Cart

wolumetria policzkówUtrata owalu twarzy oraz pojawienie się opadniętych policzków i „chomików” jest bardzo dotkliwą konsekwencją starzenia się skóry twarzy. Wiotczenie tkanek miękkich i zaburzenie owalu twarzy prowadzą do powstania zauważalnych zmian w wyglądzie twarzy, któremu nie można przeciwdziałać domowymi metodami, np. stosując kremy ujędrniające. Jedyną skuteczną metodą poprawy owalu twarzy są zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi te sprowadzają się do przywrócenia objętości zapadniętym policzkom i przywróceniu ich anatomicznego położenia. W ten sposób przywrócony zostaje prawidłowy owal twarzy, zredukowane zostają „chomiki” i bruzdy, a twarz odzyskuje młody wygląd.
Wolumetria policzków możliwa jest bez użycia skalpela – wystarczy niewielkie nakłucie kaniulą w celu wymodelowania twarzy kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz, który – dzięki postaci plastycznego żelu – umożliwia uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, zapewniając bardzo naturalny efekt. Dodatkową korzyścią wynikającą z użycia kwasu hialuronowego jest dogłębne nawilżenie skóry. Preparat Restylane Volume, czyli usieciowany kwas hialuronowy może być podawany w celu wypełnienia policzków, co daje efekt wolumetrii policzków i redukuje widoczność „chomików” oraz bruzd nosowo – wargowych. Możliwe jest także podanie kwasu hialuronowego w okolicy żuchwy, gdzie tworzy się wcięcie owalu oddzielające podbródek od opadających policzków. Efekt zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym zauważalny jest natychmiast i utrzymuje się przez około 6 – 12 miesięcy.

Modelowanie policzków – nici hialuronowe, nici pdo.

Wolumetrie twarzy i jej odmłodzenie uzyskać można także z wykorzystaniem nici hialuronowych bądź liftingujących. Nici liftingujące PDO na policzki implantowane są śródskórnie, tworząc rusztowanie dla wiotkich tkanek miękkich. Nici te wyposażone są w szereg mikrohaczyków, które zakotwiczają się w skórze i umożliwiają efekt jej liftingu. Stopniowo dochodzi do rozpuszczania substancji, z której wykonane są nici, czyli PDO; jednocześnie dochodzi do stymulacji syntezy włókien kolagenowych, co zapewnia efekt remodelingu skóry, jej zagęszczenia i uelastycznienia. Z kolei nici hialuronowe Neauvia Stimulate to kwas hialuronowy podawany liniowo, w oparciu o wektory napięcia skóry. Dzięki temu zostaje uzyskany efekt liftingujący, a przede wszystkim – ujędrnienie i nawilżenie skóry twarzy. Efekt utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Wprowadzanie nici liftingujących oraz hialuronowych odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co znosi dyskomfort podczas zabiegu.

Poniżej zabiegi na: Wolumetria policzków

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Nici Liftingujące wykonane są z włókna PDO (polidioksanonu ) służą jak sama nazwa wskazuje do liftingu czyli podciągania tkanek miękkich. Pod nazwą PDO mamy kilka rodzaje Nici ( krótkie proste, krótkie zawijane, oraz dłuższe z haczykami). Pierwsze dwa rodzaje nadają się jedynie do wygładzania zmarszczek i rewitalizacji skóry natomiast niezależnie od nazwy nie mają one stricte liftingującego charakteru. W przekonaniu naszej kliniki są zabiegi mniej inwazyjne oraz bardziej skuteczne od nici do wygładzania zmarszczek tak jak laserowe usuwanie zmarszczek czy wypełnienia (chodź są u nas w ofercie), natomiast nićmi z haczykami można z powodzeniem podnieść opadające policzki, zlikwidować tzw. “chomiki”, poprawić owal twarzy, unieść brwi, ujędrnić skórę czy zrobić lifting całej twarzy. Dzięki niciom PDO lifting chirurgiczny stał się już przeszłością. Nici mają specjalnie opracowany systemem mikroskopijnych haczyków, które są gęsto rozmieszczone wokół nich w dwóch kierunkach. Dzięki takiej konstrukcji nici doskonale lokalizują się tkankach i długo utrzymują co wpływa na trwałość efektu. Lifting nićmi PDO jest bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji a efekty utrzymują się do 2 lat. Pierwsze widoczne efekty wprowadzenia nici widoczne są od razu po zabiegu, na ostateczny efekt musimy poczekać około 2 tygodni.

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy szybkich, bezpiecznych i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest odbudowa owalu twarzy, polegająca na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości tych obszarów twarzy, na których najbardziej odbija się upływający czas. Procesom starzenia się skóry towarzyszy stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także tkanki chrzęstnej i kostnej na twarzy; zmniejsza się także objętość i elastyczność tkanki mięśniowej. Na skutek tych niepożądanych zmian twarz zatraca młodzieńczy wygląd, rysy twarzy wyostrzają się. Wówczas doskonale sprawdzą się zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, a także nićmi hialuronowymi.

Hydroksyapatyt wapnia Kraków

Crystalys i Radiesse

Crystalys oraz Radiesse to preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Związek ten wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat – wpływa on na zwiększenie wytrzymałości tkanki kostnej. Hydroksyapatyt znalazł ponadto zastosowanie w medycynie estetycznej – ten unikatowy wypełniacz jest z powodzeniem wykorzystywany w zabiegach modelowania twarzy oraz zwiększania gęstości i jędrności wiotkiej, cienkiej skóry. Preparaty Crystalys oraz Radiesse wyróżniają się uniwersalnością zastosowania oraz możliwością uzyskania niezwykle naturalnego efektu, który utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Biostymulacja skóry Kraków

Zabiegi Ellanse i Linerase

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego. Nic dziwnego – trwający kilkanaście minut zabieg o znikomej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu określonych obszarów twarzy wypełniaczem umożliwia natychmiastowe odmłodzenie. Okazuje się jednak, że od takiego zabiegu można wymagać jeszcze więcej – jeśli bowiem użyty zostanie specjalny typ wypełniacza, wówczas uzyskać można długotrwały efekt biostymulacji skóry. Zastosowanie wypełniaczy Linerase oraz Ellanse pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek oraz korygowania owalu twarzy, a także kompleksowej biostymulacji skóry. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych umożliwia poprawę jakości skóry na przestrzeni wielu miesięcy.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.