fbpx

zabiegi na twarzMedycyna estetyczna i kosmetologia oferują szereg zabiegów upiększających i odmładzających, które różnią się zastosowaną technologią oraz stopniem inwazyjności. Wszystkie nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej łączy natomiast wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Zabiegi na twarz mogą być stosowane w celu miejscowej redukcji określonych defektów skórnych, takich jak zmarszczki, przebarwienia czy naczynka, pozwalają na odmłodzenie twarzy na drodze ujędrnienia skóry i wygładzenia głębszych zmarszczek oraz bruzd, a także poprawę owalu twarzy dzięki zabiegom wolumetrii oraz liftingu nićmi PDO.

Te zabiegi na twarz są bezinwazyjne

Nieinwazyjne zabiegi na twarz wielu osobom kojarzą się wyłącznie z aplikowaniem na twarz maseczek odmładzających. Jednak taka pielęgnacja skóry zapewnia jedynie krótkotrwały efekt, natomiast profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej umożliwiają uzyskanie długotrwałego efektu odmłodzenia. Wśród najskuteczniejszych, nieinwazyjnych zabiegów na twarz warto wymienić endermologię twarzy, termolifting NIR, zabieg Accent Prime oraz laserowy lifting Clearlift. Zabiegi te cechuje brak przerwania ciągłości naskórka, a zatem – brak widocznych po zabiegu uszkodzeń skóry, stanów zapalnych czy długotrwałego zaczerwienienia. Oznacza to brak konieczności rekonwalescencji oraz możliwość natychmiastowego powrotu do codziennej aktywności.

Endermologia twarzy LPG Alliance to zabieg polegający na wykonywaniu dogłębnego masażu twarzy przy pomocy specjalistycznej głowicy. Masaż usprawnia krążenie krwi oraz zapewnia efekt drenażu limfatycznego, dzięki czemu pomaga likwidować obrzęki na twarzy oraz worki pod oczami. Endermologia LPG Alliance stymuluje ponadto syntezę włókien kolagenowych, zapewniając efekt ujędrnienia skóry i zwiększenia jej gęstości. Regularnie wykonywana endermologia zapewnia efekt rozjaśnienia i rewitalizacji skóry, wygładzenia drobnych zmarszczek oraz zarysowania konturów twarzy. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy wykonać serię 10 zabiegów wykonywanych co 3 – 4 dni, a dla podtrzymania efektów warto wykonywać zabiegi podtrzymujące dwa razy w ciągu miesiąca.

Termolifting NIR to całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, wykorzystujący laser Soprano Ice Platinum. Laser ten emituje wiązkę światła podczerwonego, oddziałującego na włókna kolagenowe, prowadząc do ich obkurczenia oraz pobudzenia syntezy nowych włókien kolagenowych. Efektem zabiegu jest zatem wygładzenie skóry i zwiększenie jej gęstości, skutkujące przywróceniem młodego wyglądu twarzy. Z kolei zabieg odmładzający Clearlift wykorzystuje laser ablacyjny niefrakcyjny, oddziałujący w głębszych warstwach skóry, ale nie naruszający naskórka. Dzięki temu możliwe jest pobudzenie syntezy kolagenu i redukcja zmarszczek bez widocznej ingerencji w powierzchniowe warstwy skóry. Zabieg Clearlift warto wykonać w serii – najlepiej 4 – 6 zabiegów wykonywanych co kilka tygodni.

Efekt termoliftingu i poprawy owalu twarzy można uzyskać także dzięki zabiegowi Accent Prime. Głowica aparatury emituje unipolarną falę dźwiękową stymulującą fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych, co zapewnia efekt odmłodzenia skóry. To także skuteczny zabieg wykorzystywany w celu zlikwidowania drugiego podbródka.

Omawiając nieinwazyjne zabiegi na twarz warto wspomnieć o tych procedurach, które umożliwiają dogłębne oczyszczenie skóry, jej dotlenienie oraz rewitalizację. Taką możliwość dają zabiegi wodorowego oczyszczania skóry, peelingu kawitacyjnego, a także mikrodermabrazji oraz peelingów chemicznych.

Zabiegi na twarz – odmładzanie przez nakłuwanie

Nakłuwanie skóry w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych oraz wprowadzenia związków odżywczych w głąb skóry to powszechnie stosowana technika odmładzająca. Zabiegiem umożliwiającym intensywne nakłuwanie skóry jest Dermapen 4 – specjalne urządzenie nakłuwa z częstością ponad 1000 razy na sekundę. Uzyskać można efekt remodelingu skóry, redukcji przebarwień i drobnych zmarszczek, usuwanie blizn potrądzikowych i cieni pod oczami.

Osocze bogatopłytkowe oraz mezoterapia igłowa polegają na ostrzykiwaniu skóry określonymi preparatami o działaniu odżywczym i odmładzającym. W przypadku osocza bogatopłytkowego do iniekcji wykorzystywany jest preparat pozyskiwany z krwi pacjenta, bogaty w płytki krwi i czynniki wzrostu, natomiast mezoterapia wykorzystuje rozmaite preparaty o właściwościach dostosowanych do aktualnych potrzeb skóry. Chcąc pozbyć się worków tłuszczowych pod oczami lub tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka wykonać można zabieg lipolizy iniekcyjnej twarzy. Natomiast zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym wprowadzaniu dwutlenku węgla, co ma na celu pobudzenie krążenia krwi i intensyfikowanie procesów dotleniania i odżywania komórek, a także stymulowania syntezy włókien kolagenowych.

Kolejny zabieg odmładzający związany z nakłuciem skóry to botoks – przy pomocy cieniutkiej igły możliwe jest ostrzykiwanie zmarszczek mimicznych w celu ich wygładzenia. Zabieg pozwala uzyskać efekt redukcji zmarszczek utrzymujący się przez kilka miesięcy. Redukcję zmarszczek zapewnia także wypełnianie ich kwasem hialuronowym. Wypełniacz ten wprowadzany jest igłą wzdłuż zmarszczek, zapewniając natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek i bruzd, utrzymujący się do kilku miesięcy. Zmarszczki można wypełni także preparatem zawierającym hydroksyapatyt wapnia, a także atelogolagen Linerase oraz polikaprolakton Ellanse o właściwościach biostymulujących. Efekty tych zabiegów utrzymują się znacznie dłużej, bo aż do kilkunastu – kilkudziesięciu miesięcy.

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym

Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów na twarz, umożliwiających rewitalizację i upiększenie skóry na całej twarzy bądź na wybranych jej obszarach. Laser Dye VL zapewnia efekt kompleksowego fotoodmładzania skóry, redukując przebarwienia i poszerzone naczynka. Wiązka światła emitowana przez laser pochłaniana jest przez melaninę bądź przez hemoglobinę, prowadząc do rozpadu barwnika skumulowanego w skórze i rozjaśnienia przebarwień, a także obkurczenia naczynek krwionośnych.  Natomiast laser iPixel to laser ablacyjny, który odpowiada za kompleksowy resurfacing skóry, wygładzenie jej powierzchni i redukcję wszelkich niedoskonałości – zmarszczek, blizn czy rozszerzonych porów.

Już jeden zabieg laserowego odmładzania twarzy zapewnia zauważalny efekt, a wykonanie serii zabiegów umożliwia kompleksowe odmłodzenie twarzy. Należy uwzględnić czas potrzebny na wygojenie się skóry oraz jej przebudowę w efekcie zainicjowanych procesów regeneracyjnych, zatem ostateczny efekt pojawia się po około miesiącu od ostatniego zabiegu. Podczas wykonywania zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym dochodzi do powstania licznych mikrouszkodzeń skóry, zatem po zabiegu wymagane jest jej wygojenie. Proces rekonwalescencji trwa około kilku – kilkunastu dni.

Zabiegi na twarz – modelowanie twarzy

Zabiegami, które najbardziej ingerują w wygląd twarzy, umożliwiając poprawę jej owalu oraz modyfikowanie kształtu poszczególnych jej elementów to zabiegi wolumetrii oraz liftingu nićmi PDO. Wolumetria to zabieg korygowania kształtu nosa, policzków, podbródka i skroni kwasem hialuronowym, co pozwala na odmłodzenie całej twarzy. Wprowadzenie pod skórę usieciowanego kwasu hialuronowego zwiększa napięcie skóry i wygładza zmarszczki, pozwala przywrócić prawidłowe proporcje twarzy i przywraca twarzy wypoczęty, młody wygląd. Jednorazowe wykonanie zabiegu zapewnia efekt utrzymujący się od półtora do dwóch lat.

Efekt kompleksowego liftingu zapewniają także nici liftingujące PDO. Nici te wprowadzane są pod skórę w tych okolicach twarzy, które wymagają odmłodzenia. Dzięki niciom liftingującym, które zakotwiczają się w skórze i podciągają ją do właściwego położenia, możliwy jest lifting podbródka czy opadających brwi, redukcja podwójnego podbródka czy chomików. Zarówno wolumetria twarzy kwasem hialuronowym, jak i lifting nićmi PDO pozostawia jedynie ślady po niewielkich nakłuciach, które szybko się goją. A efekty odmłodzenia twarzy utrzymują się przez wiele miesięcy.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję