Zastoje limfatyczneZastój limfatyczny to zaburzenie krążenia limfy, prowadzące do powstawania obrzęków. Limfa, czyli chłonka to płyn tkankowy, który odprowadzany jest z komórek drogą naczyń limfatycznych. Jest to płyn bogaty w białko oraz toksyny. Jego zaleganie w tkance podskórnej prowadzić może do rozwoju stanu zapalnego, a w późniejszym etapie – zniekształcenia tkanek i nadmiernego rogowacenia naskórka. Zastoje limfatyczne mogą pojawić się w rozmaitej lokalizacji. Często spotykane są obrzęki limfatyczne kończyn,  a także zastoje limfatyczne na twarzy (zwłaszcza pod oczami). Także kobiety po mastektomii doświadczają obrzęków limfatycznych.

Przyczyny zastojów limfatycznych są zróżnicowane – niekiedy mają charakter wrodzony i są konsekwencją niewłaściwego rozwoju naczyń limfatycznych lub węzłów chłonnych. Z kolei nabyte zastoje limfatyczne mogą być wynikiem:

– siedzącego trybu życia

– urazów mechanicznych

– uszkodzenia naczyń limfatycznych

– operacyjnego usunięcia piersi – zastoje limfatyczne po mastektomii są konsekwencją usunięcia pachowych węzłów chłonnych, co uniemożliwia odpływ limfy z ręki; obrzęk może pojawić się bezpośrednio po operacji usunięcia piersi, ale także wiele miesięcy później

– schorzeń tkanki łącznej

– infekcji bakteryjnych

– przewlekłej niewydolności żylnej

– chorób pasożytniczych

Obrzęki limfatyczne zlokalizowane na kończynach dolnych lub górnych mogą ograniczać jej ruchomość. Początkowo zastoje limfatyczne pojawiają się w ciągu dnia, z czasem – zauważalne są od rana. Skóra staje się twarda i zrogowaciała, pojawia się pomarańczowa skórka. Zastojom limfatycznym mogą ponadto towarzyszyć zmiany w wyglądzie paznokci, które stają się łamliwe i kruche, o żółtawym odcieniu. Powikłaniem utrzymujących się obrzęków limfatycznych może być zapalenie naczyń limfatycznych oraz infekcje bakteryjne i grzybicze. Drenaż obrzęków w naszej klinice wykonujemy za pomocą najnowszej generacji Endermologii LPG Alliance.

Poniżej zabiegi na: Zastoje limfatyczne

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
LPG Alliance Medical Cellu M6

LPG Alliance Medical to obecnie najlepsza aparatura wykorzystywana do masażu sportowego, leczniczego, relaksacyjnego czy drenażu limfatycznego. Nie dziwi zatem jej wielka popularność wśród klinik fizjoterapii i medycyny estetycznej na całym świecie. Skuteczność masażu LPG Medical jest potwierdzona klinicznie i mimo, iż w Polsce jest głównie wykorzystywana do zabiegów na cellulit to np. we Francji odgrywa znaczącą rolę w zabiegach z fizjoterapii. Wiele gwiazd światowego sportu korzysta z zabiegów LPG Medical przed i po treningach. Duże kluby piłkarskie jak Juventus Turyn, Real Madryt i Chelsea Londyn, posiadają LPG Alliance Medical Cellu M6 w celu regeneracji mięśni po treningu . Lpg Alliance Cellu M6 jest narzędziem terapeutycznym, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nadaje się to stwardniałej, włóknistej, obrzękniętej lub bolesnej tkanki. Dzięki różnej wielkości głowicom dociera w trudno dostępne miejsca.

Endermolift LPG ALLIANCE

Nagrodzony „Perłą Dermatologii 2017”. Endermolift to „Emdermologia twarzy” która poprzez intensywny masaż niweluje oznaki starzenia się skóry oraz poprawia jej ogólnej kondycji. Zabiegi w tej technologii oddziałują także na tkankę podskórną, dzięki czemu lipoliza tkanki tłuszczowej może zostać zwiększona o 70%, a produkcja kolagenu wzrasta nawet o 240%. ENDERMOLIFT ™ jest nieagresywnym i skutecznym zabiegiem stymulacji komórek , który zapobiega starzeniu, zapewniająca widoczne i trwałe rezultaty. Endermolift LPG ujędrni i poprawi jakość skóry, wyostrzy kontur, spłyci bruzdy oraz pierwsze zmarszczki. Jest doskonałym zabiegiem w każdym wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Firma LPG opracowała w 100% naturalną, przeciwstarzeniową technologię, która uzupełnia skórę, łagodzi oznaki starzenia się, pozostawiając twarz promienną i odmłodzoną. Endermolift to jedyna technika zabiegowa na świecie, zdolna do stymulacji naturalnej syntezy kwasu hialuronowego (+80%) * Zapobieganie i zwalczanie oznak starzenia należy traktować jak…. regularny trening, który będzie mechanicznie stymulować skórę i jej głębsze warstwy ( w tym tkankę podskórną) w najbardziej naturalny i bezbolesny sposób, szanując rodzaj cery i jej wrażliwość.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków