fbpx

wolumetria policzkówUtrata owalu twarzy oraz pojawienie się opadniętych policzków i „chomików” jest bardzo dotkliwą konsekwencją starzenia się skóry twarzy. Wiotczenie tkanek miękkich i zaburzenie owalu twarzy prowadzą do powstania zauważalnych zmian w wyglądzie twarzy, któremu nie można przeciwdziałać domowymi metodami, np. stosując kremy ujędrniające. Jedyną skuteczną metodą poprawy owalu twarzy są zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi te sprowadzają się do przywrócenia objętości zapadniętym policzkom i przywróceniu ich anatomicznego położenia. W ten sposób przywrócony zostaje prawidłowy owal twarzy, zredukowane zostają „chomiki” i bruzdy, a twarz odzyskuje młody wygląd.
Wolumetria policzków możliwa jest bez użycia skalpela – wystarczy niewielkie nakłucie kaniulą w celu wymodelowania twarzy kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz, który – dzięki postaci plastycznego żelu – umożliwia uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, zapewniając bardzo naturalny efekt. Dodatkową korzyścią wynikającą z użycia kwasu hialuronowego jest dogłębne nawilżenie skóry. Preparat Restylane Volume, czyli usieciowany kwas hialuronowy może być podawany w celu wypełnienia policzków, co daje efekt wolumetrii policzków i redukuje widoczność „chomików” oraz bruzd nosowo – wargowych. Możliwe jest także podanie kwasu hialuronowego w okolicy żuchwy, gdzie tworzy się wcięcie owalu oddzielające podbródek od opadających policzków. Efekt zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym zauważalny jest natychmiast i utrzymuje się przez około 6 – 12 miesięcy.

Modelowanie policzków – nici hialuronowe, nici pdo.

Wolumetrie twarzy i jej odmłodzenie uzyskać można także z wykorzystaniem nici hialuronowych bądź liftingujących. Nici liftingujące PDO na policzki implantowane są śródskórnie, tworząc rusztowanie dla wiotkich tkanek miękkich. Nici te wyposażone są w szereg mikrohaczyków, które zakotwiczają się w skórze i umożliwiają efekt jej liftingu. Stopniowo dochodzi do rozpuszczania substancji, z której wykonane są nici, czyli PDO; jednocześnie dochodzi do stymulacji syntezy włókien kolagenowych, co zapewnia efekt remodelingu skóry, jej zagęszczenia i uelastycznienia. Z kolei nici hialuronowe Neauvia Stimulate to kwas hialuronowy podawany liniowo, w oparciu o wektory napięcia skóry. Dzięki temu zostaje uzyskany efekt liftingujący, a przede wszystkim – ujędrnienie i nawilżenie skóry twarzy. Efekt utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Wprowadzanie nici liftingujących oraz hialuronowych odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co znosi dyskomfort podczas zabiegu.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję