły u siebie nasilone wypadanie włosów, prowadzące do przerzedzenia fryzury oraz spowolnienie tempa wzrostu włosów. Ponadto Dermapen 4 pozwala pogrubić i wzmocnić włosy, czyniąc je bardziej odpornymi na uszkodzenia mechaniczne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg Dermapen 4 na skórę głowy to bezpieczna procedura, która może być wykonana u większości osób. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Najważniejsze przeciwwskazania dotyczą zmian ropnych na skórze, infekcji bakteryjnych, wirusowych czy grzybiczych oraz stanów zapalnych. Zabieg nie jest ponadto wykonywany u kobiet w ciąży, u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych. Kolejne przeciwwskazania to choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, a w przypadku stosowania preparatów odżywczych aplikowanych na skórę – uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję