Zastoje limfatyczneZastój limfatyczny to zaburzenie krążenia limfy, prowadzące do powstawania obrzęków. Limfa, czyli chłonka to płyn tkankowy, który odprowadzany jest z komórek drogą naczyń limfatycznych. Jest to płyn bogaty w białko oraz toksyny. Jego zaleganie w tkance podskórnej prowadzić może do rozwoju stanu zapalnego, a w późniejszym etapie – zniekształcenia tkanek i nadmiernego rogowacenia naskórka. Zastoje limfatyczne mogą pojawić się w rozmaitej lokalizacji. Często spotykane są obrzęki limfatyczne kończyn,  a także zastoje limfatyczne na twarzy (zwłaszcza pod oczami). Także kobiety po mastektomii doświadczają obrzęków limfatycznych.

Przyczyny zastojów limfatycznych są zróżnicowane – niekiedy mają charakter wrodzony i są konsekwencją niewłaściwego rozwoju naczyń limfatycznych lub węzłów chłonnych. Z kolei nabyte zastoje limfatyczne mogą być wynikiem:

– siedzącego trybu życia

– urazów mechanicznych

– uszkodzenia naczyń limfatycznych

– operacyjnego usunięcia piersi – zastoje limfatyczne po mastektomii są konsekwencją usunięcia pachowych węzłów chłonnych, co uniemożliwia odpływ limfy z ręki; obrzęk może pojawić się bezpośrednio po operacji usunięcia piersi, ale także wiele miesięcy później

– schorzeń tkanki łącznej

– infekcji bakteryjnych

– przewlekłej niewydolności żylnej

– chorób pasożytniczych

Obrzęki limfatyczne zlokalizowane na kończynach dolnych lub górnych mogą ograniczać jej ruchomość. Początkowo zastoje limfatyczne pojawiają się w ciągu dnia, z czasem – zauważalne są od rana. Skóra staje się twarda i zrogowaciała, pojawia się pomarańczowa skórka. Zastojom limfatycznym mogą ponadto towarzyszyć zmiany w wyglądzie paznokci, które stają się łamliwe i kruche, o żółtawym odcieniu. Powikłaniem utrzymujących się obrzęków limfatycznych może być zapalenie naczyń limfatycznych oraz infekcje bakteryjne i grzybicze. Drenaż obrzęków w naszej klinice wykonujemy za pomocą najnowszej generacji Endermologii LPG Alliance.

Poniżej zabiegi na: Zastoje limfatyczne

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

LPG Alliance Medical to obecnie najlepsza aparatura wykorzystywana do masażu sportowego, leczniczego, relaksacyjnego czy drenażu limfatycznego. Nie dziwi zatem jej wielka popularność wśród klinik fizjoterapii i medycyny estetycznej na całym świecie. Skuteczność masażu LPG Medical jest potwierdzona klinicznie i mimo, iż w Polsce jest głównie wykorzystywana do zabiegów na cellulit to np. we Francji odgrywa znaczącą rolę w zabiegach z fizjoterapii. Wiele gwiazd światowego sportu korzysta z zabiegów LPG Medical przed i po treningach. Duże kluby piłkarskie jak Juventus Turyn, Real Madryt i Chelsea Londyn, posiadają LPG Alliance Medical Cellu M6 w celu regeneracji mięśni po treningu . Lpg Alliance Cellu M6 jest narzędziem terapeutycznym, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nadaje się to stwardniałej, włóknistej, obrzękniętej lub bolesnej tkanki. Dzięki różnej wielkości głowicom dociera w trudno dostępne miejsca.

Nagrodzony „Perłą Dermatologii 2017”. Endermolift to „Emdermologia twarzy” która poprzez intensywny masaż niweluje oznaki starzenia się skóry oraz poprawia jej ogólnej kondycji. Zabiegi w tej technologii oddziałują także na tkankę podskórną, dzięki czemu lipoliza tkanki tłuszczowej może zostać zwiększona o 70%, a produkcja kolagenu wzrasta nawet o 240%. ENDERMOLIFT ™ jest nieagresywnym i skutecznym zabiegiem stymulacji komórek , który zapobiega starzeniu, zapewniająca widoczne i trwałe rezultaty. Endermolift LPG ujędrni i poprawi jakość skóry, wyostrzy kontur, spłyci bruzdy oraz pierwsze zmarszczki. Jest doskonałym zabiegiem w każdym wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Firma LPG opracowała w 100% naturalną, przeciwstarzeniową technologię, która uzupełnia skórę, łagodzi oznaki starzenia się, pozostawiając twarz promienną i odmłodzoną. Endermolift to jedyna technika zabiegowa na świecie, zdolna do stymulacji naturalnej syntezy kwasu hialuronowego (+80%) * Zapobieganie i zwalczanie oznak starzenia należy traktować jak…. regularny trening, który będzie mechanicznie stymulować skórę i jej głębsze warstwy ( w tym tkankę podskórną) w najbardziej naturalny i bezbolesny sposób, szanując rodzaj cery i jej wrażliwość.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję