fbpx

Retinol – Retix C

retinol retix c

Retibrazja, czyli złuszczanie skóry retinolem to uniwersalny zabieg odmładzający i upiększający, który może być wykonany zarówno na młodej cerze trądzikowej, jak i cerze dojrzałej. Eksfoliacja z wykorzystaniem retinolu powinna być przeprowadzona przez specjalistę. Wówczas możliwe jest zastosowanie stężonego retinolu, co zapewnia wysoką skuteczność zabiegu, a jednocześnie – redukuje ryzyko podrażnień skóry. Takim innowacyjnym zabiegiem jest Retix C – niezwykle skuteczny zabieg złuszczający. Nie jest to jednak peeling w tradycyjnym rozumieniu tego słowa – to kompleksowa terapia stymulująca odnowę tkankową.

 

Czym jest zabieg Retix C?

Retix C to profesjonalny zabieg polegający na zaaplikowaniu maski o wysokiej koncentracji składników aktywnych. Najważniejszym składnikiem maski jest bez wątpienia 4% retionol, a jego działanie uzupełniane jest przez witaminę C oraz kompleks antyoksydantów. Wzbogacenie formuły o składniki odżywcze i łagodzące sprzyja zredukowaniu podrażnień, które często towarzyszą innym zabiegom z wykorzystaniem retinoidów.

W celu uzyskania specjalistycznego preparatu aplikowanego na skórę konieczne jest połączenie dwóch postaci preparatu – serum i maski. Serum zawiera staranie skomponowany kompleks flawonoidów oraz 8% witaminę C. Taki koktajl antyoksydantów gwarantuje skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, ponadto witamina C wykazuje działanie rozjaśniające skórę, chroni przed fotostarzeniem oraz uczestniczy w procesie syntezy kolagenu.

Maska zawiera natomiast następujące składniki:

– 4% retinol

– nienasycone kwasy tłuszczowe, które odżywiają skórę i dobudowują fizjologiczny, ochronny płaszcz lipidowy

– witaminę E , która stabilizuje witaminę A, ponadto chroni skórę przed wolnymi rodnikami i redukuje zmarszczki

– wyciąg z rozmarynu o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym, co redukuje ryzyko pozabiegowego podrażnienia skóry

Ponadto w skład maski wchodzi opatentowana formuła uaktywniająca proces przemiany estrów retinolu do aktywnego retinolu, zwiększająca stopień penetracji preparatu w głąb skóry oraz wydłużająca trwałość retinolu i stopień jego zmagazynowania w skórze.

Wykorzystany do zabiegu retinol to jedna z najskuteczniejszych substancji stosowanych w kosmetologii. Dzięki wszechstronnemu oddziaływaniu na skórę, retinol zapewnia efekt:

–  odmłodzenia skóry

redukcji zmarszczek

– nawilżenia naskórka

redukcji przebarwień

– wygładzenia drobnych zmarszczek

– normalizacji produkcji łoju

– pobudzenia syntezy kolagenu

– złuszczenia martwych komórek naskórka.

 

Wskazania do wykonania zabiegu Retix C

Z racji bardzo wszechstronnego zastosowania retinolu w kosmetyce, wskazania do wykonania zabiegu Retix C są bardzo zróżnicowane i obejmują m. in.:

– oznaki fotostarzenia skóry

– drobne zmarszczki

– utrata elastyczności skóry

– poszerzone pory

– skóra pozbawiona blasku i kolorytu

– zaskórniki

– przebarwienia o charakterze melasmy

Zabieg Retix C można wykonywać nie tylko na skórze twarzy. Zabieg wykonany w obrębie szyi i dekoltu doskonale sprawdzi się w celu odmłodzenia tych okolic, zaś Retix C na brzuchu umożliwia wygładzenie skóry i redukcję rozstępów.

 

Przygotowanie do zabiegu Retix C

Przed zabiegiem z wykorzystaniem retinolu należy ograniczyć ekspozycję na słońce – na tydzień przed aplikacją preparatu zalecane jest unikanie opalania. Ponadto należy zrezygnować z zabiegów mogących podrażniać skórę – peelingów, depilacji woskiem czy depilacji laserowej.

 

Przebieg zabiegu Retix C

Zabieg Retix C to szybka i bezbolesna procedura, sprowadzająca się do zaaplikowania maski i serum. Preparat jest następnie zmywany w domu przez pacjenta – najczęściej po upływie 6 do 8 godzin. Po 2 – 3 dniach od zabiegi skóra zaczyna się łuszczyć i taki stan utrzymuje się średnio przez cztery dni. W tym czasie skóra może być zaczerwieniona.

W pierwszej dobie po zabiegu nie należy wykonywać makijażu, zaś w pierwszym tygodniu po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i stosowań ochronę anty UV. Doskonałym uzupełnieniem  zabiegu wykonanego w gabinecie medycyny estetycznej jest kontynuowanie specjalistycznej pielęgnacji skóry w domu, z wykorzystaniem przeciwzmarszczkowego kremu z witaminą C i retinolem Retix C.

Zabieg może być powtarzany co 2 – 4 tygodnie, a ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do aktualnych potrzeb skóry.

 

Efekty zabiegu Retix C

Pozytywny wpływ retinolu na skórę widoczny jest już po pierwszym zabiegu Retix C. Skóra zyskuje zdrowy koloryt i blask, jest wygładzona i odświeżona. Zredukowane zostają takie drobne niedoskonałości skóry jak niewielkie zmarszczki, przebarwienia czy rozszerzone pory. Skóra jest lepiej nawilżona i napięta, staje się elastyczna. Zmniejsza się liczna zaskórników i zmian trądzikowych, spłycone zostają blizny potrądzikowe. Normalizacji ulega proces rogowacenia naskórka, a także wydzielania łoju. Dodatkowo skóra zyskuje skuteczną ochronę przeciw działaniu wolnych rodników, co spowalnia powstawania kolejnych niedoskonałości o charakterze fotostarzenia.

Wykonanie zabiegu na skórze ciała przynosi efekt w postaci lepszego napięcia skóry oraz zmniejszenia widoczności rozstępów.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Retix C

Zabieg retibrazji, czyli złuszczania skry retinolem jest dedykowany niemal każdemu typowi cery – z wyjątkiem cery wrażliwej. Zabiegu nie przeprowadza się zatem w przypadku cery naczynkowej. Pozostałe przeciwwskazania to:

– podrażnienia skóry

– infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe i grzybicze)

– alergia na retinol

– skłonność do powstawania bliznowców

– ciąża i laktacja

– ciężkie postacie trądziku i zmiany ropne.

Zobacz również:

Peelingi Chemiczne

chemical peelings

W naszym gabinecie oferujemy następujące rodzaje peelingów medycznych: Kwas azelainowy Azelac doskonale normalizujący wydzielanie sebum, wykazujący działanie bakteriostatyczne oraz redukujący przebarwienia skóry. Bardzo dobrze sprawdza się przy cerze naczynkowej. Chodź nie ma tak silne działanie jak laserowe zamyk

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję