Cart

łysienieWłosy na głowie rosną zgodne z fizjologicznym cyklem. Cykl ten składa się z trzech faz – anagenu, ketogenu i telogenu. Anagen to faza wzrostu, która trwa około 2 – 6 lat; w tym czasie średnie tempo wydłużania włosa to 1 cm na miesiąc. Po fazie wzrostu następuje faza przejściowa, czyli katagen. Katagen trwa około dwóch tygodni i wówczas włos przestaje rosnąć. Ostatnia faza, czyli telogen trwa od 2 do 6 miesięcy i sprowadza się do wypadania starego włosa i powstania w jego miejsce nowego włosa.
Cykl ten nie obejmuje synchronicznie wszystkich włosów, dzięki czemu dochodzi do stopniowej i zrównoważonej wymiany włosów. Około 90% włosów znajduje się w fazie wzrostu, zaś zaledwie 10% – w fazie wypadania. Dziennie wypada ich około 100 włosów. Gdy przez dłuższy czas wypada więcej włosów – fryzura ulega przerzedzeniu i mówimy wówczas o nadmiernym wypadaniu włosów, a nawet łysieniu.

Łysienie telogenowe – częsta przyczyna wypadania włosów

Łysienie telogenowe to nadmierne wypadanie włosów, wynikające z przejścia w fazę spoczynku większości włosów na głowie. Wydłużenie się fazy telogenowej może mieć charakter jednorazowy, jak i długotrwały i może być generowane rozmaitymi czynnikami. Najważniejsze przyczyny łysienia telogenowego to:
– zaburzenia hormonalne towarzyszące menopauzie, ciąży i okresowi poporodowemu, niedoczynności lub nadczynności tarczycy
– zatrucia metalami ciężkimi
– choroby zakaźne
– stres
– urazy i operacje
– niedobory pokarmowe (głównie żelaza i cynku)
– długotrwałe przyjmowanie niektórych leków (antykoncepcja hormonalna, heparyna, retinoidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne)
Niekiedy trudno jest ustalić przyczynę telogenowego wypadania włosów, gdyż do wypadania włosów dochodzi po około trzech miesiącach od zadziałania czynnik sprawczego. Łysienie telogenowe u kobiet i mężczyzn objawia się w podobny sposób: dochodzi do przerzedzenia włosów na całej powierzchni skóry głowy. Łysienie to ma charakter odwracalny – po ustąpieniu działania czynnika sprawczego włosy powinny odrosnąć w ciągu 6 – 12 miesięcy.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe to częsta przyczyna utraty włosów u mężczyzn, ale także u kobiet. Kiedy pojawia się łysienie androgenowe? Przyczyny to nadmiar męskich hormonów płciowych, czyli androgenów, które oddziałują na mieszki włosowe, prowadząc do ich miniaturyzacji oraz wypadania włosów. Łysienie androgenowe u mężczyzn związane jest z predyspozycjami genetycznymi, prowadzącymi do zwiększonej wrażliwości mieszków włosowych na działanie DHT, czyli dihydrotestosteronu. Dlatego łysienie to występuje rodzinnie, ponadto pojawia się dość wcześnie –nawet około 17 – 18 roku życia. Z kolei łysienie androgenowe u kobiet wynika z zaburzeń hormonalnych towarzyszących ciąży, menopauzie, zespołowi policystycznych jajników. Dochodzi do zaburzenia proporcji między żeńskimi i męskimi hormonami płciowymi.
Jak rozpoznać łysienie androgenowe? U mężczyzn pojawiają się charakterystyczne zakola – wypadają włosy zlokalizowane w części czołowej i ciemieniowej. Z kolei u kobiet zauważalne jest przerzedzenie włosów na czubku głowy, z zachowaniem nienaruszonego owłosienia na linii czołowej. Często łysieniu androgenowemu u kobiet towarzyszy hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie na ciele, a także trądzik i nadwaga. Na łysienie androgenowe dobrze się sprawdza karboksyterpia głowy.

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate to nadmierne wypadanie włosów o charakterze niezapalnym. U podłoża łysienia plackowatego leżą procesy autoimmunologiczne, gdy organizm syntetyzuje przeciwciała niszczące mieszki włosowe. Łysienie plackowate może być także spowodowane przewlekłym stresem. Łysienie plackowate ma bardzo charakterystyczny przebieg – utrata włosów następuje ogniskowo, na owalnych obszarach o średnicy 5 – 10 cm. Wokół ognisk wyłysienia pojawiają się tzw. włosy wykrzyknikowe, czyli ułamane włosy o grubszej średnicy. Ten typ łysienia występuje u dzieci i dorosłych; najczęściej włosy odrastają samoistnie po upływie kilku miesięcy.

Poniżej zabiegi na: Wypadanie włosów

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Dr Cyj, czyli terapia peptydowa to uniwersalna terapia wzmacniająca włosy, która może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Uniwersalność terapii peptydowej na włosy wynika także z faktu, iż zabieg ten doskonale sprawdza się w rozmaitych typach łysienia. Zabieg jest szybki i bezbolesny, który przynosi spektakularne efekty wzmocnienia włosów, zahamowania ich wypadania oraz stymulowania ich wzrostu. A co najważniejsze – pełna terapia obejmuje zaledwie cztery zabiegi powtarzane co dwa tygodnie.

Hair Care to mezoterapia skóry głowy, polegająca na ostrzykiwaniu skóry kompleksem związków odżywczych. Zabieg wykonywany jest w celu rewitalizacji skóry głowy, a także odżywienia mieszków włosowych w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzenia ich wzrostu. Terapia wzmacniająca włosy Hair Care powinna obejmować kilka zabiegów powtarzanych co tydzień. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego kompleksu substancji aktywnych do terapii owłosionej skóry głowy, mezoterapia Hair Care Revitacare umożliwia uzyskanie spektakularnych efektów wzmocnienia oraz odżywienia włosów, znajdując zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu łysienia.

Karboksyterapia skóry głowy to jedna z najskuteczniejszych terapii wzmacniających włosy. Zabieg polega na śródskórnym wprowadzaniu dwutlenku węgla, co prowadzi do kompleksowej rewitalizacji mieszków włosowych i wzmocnienia włosów.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna to wyjątkowe preparaty krwiopochodne, pozyskiwane z krwi pacjenta. Są to naturalne koncentraty posiadające unikatową właściwość pobudzania procesów regeneracyjnych, a także aktywowania metabolizmu komórkowego. To dlatego ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym stanowi jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe skóry głowy to skuteczny sposób na kompleksowe wzmocnienie włosów i świetne uzupełnienie terapii łysienia.

Nakłuwanie skóry głowy to zabieg wykorzystywany w terapii trychologicznej. Nakłuwanie służy wprowadzaniu związków odżywczych w głąb skóry, co zapewnia pobudzanie mieszków włosowych. Ponadto sam proces nakłuwania skóry pobudza procesy regeneracyjne w skórze, stymuluje syntezę włókien kolagenowych oraz pobudza krążenie krwi. Zabiegiem wykorzystującym intensywne nakłuwanie skóry jest Dermapen 4 – kuracja trychologiczna z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia. Dermapen skóry głowy to zabieg poprawiający kondycję włosów i skóry głowy oraz wspomagający terapię łysienia.

Dermapen Kraków

Nowość! Oryginalny Dermapen 4.

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na skórę przyczynia się do kompleksowej poprawy kondycji skóry. Z racji uniwersalnego zastosowania zabiegu nakłuwania skóry, Dermapen wykorzystany może być m. in. w celu redukcji blizn potrądzikowych czy rozstępów, ujędrnienia skóry oraz terapii łysienia.

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów odmładzających, wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z próbki krwi pacjenta umożliwia otrzymanie bezpiecznego i bardzo efektywnego preparatu, stosowanego bez obawy o wystąpienie odczynu uczuleniowego. Wampirzy lifting jest zatem doskonałym zabiegiem dla osób dotkniętych alergiami, które nie mogą poddać się zabiegom odmładzającym z wykorzystaniem syntetycznych preparatów. Poza pełną biokompatybilnością, osocze bogatopłytkowe wyróżnia się ogromna skutecznością działania. Po odwirowaniu krwi uzyskać można preparat krwiopochodny obfitujący w płytki krwi, czynniki wzrostu oraz unikatowe białka – fibrynę, fibronektynę oraz witronektynę. Taka kompozycja składników czyni z osocza bogatopłytkowego materiał doskonale stymulujący pracę fibroblastów, co przekłada się na zaawansowaną odnowę skóry. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pobudza syntezę kolagenu, stymuluje namnażanie i wzrost komórek naskórka, pobudza mikrokrążenie krwi poprawiając dotlenienie skóry.

Mezoterapia igłowa Kraków

Twarz, szyja, dekolt, głowa, ciało

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg regeneracji i odmładzania skóry. Istotą zabiegu jest śródskórne wprowadzanie związków aktywnych – w ten sposób pokonana zostaje bariera naskórkowa, przez którą nie przenika wiele związków aplikowanych na powierzchni skóry. Ponadto sam zabieg nakłuwania stanowi dla skóry impuls do jej przebudowy na drodze nasilenia syntezy włókien kolagenowych oraz usprawnienia mikrokrążenia krwi. Bez wątpienia kolejną zaletą mezoterapii igłowej jest zastosowanie terapii dokładnie na tych obszarach skóry, które wymagają rewitalizacji.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję