fbpx

Sculptra – kwas polimlekowy

sculptra

Twarz to najbardziej dotknięty oznakami starzenia obszar ciała. Zmarszczki, bruzdy, utrata gęstości i jędrności skóry oraz zmiana rysów i owalu twarzy dają bardzo nieestetyczny efekt. Kompleksowe przeciwdziałanie tym zmianom zakłada zniwelowanie zmarszczek i braku elastyczności skóry, ale także długotrwałe pobudzenie procesów regeneracyjnych. Takie działanie wykazuje Sculptra- zabieg polegający na iniekcji kwasu polimlekowego. Ten wypełniacz wykazuje unikatowe właściwości pobudzania syntezy włókien kolagenowych. Efekt to zauważalny, długoterminowy remodeling skóry twarzy.

Na czym polega zabieg Sculptra?

Sculptra to zabieg o kompleksowym działaniu na skórę, precyzyjnie pobudzającym syntezę kolagenu tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne- w lokalizacji zmarszczek i bruzd. Jego zastosowanie w regionach lipoatrofii, czyli zaniku tkanki tłuszczowej związanego w wiekiem, pozwala na efektywne modelowanie twarzy. Miejscami, w których stosuje się zabieg Sculptra są: kąciki ust, bruzdy nosowo- wargowe, skroń, policzki, łuki jarzmowe i linia żuchwy. Zabieg Sculptra celuje więc w najistotniejsze, najbardziej problematyczne rejony starzejącej się twarzy.

Iniekcje kwasem polimlekowym stosuje się w przypadku:

– blizn zanikowych

– lipoatrofii

– utraty gęstości i jędrności skóry

– wygładzania zmarszczek i bruzd

– opadających kącików ust

– opadniętych policzków

– zmienionego owalu twarzy

Za ogromną skuteczność zabiegu Sculptra odpowiada wykorzystanie unikatowego wypełniacza, jakim jest kwas polimlekowy, czyli związek występujący naturalnie w organizmie. Preparat do iniekcji zawiera mikrocząsteczki kwasu polimlekowego, zawieszone w nośniku. Wstrzyknięciu preparatu towarzyszy natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek i bruzd, co wynika z zastosowania odpowiedniej objętości preparatu. Ale jednocześnie – dochodzi do pobudzenia aktywności fibroblastów, czyli komórek skóry odpowiedzialnych za syntezę kolagenu. Dlatego po zabiegu, w którym zastosowany jest kwas polimlekowy, efekty długotrwałe zauważalne są dopiero po upływie czasu i są konsekwencją nasilenia syntezy włókien kolagenowych, Przekłada się to na stopniową odbudowę i wzmocnienie struktury skóry, przywrócenie jej elastyczności i poprawa owalu twarzy.

Przygotowanie do zabiegu z kwasem polimlekowym

Przed wykonaniem zabiegu Sculptra wskazane jest wykonanie konsultacji z lekarzem, podczas której specjalista ocenia stan skóry i omawia oczekiwane efekty zabiegu z pacjentem. Ponadto konieczne jest wyeliminowanie przeciwwskazań do zabiegu. Osoby, które stosują leki mogące wpływać na rozrzedzenie krwi (kwas acetylosalicylowy, leki przeciwkrzepliwe) powinny odstawić te leki na tydzień przed planowanym zabiegiem. Ponadto należy pamiętać, że zabieg może być wykonany najwcześniej trzy miesiące po zakończeniu terapii izotretynoiną.

Jak wygląda zabieg Sculptra?

Iniekcje kwasu polimlekowego wykonywane są po uprzednim znieczuleniu skóry kremem i jej zdezynfekowaniu. W wybrane obszary twarzy wprowadzane są określone objętości wypełniacza, a nakłucia wykonywane są cienką igłą w obrębie tkanki podskórnej. Zabieg trwa około 20 – 30 minut i zaraz po jego zakończeniu pacjent może powrócić do codziennej aktywności.

Pielęgnacja skóry po zabiegu Sculptra

Zaleceniem pozabiegowym jest codzienny masaż miejsc iniekcji kwasu polimlekowego. Przez okres dwóch tygodni, pacjent jest zobowiązany do wykonywania dwa razy dziennie przez 5 minut, intensywnego, mocnego masażu- zapobiega to powstaniu ziarniniaków podskórnych. Ponadto wskazane jest unikanie ekspozycji na słońce (należy stosować filtry UV), a także rezygnacja z sauny czy solarium. Ponadto nie należy używać kosmetyków zawierających alkohol czy perfumowanych.

Efekty zabiegu Sculptra

Sculptra to nie jest zabieg wypełniający zmarszczki w tradycyjnym rozumieniu. Nie tylko powoduje on spłycenie zmarszczek jak w przypadku iniekcji kwasem hialuronowym. Oferuje znacznie więcej – intensywną stymulację syntezy kolagenu i długotrwały remodeling skóry. Ponadto zabieg może być wykorzystany nie tylko w celu wypełnienia głębokich bruzd i zmarszczek, ale także – aby przywrócić wiotkość wybranym partiom twarzy. Kiedy ocenić można efekty zabiegu Sculptra? Efekty widoczne są po 4- 6 tygodniach i utrzymują się do dwóch lat. Sculptra daje więc długotrwałą poprawę wyglądu. Dla uzyskania najbardziej optymalnego efektu zabieg Sculptra warto powtórzyć 2- 3 razy. Wówczas oceniając efekty zabiegu Sculptra przed i po zauważyć można długotrwałą poprawę jakości skóry i odmłodzenie całej twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu Sculptra

Zabiegu Sculptra nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u chorych na nowotwory i choroby autoimmunologiczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu Sculptra jest także aktywna infekcja wirusowa lub bakteryjna na twarzy oraz skłonność do blizn przerostowych. Kolejne przeciwwskazania to niewyrównana cukrzyca, a także nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Zobacz również:

Kwas Hialuronowy

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie...

Zobacz więcej

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję