fbpx

Retinol – Retix C

retinol retix c

Retibrazja, czyli złuszczanie skóry retinolem to uniwersalny zabieg odmładzający i upiększający, który może być wykonany zarówno na młodej cerze trądzikowej, jak i cerze dojrzałej. Eksfoliacja z wykorzystaniem retinolu powinna być przeprowadzona przez specjalistę. Wówczas możliwe jest zastosowanie stężonego retinolu, co zapewnia wysoką skuteczność zabiegu, a jednocześnie – redukuje ryzyko podrażnień skóry. Takim innowacyjnym zabiegiem jest Retix C – niezwykle skuteczny zabieg złuszczający. Nie jest to jednak peeling w tradycyjnym rozumieniu tego słowa – to kompleksowa terapia stymulująca odnowę tkankową.

 

Czym jest zabieg Retix C?

Retix C to profesjonalny zabieg polegający na zaaplikowaniu maski o wysokiej koncentracji składników aktywnych. Najważniejszym składnikiem maski jest bez wątpienia 4% retionol, a jego działanie uzupełniane jest przez witaminę C oraz kompleks antyoksydantów. Wzbogacenie formuły o składniki odżywcze i łagodzące sprzyja zredukowaniu podrażnień, które często towarzyszą innym zabiegom z wykorzystaniem retinoidów.

W celu uzyskania specjalistycznego preparatu aplikowanego na skórę konieczne jest połączenie dwóch postaci preparatu – serum i maski. Serum zawiera staranie skomponowany kompleks flawonoidów oraz 8% witaminę C. Taki koktajl antyoksydantów gwarantuje skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, ponadto witamina C wykazuje działanie rozjaśniające skórę, chroni przed fotostarzeniem oraz uczestniczy w procesie syntezy kolagenu.

Maska zawiera natomiast następujące składniki:

– 4% retinol

– nienasycone kwasy tłuszczowe, które odżywiają skórę i dobudowują fizjologiczny, ochronny płaszcz lipidowy

– witaminę E , która stabilizuje witaminę A, ponadto chroni skórę przed wolnymi rodnikami i redukuje zmarszczki

– wyciąg z rozmarynu o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym, co redukuje ryzyko pozabiegowego podrażnienia skóry

Ponadto w skład maski wchodzi opatentowana formuła uaktywniająca proces przemiany estrów retinolu do aktywnego retinolu, zwiększająca stopień penetracji preparatu w głąb skóry oraz wydłużająca trwałość retinolu i stopień jego zmagazynowania w skórze.

Wykorzystany do zabiegu retinol to jedna z najskuteczniejszych substancji stosowanych w kosmetologii. Dzięki wszechstronnemu oddziaływaniu na skórę, retinol zapewnia efekt:

–  odmłodzenia skóry

redukcji zmarszczek

– nawilżenia naskórka

redukcji przebarwień

– wygładzenia drobnych zmarszczek

– normalizacji produkcji łoju

– pobudzenia syntezy kolagenu

– złuszczenia martwych komórek naskórka.

 

Wskazania do wykonania zabiegu Retix C

Z racji bardzo wszechstronnego zastosowania retinolu w kosmetyce, wskazania do wykonania zabiegu Retix C są bardzo zróżnicowane i obejmują m. in.:

– oznaki fotostarzenia skóry

– drobne zmarszczki

– utrata elastyczności skóry

– poszerzone pory

– skóra pozbawiona blasku i kolorytu

– zaskórniki

– przebarwienia o charakterze melasmy

Zabieg Retix C można wykonywać nie tylko na skórze twarzy. Zabieg wykonany w obrębie szyi i dekoltu doskonale sprawdzi się w celu odmłodzenia tych okolic, zaś Retix C na brzuchu umożliwia wygładzenie skóry i redukcję rozstępów.

 

Przygotowanie do zabiegu Retix C

Przed zabiegiem z wykorzystaniem retinolu należy ograniczyć ekspozycję na słońce – na tydzień przed aplikacją preparatu zalecane jest unikanie opalania. Ponadto należy zrezygnować z zabiegów mogących podrażniać skórę – peelingów, depilacji woskiem czy depilacji laserowej.

 

Przebieg zabiegu Retix C

Zabieg Retix C to szybka i bezbolesna procedura, sprowadzająca się do zaaplikowania maski i serum. Preparat jest następnie zmywany w domu przez pacjenta – najczęściej po upływie 6 do 8 godzin. Po 2 – 3 dniach od zabiegi skóra zaczyna się łuszczyć i taki stan utrzymuje się średnio przez cztery dni. W tym czasie skóra może być zaczerwieniona.

W pierwszej dobie po zabiegu nie należy wykonywać makijażu, zaś w pierwszym tygodniu po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i stosowań ochronę anty UV. Doskonałym uzupełnieniem  zabiegu wykonanego w gabinecie medycyny estetycznej jest kontynuowanie specjalistycznej pielęgnacji skóry w domu, z wykorzystaniem przeciwzmarszczkowego kremu z witaminą C i retinolem Retix C.

Zabieg może być powtarzany co 2 – 4 tygodnie, a ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do aktualnych potrzeb skóry.

 

Efekty zabiegu Retix C

Pozytywny wpływ retinolu na skórę widoczny jest już po pierwszym zabiegu Retix C. Skóra zyskuje zdrowy koloryt i blask, jest wygładzona i odświeżona. Zredukowane zostają takie drobne niedoskonałości skóry jak niewielkie zmarszczki, przebarwienia czy rozszerzone pory. Skóra jest lepiej nawilżona i napięta, staje się elastyczna. Zmniejsza się liczna zaskórników i zmian trądzikowych, spłycone zostają blizny potrądzikowe. Normalizacji ulega proces rogowacenia naskórka, a także wydzielania łoju. Dodatkowo skóra zyskuje skuteczną ochronę przeciw działaniu wolnych rodników, co spowalnia powstawania kolejnych niedoskonałości o charakterze fotostarzenia.

Wykonanie zabiegu na skórze ciała przynosi efekt w postaci lepszego napięcia skóry oraz zmniejszenia widoczności rozstępów.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Retix C

Zabieg retibrazji, czyli złuszczania skry retinolem jest dedykowany niemal każdemu typowi cery – z wyjątkiem cery wrażliwej. Zabiegu nie przeprowadza się zatem w przypadku cery naczynkowej. Pozostałe przeciwwskazania to:

– podrażnienia skóry

– infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe i grzybicze)

– alergia na retinol

– skłonność do powstawania bliznowców

– ciąża i laktacja

– ciężkie postacie trądziku i zmiany ropne.

Zobacz również:

Peelingi Chemiczne

chemical peelings

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję