worki pod oczamiOkolice oczu są bardzo delikatne, co czyni je podatnymi na pojawienie się defektów estetycznych. Jednymi z najczęstszych są cienie i worki pod oczami. Nierzadko zmiany te występują jednocześnie, co uwarunkowane jest występowaniem cienkiej i delikatnej skóry pod oczami, a także mniejszej ilości gruczołów łojowych. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym powstaniu nieestetycznych zmian pod oczami jest gorsze ukrwienie i tendencja do gromadzenia chłonki, a także brak podskórnej tkanki tłuszczowej.

 Jakie są przyczyny pojawienia się worków/cieni pod oczami?

Przyczyny często leżą w niezdrowych przyzwyczajeniach i niehigienicznym trybie życia. Mowa o nawykach, które sprzyjają zaburzeniu krążenia krwi i zastojowi limfy, co generuje powstanie opuchlizny pod oczami. Powszechne przyczyny powstawania worków pod oczami to:

– niewystarczająca ilość snu

– niewłaściwa pozycja podczas snu (spanie na brzuchu)

– nadużywanie alkoholu i palenie papierosów

– siedzący tryb życia

– nadmiar soli w diecie

– nadmierna ekspozycja na słońce

Niemałe znaczenie ma niewłaściwa pielęgnacja skóry pod oczami – brak jej nawilżania, stosowanie zbyt tłustych kremów, mocne pocieranie oka i rozciąganie skóry pod oczami podczas demakijażu, a także niedokładnie wykonany demakijaż lub jego całkowity brak.

Jeśli worki pod oczami spowodowane są wymienionymi przyczynami, wtedy mają charakter przejściowy i w momencie wyeliminowania tych czynników przyczyni się do zredukowania problemu z workami pod oczami i cieniami pod oczami. Niekiedy jednak worki pod oczami utrzymują się znacznie dłużej – wtedy odpowiedzialne mogą być czynniki genetyczne bądź schorzenia.

Worki pod oczami mogą być uwarunkowane predyspozycjami genetycznymi, a także specyficzną budową kości twarzy. Zbyt szerokie kości oczodołów sprzyjają zapadaniu się cienkiej skóry pod oczami. Inną przyczyną worków pod oczami są fizjologiczne procesy starzenia się skóry, sprowadzające się do wiotczenia skóry oraz mięśni.

Powstaniu worków pod oczami i cieni pod oczami sprzyjają niektóre schorzenia, takie jak alergie, anemia, choroby tarczycy, zaburzenia krążenia krwi oraz choroby nerek. Najczęściej wykonywanym zabiegiem na cienie pod oczami to mezoterapia igłowa.

Poniżej zabiegi na: Worki pod oczami

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Karboksyterapia

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Laser frakcyjny / Resurfacing Kraków

Ablacyjny Resurfacing skóry iPIXEL™ to technologia erbium:yag wprowadzona przez platformę Alma harmony XL pro. Laser frakcyjny iPIXEL™ polecany jest osobom, które chcą odświeżyć swoją skórę i pozbyć się niedoskonałości. Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują błyskawicznej poprawy kondycji skóry. Ta technologia jest bezkonkurencyjna w obkurczaniu rozszerzonych porów oraz znakomicie złuszcza naskórek. Zabieg resurfacingu skóry daje świetne rezultaty redukując zmarszczki, poprawiając gęstość skóry oraz dając efekt fotoodmłodzenia.

Laserowe Usuwanie Zmarszczek Kraków

Laserowe Usuwanie Zmarszczek Kraków

Alma Harmony XL Pro Clearlift

Pierwszy na świecie laser frakcyjny nieablacyjny. Nagrodzony najbardziej prestiżową nagrodą w medycynie estetycznej na świecie „MyFaceMyBody Awards” w Londynie jako najlepszy zabieg Anti-aging. Zabieg Clearlift jest niezwykle skuteczny nawet w przypadku trudnych do usunięcia niedoskonałości skóry, jednocześnie nie uszkadza delikatnej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Clearlift usuwa zmarszczki i zmiany pigmentacyjne także u osób o ciemnej karnacji, dlatego nadaje się do wszystkich fototypów. Brak okresu rekonwalescencji nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności. Bezbolesny – nie wymaga znieczulenia. Nadaje się również do fotoodmładzania skóry. Możliwy do wykonania o każdej porze roku.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa Kraków

Twarz, szyja, dekolt, głowa, ciało

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg regeneracji i odmładzania skóry. Istotą zabiegu jest śródskórne wprowadzanie związków aktywnych – w ten sposób pokonana zostaje bariera naskórkowa, przez którą nie przenika wiele związków aplikowanych na powierzchni skóry. Ponadto sam zabieg nakłuwania stanowi dla skóry impuls do jej przebudowy na drodze nasilenia syntezy włókien kolagenowych oraz usprawnienia mikrokrążenia krwi. Bez wątpienia kolejną zaletą mezoterapii igłowej jest zastosowanie terapii dokładnie na tych obszarach skóry, które wymagają rewitalizacji.

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

Endermolift LPG ALLIANCE

Nagrodzony „Perłą Dermatologii 2017”. Endermolift to „Emdermologia twarzy” która poprzez intensywny masaż niweluje oznaki starzenia się skóry oraz poprawia jej ogólnej kondycji. Zabiegi w tej technologii oddziałują także na tkankę podskórną, dzięki czemu lipoliza tkanki tłuszczowej może zostać zwiększona o 70%, a produkcja kolagenu wzrasta nawet o 240%. ENDERMOLIFT ™ jest nieagresywnym i skutecznym zabiegiem stymulacji komórek , który zapobiega starzeniu, zapewniająca widoczne i trwałe rezultaty. Endermolift LPG ujędrni i poprawi jakość skóry, wyostrzy kontur, spłyci bruzdy oraz pierwsze zmarszczki. Jest doskonałym zabiegiem w każdym wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Firma LPG opracowała w 100% naturalną, przeciwstarzeniową technologię, która uzupełnia skórę, łagodzi oznaki starzenia się, pozostawiając twarz promienną i odmłodzoną. Endermolift to jedyna technika zabiegowa na świecie, zdolna do stymulacji naturalnej syntezy kwasu hialuronowego (+80%) * Zapobieganie i zwalczanie oznak starzenia należy traktować jak…. regularny trening, który będzie mechanicznie stymulować skórę i jej głębsze warstwy ( w tym tkankę podskórną) w najbardziej naturalny i bezbolesny sposób, szanując rodzaj cery i jej wrażliwość.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków