Zmęczona twarzSzara, zmęczona twarz to przypadłość, która może dotknąć zarówno osoby starsze, jak i młode. Kiedy pojawia się zmęczona cera? Przyczyny to przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja, źle zbilansowana dieta, siedzący tryb życia, stosowanie używek, niektóre schorzenia czy stres. Nie warto ograniczyć się jedynie do maskowania problemu makijażem, niewystarczające okaże się także stosowanie kosmetyków. Problem starzejącej się, poszarzałej skóry rozwiązać mogą jedynie profesjonalne zabiegi na zmęczoną twarz.

Zabiegi na poszarzałą skórę powinny koncentrować się na pobudzeniu krążenia krwi, a także metabolizmu komórkowego. Wówczas efektem zabiegu jest dotlenienie i odżywienie komórek skóry, co skutkuje przywróceniem kolorytu i blasku, ujędrnieniem skóry czy pobudzeniem procesów regeneracyjnych. Jakie zabiegi są szczególnie polecane osobom z poszarzałą, zmęczoną skórą?

Endermolift na zmęczoną twarz

Endermolift to unikatowa technika masażu twarzy, wykorzystująca specjalne głowice. Poruszają się one z określoną częstotliwością i generują podciśnienie o zróżnicowanym natężeniu, co umożliwia wykonanie niezwykle skutecznego drenażu limfatycznego. Pobudzeniu krążenia krwi i limfy towarzyszy detoksykacja skóry, a także jej odżywienie. Ponadto mechaniczna stymulacja głębokich warstw skóry prowadzi do wzmożonej syntezy włókien kolagenowych. Efektem tego całkowicie bezbolesnego i nieinwazyjnego zabiegu jest zatem przywrócenie kolorytu i blasku skóry, jej ujędrnienie i wygładzenie, a także kompleksowa poprawa owalu twarzy.

Niewątpliwą zaletą zabiegu Endermolift jest – poza jego nieinwazyjnością – możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku, brak konieczności rekonwalescencji oraz uniwersalne przeznaczenie zabiegu – można go wykonać na skórze każdego typu, także tej wrażliwej i cienkiej. Ponadto zabieg może być wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ile zabiegów Endermolift najlepiej wykonać? Co prawda efekt rozjaśnienia skóry zauważalny jest już po wykonaniu jednego masażu podciśnieniowego twarzy, jednak dla uzyskania kompleksowego efektu odmłodzenia warto wykonać pełną serię kilkunastu zabiegów, powtarzanych z częstotliwością 2 zabiegów w tygodniu.

Zabiegi złuszczające na zmęczoną twarz

Skóra zmęczona i poszarzała doskonale reaguje na zabiegi złuszczające, które usuwają martwe komórki naskórka, a także pobudzają krążenie. Skórę złuszczać można z wykorzystaniem  peelingów chemicznych, które poza działaniem keratolitycznym wykazują szereg dodatkowych właściwości. W zależności od rodzaju peelingu medycznego można liczyć na rozjaśnianie przebarwień, redukcję zaskórników i normalizację wydzielania sebum, wygładzenie drobnych zmarszczek i blizn potrądzikowych oraz ujędrnienie skóry. Peelingi medyczne wykonywane są w serii – zazwyczaj wystarczające jest zrealizowanie serii liczącej 4 do 6 zabiegów wykonywanych raz na 2 – 3 tygodnie. Doskonałą opcją jest także zabieg Cosmelan czy Dermamelan – wówczas w gabinecie medycyny estetycznej aplikowana jest maska złuszczająca, a zabieg kontynuowany jest w domu poprzez stosowanie specjalnego kremu rozjaśniającego skórę.

Mechaniczne złuszczanie twarzy polega na wykorzystaniu głowicy diamentowej lub mikrokryształków korundu. Zarówno mikrodermabrazja diamentowa, jak i korundowa wykorzystują kryształki o zróżnicowanej średnicy, co pozwala na uzyskanie optymalnego efektu złuszczenia naskórka, a tym samym – wygładzenia i rewitalizacji skóry. Zalecany schemat terapii to wykonanie trzech zabiegów z częstotliwością jednego zabiegu na tydzień, a potem powtarzanie zabiegów co dwa tygodnie. Zazwyczaj wystarczy wykonać kilka zabiegów.

Unikatową metodą złuszczania martwego naskórka oraz rozjaśniania ziemistej, poszarzałej cery jest peeling kawitacyjny. W tym zabiegu wykorzystywana jest technologia ultradźwiękowa, umożliwiająca generowanie mikropęcherzyków cieczy wypełnionych rozrzedzonym gazem, które pękając usuwa martwy naskórek. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i może być wykonywany raz na 3 – 4 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe na zmęczoną twarz

Osocze bogatopłytkowe, czyli wapmirzy lifting to zabieg dedykowany osobom ze zmęczoną, poszarzałą cerą, dotkniętą procesami starzenia się. Wykorzystywane w zabiegu osocze bogatopłytkowe jest materiałem całkowicie naturalnym, nie generującym podrażnień, wyróżniającym się natomiast niezwykłą skutecznością. Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym pobudza fizjologiczne procesy regeneracyjne, przywracając skórze witalność, a także kompleksowo ją odmładzając. Wysoka kumulacja związków odżywczych zawartych w osoczu bogatopłytkowym sprzyja rewitalizacji skóry, pobudzeniu mikrokrążenia skóry, jej dotlenieniu i odżywieniu oraz stymulowaniu syntezy kolagenu. Dobrze jest wykonać 2 do 4 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Karboksyterapia na zmęczoną twarz

Zabiegiem umożliwiającym kompleksowe odświeżenie i dotlenienie skóry jest karboksyterapia. Zabieg ten sprowadza się do wprowadzania śródskórnie lub podskórnie dwutlenku węgla, który ma wyjątkową właściwość poszerzania naczynek krwionośnych i pobudzania krążenie krwi. Zastosowanie karboksyterapii umożliwia rewitalizację skóry, intensyfikuje jej dotlenienie oraz odżywienie, wspomaga procesy regeneracyjne. Warto wykonać kilka zabiegów w odstępach 1 – 2 tygodni.

Wodorowe oczyszczanie skóry na zmęczoną twarz

Na liście zabiegów przywracających koloryt i blask ziemistej, poszarzałej cerze nie może zabraknąć oczyszczania wodorowego skóry. Ten kilkuetapowy, nieinwazyjny zabieg umożliwia uzyskanie natychmiastowego efektu oczyszczenia i odświeżenia skóry, jej nawilżenia i rewitalizacji. Poza takim zauważalnym natychmiast efektem rozjaśnienia i odżywienia skóry, zabieg generuje długofalowe pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, a także ochronę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników – a to oznacza kompleksową profilaktykę anti – aging. Zabieg ten nie generuje efektów ubocznych, może być wykonany przez cały rok i doskonale sprawdza się u posiadaczy wrażliwej skóry. A do uzyskania długotrwałego rozświetlenia i uelastycznienia skóry wystarczy wykonać jeden zabieg karboksyterapii na 1 – 2 miesiące.

Poniżej zabiegi na: Zmęczona twarz

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Accent Prime Kraków

Fale radiowe i ultradzwięki

Accent Prime to najnowocześniejsza platforma zabiegowa od Alma lasers, łącząca w sobie unikatowe technologie fal radiowych oraz ultradźwięków. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie całkowicie nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki oraz ujędrnianie skóry twarzy i ciała. Takie innowacyjne połączenie pozwala natychmiast uzyskać długotrwałe efekty bez konieczności rekonwalescencji.

Dermapen Kraków

Nowość! Oryginalny Dermapen 4.

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na skórę przyczynia się do kompleksowej poprawy kondycji skóry. Z racji uniwersalnego zastosowania zabiegu nakłuwania skóry, Dermapen wykorzystany może być m. in. w celu redukcji blizn potrądzikowych czy rozstępów, ujędrnienia skóry oraz terapii łysienia.

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Skóra na twarzy jest stale narażona na działanie czynników środowiskowych, ponadto z racji bogatej mimiki twarz narażona jest na powstawanie zmarszczek. Nie dziwi zatem, że to właśnie na twarzy bardzo szybko zauważyć można oznaki upływającego czasu, a także stresu czy niezdrowego trybu życia. Aby zniwelować zmęczony wyraz twarzy i zredukować oznaki jej starzenia się, warto wykonać profesjonalne zabiegi bankietowy na twarz.

Ablacyjny Resurfacing skóry iPIXEL™ to technologia erbium:yag wprowadzona przez platformę Alma harmony XL pro. Laser frakcyjny iPIXEL™ polecany jest osobom, które chcą odświeżyć swoją skórę i pozbyć się niedoskonałości. Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują błyskawicznej poprawy kondycji skóry. Ta technologia jest bezkonkurencyjna w obkurczaniu rozszerzonych porów oraz znakomicie złuszcza naskórek. Zabieg resurfacingu skóry daje świetne rezultaty redukując zmarszczki, poprawiając gęstość skóry oraz dając efekt fotoodmłodzenia.

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów odmładzających, wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z próbki krwi pacjenta umożliwia otrzymanie bezpiecznego i bardzo efektywnego preparatu, stosowanego bez obawy o wystąpienie odczynu uczuleniowego. Wampirzy lifting jest zatem doskonałym zabiegiem dla osób dotkniętych alergiami, które nie mogą poddać się zabiegom odmładzającym z wykorzystaniem syntetycznych preparatów. Poza pełną biokompatybilnością, osocze bogatopłytkowe wyróżnia się ogromna skutecznością działania. Po odwirowaniu krwi uzyskać można preparat krwiopochodny obfitujący w płytki krwi, czynniki wzrostu oraz unikatowe białka – fibrynę, fibronektynę oraz witronektynę. Taka kompozycja składników czyni z osocza bogatopłytkowego materiał doskonale stymulujący pracę fibroblastów, co przekłada się na zaawansowaną odnowę skóry. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pobudza syntezę kolagenu, stymuluje namnażanie i wzrost komórek naskórka, pobudza mikrokrążenie krwi poprawiając dotlenienie skóry.

Mezoterapia igłowa Kraków

Twarz, szyja, dekolt, głowa, ciało

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg regeneracji i odmładzania skóry. Istotą zabiegu jest śródskórne wprowadzanie związków aktywnych – w ten sposób pokonana zostaje bariera naskórkowa, przez którą nie przenika wiele związków aplikowanych na powierzchni skóry. Ponadto sam zabieg nakłuwania stanowi dla skóry impuls do jej przebudowy na drodze nasilenia syntezy włókien kolagenowych oraz usprawnienia mikrokrążenia krwi. Bez wątpienia kolejną zaletą mezoterapii igłowej jest zastosowanie terapii dokładnie na tych obszarach skóry, które wymagają rewitalizacji.

Mikrodermabrazja to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów złuszczających naskórek. Jest to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym, bezinwazyjnym złuszczaniu martwych komórek naskórka, zatem zabieg ten sprawdzi się idealnie u osób, których celem jest odświeżenie skóry i jej dogłębne wygładzenie. Zabieg złuszczania skóry może być wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów ścierających. W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są głowice diamentowe, które różnią się średnicą ziaren diamentu, a zatem stopniem ścieralności wierzchnich warstw naskórka. Natomiast mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu, które wyrzucane są pod wysokim ciśnieniem w kierunku powierzchni skóry. Uzyskuje się w ten sposób efekt „piaskowania” skóry, a zużyty korund oraz złuszczony naskórek zasysane są przez specjalną dyszę. Mikrodermabrazja zapewnia silniejszy efekt złuszczający, dedykowana jest zatem cerom mniej wrażliwym, o większej odporności na działanie czynników mechanicznych.

Termolifting NIR Kraków

Soprano Ice Platinum

Upływający czas odbija się na wyglądzie naszej skóry, która traci swoją elastyczność, wiotczeje i jest coraz bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek oraz bruzd. Aby jednak zatrzymać ten proces i zniwelować istniejące już niedoskonałości nie trzeba oddawać się w ręce chirurga plastycznego. Najlepszym rozwiązaniem jest termolifting NIR, który skutecznie napina skórę oraz ją odmładza.

Hydroksyapatyt wapnia Kraków

Crystalys i Radiesse

Crystalys oraz Radiesse to preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Związek ten wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat – wpływa on na zwiększenie wytrzymałości tkanki kostnej. Hydroksyapatyt znalazł ponadto zastosowanie w medycynie estetycznej – ten unikatowy wypełniacz jest z powodzeniem wykorzystywany w zabiegach modelowania twarzy oraz zwiększania gęstości i jędrności wiotkiej, cienkiej skóry. Preparaty Crystalys oraz Radiesse wyróżniają się uniwersalnością zastosowania oraz możliwością uzyskania niezwykle naturalnego efektu, który utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Biostymulacja skóry Kraków

Zabiegi Ellanse i Linerase

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego. Nic dziwnego – trwający kilkanaście minut zabieg o znikomej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu określonych obszarów twarzy wypełniaczem umożliwia natychmiastowe odmłodzenie. Okazuje się jednak, że od takiego zabiegu można wymagać jeszcze więcej – jeśli bowiem użyty zostanie specjalny typ wypełniacza, wówczas uzyskać można długotrwały efekt biostymulacji skóry. Zastosowanie wypełniaczy Linerase oraz Ellanse pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek oraz korygowania owalu twarzy, a także kompleksowej biostymulacji skóry. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych umożliwia poprawę jakości skóry na przestrzeni wielu miesięcy.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję